dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie tynkować fundament czy nie

    Witam kurcze zaczynam wątpić.

    Wyczytałem, że jeśli do izolacji pinowej ściany fundamentowej używamy mas bitumicznych (jakichkolwiek) a nie folii to ściana fundamentowa powinna być (przynajmneij od zewnątrz otynkowana.

    Czy to jest konieczne w jakichś konkretnych sytuacjach czy jednak zawsze i jak bardzo istotne to jest?

    Pytam bo u mnie tego nie zrobili - jeżeli to jest bardzo ważne to jeszcze miałbym szansę to zrobić - bo poźniej to już będzie trudniej.

  2. #2

    Domyślnie

    a po co tynkować
    j23

  3. #3

    Domyślnie

    Ja widział robotę fachowej ekipy i oni nie tynkowali. IZOLBET na bloczki betonowe a potem dociepleniejavascript:emoticon('')Bo to na forum mój pierwszy raz

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chodzi tu o normalny tynk tylko tzw. rapówkę. Jeśli masz równe ściany to nie muszisz tego robić, u mnie tylko zatarli tam gdzie były nierówności.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze gg. Robi się rapówę i lekko zaciera. Dzięki temu mamy róniejszą powierzchnię na którą łatwiej nanosić masę izolacyjną. Jaki zysk? Mniejsze zużycie i łatwiejsza praca. Nawet jeśli ją wykonuje ekipa to jeśli łątwiej to i dokłądniej. Koszt niewielki.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli ściany są równe nie widzę potrzeby tynkowania. Pozdrawiam Tomek123

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ufff dziękję bardzo - uspokoiliście mnie.

    Sam malowałem dysperbitem więc mogłem osobiście ocenić równość i osobiście zadbałem o dokładność malowania. Bałem się tylko, że może jest jakiś inny powód.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Ci o otynkowanie bloczków fundamentowych czyli rapówkę,to nie jest to konieczne aczkolwiek pożyteczne.Łatwiej połóżyć izolację.
    Natomiast jeśli masz na myśli otynkowanie zaizolowanej i ocieplonej ściany-to nieporozumienie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tynkować/ wyrównać tylko wtedy gdy jest nierówno. Jak są strupy w ścianach nieotynkowanych, to albo hydroizolacja nie dojdzie i pozostają nieciągłości "dziury", albo zbankrutujesz na normach zuźycia.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	447241

    odgrzeje kotleta. mam krzywy fundament jak na foto. na czerwono zaznaczyłem o ile musiałbym go wyrównać. + styropian i mam całkiem spory schodek. Styropian na ściany pójdzie 10 wiec już od fundamentu będę miał szerzej. jakieś porady ?? Kucie garba nie wchodzi w grę. betonu jest mało za tym jest cegła a piwnica ma ok 195cm, Wykop jest na 160cm

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    heon

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Czułówek
    Kod pocztowy
    32-061
    Posty
    12

    Domyślnie

    DarekS4Nie do końca rozumiem twój rysunek, wiem natomiast że jak będziesz kleił xps na fundament to musi być dosyć równy bo xps nie będzie trzymał. A z innej beczki to w tym momencie 10 cm na siany to dużo za mało. Ale oczywiście jeśli to jest stary budynek to możesz zrobić jak chęć według normy powinno być przynajmniej 15 cm ale to też trzeba by policzyć dla twojej ściany i styro jakiego chcesz zastosować.
    Ostatnio edytowane przez heon ; 29-11-2020 o 15:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony