dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Blat kuchenny ze spieku kwarcowego

    Witajcie.

    Architekci zaproponowali nam spiek kwarcowy jako blat kuchenny. Wygląda fajnie, ale w jakimś sklepie usłyszeliśmy, że podobno łatwo się kruszy (dali przykład, że baliby się tłuc kotlety na takim blacie, nawet na desce i przez ręcznik). Ma ktoś takie rozwiązanie w domu i może się na ten temat wypowiedzieć?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Zrób doświadczenie - spiek kwarcowy jest bardzo podobny do gresu (porównaj skład obu materiałów). Kup jedną płytkę gresową wielkoformatową, połóż w obecnej kuchni i zacznij używać przez jakiś czas jako blatu. Moim zdaniem uderzenie w krawędź jak najbardziej ją zniszczy, ale tak będzie dokładnie z każdym blatem, czy to drewninym, laminowanym czy solid surface. Oczywiście np. solid surface da się dość łatwo i tanio naprawić, taki ze spieku nie koniecznie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kot&Fyś Zobacz post
    Witajcie.

    Architekci zaproponowali nam spiek kwarcowy jako blat kuchenny. Wygląda fajnie, ale w jakimś sklepie usłyszeliśmy, że podobno łatwo się kruszy (dali przykład, że baliby się tłuc kotlety na takim blacie, nawet na desce i przez ręcznik). Ma ktoś takie rozwiązanie w domu i może się na ten temat wypowiedzieć?

    Pozdrawiam
    ja bym sie nie sugerowal w zadnym razie sugestiami architekta (zapytaj go co sam ma w domu) idz do studia kuchennego i sprawdz co Ci sie podoba i co najbardziej pasuje. Moim zdaniem spiek ceramiczny nadaje sie do kuchni ktora sluzy do ladnego wygladania a nie do gotowania.

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm, czyżby były różne spieki kwarcowe, jeśli brać pod uwagę twardość? Jak myśmy go oglądali, to w jednym z salonów sprzedawca dla pokazania jak jest twardy walił w pokazowy blat kuchenny młotkiem, aż iskry szły . Ostatecznie z niego zrezygnowaliśmy, ale tylko dlatego, że wycena do naszej kuchni wyszła 2x drożej niż jak za blat z granitu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie. Stanie chyba na spieku. Wygląda super i podobno faktycznie jest trwały jak napisała Juniorka.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kot&Fyś Zobacz post
    Wygląda super i podobno faktycznie jest trwały jak napisała Juniorka.
    Opierasz swój wybór na jednej anonimowej opinii, czy raczej szukacie potwierdzenia do podjętej już decyzji ?! Jakie spiek ma mieć zalety względem granitu? Ten sam granit który może posłużyć na blat kruszysz a następnie łączysz w wysokiej temperaturze z chemicznymi żywicami i barwnikami. Dlatego jest tańszy od kamienia, mimo kosztów procesów technologicznych.
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 14-02-2018 o 07:15
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #7

    Domyślnie

    Wybór opieram na kilku opiniach (tak tak, poza forum muratora istnieją inne źródła informacji ). Naszym pierwszym wyborem był spiek, ale w jednym ze sklepów z meblami kuchennymi powiedziano nam, że jest mało wytrzymały, stąd mój post tutaj. Spiek nam się po prostu podoba, m.in. jego grubość

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam, ja również zastanawiam się nad spiekiem na blat kuchenny jednak zastanawiam się czy jego astronomiczna cena jest uzasadniona, czy rzeczywiście jest aż tak wytrzymały? Zaproponowano mi spiek firmy Dekton w cenie bagatela 2000zl/m2, grubość 12mm - czy to rzeczywiście tyle kosztuje?
    Ostatnio edytowane przez corey10 ; 28-03-2020 o 09:52

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie cały kamień... Owszem, jest to znacznie wyższa cena, jednak zauważmy, że jest to inwestycja na lata a spiek jest jednak mniej trwały

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy czym spiek jest droższy od tańszych gatunków kamienia

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Witam, ja również zastanawiam się nad spiekiem na blat kuchenny jednak zastanawiam się czy jego astronomiczna cena jest uzasadniona, czy rzeczywiście jest aż tak wytrzymały? Zaproponowano mi spiek firmy Dekton w cenie bagatela 2000zl/m2, grubość 12mm - czy to rzeczywiście tyle kosztuje?
    Ja robiłem stoły do laboratorium , kupowałem jakiś bez wzorków i kosztował około 300 zł/m2
    Sprawdź firmę Laminam - u nich to brałem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    W tej cenie kupiłeś grubość 12mm?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    8mm o ile kojarzę. Tylko mój był naprawdę brzydki
    http://www.laminam.pl/stan-magazynu/...k-magazynowych

    Ta masz podane ceny przed obniżką. 2000 pln nie widziałem. Może chcesz cos kosmicznego. A może wykonawca to zwykły zdzierca.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Po rozmowach z kilkoma firmami-wykonawcami oraz sprawdzeniu cenników dystrybutorów okazało się że wykonawca kupując materiał od dystrybutora, nieważne czy jest to spiek czy np granit z założenia mnoży sobie cenę bazową x3.
    W przypadku spieku wychodzi to np. bazowo 700zł/m2 x3 = 2100zł/m2. W tej cenie x3 nie ma NIC wliczone poza podstawowym wycięciem do wymiarów z zamówienia, ale tylko do prostokątów. Następnie doliczają wszystko co się da, każde dotknięcie, nacięcie, transport do klienta, montaż, klejenie, pomiary, projekt i na gotowo wszystko razem cena końcowa za blat ze spieku w kuchni robi się już uwaga....4000zł/m2

    Pytam skąd ta przebitka. Przedstawiciel dużej firmy kamieniarskiej mówi no wie Pan taką mamy po prostu politykę, no i mamy koszt transportu, odpadów no i jak coś pęknie to też nasz koszt, bo może pęknąć przy cięciu, rozładunku. Ja mówię że koszt transportu to chyba nie jest drugie tyle co koszt materiału, odpadów w moim przypadku też jest bardzo mało bo to przeliczałem i może chodzi o to że spieki są co prawda bardzo twarde ale przy tym kruche i łatwo pękają i stąd musicie cenę bazowa mnożyć x3? Na to pytanie pan przedstawiciel już się zaczął plątać, że niby nie, że są wytrzymałe, ale w sumie to trzeba uważać, szczególnie przy wycięciach pod zlew czy płytę. Nie ma mowy o jakimś większym obciążeniu, np wejściu na blat żeby umyć okno kuchenne. Tak więc podsumowując spieki to astronomicznie droga zabawa w uważanie żeby przypadkiem nie pękł, albo nie odprysnął jak spadnie na niego np tłuczek do mięsa.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez myślałem nad spiekami, było tez drewno itp. Skończyłem na granicie. Na ta chwile jestem bardzo zadowolony. Obawiałem się ceny ale wyszło jak za dąb 40mm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony