dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Świecąca / Tłusta?? plama po kablu na czarnej ścianie

    Witam,
    pytanie natury technicznej do Was
    Mam w mieszkaniu ściankę pomalowaną na czarno - farba lateksowa tekurilla. Po pewnym czasie zauważyłem że na ścianie nad włącznikiem pojawiła się jakby tłusta plama, która zaczęła "wychodzić" jeszcze w kilku innych miejscach jakby po linii położenia kabla. Moje pytanie co to może być? Tłusty kabel? Jak sobie z tym poradzić? Mój Majster zaproponował, że na (lateksową) farbę położy gips i pomaluje - nie spotkałem się z taką praktyką, tak się robi? Nie będzie odpadać? Łuszczyć się? Nie powinno się zeszlifować farby i dopiero zaciągnąć na nowo tynkiem i pomalować?
    Poradźcie jak byście wykonali taką poprawkę.
    dziękuję,

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytałem trochę na ten temat, okazuje się że to rzeczywiście wina za płytko położonych kabli, chociaż dziwię się bo były kładzione w bruzdzie. Wiadomo najlepszą metodą jest wkucie kabli głębiej, ale to w sumie też nie takie proste bo jak to zroić jak kable są naciągniete w ścianie. zastanawiam się czy jest coś takiego jak farba izolacyjna ale taka którą mogę pomalować obecną farbę lateksową, i potem po takim zabiegu pomalować jeszcze raz lateksową? co uważacie? albo te plamy lekko podszlifować jeszcze papierem sciernym?
    poradźcie proszę.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Niekoniecznie za płytko osadzone kable. Mam ten sam problem w calym domu, po zglebieniu tematu wyszlo ze kable gownianej jakosci i wychodzi jakis plastyfikator z izolacji czy inny syf. Przeszlifowanie nic nie da, i tak znowu wylezie. Dorwalem jakas farbe specjalna na plamy, nawet pochlapana tluszczem sciana przy kuchence pomalowalem ta farba i na to zwykla lateksowa i nic nie wylazi. Jaka farba to wieczorem zobacze bo mam w domu puszke. To jest farba olejna, maluje sie gabkowym walkiem, ale jak wyschnie nie jest taka sliska jak typowo olejna, po pomalowaniu lateksem nie ma sladu. Teraz jak mieszkamy juz 2,5 roku powoli przemalowuje caly dom i wszystkie kable maluje ta olejna. A u mnie powychodzily doslownie wszystkie kable. Z jednej strony wygodne bo spokojnie moge polki wieszac i widze gdzie nie wiercic

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Pojawienie się plamy najprawdopodobniej jest spowodowane zbyt płytkim ułożeniem okablowania. Proponuję wypróbować następujące rozwiązanie: miejsca, gdzie „przebijają” kable pokrywamy (stosowaną jako podkład) farbą Śnieżka Zacieki-plamy: https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-zaciekiplamy Następnie wykonujemy malowanie nawierzchniowe z wykorzystaniem wybranej farby.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Niekoniecznie za płytko osadzone kable. Mam ten sam problem w calym domu, po zglebieniu tematu wyszlo ze kable gownianej jakosci i wychodzi jakis plastyfikator z izolacji czy inny syf. Przeszlifowanie nic nie da, i tak znowu wylezie. Dorwalem jakas farbe specjalna na plamy, nawet pochlapana tluszczem sciana przy kuchence pomalowalem ta farba i na to zwykla lateksowa i nic nie wylazi. Jaka farba to wieczorem zobacze bo mam w domu puszke. To jest farba olejna, maluje sie gabkowym walkiem, ale jak wyschnie nie jest taka sliska jak typowo olejna, po pomalowaniu lateksem nie ma sladu. Teraz jak mieszkamy juz 2,5 roku powoli przemalowuje caly dom i wszystkie kable maluje ta olejna. A u mnie powychodzily doslownie wszystkie kable. Z jednej strony wygodne bo spokojnie moge polki wieszac i widze gdzie nie wiercic
    Minęło trochę czasu, wychodzą jeszcze plamy? Jaką farbę Pan zastosował?

  6. #6

    Domyślnie

    Zrób jak z zaciekami - pomaluj emalią w kolorze zbliżonym do finalnego gdzie plama, a potem zamaluj latexową

  7. #7

    Domyślnie

    Na takie plamy polecam spray izolacyjny z fluggera lub brilluxa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony