dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 167
  1. #41

    Domyślnie

    Zmniejszyć hałas można ;
    - przez odpowiednie podkładki antywibracyjne pod jednostką zewnętrzną ,
    - wszystkie blachy jednostki zewnętrznej obłożyć matą wygłuszającą ,
    - założyć izolację na sprężarkę i wszystkie dochodzące do niej rurki,
    - przez dodatkową izolacje komory sprężarki; http://forum.muratordom.pl/showthrea...zejnikom/page7
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 22-01-2018 o 09:39
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #42

    Domyślnie

    Podkładki antywibracyjne czyli po prostu gumowe chyba dają wszyscy instalatorzy w standardzie. W praktyce niewiele to daje. U mnie dalej jest głośno. Chętnie bym sprobował obłozyć matami akustycznymi komore sprężąrki ale boje się że strace gwarancje i coś się przegrzeje w samej sprężace - przecież ona też potrzebuje chłodzenia...

  3. #43

    Domyślnie

    No przecież każde urządzenie mechaniczne jest zaprojektowane do pracy w określonych temperaturach. Jeśli podniesiemy temperature to nieuchronnie spowoduje to skrócenie żywotności urządzenia. Zwłaszcza takiego jak sprężarka gdzie jest delikatne uzwojenie silnika a także tłoki które mogą sie skrzywić czy pęknąć (zmęczenie materiału). Według mnie jakby można było tak dowolnie izolować te sprężarki to producenci by to robili bo w końcu obecnie trwa wyścig w produkcji najcichszego urządzenia a nie tylko na najwyższy COP. Mata bitumiczka nie jest droga, świetnie izoluje akustycznie mimo że jest stosunkowo cieńka. No ale jak coś izoluje akustycznie to także termicznie niestety.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Sprężarki możesz DOWOLNIE izolować, nie wpłynie to na żywotność, one są chłodzone parą czynnika chłodniczego. Zresztą zaizolowane i tak są...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #45

    Domyślnie

    Ta para chlodzi tą sprężarkę od wewnątrz? Jakos mi sobie trudno wyobrazić czynnik wewnątrz.

    Tutaj np podają przykłady jak może spreżarka sie uszkodzić jesli sie przegrzeje http://instalreporter.pl/ogolna/sprezarki-w-pompach-ciepla-do-c-w-u/
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 22-01-2018 o 11:47

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Na jakiej podstawie sąsiad wygrał taką sprawę ? Podasz podstawe prawną?
    ...czyli jak nie przekraczamy 50dB to jestesmy bezpieczni i sąsiad może sie jedynie na nas obrazić. .
    Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 października 2012 (Dz. U. Nr 2012 nr 0, poz. 1109, 2012.10.23).

    "tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
    i zamieszkania zbiorowego, tereny zabudowy
    mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami
    rzemieślniczymi, tereny zabudowy zagrodowej:
    w dzień 50 dB(A)
    w nocy 40 dB(A) "

    wiecej tutaj :
    https://www.teraz-srodowisko.pl/medi...mpy-ciepla.pdf
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    Masz rację to nie zaprzeczalne, ale wydaje mi się że:
    1. gruntowa tak nie hałasuje
    2. dolne źródło można wykorzystać do chłodzenia pasywnego
    3. gruntowa wytrzyma dłużej niż powietrzna
    4. jak nawet kiedyś padnie to przy wymianie na nową dolne źródło powinno nadal być OK
    mam trochę inne zdanie o pkt.
    2. w naszym klimacie chłodzenie to mega żadkość, a wydajność pasywnego jest minimalna
    3. to tylko domysły, nie ma danych na ten temat
    4. za 10lat wszystko będzie na CO2, już teraz jest na R32 powoli więc za 10 lat jak pompy będą miały COP nawet 7 przy CO2 to kto będzie bawił się w grunt.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #48

    Domyślnie

    Na panasonic PRO Club jest kalkulator hałasu.

  9. #49
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    mam trochę inne zdanie o pkt.
    2. w naszym klimacie chłodzenie to mega żadkość, a wydajność pasywnego jest minimalna
    3. to tylko domysły, nie ma danych na ten temat
    4. za 10lat wszystko będzie na CO2, już teraz jest na R32 powoli więc za 10 lat jak pompy będą miały COP nawet 7 przy CO2 to kto będzie bawił się w grunt.
    Akurat , piętnaście lat minęło a copy za dużo nie podskoczyły

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    A użytkuje ktoś z was klimakonwektory w sypialniach na poddaszu ???? Bo cały czas zastanawiam się nad klimakonwektorami jako dodatek do ogrzewania podłogowego i klima w lecie albo zamiast podłogowki w każdym pokoju sypialnianym tylko klimakonwektor.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Akurat , piętnaście lat minęło a copy za dużo nie podskoczyły
    a proszę bardzo tu jest COP i moc pompy mitsubishi Q-TON przy temp zasilania 90st.C!!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cncqton12.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	405604
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post
    [B ...Tylko pytanie czy się coś nie zmieni do 2025 jak wycofają R-410 i czy nie zaostrzą zaś dla R32.
    To poszukaj pomp na R290, jest ich kilka na rynku. Tego czynnika jest nadzieja że nie wycofają, chyba że ze względów pożarowych

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    To poszukaj pomp na R290, jest ich kilka na rynku. Tego czynnika jest nadzieja że nie wycofają, chyba że ze względów pożarowych
    Panasonic w lutym 2017 wypuścił pierwsze agregaty na CO2, na razie na rynku japońskim, ale jeszcze trochę. ....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    taaa...gruntowe to już przeżytek a on/offy to w muzeum już powinny stać - nic nie chciało się w nich popsuć - to nie na nasze czasy! Jak można robić coś co się nie psuje! Nie będzie roboty, muszę zacząć wciskać ludziom invertery powietrzne, a pompy na CO2 jaki to ma super COP! A o wadach zapominam, liczy się biznes!

    a tu porównanie wad i zalet tego cudownego CO2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r744.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	405615  
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 22-01-2018 o 22:46
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Panowie ponawiam pytanie:

    A użytkuje ktoś z was klimakonwektory w sypialniach na poddaszu ???? Bo cały czas zastanawiam się nad klimakonwektorami jako dodatek do ogrzewania podłogowego i klima w lecie albo zamiast podłogowki w każdym pokoju sypialnianym tylko klimakonwektor.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witajcie ponownie.
    Pobudowałem dom, który teraz ma cztery lata. Pow do wyliczenia OZC powierzchnia podłóg 112,3 m2 zapotrzrebowanie 7315 kwh rok do tego CWU 4 osoby.
    Zagospodarowałem poddasze i doszło kolejne 40 m2. OZc tego nie obejmuje.
    Jestem zainteresowany pompą ciepła powietrze woda. Na razie mam ekogroszek. W tym roku nie miałem możliwości kupić w lecie no i teraz się męcze paląc mokrym. 40 kg wór starcza mi na 1,5 dnia. Wcześniejsze sezony to spalanie w okolicach 2,5 ton-3 ton.
    Czy aby wyliczyć przyblizone koszty ogrzewania pompą ciepła powietrze woda moge to obliczyć w ten sposób?

    - ekogroszek 3000 kg x 7,2 kw/kg = 21 600 kwh sezon x sprawność kotła 70 % = 15120 kwh
    - pompa ciepła 15120 kwh / średni COP 2,6 = 5815,39 kwh x 0,64 PLN prąd = 3721,85 PLN sezon

    Czy można się opierać na takich wyliczeniach?
    Może ktoś z Was ma pompę a miał wcześniej ekogroszek.
    Jeżeli nie trafiłem z pytaniem przenieście mnie do innego tematu.
    Dzięki
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    Czy aby wyliczyć przyblizone koszty ogrzewania pompą ciepła powietrze woda moge to obliczyć w ten sposób?

    - ekogroszek 3000 kg x 7,2 kw/kg = 21 600 kwh sezon x sprawność kotła 70 % = 15120 kwh
    - pompa ciepła 15120 kwh / średni COP 2,6 = 5815,39 kwh x 0,64 PLN prąd = 3721,85 PLN sezon

    Czy można się opierać na takich wyliczeniach?
    Może ktoś z Was ma pompę a miał wcześniej ekogroszek.
    Jeżeli nie trafiłem z pytaniem przenieście mnie do innego tematu.
    Dzięki
    Przed dwoma laty pod Toruniem (20km) modernizowałem w dwóch takich samych domach tej wielkości od dewelopera kotłownię z węgla na pompy ciepła, w jednym powietrzna w drugim gruntowa, właściciel powietrznej ostatnio mówił że zużywa rocznie prądu do pompy za około 1000zł, a jego sąsiad obok narzeka na hałas od sąsiada zwłaszcza w mroźne dni...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    Witajcie ponownie.
    Pobudowałem dom, który teraz ma cztery lata. Pow do wyliczenia OZC powierzchnia podłóg 112,3 m2 zapotrzrebowanie 7315 kwh rok do tego CWU 4 osoby.
    Zagospodarowałem poddasze i doszło kolejne 40 m2. OZc tego nie obejmuje.
    Jestem zainteresowany pompą ciepła powietrze woda. Na razie mam ekogroszek. W tym roku nie miałem możliwości kupić w lecie no i teraz się męcze paląc mokrym. 40 kg wór starcza mi na 1,5 dnia. Wcześniejsze sezony to spalanie w okolicach 2,5 ton-3 ton.
    Czy aby wyliczyć przyblizone koszty ogrzewania pompą ciepła powietrze woda moge to obliczyć w ten sposób?

    - ekogroszek 3000 kg x 7,2 kw/kg = 21 600 kwh sezon x sprawność kotła 70 % = 15120 kwh
    - pompa ciepła 15120 kwh / średni COP 2,6 = 5815,39 kwh x 0,64 PLN prąd = 3721,85 PLN sezon

    Czy można się opierać na takich wyliczeniach?
    Może ktoś z Was ma pompę a miał wcześniej ekogroszek.
    Jeżeli nie trafiłem z pytaniem przenieście mnie do innego tematu.
    Dzięki
    Masz grzejniki czy podloglowka? _jak podloglowka to cop będziesz miał pewnie Koło 3.5 albo lepiej ja mam grzejniki i jak narazie tej zimy mam cop 3.2 razem cwu. Ja spalalem 3t węgla i teraz pierwsza zima z pc i jak narazie myślę że nie przekroczy kosztu wegla a nawet taniej. Koszt prądu też masz jakiś drogi bo ja place w g11 52gr

  19. #59

    Domyślnie

    Witam liczbe KW które wytworzył kocioł CO musisz podzielić przez średnie COP i otrzymasz ilość KWh potrzebnych do ogrzania domu. Mam podobny wielkością dom 116 m zamieszkały przez 3 osoby i przez rok powietrzna pompa ciepła wytworzyła 9050 kw średnie COP prawie 3 to jest CO ì CWU . Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post
    A użytkuje ktoś z was klimakonwektory w sypialniach na poddaszu ????
    Jeżeli masz możliwość zamontować wszędzie podłogówkę to nie ma co się bawić w klimakonwektory.
    Okres wysokich temperatur w Polsce to margines .
    One są zakładane zamiast grzejników - zobacz przykład kolegi map78 ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...quarea/page143
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony