dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128
  1. #121
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koval5891

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chciałbym podzielić się swoim problem z tym "INTELIGENTYM" rekuperatorem i jego algorytmem działania BY PASSu.
    Posiadam GWC zlokalizowane pod budynkiem (nie było tanie) które pozwala mi na uzyskanie latem przy 35 stopniach na zewnątrz, temperatury 15-16 stopni na czerpni.
    Niestety nie jestem w stanie wykorzystać potencjału GWC przy pomocy AERISA ponieważ BYPASS przymyka się w przedziałach 93-95 procent i tak np zamiast wiać temperatura 18 stopni (przy 100 procentowym BYPASSIE, bo zawsze jakaś wymiana następuje) wieje mi 21 stopni. Podnosząc temperaturę w domu o 3 stopnie co już przestaje być komfortowym odczuciem.
    Jestem niesamowicie wściekły na dzialanie urzadzenia co wiecej zaden serwis nie jest w stanie mi pomoc.
    Niby rekuperator wariuje bo niska temperatura i nie wie jaka jest pora roku tylko po co sa dodatkowe ustawienia granicznych wartosci dla temperatur sezonu grzewczego/chlodzenia i por roku skoro oprogramowanie uparcie twierdzi inaczej?!
    SZCZERZE NIE POLECAM TEGO REKUPERATORA! NIE WARTO PRZEPLACAC! Na ten moment uwazam ze rekuperator za 3k sprawdzilby sie lepiej niz ten "markowy bystrzak".
    W moim przypadku w sezonie letnim najlepszym rozwiazaniem byloby zainstalowanie zwyklego wentylatora.z GWC prosto na nawiewy cieszac sie przyjemnym chlodem BEZ NERWOW i STRESU ze urzadzenie wie lepiej od Ciebie!

  2. #122

    Domyślnie

    Może on po prostu dba o zdrowie Różnica temperatur między 35 na zewnątrz a żądaną 22 wewnątrz jest na tyle duża, że i katarek i gardełko.

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Piszesz, że na czerpni masz 15-16, potem że na nawiewie powinno być 18, a jest 21. Skoro na czerpni masz 15-16, to na nawiewie powinno być max 1 stopień więcej.

    W jaki sposób rekuperator podnosi Ci temperature w domu o 3 stopnie? W domu masz 18, że 21 stopni podnosi temperaturę?

    Ostatnio przeliczalem zyski od wentylacji bez gwc i są to naprawdę bardzo małe wartości - ok 2kWh ciepła dziennie gdy reku odzyskuje chłód przy średniej wymianie 150m3/h.
    Natomiast całe zyski przez przenikanie z bytowe i słoneczne w takie dni jak dzisiaj to 65kWh ciepła - przy ograniczeniu zysków słonecznych.

    Z tą różnicą wewnątrz zewnątrz to trochę mity... Mam całe lato w domu 23 stopnie i żadnych grypek czy katarkow.

  4. #124
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koval5891

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przy pelnym 100 procentowym bypassie roznica jest od 1.5 do 2 stopni. Jezeli bypass jest w pozycji 93 procent to juz 21 stopni wieje.
    To ze wieje 21 to nie znaczy ze mam 21 w domu. Jest oczywiscie wiecej. Gdyby wialo 18 stopni to temperature w domu faktycznie mialbym 23 stopnie a nie prawie 25. A to juz czuc bo spi sie gorzej.
    Meritum problemu to bypass otwarty na 93 do 95 procent zamiast na 10p. Nie wymagam nie wiadomo czego tylko zeby to durne urzadzenie dzialalo tak jak tego potrzebuje i tak jak je ustawiam a nie tak jak sie wydaje oprovramowaniu.

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koval5891

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bypass na 100 procent otwiera sie na chwile moze na pare chwil w ciagu dnia co jest mega irytujace!

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zapewniam Cię, że przy 100 bypass nie miałbyś 23 stopni w domu.
    A nie możesz po prostu odpiąć siłownika i na lato ten bypass otworzyć na stałe?
    Chociaż jedyne o czym się przekonasz, to że problem tego bypassu nie ma większego wpływu na temperatury w domu.

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Różnica 3 stopni przy tej samej wilgotności bezwzględnej (WB liczone na 16@100) to 3.1kj/kg. W przeliczeniu na Wh 0.86.
    Teraz wyobraźmy sobie strumień powietrza o wydatku 200m3/h, czyli jakieś 240kg.
    240x0.86=206.4Wh
    W ciągu 24h mamy niecałe 5kWh - to kropla w morzu potrzeb żeby zbić temperature. 25 do 23 stopni.

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koval5891

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Różnica 3 stopni przy tej samej wilgotności bezwzględnej (WB liczone na 16@100) to 3.1kj/kg. W przeliczeniu na Wh 0.86.
    Teraz wyobraźmy sobie strumień powietrza o wydatku 200m3/h, czyli jakieś 240kg.
    240x0.86=206.4Wh
    W ciągu 24h mamy niecałe 5kWh - to kropla w morzu potrzeb żeby zbić temperature. 25 do 23 stopni.
    Roznica jest bo czuje kiedy bypass jest otwarty a kiedy nie.
    Matematyka matematyką ale jeżeli wymieniasz w ciagu godziny praktycznie cale powietrze z domu na powietrze o 3 stopnie niższe to silą rzeczy musisz odczuc różnice. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia bezwładności murów itd. Mam dom z silki, plus płyta fundamendowa więc wiem o czym mówię. Temperatura w domu utrzymuje sie bardzo długo - długo się nagrzewa i długo trzyma tą temperature.
    Więc miło by było gdyby rekuperator nie podnosił jej bez potrzeby.

    Co do odpięcia siłownika - uważam to za genialny pomysł bo chyba najtańszy. Czy wiecie jak to zrobić bez rozbierania całego rekuperatora?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony