dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Temat: Ciepły montaż okien i drzwi tarasowych

  1. #1

    Domyślnie Ciepły montaż okien i drzwi tarasowych

    Jak każdy staję przed wyborem okien i sposobu ich montażu.
    Okna wstępnie wybrane pozostaje tylko montaż.
    Różnie artykuły czytam, różne przeglądam fora i tematy i w sumie zdania są podzielone.
    Czy warto iść w ciepły montaż a właściwie szczelny montaż bo montaż planuję w warstwie muru ale z użyciem taśm?

    Nie chodzi mi o aspekt cenowy czyli kiedy mi się to zwróci tylko o efekty, czy są zauważalne różnice bez montażu i z montażem ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.071

    Domyślnie

    Nawet w ostatnim miesiącu było kilka podobnych tematów - poszukaj chwilkę.

    Czy są zauważalne różnice? Tak. I nie. Jak masz dobrze to nie zauważysz. Jak masz źle to potencjalnie winę zrzucisz na inne aspekty.
    Często pojawiają się tu tematy :"zimno od okien", zimna rama, wieje..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Często podnoszonym aspektem w tematach o takim montażu jest pytanie czy jest wentylacja grawitacyjna.
    Ma to jakiś związek bo u mnie taka właśnie będzie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Często podnoszonym aspektem w tematach o takim montażu jest pytanie czy jest wentylacja grawitacyjna.
    Ma to jakiś związek bo u mnie taka właśnie będzie ?
    jezeli bedziesz mial grawitacyjna uszczelnianie okien jest bez sensu bo i tak bedziesz je musial rozszczelnic celem napuszczenia powietrza do domu. Czy zrobisz to poprzez montaz nawiewnikow czy wyciecie uszczelki skutek jest taki ze wpuszczasz nieogrzane powietrze do domu. Z tego wzgledu motnaz tasm to wyrzucenie pieniedzy. Lepiej idz dokasyna i te pieniadze tam spozytkuj. Jest szansa (mala bo mala) ze cos wygrasz

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    jezeli bedziesz mial grawitacyjna uszczelnianie okien jest bez sensu bo i tak bedziesz je musial rozszczelnic celem napuszczenia powietrza do domu.
    Karkołomny pogląd. Wybór wygląda mniej więcej tak: Panować nad powietrzem przedostającym się do pomieszczeń (okna i montaż szczelne) albo podejmować próby zapanowania nad powietrzem przedostającym się do pomieszczeń (okna i montaż nieszczelne). Decyzja ?
    PRO QUALITY

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    jezeli bedziesz mial grawitacyjna uszczelnianie okien jest bez sensu bo i tak bedziesz je musial rozszczelnic celem napuszczenia powietrza do domu. Czy zrobisz to poprzez montaz nawiewnikow czy wyciecie uszczelki skutek jest taki ze wpuszczasz nieogrzane powietrze do domu. Z tego wzgledu motnaz tasm to wyrzucenie pieniedzy. Lepiej idz dokasyna i te pieniadze tam spozytkuj. Jest szansa (mala bo mala) ze cos wygrasz
    Ciągle powtarzany błąd w rozumowaniu
    Tak jak napisał kolega T12345T
    Postępująca degradacja piany powoduje że infiltracja powierza na połączeniu okna z murem jest nieprzewidywalna i różna z biegiem czasu
    Tutaj często słyszy się że piana przy demontażu starych kilkudziesięcioletnich okien byłą idealna
    Tak to prawda, TAMTA piana była wręcz idealna, dobrze trzymała się podłoża, bardzo dobrze profila, nie następowała erozja naturalna (bo pod wpływem UV też znikała ale jakby wolniej niż dzisiejsza) , nie chłonęła wilgoci....
    ALE to była Piana sprzed lat. Zupełnie inaczej zachowywała się jak dzisiejsze piany. Nie wiem czym to jest spowodowane ale to zupełnie różne materiały

    Do kasyna możesz i tak pójść, może będziesz miał fart i od razu spłacisz kredyt

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro już rozmawiamy o wentylacji. Po przeczytaniu sąsiedniego tematu i zimnym ościerzu, wykraplaniu się pary itd. to podpowiedzcie które okna warto wyposażyć w nawiewniki a które nie?
    W wspomniany temacie pisaliście aby logicznie dawać nawiewniki aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
    W załączeniu zdjęcia z projektu, pokazuje gdzie są wloty wentylacji grawitacyjnej. Zaznaczyłem także okna dachowe które mają już nawiewniki.
    Teraz będę zamawiane okna Oknoplast Winergetic Premium i chciałbym wiedzieć, które z nawiewnikiem a które bez niego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170207_110528.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	404826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170207_110537.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	404827  

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli w montażu chodzi o to by był szczelny tak? czyli wystarczy piane pokryć silikonem i wtedy nie dostanie się tam woda i powietrze i będzie ok?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Czyli w montażu chodzi o to by był szczelny tak? czyli wystarczy piane pokryć silikonem i wtedy nie dostanie się tam woda i powietrze i będzie ok?
    tak po obcięciu piany od wewnątrz pomieszczenia. Ma zachodzić na ścianę i na profil a nie tylko być rozciągnięty na samej pianie i do tego musi mieć odpowiednią grubość i kształt
    Do tego celu dedykowane jest specjalne preparaty np. f-my Illbruck SP925

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Skoro już rozmawiamy o wentylacji. Po przeczytaniu sąsiedniego tematu i zimnym ościerzu, wykraplaniu się pary itd. to podpowiedzcie które okna warto wyposażyć w nawiewniki a które nie?.
    Inwestorzy, to grupa ludzi, którzy od lat nieodmiennie potrafią zaskakiwać. Jak można kupować tak kiepskie projekty, w których nie znajdujecie odpowiedzi na podstawowe pytania? Jak można brać się za budowę domu nie zaglądając wcześniej do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie?

    § 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia o mniejszym do pomieszczenia o większym stopniu zanieczyszczenia powietrza.
    2. Przepływ powietrza wentylacyjnego w mieszkaniach powinien odbywać się z pokoi do pomieszczenia kuchennego lub wnęki kuchennej oraz do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych.

    To tyle. 10 min roboty dla każdego, kto buduje po coś więcej niż tylko z chęci zaciągnięcia i wydania środków z zaciągniętego kredytu.
    PRO QUALITY

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Inwestorzy, to grupa ludzi, którzy od lat nieodmiennie potrafią zaskakiwać. Jak można kupować tak kiepskie projekty, w których nie znajdujecie odpowiedzi na podstawowe pytania? Jak można brać się za budowę domu nie zaglądając wcześniej do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie?
    Z całym szacunkiem ale jak:
    - kupujesz nowy samochód to najpierw czytasz Warunki techniczne pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia żeby sprawdzić czy jest prawidłowo skonstruowany ?
    - jedziesz na przegląd na stację to najpierw sprawdzasz czy odpowiada ona Wymaganiom dla stacji diagnostycznych przeprowadzających badania techniczne?

    Nie, bo zakładasz, ze skoro to jest sprzedawane/ funkcjonuje na codzień to ktoś to już wcześniej sprawdził, zbadał i dopuścił !!!

    A kredytu jeszcze nie mam...
    Ostatnio edytowane przez przemty ; 12-01-2018 o 14:11

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post

    § 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia o mniejszym do pomieszczenia o większym stopniu zanieczyszczenia powietrza.
    2. Przepływ powietrza wentylacyjnego w mieszkaniach powinien odbywać się z pokoi do pomieszczenia kuchennego lub wnęki kuchennej oraz do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych.
    A tak na poważnie - jeżeli cyrkulacja ma być do kuchni więc wnioskuję, że nawiewnik należy zamontować:
    parter:
    - oba okna tarasowe
    - kotłownia
    piętro:
    - w pokojach

    Teraz pytanie czy na parterze dawać kanał do wentylacji holu czy zostawić tylko kuchnia, łazienka, schowek i kotłownia?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Teraz pytanie czy na parterze dawać kanał do wentylacji holu czy zostawić tylko kuchnia, łazienka, schowek i kotłownia?
    Na poważnie.

    1.Strumień objętości powietrza wentylacyjnego w budynku mieszkalnym jest określony przez sumę strumieni powietrza usuwanego z pomieszczeń pomocniczych. Strumienie te powinny wynosić co najmniej :
    - w kuchni z oknem zewnętrznym, wyposażonej w kuchenkę gazową lub węglową - 70 m3/h
    - w kuchni z oknem zewnętrznym, wyposażonej w kuchenkę elektryczną :
    a) w mieszkaniu do 3 osób - 30 m3/h
    b) w mieszkaniu dla więcej niż 3 osób - 50 m3/h
    - w kuchni bez okna zewnętrznego wyposażonej w kuchnię elektryczną - 50 m3/h
    - w łazience ( z WC lub bez) - 50 m3/h
    - w wydzielonym WC - 30 m3/h
    - w pomocniczym pomieszczeniu bezokiennym - 15 m3/h
    - w kuchni bez okna zewnętrznego, wyposażonej w kuchnię gazową obowiązkowo z mechaniczną wentylacją wywiewną - 70 m3/h
    - dla pokoju mieszkalnego oddzielonego od pomieszczeń kuchni, łazienki i WC więcej niż dwojgiem drzwi lub pokoju znajdującego się na wyższym poziomie w wielopoziomowym domu jednorodzinnym lub w wielopoziomowym mieszkaniu domu wielorodzinnego- 30 m3/h

    Zaleca się ponadto projektowanie urządzeń wentylacyjnych umożliwiających okresowe zwiększanie strumienia objętości powietrza do co najmniej 120 m3/h.
    Prawidłowa wentylacja powinna zapewniać doprowadzenie powietrza do pokoi oraz kuchni z oknem zewnętrznym oraz usuwanie powietrza zużytego z kuchni, łazienki, oddzielnego ustępu, ewentualnego pomocniczego pomieszczenia bezokiennego (składzik, garderoba), pokoju oddzielonego od tych pomieszczeń więcej niż dwojgiem drzwi, pokoju znajdującego się na wyższym poziomie w wielopoziomowym domu jednorodzinnym lub wielopoziomowym mieszkaniu domu wielorodzinnego.

    Mniej poważnie. Zanim kupiłem pierwsze auto miałem prawo jazdy, ergo coś tam wiedziałem o obowiązujących przepisach, konstrukcji pojazdu i jego użytkowaniu. Na przeglądy jeżdżę wyłącznie do stacji o których wiem, że "kwity" mają w porządku. A budowa bez kredytu... pełny szacun. Oby nie był potrzebny, czego życzę.
    PRO QUALITY

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A budowa bez kredytu... pełny szacun. Oby nie był potrzebny, czego życzę.
    No jakoś tak się życie nam układa i jak dobrze się dalej ulozy to może uda się bez kredytu zakończyć albo z jakąś niewielka pożyczka.
    Ale jest to możliwe dzięki chociażby temu krytykowanemu projektowi. Projekt miał być tani w realizacji bo wystawić pałac i tyrać później do konca życia na kredyt to nie ma sensu.

    Ale wracając do tematu.
    Dziś byłem u jednego sprzedawcy i zdziwił mnie tym co mi powiedział.

    Mówił aby zastanowić się nad braniem usługi ciepłego montażu tzn montażu taśm .

    Twierdzi, że ludzie u niego nie biorą tego montażu, tylko później doklejają taśmy do ościeżnicy i ścian.

    Co o tym sądzicie?

    Dodam tylko, że sprzedawca jest z tych polecanych.

  15. #15

    Domyślnie

    Uprzedzajac zbędna dyskusje, wiem jak to powinno być prawidłowo zamontowane, ciekawi mnie tylko czy wykonanie takiego obejścia tematu wogóle daje jakiś rezultat, czy jest to tylko placebo?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Placebo nie wchodząc w szczegóły
    Zrób szczelnie od razu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Dodam tylko, że sprzedawca jest z tych polecanych.
    Pan sprzedawca raczej nie ma pojęcia o przepisach dotyczących rękojmi za wady i wymaganiach warunków technicznych, które powinien spełnić montaż okien, a także związkach pomiędzy tymi przepisami. W ten sposób okazuje się, że polecenie, poleceniu nierówne.
    PRO QUALITY

  18. #18

    Domyślnie

    Źle się wyraziłem - chodziło mi, że producent z tych polecanych - a sprzedawca to sprzedawca...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.071

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Źle się wyraziłem - chodziło mi, że producent z tych polecanych - a sprzedawca to sprzedawca...
    No i sam sobie odpowiedziałeś. A żeś skromny to powiem: dobrze myślisz. Producent może być uznany, ale sprzedawca nie zawsze ma dość wiedzy i determinacji by dążyć do poprawności ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Na poważnie.
    Jak nie mam kłopotów z przyswajaniem wiedzy technicznej, róznych opisów to tak z twojej wypowiedzi nie potrafię wyciągnąć żadnego konkretnego wniosku...

    To może zacznijmy do początku.
    Na załączonych zdjęciach zaznaczyłem miejsca gdzie po zapoznaniu się z waszymi odpowiedziami oraz informacjami w sieci powinny być nawiewniki.
    Czy dobrze to planuję - powinno być ich więcej, mniej ?

    Na rzucie poddasza po prawej stronie są nawiewniki w oknach dachowych.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170207_110528.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	404887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170207_110537.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	404888  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony