dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 152
  1. #101

    Domyślnie

    Tak to wygląda w okolicy Warszawy: za trzy odwierty do 4m płacę (po otrzymaniu dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej) 1000zł. Bardzo rozsądnie i profesjonalnie. Dobre wnioski np. o czyszczalni i piwnicy mogę zapomnieć. Polecam tel. 662662242

  2. #102

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Poszukuję sprawdzonego i rzetelnego geologa do wykonania badań w Gliwicach.

    Pozdrawiam

  3. #103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Geoproces

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie zgadzam się ze zdaniem marcina maleckiego. Takie koszty badań geotechnicznych wraz z dokumentacją - gdzie jak stwierdził - "należy poświęcić jej tylko kilka godzin" czyli w praktyce często ponad 8 godzin to zobaczcie czy jest to mało ???
    Widać, że osoba kompletnie nie jest związana ze środowiskiem geologicznym i nie wie ile pracy w terenie i następnie przy komputerze kosztuje wykonanie projektu geotechnicznego. Nie mówimy tutaj o opracowaniu, które zamknie się w 5 kartkach.

    JEŚLI MAMY DO CZYNIENIA Z OSOBĄ NIEWYKWALIFIKOWANĄ KTÓRA NIE MA WYKSZTAŁCENIA PIĘCIOLETNIEGO WYŻSZEGO W GEOLOGII TO RZECZYWIŚCIE, ZAPŁACIMY ZA PIĘĆ WIERCEŃ PO PIĘĆ METRÓW 1000 CZY 1200 ZŁ...

    Polecam firmę Geo-Technika.pl - strona: www.geo-technika.pl

    Są to ludzie z wyższym wykształceniem geologicznym - hydrogeologicznym. Za wiercenia w skomplikowanych warunkach czyli wody gruntowe blisko powierzchni terenu (konieczność rurowania otworu wiertniczego aby się nie zasypał) to zapłacicie za 5 wierceń po 5 metrów od 1500 do 2000 zł... I pytanie. Czy chcecie mieć zrobione dziury w działce za 1200 zł i wnioski osoby która przeczytała kilka książek, napisała kilka zdań w pseudodokumentacji i myśli, że jest bogiem, czy dokumentację i wiercenia wykonane przez specjalistów, którzy nie dość, iż uczyli się w tym kierunku przez 5 lat... to spędzili prawie rok na studiach w terenie na praktykach i posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w temacie...

    Nie patrzcie na cenę a na jakość... Chyba 2 tys. zł w porównaniu z ceną domu np. 300 tys. zł to nie jest wiele...

    Chcecie aby dom stał i nie pękał to płacicie więcej... płacicie mniej i możecie mieć efekt jakby nikt nigdy nic nie wiercił na działce... PROSTE
    Ostatnio edytowane przez Geoproces ; 19-02-2011 o 11:20

  4. #104

    Domyślnie

    Odebrałem dokumentację, którą zleciłem firmie polecanej i znalezionej na forum wcześniej (tel 662-662-242) a powyższy wpis (trochę rozpaczliwy) utwierdza mnie że wybrałem dobrze. Wiercenia wykonane maszyną do odwiertów, jeden otwór ręcznie, opracowanie w formie papierowej i elektronicznej, jakieś 15 stron, na pierwszej stronie przy nazwisku numer uprawnień a wszystko za najniższą cenę jaką udało mi się znaleźć - duuużo mniej niż 2 tysiące. Polecam.

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta10

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,

    mam pytanie czy robisz również badanie gruntu pod studnię abisynke


    pozdrawiam

  6. #106

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Poszukuję sprawdzonego i rzetelnego geologa do wykonania badań z okolic Gorlic .

    Pozdrawiam
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Geoproces, a fuj jaka nie fajna reklama!!!!!

    I nie zgodze sie z Toba ze trzeba zaplacic 2 tys zeby miec poprawne badanie, jakas gruba przesada

  8. #108

    Question

    Witajcie,

    Mam 3 pytania:
    1. Czy te odwierty są konieczne?
    2. Czy ich ilość musi być równa 3?
    3. Czy mogę wykorzystać np wyniki sąsiada - jeśli jego działka lekrzy blisko mojej, czy też te dane muszą być aż tak dokładne?

    jeśli ktoś już o to pytał - przepraszam

  9. #109

    Domyślnie

    Właśnie jestem po badaniach. Za 2 odwierty z kompletną dokumentacją 600 zł (faktura). Kraków

    wg mnie :

    1. nie są WYMAGANE do pozwolenia na budowę jeśli na działce są dobre warunki terenowe. A czy są potrzebne to każdy sobie musi odpowiedzieć sam. 0,2% kosztów budowy za spokojny sen to chyba nie tak dużo.
    2. jeśli wyniki są dobre i powtarzalne wystarczą 2 odwierty
    3. nie wiem ale patrz pkt 1.

  10. #110

    Domyślnie

    Sistercja -rób!
    mi geodeci opowiadali jak to tam gdzieś podzielili kawałek pola na działki budowlane - no i na 3 z 4 domy stoją - na tej ostatniej nie stanie nic! bo akurat jakiś uskok terenu i iles metrów w dól torfu..... właściciel pełna załamka....
    geodeci opowiadali mi to zanim zrobiłam swoje badania....
    jakbym zrobila te badania PRZED kupnem, to bym chyba mojej działki też nie kupiła.....
    RÓB!

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1geolog

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    ROBIĆ ROBIĆ I JESZCZE RAZ ROBIĆ
    Polecam także, w niektórych przypadkach wykonać badania geotechniczne przed zakupem działki.
    Czasami faktycznie można sobie odpuścić badania geotechniczne bo np rejon jest dobrze znany a z tzw wywiadu środowiskowego wynika np od sąsiada że są same piaski. Natomiast jeżeli jeden miał piaski inny gliny jeszcze inny i to i to, to już koniecznie trzeba robić a już szczególnie w przypadkach podejrzenia że są grunty organiczne np torfy, namuły itd.
    [ moderowano - reklama ]

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    al_baraka

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Posty
    5

    Domyślnie

    Za dwa odwierty po 5 metrów i kilkustronicową dokumentację zapłaciłem 1000 PLN brutto (z fakturą). Okolice Warszawy.

  13. #113
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar macha20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bielowicko koło Bielska
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie Szukam wykonawcy BIELOWICKO

    Witam szukam kogoś kto wykona badania geotechniczne w okolicach Bielska dokładnie Bielowicko proszę o info i wycenę na priv

  14. #114

    Domyślnie

    Witam.

    Szukam firmy do badań geotechnicznych z okolic Gorzowa Wlkp. lub Strzelec Krajeńskich, woj. lubuskie.

    Jakie ceny są w woj. lubuskim za takie badanie, dom bez podpiwniczenia, gdyż dostałem już dwie oferty i każda 1.000 zł bez VATU.
    Pozdrawiam.

    Darek

  15. #115

    Domyślnie

    Witam.

    I już po badaniach, wyniki będą we wtorek, 3 otwory na głębokość 3 m, cena 800 pln, woj. lubuskie.
    Firma ze sprzętem mechanicznym, warunki pogodowe nie grają roli, miałem ofertę za 1000 pln, ale wiercenie ręczne, trzeba byłoby poczekać na rozmarznięcie ziemi.
    Pozdrawiam.

    Darek

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosadob Zobacz post
    Witam.

    I już po badaniach, wyniki będą we wtorek, 3 otwory na głębokość 3 m, cena 800 pln, woj. lubuskie.
    Firma ze sprzętem mechanicznym, warunki pogodowe nie grają roli, miałem ofertę za 1000 pln, ale wiercenie ręczne, trzeba byłoby poczekać na rozmarznięcie ziemi.
    Super...
    A stan gruntu określili przed rozmrożeniem czy po?

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Super...
    A stan gruntu określili przed rozmrożeniem czy po?
    Spoko, grunt zbadany, wyniki już mam z przekrojami, a grunt był zamarznięty może 10 cm, ja mam to szczęście, że mieszkam na zachodzie i mrozy tutaj są małe, a i na działce narazie bujna trawa słuzy jako izolator.
    Pozdrawiam.

    Darek

  18. #118

    Domyślnie

    Witam.

    To ja może też poproszę namiar na osobę wykonującą badania geotechniczne - powiat będziński.

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Annusiak.8

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-055
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał anecik Zobacz post
    Witam.

    To ja może też poproszę namiar na osobę wykonującą badania geotechniczne - powiat będziński.
    Polecam Ci skontaktować się z geologiem z Krakowa tel. 664-098-064

  20. #120

    Domyślnie

    Troszkę daleko, ale dzięęki bardzo.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony