dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie bakterie mam zastosować do nowej przydomowej oczyszczalni ścieków (z drenażem rozsączającym), chodzi mi o konkretne produkty warte uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Najbardziej rozpowszechniony preparatem jest BIO 7 entretien. Dodatkowo należy na start zastosować BIO 7 CHOC. Ogólnie to jest dużo preparatów na rynku i ciężko jest powiedzieć coś więcej. Jednie opinie od użytkowników lub klientów w dłuższym okresie stosowania mogą to skorygować.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam mam pytanie posiadam przydomowa oczyszczalnie ścieków jest użytkowana około 2 miesiące nie zaaplikowalem żadnych bakteri na początek tylko sypalem saszetki bo poprostu nie miałem na ten temat wiedzy mam pytanie jaki preparat użyć teraz

  4. #4

    Domyślnie

    Jak montowano mi oczyszczalnię ścieków biologiczną to powiedzieli że nie trzeba nic sypać , oczyszczalnia sama po 3-4 tygodniach zastartuje i wytworzy swój ekosystem jeżeli tak to można ująć .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Jak montowano mi oczyszczalnię ścieków biologiczną to powiedzieli że nie trzeba nic sypać , oczyszczalnia sama po 3-4 tygodniach zastartuje i wytworzy swój ekosystem jeżeli tak to można ująć .
    Dobrze Ci powiedzieli. Choć jest minimum jeden producent, który nie zaleca ich stosowania, to generalnie ułatwiają robotę oczyszczalni. Natomiast jeżeli oczyszczalnia nie działa np. ze względów technologicznych to nie będą rozwiązaniem problemów powstałych z winy producenta oczyszczalni.

  6. #6

    Domyślnie

    A do oczyszczalni biologicznej, zbs-4c, są inne środki niż do przydomowej? Po uruchomieniu warto coś dodać?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    A do oczyszczalni biologicznej, zbs-4c, są inne środki niż do przydomowej? Po uruchomieniu warto coś dodać?
    Z tego co się orientuję, jest kilka biopreparatów dedykowanych do oczyszczalni biologicznych, jednak nigdy nie udało mi się wyjaśnić zagadki, czym one się różnią od tych typowych, szczególnie, że większość oczyszczalni biologicznych ma osadnik wstępny (gnilny) jako pierwszą komorę.

    Biologie same sobie wytworzą osad czynny, ale oczywiście możesz im ułatwiać pracę, dodając biopreparaty.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok. Dzięki za info.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony