dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    reku provent Mistral 300, takie tłumiki kupiłem 2szt z ciekawości, montowalem nad anemostatem i niewiele dały.
    Zrobiłem to samo, kupiłem dwa, włożyłem - wniosek lipa. Potem nadszedł czas ustawienie ilości pow. w pomieszczeniach, za namową serwisanta dokupiłem resztę (pomijam wszelkie inne powody). Okazało się, że sum zniknął / zmalał. Może przypadek, ale:
    kup na jedną kondygnację i się przekonaj, zakup przez internet możesz zwrócić do 14 dni.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Zrobiłem to samo, kupiłem dwa, włożyłem - wniosek lipa. Potem nadszedł czas ustawienie ilości pow. w pomieszczeniach, za namową serwisanta dokupiłem resztę (pomijam wszelkie inne powody). Okazało się, że sum zniknął / zmalał. Może przypadek, ale:
    kup na jedną kondygnację i się przekonaj, zakup przez internet możesz zwrócić do 14 dni.
    Chodzi o te śmieszne tłumiki przepustnice z pianek? Jeżeli miałoby pomoc, to z chęcią zainwestuje.

  3. #23

    Domyślnie

    eprom, zajrzyj do tego tematu http://forum.muratordom.pl/showthrea...-w-anemostacie
    Też borykałem się z szumem wydobywającym się z anemostatów
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    W wiatrołapie lepiej daj nawiew.
    Żeby wywiewało smrody z butów i ubrań wierzchnich do domu?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Żeby wywiewało smrody z butów i ubrań wierzchnich do domu?
    Piszę wg siebie i swoich doświadczeń. U mnie ani u moich znajomych nie śmierdzi w wiatrołapie pomimo tego że niektórzy nie mają WM tylko grawitacyjną. Przy grawitacyjnej jest w wiatrołapach nawiew i jakoś nie słyszę narzekań. Nagle przy WM zaczynają ludziom buty śmierdzieć. Przestali się myć?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W wiatrolapie oczywiście wywiew.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Piszę wg siebie i swoich doświadczeń. U mnie ani u moich znajomych nie śmierdzi w wiatrołapie pomimo tego że niektórzy nie mają WM tylko grawitacyjną.
    Są różne poziomy czucia widać. Moja żona też wielu rzeczy nie czuje, ale ja owszem.

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Przy grawitacyjnej jest w wiatrołapach nawiew i jakoś nie słyszę narzekań. Nagle przy WM zaczynają ludziom buty śmierdzieć. Przestali się myć?
    Przy WG jest mniejszy efekt, bo nie ma wymuszonego przepływu. Buty śmierdzą mniej lub bardziej, bo się nimi chodzi po BRUDZIE na zewnątrz, w tym czasem po miejscach gdzie psy/koty sikają o rozniesionych czasem grubszych sprawach nie wspomnę. Poza tym nogi się pocą, bo taka ludzka natura, a dzieciom w kółko ganiającym to już w ogóle -- nie wie ten, kto nie ma dzieci albo sprawnego węchu. Wiatrołap to jest "brudne" pomieszczenie i należy tam dawać wywiew a nie nawiew. Ja co prawda chcę dać nawiew w suficie ale także wywiew gdzieś za szafką z butami aby to pomieszczenie było "niezależne wentylacyjnie".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    U mnie słychać szum, i trochę mnie już zaczyna drażnić, wykonane wszystko zgodnie z projektem, reku jest na poddaszu a z anemostatow słychać szum powietrza. Rury 75 cm niebieskie spiro, będę próbował zastosować tłumiki przed skrzynkami rozpreznymi anemostatow.
    Jak możesz to wrzuć skany/zdjęcia tego projektu, bo na ślepo to nie wiadomo o co chodzi i trudno rad udzielać.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przy WG jest mniejszy efekt, bo nie ma wymuszonego przepływu. Buty śmierdzą mniej lub bardziej, bo się nimi chodzi po BRUDZIE na zewnątrz, w tym czasem po miejscach gdzie psy/koty sikają o rozniesionych czasem grubszych sprawach nie wspomnę. .
    Pomyśl.
    Jeśli nie ma wymuszonego przepływu, to smród będzie się dłużej utrzymywał i będzie silniejszy.
    Dlaczego tak nie jest?
    Dlaczego miliony Polaków ma wentylację grawitacyjną bez kratki wywiewu w wiatrołapie czy na korytarzu w bloku?
    Co się dzieje że po instalacji buty im śmierdzą i trzeba wywiewy dodatkowe?

    Nie możecie trzymać w wiatrołapie czystych płaszczy kurtek czy butów? Zmieniać skarpetki?
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 09-05-2018 o 22:08
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Pomyśl.
    Jeśli nie ma wymuszonego przepływu, to smród będzie się dłużej utrzymywał i będzie silniejszy.
    Stąd trzeba go bezpośrednio wyssać wywiewem! Pomyśl!

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dlaczego tak nie jest?
    Dlaczego miliony Polaków ma wentylację grawitacyjną bez kratki wywiewu w wiatrołapie czy na korytarzu w bloku?
    Co się dzieje że po instalacji buty im śmierdzą i trzeba wywiewy dodatkowe?
    Właśnie dlatego że nie ma bezpośrednio wywołanego ruchu powietrza, zatem powietrze jest w mniejszym stopniu przepychane do domu. Ty sugerujesz dać nawiew, wymusić CIĄGŁY ruch powietrza z wiatrołapu, pomieszczenia BRUDNEGO, gdzie wchodzi się z dworu, z kurzem, piachem i innymi "atrybutami", najpierw do holu, a potem do wywiewu w kuchni lub łazience. Znowu sam pomyśl czy to logiczne.

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie możecie trzymać w wiatrołapie czystych płaszczy kurtek czy butów? Zmieniać skarpetki?
    Oczywiście, zawsze noszę w portfelu czyste zapasowe: płaszcz, kurtkę, buty, skarpetki -- i zmieniam je przed wejściem do domu.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 10-05-2018 o 08:47
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie dlatego że nie ma bezpośrednio wywołanego ruchu powietrza, zatem powietrze jest w mniejszym stopniu przepychane do domu. Ty sugerujesz dać nawiew, wymusić CIĄGŁY ruch powietrza z wiatrołapu, pomieszczenia BRUDNEGO, gdzie wchodzi się z dworu, z kurzem, piachem i innymi "atrybutami", najpierw do holu, a potem do wywiewu w kuchni lub łazience. Znowu sam pomyśl czy to logiczne..
    Nie palę i mam dobry węch. Nie czuję żeby ludziom z WG śmierdziało w przedpokoju czy wiatrołapie.
    Wiele osób ma mieszkania, nie ma wiatrołapu i trzyma buty oraz kurtki w korytarzu czy przedpokoju. Też nic nie śmierdzi.
    To jakieś bzdury i mity. Ludziom się po założeniu rekuperacji we łbach przewraca z dobrobytu. Możliwe że to syndrom na który cierpią ci co całe życie żyli w bloku i po raz pierwszy zamieszkali w domku. Mają wtedy takie swoje skrzywienia: zaczyna im szkodzić sałata z warzywniaka i koniecznie muszą mieć ogródek, buty im zaczynają śmierdzieć i konieczny jest wywiew w przedpokoju. Fanaberie.

    U siebie nie planuję dać żadnej wentylacji w wiatrołapie. Gdybym zmienił zdanie, to dam nawiew.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 10-05-2018 o 09:17
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja, jak to w "apartamencie" w Warszawie, mam przedpokój w salonie i nic mi nie śmierdzi. Licytował się kto ma lepszy węch nię będę. Natomiast nie widzę jakichkolwiek zalet nawiewu w wiatrołapie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie palę i mam dobry węch. Nie czuję żeby ludziom z WG śmierdziało w przedpokoju czy wiatrołapie.
    Wiele osób ma mieszkania, nie ma wiatrołapu i trzyma buty oraz kurtki w korytarzu czy przedpokoju. Też nic nie śmierdzi.
    To jakieś bzdury i mity. Ludziom się po założeniu rekuperacji we łbach przewraca z dobrobytu. Możliwe że to syndrom na który cierpią ci co całe życie żyli w bloku i po raz pierwszy zamieszkali w domku. Mają wtedy takie swoje skrzywienia: zaczyna im szkodzić sałata z warzywniaka i koniecznie muszą mieć ogródek, buty im zaczynają śmierdzieć i konieczny jest wywiew w przedpokoju. Fanaberie.

    U siebie nie planuję dać żadnej wentylacji w wiatrołapie. Gdybym zmienił zdanie, to dam nawiew.
    Posiadam WG i czasem jak czytam forum mam wrażenie, że ci co nie mają WM z reku są wręcz nie normalni. Do tego wszystkiego co idealnie opisałeś, dołożyłbym jeszcze metrowy i więcej wykop pod kostkę, tak na wszelki wypadek gdyby czołg z poligonu zmylił trasę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie palę i mam dobry węch. Nie czuję żeby ludziom z WG śmierdziało w przedpokoju czy wiatrołapie.
    Wiele osób ma mieszkania, nie ma wiatrołapu i trzyma buty oraz kurtki w korytarzu czy przedpokoju. Też nic nie śmierdzi.
    To jakieś bzdury i mity. Ludziom się po założeniu rekuperacji we łbach przewraca z dobrobytu. Możliwe że to syndrom na który cierpią ci co całe życie żyli w bloku i po raz pierwszy zamieszkali w domku. Mają wtedy takie swoje skrzywienia: zaczyna im szkodzić sałata z warzywniaka i koniecznie muszą mieć ogródek, buty im zaczynają śmierdzieć i konieczny jest wywiew w przedpokoju. Fanaberie.
    U siebie nie planuję dać żadnej wentylacji w wiatrołapie. Gdybym zmienił zdanie, to dam nawiew.
    Nie mam żadnych skrzywień z bloku, bo od 14 lat mieszkam w domu. I to niestety z WG. Że ty nie czujesz, nie znaczy że to nawiewane powietrze gdzie STOJĄ buty i wiszą ubrania wierzchnie jest czyste i pachnące. Walnąłeś ni z gruchy ni z pietruchy o nawiewie w wiatrołapie i idziesz dalej w zaparte. U siebie rób jak lubisz, ale innym głupot nie wciskaj. Wiatrołap jest pomieszczeniem BRUDNYM, wchodzi się tam z dworu z wszelkimi przydatkami, z punktu technicznego wiatrołap jest traktowany tak samo jak kuchnia i łazienka, tam się daje WYWIEW po to żeby czym prędzej wyciągnąć powietrze i nie wdmuchiwać tego jałowo do domu. To tak jakbyś postawił teorię, ze w łazience się ludzie myją, w kuchni jest jedzenie, więc trzeba tam dać nawiew. Pomyśl.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jak to się mówi - "swego się nie czuje".
    Mam WM i każdy kto przychodzi mówi, że powietrze u nas jest takie inne, rzadsze, lżejsze. U szwagrów jest WG i niestety jak wchodzę to czuję w wiatrołapie buty domowników mimo, że są to osoby dbające o siebie jak i swoje buty.
    Kiedyś sprawdzałem, wyłączyłem WM na cały dzień podczas nieobecności domowników i wtedy wentylacja sobie jakoś działała grawitacyjnie przez reku. I okazało się, że w wiatrołapie i garderobie czuć trochę zastałe powietrze.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  16. #36

    Domyślnie

    ...a ja mam klimę i jak wchodzę do kogoś kto nie ma, to czuję się beznadziejnie, gęste powietrze i gorąc nie do wytrzymania. No jak można klimy nie posiadać, no jak? Każda pliczka swój ogonek chwali.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Walnąłeś ni z gruchy ni z pietruchy o nawiewie w wiatrołapie i idziesz dalej w zaparte. U siebie rób jak lubisz, ale innym głupot nie wciskaj. Wiatrołap jest pomieszczeniem BRUDNYM, .
    Co z palaczami tytoniu? U nich pomieszczeniem brudnym jest salon, w którym palą papierosy. Dawać wywiewy?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Mam WM od pol roku i najwiekszym błedem było własnie to że nie dałem wywiewu w wiatrołapie. Czuć czasami zapach spoconych butów, a jak juz sie zostawi drzwi zamknięte to bardzo czuć .Także nie piszcie żeby nie dawać tam wywiewu, a już pomysł z nawiewem uważam za kuriozalny.

    P.S. U mnie słychać szum w nocy nawet na pierwszym biegu, na początku tego nie było, teraz jest gorzej. Filtry wymieniam regularnie wiec nie wiem dlaczego tak sie stało. Tłumików przed i za reku nie chce bo prawie wszystkie w normalnej cenie zbudowane sa na bazie wełny mineralnej z której wydostają sie drobinki w czasie pracy na najwyzszych biegach.

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli komuś śmierdzą spocone buty, to problem nie leży w wentylacji...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Jak to się mówi - "swego się nie czuje".
    Mam WM i każdy kto przychodzi mówi, że powietrze u nas jest takie inne, rzadsze, lżejsze. U szwagrów jest WG i niestety jak wchodzę to czuję w wiatrołapie buty domowników mimo, że są to osoby dbające o siebie jak i swoje buty.
    Kiedyś sprawdzałem, wyłączyłem WM na cały dzień podczas nieobecności domowników i wtedy wentylacja sobie jakoś działała grawitacyjnie przez reku. I okazało się, że w wiatrołapie i garderobie czuć trochę zastałe powietrze.
    Nic dodać, nic ująć.
    U mnie spostrzeżenia podobne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony