dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    50 stopni z węglowego jest takie samo jak z gazowego .Ważne żeby był podobny przepływ

  2. #22

    Domyślnie

    Nie znam się, co to znaczy "podobny przepływ" ?

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Żeby przepływało tyle samo czynnika - to zależy od pompy w kotle. Będzie ok, tylko uwaga:
    - wypadałoby przepłukać instalację i grzejniki,
    - dodatkowo wlać jakiś inhibitor na przyszłość
    - dołożyć odmulacz do instalacji
    to zabezpieczy kocioł.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  4. #24

    Domyślnie

    Super, dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiliście, boję się przejścia na gaz, ale może nie będzie tragedii
    Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio w jednym ze sklepów powiedziano mi, że stara instalacja może nie wytrzymać ciśnienia po jej zamknięciu ( w tej chwili mamy obieg otwarty). Zasugerowano, że wyjściem jest założenie obiegu zamkniętego przy piecu (coś jakby mały obieg) i dopiero puszczeniu wody na cały dom (obieg otwarty). Macie jakieś zdanie w tej kwestii?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia06 Zobacz post
    Super, dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiliście, boję się przejścia na gaz, ale może nie będzie tragedii
    Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio w jednym ze sklepów powiedziano mi, że stara instalacja może nie wytrzymać ciśnienia po jej zamknięciu ( w tej chwili mamy obieg otwarty). Zasugerowano, że wyjściem jest założenie obiegu zamkniętego przy piecu (coś jakby mały obieg) i dopiero puszczeniu wody na cały dom (obieg otwarty). Macie jakieś zdanie w tej kwestii?
    Pewnie chodzi o wymiennik i rozdzielenie obiegu zamkniętego (kocioł) i obiegu otwartego (instalacja co.)
    Szkoda kasy i do tego straty na wymienniku, dodatkowa pompa itp. Zamknij cały układ, pewnie trzeba będzie dodatkowe naczynie wzbiorcze, bo z grzejnikami żeliwnymi instalacja ma sporo wody.
    Jakby się uprzeć to jest kilku producentów, którzy mają kotły kondensacyjne dla układów otwartych, to, o ile dobrze pamiętam Secespol i ACV. Ja osobiscie bym zamknął instalację ale też nie znam stanu technicznego twojej instalacji. Jak jest w złym stanie to i tak musisz coś z tym zrobić. Kumaty instalator to podstawa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony