dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie Uzgodnienie z wydziałem melioracji

    Witam
    Czy ktoś to robił? Jak to wygląda, ile trwa?
    Przy wydaniu warunków zabudowy otrzymałem pismo, że teren jest zdrenowany i muszę inwestycje uzgodnić z wydziałem melioracji. Ktoś przez to przechodził?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja musiałem robić jakieś uzgodnienia. Nawet nie pamiętam z jakiego powodu.
    Ale wniosek przygotował Wydział Architektury mojego miasta - tam gdzie składałem wnioski o warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Ja byłem tylko do wiadomości.
    Zarząd Melioracji miła 2 tygodnie na ustosunkowanie się do pisma. Z tym, że w przypadku braku odpowiedzi uzgodnienie uważane było za dokonane (tzw. milcząca zgoda)

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam to samo. Musiał przyjechać uprawniony meliorant, wyznaczył miejsce gdzie zrobić wykop na głębokości metra żeby sprawdzić czy ida dreny. Przekopalem działkę wzdłuż dwóch granic i na szczęście nie było.Wtedy opisał na projekcie że nie biegną w miejscu gdzie ma stać dom i po sprawie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Najlepsze jest to że dreny są ale nikt nie wie gdzie. Sąsiad przekopał działkę wzdłuż i w szerz i nie znalazł ani jednego. znowu będzie czekać miesiąc na kolejny papierek.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    to chyba co urzad to inaczej robia bo u mnie sytuacja taka:
    1. Wniosek o stwierdzenie obecnosci drenow na dzialce
    2. Odpowiedz urzedu pozytywna - dreny z roku 1950
    3 Odpowiedz ta dolaczylem do wniosku o PNB z oswiadczeniem ze po wykonaniu "odkrywki" w miejscu zaznaczonym przez urzad melioracji nie odnalazlem drenow
    p.s w razie odnalezienia drenow w trakcie budowy nalezy je przebudowac i wtedy prosic o pozwolenie na przebudowe

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majlo88

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Żukówka
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, mam podobną sytuację. W WZ mam zapis z informacją że teren inwestycji jest terenem zmeliorowanym i projekt zagospodarowania działki należy uzgodnić z właściwym organem.

    Napisałem wniosek do "Wody Polskie" o zaopiniowanie projektu zagospodarowania mojej działki. W odpowiedzi otrzymałem jak poniżej:
    1. Rurociągi drenarskie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie były inwentaryzowane geodezyjnie powykonawczo, ponieważ były realizowane jako odwodnienie gruntów rolnych - ich położenie w terenie może się różnić od lokalizacji na mapach. Wobec Powyższego konieczne jest weryfikowanie lokalizacji rurociągów drenarskich poprzez wykonanie odkrywek.
    2.(w skrócie) zabrania się niszczenia urządzeń wodnych.
    3.W przypadkach pojawienia się ewentualnej konieczności przebudowy/likwidacji urządzeń melioracyjnych należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne.
    4.Prace prowadzić najlepiej pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia. Inwestor ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody w stosunku do osób trzecich.
    5.Mapę inwentaryzacyjną wykonanych robót niezwłocznie przedłożyć w Zarządzie Zlewni w celu dokonania zmian w ewidencji wód, urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów.

    Czy w związku z powyższym mogę dokonać "odkrywki" na własną rękę?Jakie mam poczynić kolejne kroki aby uzyskać PnB?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Co urząd to inaczej. Podczas zgłaszania rozpoczecia robut budowlanych w nadzorze pytałem czy w wodach polskich mam też coś zgłosić. Gość powiedział że zgłasza to się u nas. A na koniec budowy wody wystawia papierek że w ziemi nic nie było i będzie dobrze.

  8. #8

    Domyślnie

    Należało by przypilnować budowlańców by w przypadku gdy taką rurę znajdą przy wykopie fundamentów odpowiednio ominęli budynek. Tzn żeby nie było zostawionego i przeciętego drena tuż przy ściance fundamentowej a żeby omijał budynek i łączył się dalej z ciągiem.

    Słyszałem taką historię dom lata 80, przecięty dren przy fundamencie i permanentna wilgoć w piwnicy.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majlo88

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Żukówka
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli dren faktycznie jest to na pewno go przebuduję, nie mam zamiaru go niszczyć. Pytanie moje czy najpierw muszę zrobić odkrywkę i uzyskać od melioracji dokument o braku bądź przebudowie czy mogę to zrobić przy wykopie gdy ruszą już prace budowlane?Czy dostanę pozwolenie na budowę bez kwitka od melioracji?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sagcio

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majlo88 Zobacz post
    Jeżeli dren faktycznie jest to na pewno go przebuduję, nie mam zamiaru go niszczyć. Pytanie moje czy najpierw muszę zrobić odkrywkę i uzyskać od melioracji dokument o braku bądź przebudowie czy mogę to zrobić przy wykopie gdy ruszą już prace budowlane?Czy dostanę pozwolenie na budowę bez kwitka od melioracji?
    Witam, mam pytanie, jestem w identycznej sytuacji.
    Jak się sprawa zakończyła? Czy trzeba zrobic odkrywkę przed uzyskaniem PnB ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony