dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Okna do dachu płaskiego

  1. #1

    Domyślnie Okna do dachu płaskiego

    Witam. W tym roku rozpoczynam budowę domu, będzie on posiadał stropodach pełny o spadku 2%(1,15 stopni). W projekcie mam 3 okna do dachu płaskiego, dwa nieotwierane w korytarzu, jedno stanowiące wyłaz dachowy w łazience. Jakie okna najlepiej dobrać pod względem funkcjonalnym, kopuły czy płaskie (zaleganie śniegu, liści)? Dom będzie parterowy, okna nie będą widoczne z zewnątrz. Czy okno wyłazowe wygląda od środka tak samo jak okno nieotwierane? Czy mogę zastosować okno wyłazowe typu F do mojego kąta nachylenia połaci?

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachu płaskiego

    Cytat Napisał bez_cukru Zobacz post
    Witam. W tym roku rozpoczynam budowę domu, będzie on posiadał stropodach pełny o spadku 2%(1,15 stopni). W projekcie mam 3 okna do dachu płaskiego, dwa nieotwierane w korytarzu, jedno stanowiące wyłaz dachowy w łazience. Jakie okna najlepiej dobrać pod względem funkcjonalnym, kopuły czy płaskie (zaleganie śniegu, liści)? Dom będzie parterowy, okna nie będą widoczne z zewnątrz. Czy okno wyłazowe wygląda od środka tak samo jak okno nieotwierane? Czy mogę zastosować okno wyłazowe typu F do mojego kąta nachylenia połaci?
    Witam,

    Okna dachu płaskiego w wersji "F" (wersja płaska) możemy montować w dachu o kącie nachylenia od 2 stopni - w tym przypadku mamy troszkę za mało dlatego sugeruję wersję "C" z kopułą. Okna wyłazowe wyposażone są w specjalne uchwyty które umożliwiają otwarcie okna - w zasadzie to jest podstawowa wizualna różnica. Profile okien i wyłazów są tej samej konstrukcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DRC (www).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	406411

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Szoguner
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie okna dachowego. Na poddaszu nieuzytkowym planuje zrobic pokoj bedzie to raczej hobby room. Okno jedno by sie przydalo bo jest tam ciemno i brak wentylacji. Calosc jest ocieplona welna 15mm i karton gips na scianach. Lekki skos gdyz dach z malym sapdem. Nie wiem jak zaplanowac okno. Czy musi spelniac jakis konkretny wymóg? Jakie onkno z waszej oferty sie by nadawalo. Zaznaczam ze ma to byc niski koszt calej inwestycji.

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    w opisanej sytuacji kluczowe znaczeni będzie miał kąt nachylenia połaci dachu.
    Powyżej 15 stopni możemy zastosować dowolnie wybranych typ okna dachowego ze standardowym kołnierzem uszczelniającym.
    Poniżej 15 stopni konieczne będzie zastosowanie specjalnego kołnierza który podniesie kąt montażu okna.



    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  5. #5

    Domyślnie

    https://firmaogolnobudowlanakamilpawlik.wordpress.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony