dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Ciepły montaż okien i drzwi tarasowych

  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    To może zacznijmy do początku.[...] powinno być ich więcej, mniej ?
    Na razie nie potrafię odpowiedzieć więcej, czy mniej, ale jak od początku, to może... http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...iki_wentylacja. Jak nadal będą wątpliwości proszę od telefon. Jest podany w zakładce "Kontakt" - sprawy techniczne. Dzień i godzina obojętne. Może być zaraz, może być jutro, pojutrze, byle nie bladym świtem.
    PRO QUALITY

  2. #22

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że wczoraj na oknotest.pl wyszukiwarka wyrzuciła mi ten artykuł ale jakoś go pominąłem i czytałem inne.
    Faktycznie wyjaśnił podstawowe zasady doboru ilości nawiewnikow. Do tego zasada, że wywiew jest zawsze w kuchni i lazience to można już coś sobie samemu ustalić. Jedynie całą to piękną logikę zaburza sytuacja gdy jest dom z poddaszem użytkowym. Bo zaczynaja się tu mieszać cyrkulacje pomiędzy piętrami poprzez klatkę schodowa. W takiej sytuacji rozważać dwa piętra jako oddzielne mieszkania?
    I górę do obliczeń przyjąć, że jest tam tylko łazienka?


    Temat wolałbym tutaj omawiać a nie przez telefon aby zostało coś dla potomnych. Bo jak sam coś szukałem o nawiewnikach to poza artykułami sponsorowanymi to brak konkretnych danych o doborze i ilości. A zazwyczaj takie info ludzie szukają po forach.
    Ostatnio edytowane przez przemty ; 14-01-2018 o 11:05

  3. #23

    Domyślnie

    Oprócz powyższego zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt.
    Czy warto kupować cieplejsze okna - w moim przypadku planuję Oknoplast Winergetic Premium - gdy i tak je rozszczelnimy nawiewnikami i wszystkie współczynniki przenikania ciepła, dźwiękowe zwiększą się na niekorzyść użytkownika?
    Może po prostu warto zrezygnować z nawiewników i po prostu częściej wietrzyć dom?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    dlaczego uparłeś się na nawiewniki okienne ?
    Zgodnie z prawem nawiew powietrza można realizować nawiewnikami okiennymi i ŚCIENNYMI (pomijam fakt, że są dostępne nawiewniki ścienne z odzyskiem ciepła)
    Gdy zastosujesz nawiewnik ścienny nie schładzasz ramy okiennej i całkowicie oddzielasz wentylację od parametrów przegrody budowlanej (jaką są przecież okna)

    Kolejna sprawa czy warto inwestować w ciepłe okna gdy jednak zdecydujesz się mieć nawiewniki okienne
    Zastanów się przez chwilę
    Lekkie schłodzenie ramy będzie miało miejsce zarówno przy oknach o lepszych jak i gorszych parametrach
    Chyba lepiej gdy zainwestujesz w ciepłe, szczelne okna gdyż globalnie i tak będę one cieplejsze od okien o gorszych parametrach wyjściowych

    Częste wietrzenie ?
    Wybacz ale to argument nie wytrzymujący zetknięcia z praktyką u 100% klientów. Wietrzysz czyli szybko schładzasz chałupę i od razu pojawia się myśl. Przecież nie po to kupowałem dobre ciepłe okna by teraz wyrzucać kasę na wietrzenie.

  5. #25

    Domyślnie

    Zaciekawiły mnie te ścienne nawiewniki z odzyskiem, możesz podrzucić jakiś link do nich? . Ja nie uparlem się na nawiew przez okna, jedynie w mojej ocenie na pewno subiektywnej, nawiewnik ścienny wychlodza sciany więc z dwojga złego lepiej chyba przez okna.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Częste wietrzenie ?
    Wybacz ale to argument nie wytrzymujący zetknięcia z praktyką u 100% klientów. Wietrzysz czyli szybko schładzasz chałupę i od razu pojawia się myśl. Przecież nie po to kupowałem dobre ciepłe okna by teraz wyrzucać kasę na wietrzenie.
    Trzeba sobie uświadomić, że jak wywietrzę, to pozbywam się wilgoci i w ten sposób nie muszę ogrzewać kilogramów wody, która jest w powietrzu. Ogrzewanie pokoju ze szczelnymi oknami, w którym woda aż skrapla się w narożach jest droższe i to jest właśnie wyrzucanie pieniędzy.


    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Zaciekawiły mnie te ścienne nawiewniki z odzyskiem, możesz podrzucić jakiś link do nich? . Ja nie uparlem się na nawiew przez okna, jedynie w mojej ocenie na pewno subiektywnej, nawiewnik ścienny wychlodza sciany więc z dwojga złego lepiej chyba przez okna.
    Są rekuperatory ścienne. Mają swoje niewielkie wady (w stosunku do wentylacji mechanicznej centralnej). Ja mam taki w mieszkaniu w bloku i generalnie się sprawdza.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 15-01-2018 o 12:56

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    I (pomijam fakt, że są dostępne nawiewniki ścienne z odzyskiem ciepła)
    .
    Oglądnąłem kilka filmików z tymi urządzeniami i według mnie to zakłócają one działanie wentylacji grawitacyjnej...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony