dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy mżna dostawiać kominy do ścian tak jak na moim obrazku?

    Umówiłem się z architektem, że przygotuję z żoną jakąś koncepcję na temat układu pomieszczeń, takich jakie byśmy chcieli w projekcie. Więc znalazłem jakiś prosty program i rysuję ("papier wszystko przyjmie")...

    Myśląc o ścianach z Porotherm i kominach/wentylacji z Schiedel, pytanie brzmi: Czy można dostawiać kominy do ścian tak jak na moich obrazkach, czy to zły pomysł?

    Pierwszy obrazek to parter z ceramiki, drugi to poddasze budowane z płyt G-K. Domek o wymiarach 8x12,6m. Dwa szyby wypadają w takim miejscu, jak na obrazach. Do tego komina od kotła, na poddaszu dochodzi kształtka wentylacyjna. I jeszcze na poddaszu dochodzi trzeci komin wentylacyjny (ten po lewej), a w nim pod spodem wentylacja kuchni - tzn. przez strop.

    Zależy mi na odpowiedzi, bo te kominy bardzo komplikują układ mebli w pomieszczeniach, zwłaszcza na poddaszu.

    Czy na parterze kominy/wentylacje mogą "przecinać" ściany? Czy na poddaszu mogą być w ścianach - tzn. częściowo wbudowane w regipsy?





    (...jeżeli obrazki się nie otwierają to proszę dajcie znać...)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał enikan Zobacz post
    Umówiłem się z architektem, że przygotuję z żoną jakąś koncepcję na temat układu pomieszczeń,
    coraz wygodniejsi ci architekci.........


    Kominy mogą przecinać ściany

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Kominy mogą przecinać ściany
    Dzięki


    A co do architekta to pewnie chodziło mu o to, abym coś ołówkiem wyrysował, tak mniej więcej.

    Ale ja postanowiłem konkretnie do tematu podejść, abym nie żałował tego projektu. A dodatkowo trzeba to dokładnie przemyśleć bo działka 15,5m minus służebność 2,5m, a od północy będzie bez okien... Przemyśleć, a nie że później w pokojach na poddaszu nic nie wstawię, bo jak nie okno, drzwi albo skos, to jeszcze wystający komin...
    Ostatnio edytowane przez enikan ; 25-01-2018 o 16:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony