dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 128
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    dziś miałem wizyte serwisanta .

    Po wyrównaiu nawiewu i wyciągu do 82. aktualnie mam takie parametry:

    - czerpnia: 1
    - nawiew do pomieszczeń: 18,5
    - wyciąg: 21
    - wyrzutnia: 5,5
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  2. #22

    Domyślnie

    Czyli teraz jest w miarę spoko.

    Możesz wytłumaczyć to zdanie: "Po wyrównaniu nawiewu i wyciągu do 82."?

    Przesłałem tą informację mojemu majstrowi i czekam na odpowiedź.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Czyli teraz jest w miarę spoko.

    Możesz wytłumaczyć to zdanie: "Po wyrównaniu nawiewu i wyciągu do 82."?

    Przesłałem tą informację mojemu majstrowi i czekam na odpowiedź.
    czyli na czerpni mam 82m3 i tak samo na wyrzutni.
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  4. #24

    Domyślnie

    Aha, rozumiem, że na 1 biegu?
    A gdzieś czytałem, że ten reku sam reguluje i wyrównuje strumienie powietrza ... To jak w końcu z tym jest?
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem rekuperatora, zachęcam również do zapoznania się z centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie posiada wysokiej klasy aluminiowy przeciwprądowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoki stopień odzysku ciepła wynoszący nawet do 90%. Centrala wentylacyjna może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu lub pilota zdalnego sterowania RCV. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,

    ja posiadam ten rekuperator od listopada w nowym domu. Odnośnie temperatury pokazywanej na urządzeniu to przed chwilą było to 1 -14C w domu 21. Niemnej jednak gdy mierzyłem temperaturę przy anemostacie to różnica była dużo korzystniejsza (19,5C). Rekuperator jest w pomieszczeniu gdzie jest teraz ok 17C. Działa na minimalnych obrotach. Grzałka w ogóle się nie włączała. Mam wyłączoną kontrolę wilgotności (potrafił w nocy działać na wysokim biegu a wówczas to przeszkadza). Poza tym problem z wilgotnością jest w drugą stronę tj. jest ona w domu za niska i często działają nawilżacze (mam parkiet na ogrzewaniu podłogowym i nie chcę dopuścić do znacznego spadku wilgotności).
    Czy macie może filtry także w anemostatach (stożkowe)? U mnie dwa tygodnie temu pojawił się błąd na wyświetlaczu coś z czujnikiem ciśnienia. Doszedłem do wniosku (po wysokich obrotach) że coś nie tak z filtrami. Przeczyściłem je i problem znikł, zarówno te w rekuperatorze jak i w anemostatach. Niemniej jednak jak patrzę na parametry wentylatorów to widzę że nawiew obecnie dziąła na 17% a wywiew na 33% czyli filtr nie jest czysty. Zresztą po tych różnych parametrach można w trochę szacować zabrudzenie ich, u mnie ten wywiewny musi działać dwa razy szybciej aby uzyskać tą samą skuteczność w wyrzucanym powietrzu co w nawiewanym. Swoją drogą myślałem, że problem będzie w drugą stronę. Ciekawe czy te filtry stożkowe w anemostatach też mają duży wypływ. Komplet filtrów do reku i anemostatów to ok.200 zł, mi zapchały się po niecałych 3 miesiącach i jakbym chciał je od razu wymienić to rocznie koszty byłby dość wysokie. Choć do czyszczenia filtrów miałem ustawione programy i reku działał średnio na wyższych obrotach niż obecnie.

  7. #27

    Domyślnie

    Wyższe obroty w wyciągu mogą też wynikać ze skraplania się wody w powietrzu wychodzących z budynku i mocno ochładzanym w wymienniku. Ja mam własnie taki problem i nie wiem, czy moja jednostka standard kompensuje wyższe opory wynikające z bariery jaką jest woda. Stąd też wynikać może niska temperatura na nawiewie (po prostu część powietrza wychodzi nieszczelnościami a nie przez wymiennik i nie ogrzewa powietrza dostającego się do domu.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał muaddib Zobacz post
    tatach też mają duży wypływ. Komplet filtrów do reku i anemostatów to ok.200 zł, mi zapchały się po niecałych 3 miesiącach i jakbym chciał je od razu wymienić to rocznie koszty byłby dość wysokie. Choć do czyszczenia filtrów miałem ustawione programy i reku działał średnio na wyższych obrotach niż obecnie.
    Mam kupiony taki filtr od Peflex ale wyrzeźbiłem też swoje przy użyciu maty G3 z Allegro i pistoletu klejowego. Te kupione są z cienkiej tkaniny o małej pojemności więc będą się szybko zapychać.
    Fotki filtrów wrzucę na https://www.facebook.com/groups/329438764201077/ jak zrobię zdjęcia.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #29

    Domyślnie

    Dlaczego po raz którys odsyłasz do FB?
    Tam nie kazdy ma konto. Chcesz sie podzielić informacjami i rozwiazaniami, albo umieść w swoim dzienniku budowy, albo umieszczaj zdjecia bezposrednio na forum.


  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Dlaczego po raz którys odsyłasz do FB?
    Tam nie kazdy ma konto. Chcesz sie podzielić informacjami i rozwiazaniami, albo umieść w swoim dzienniku budowy, albo umieszczaj zdjecia bezposrednio na forum.
    Bo tam wrzucam zdjęcia i jest to wygodne. Mam problem z wstawianiem zdjęć na forum. Nie umiem tego robić. Np. teraz nie widzę takiej opcji.
    Jeżeli taka opcja jest to muszę zdjęcia mocno edytować przed wysłaniem, a nie lubię tego robić. Za dużo roboty. Kto chce ten zajrzy. Nie ma przymusu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #31

    Domyślnie

    trochę mylisz pojęcia.
    Albo tutaj piszesz/radzisz/pokazujesz albo na FB.
    ja nie mam konta na FB i raczej mieć nie będę a chętnie bym zobaczył.
    A wstawianie tutaj zdjęć nie wymaga żadnego wysiłku ani nie ma potrzeby ich obrabiać.

    Mnie to bardziej wygląda na promowanie własnego profilu na FB niż chęć podzielenia się swoimi dokonaniami/radami.


  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Jeżeli mogę coś dodać odnośnie skraplania się wody w wymienniku. Zauważyłem u siebie (rekuperator inny niż w temacie), że w przypadku niskich przepływów powietrza w wymienniku zbiera się woda, która zatyka niektóre kanaliki wymiany. Powietrze jej nie wypycha z powodu małych przepływów. Dzieje się to na kierunku od wywiewu do wyrzutni, bo tylko tam skrapla się woda. Kanaliki w przeciwnym kierunku są drożne. Powoduje to nieogrzewanie się powietrza nawiewanego w kanalikach stykających się z martwymi kanalikami. Do tego dochodzi zamarzanie wody w przytkanych kanalikach jak temperatura nawiewu jest poniżej 0* mimo iż powietrze do wyrzutni wychodzi o temperaturze powyżej 3*. Efekt jest taki, że spada znacznie temperatura nawiewu.
    W moim rekuperatorze jest funkcja czyszczenia wymiennika, którą niestety muszę uruchamiać ręcznie. Powoduje ona, przez okres około 5-8 minut, przedmuchiwanie wymiennika, czyli wentylatory idą na ful.
    Może i w Waszych rekuperatorach występuje takie zjawisko. Może przy bogatszej automatyce czyszczenie wymiennika odbywa się automatycznie na podstawie spadków ciśnienia. U mnie brak czujników, więc trzeba robić ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 13-02-2018 o 08:35

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Bo tam wrzucam zdjęcia i jest to wygodne. Mam problem z wstawianiem zdjęć na forum. Nie umiem tego robić. Np. teraz nie widzę takiej opcji.
    Jeżeli taka opcja jest to muszę zdjęcia mocno edytować przed wysłaniem, a nie lubię tego robić. Za dużo roboty. Kto chce ten zajrzy. Nie ma przymusu.
    Ja też nie mam konta na FB, bo nie lubię być inwigilowany.
    Jestem tego samego zdania co "Slawko123".
    Tutaj są wystarczające mechanizmy, aby przedstawić i pokazać problemy.
    Jak chcesz się udzielać na forum to stosuj się do zasad na forum.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 13-02-2018 o 08:45

  14. #34

    Domyślnie

    Ja obecnie mam dwa razy w ciągu doby przewietrzania na ok. 12 min. Dodatkowo przewietrzanie uruchamiamy po prysznicu, ale nadal nie jest optymalnie.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A wstawianie tutaj zdjęć nie wymaga żadnego wysiłku ani nie ma potrzeby ich obrabiać.

    Mnie to bardziej wygląda na promowanie własnego profilu na FB niż chęć podzielenia się swoimi dokonaniami/radami.
    Muszę przycinać zdjęcia do 600 pikseli.
    Odsyłam na grupę a nie na profil.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #36

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	407179 takie cos sie pokazuje to raz, a dwa plik ma 1276x857 pikseli, wiec nie truj, ze trzeba przycinac zdjecia


  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Muszę przycinać zdjęcia do 600 pikseli.
    Odsyłam na grupę a nie na profil.
    Nic nie musisz przycinac, po prostu podaj bezposredni link do pliku .jpg, ktory juz gdzies zawiesiles.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	407179 takie cos sie pokazuje to raz, a dwa plik ma 1276x857 pikseli, wiec nie truj, ze trzeba przycinac zdjecia
    A ja mam takie coś:
    "Zarządzaj Załącznikami
    Błąd podczas wysyłania

    2018-02-13 12.05.14.jpg - Założenie grupy nie powiodło się. Naciśnij 'wstecz' by powrócić do formularza.

    Prześlij Plik ze Swojego Komputera"
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nic nie musisz przycinac, po prostu podaj bezposredni link do pliku .jpg, ktory juz gdzies zawiesiles.
    OK
    https://www.facebook.com/photo.php?f...&theater&ifg=1
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #40

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniałem filtry stożkowe i puściłem rekuperator na maxa. Zaczął dobiegać dziwny dźwięk bulgotania. Okazało się, że w przewodzie z łazienki zebrała się woda i koło skrzynki rozdzielczej utworzył się syfon *rura idzie w dół a później do góry) wyciąg ledwo co w łazience działa. Po konsultacji w firmą robiącą projekt winą tego musi być kiepska izolacja. Rury idą przy krokwiach, pomiędzy warstwami wełny. Od spodu 20 i między krokwiami 15 cm. To za mało. Ten co robił projekt (brałem od nich także cały osprzęt nic nie pisał w projekcie, że optymalnie dać te rury po warstwą wełny przy regipsie!!! Obecna osoba mnie tylko przeprosiła za tą sytuację (i kur...co mi po tym). Mówił, że wcześniej nie pracował, ponoć dobrze zna tego Aerisa i wspominał że temp powietrza wywiewanego powinna być góra o 2 stopnie mniejsza niż w domu. U mnie podczas mrozów była niższa nawet o 10 stopni. Obecnie 6. Po porostu trzeba ocieplić ponieważ obecnie system działa nieefektywnie i latem będzie podobnie tylko w drugą stronę.

    Najgorsze, że mam płyty przykręcone na poddaszu i jak położę wełnę do trzeba zrobić dystans. Grzebanie będzie. Cena wełny obecnie nie jest wysoka i przy 25 cm lambda 0,39 to 2200 zł, jak już kłaść to po całości. Razem byłoby 60 cm trochę dużo ale innego rozwiązania nie widzę. Zresztą i tak metr sufitu będę musiał w garażu rozwalić aby wodę wylać.

    I tak przy okazji filtry stożkowe powinno się montować tylko w kuchni aby nie dostał się do rur tłuszcz, który trudno wyczyścić. Gdy wywaliłem te filtry (w reku nadal jest stary) to wiatrak obniżył obroty o 15 pp.

    Swoją drogą budowlaniec też nic nie mówił ale ci to wiadomo, wszystko co powoduje że oni będą mieli gorzej jest złe a gdy lepiej i jeszcze coś przytną to dobre (no może nie wszyscy).

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony