dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Ksosik
    U mnie podmurówka jest cała.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi07 Zobacz post
    W sumie jestem zaskoczony tymi pęknięciami. U mnie nie ma tego problemu, a stawiane mniej więcej dwa lata temu było.
    Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliver001 Zobacz post
    Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...
    Szczerze się przyznam, że na budowlance to się nie znam i nie ja je stawiałem osobiście, ale zapytam wykonawcę ogrodzenia.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    U mnie co prawda bloczki nie pękają ale pojawiają się rdzawe wykwity na bloczkach. Nie wiem co oni tam dodają do tych bloczków ale nie podoba mi się taki efekt. NIe wiem czy można by to w ogóle reklamować. Ogrodzenie mam rok.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rdza.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	455433  
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliver001 Zobacz post
    Czy dodawałeś jakieś preparaty do betonu którym były zalewane słupki? Zastanawiam się nad tym ogrodzeniem i u jednych pękają a u innych nie i nie wiem od czego to zależy...
    Teraz już wiem więcej. Ogrodzenie zalewane było mieszanką betonową zakupioną w workach 25 kg Baumit B30. Z tego, co opowiadał mi wykonawca to podobno ważne jest żeby beton wykorzystać w miarę szybko po wytworzeniu i potem nie dolewać już żadnej wody. Beton wyrobić tak żeby masa była plastyczna i jeszcze zagęścić po wlaniu do bloczków. To się nazywa sztychowanie chyba, ale nie jestem pewny, czy dobrze zapamiętałem tę nazwę... No i jeszcze jakaś pielęgnacja betonu jest ważna.

  6. #26

    Domyślnie

    Podzielę się wynikiem reklamacji w sprawie pękających bloczków vestone/krusz bud.

    Rozmowa z producentem była bardzo niemiła. Najpierw próbował przekonywać o słabości jakościowej zastosowanego betony, straszył pobraniem próbek betonu do analizy itp., ale jak powiedziałem że mam dane producenta betonu, faktury z betoniarni i tylko czekam na wyniki badan, aby popędzić potem do producenta betonu, to temat zniknął !

    Stanęło na darmowej dostawie z naddatkiem nowych bloczków! Czy to mój sukces? Nie chcieli pokryć nawet części kosztów rozebrania i ponownego zamontowania bloczków.

    Z rękojmi z KC wynika, że sprzedawca bubla pokrywa koszty montażu i demontażu. Miałem do wyboru 3-letni proces ... już widze sedzię rozstrzygającą dlaczego bloczek pękł. Przez 3 lata nie mógłbym zamontować bramy, itp



    Wnioski dla innych. Nie odpuszczajcie sprzedawcom i dochódzcie swoich praw. Postaraszcie sądem w razie oporu.



    Najważniejsze, dlaczego te bloczki pękają? Wg. mnie one są bardzo delikatne i nie są w stanie przenosić normalnych naprężeń , które występują w gruncie nawet jeżeli fundament jest poprawnie wykonany.

    Słowem ogrodzenie z takich bloczków to ryzyko. Zaznaczam, że nie mam wykształcenia budowlanego

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    A może przyczyną pęknięć jest brak końcowej impregnacji lub nieszczelność spoin? Bo w końcu klej uszczelniacz ma skleić i uszczelnić połączenie, tak żeby nic do środka i ze środka nie wypłynęło przy zalewaniu betonem. Impregnacja też ma na celu zabezpieczenie przed brudem ale też przed przenikaniem wilgoci do środka. Więc może warto się dowiedzieć od Waszych wykonawców, czy faktycznie zrobili wszystko zgodnie z zaleceniami. Ja też jestem na etapie robienia ogrodzenia (Drogbruk Bianco) i chcę pokryć słupki i podmurówkę na góze płynną membraną poliuretanową żeby ogrodzenie nie chłonęło wody. Bo te bloczki chłoną wodę, zwłaszcza niezabezpieczone. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 21-06-2021 o 08:00 Powód: dodanie info

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    A może przyczyną pęknięć jest brak końcowej impregnacji lub nieszczelność spoin? Bo w końcu klej uszczelniacz ma skleić i uszczelnić połączenie, tak żeby nic do środka i ze środka nie wypłynęło przy zalewaniu betonem. Impregnacja też ma na celu zabezpieczenie przed brudem ale też przed przenikaniem wilgoci do środka. Więc może warto się dowiedzieć od Waszych wykonawców, czy faktycznie zrobili wszystko zgodnie z zaleceniami. Ja też jestem na etapie robienia ogrodzenia (Drogbruk Bianco) i chcę pokryć słupki i podmurówkę na góze płynną membraną poliuretanową żeby ogrodzenie nie chłonęło wody. Bo te bloczki chłoną wodę, zwłaszcza niezabezpieczone. Pozdrawiam
    Nie chce sie madrzyc, bo nie mam praktyki, ale mozesz isc w dobrym kierunku.
    Z tego co sie dowiedzialem, pustaki moga pekac z powodu szczeliny ktora tworzy sie pomiedzy zalanym betonem a pustakiem podczas wiazania. Po prostu zbyt duzy skurcz. Woda podobno dostanie sie zawsze i jesli bedzie jej odpowiednio duzo to rozsadzi pustaka. Byc moze przy metodzie ktora prezentujesz woda nie dostanie sie. Inna metoda jest uzycie wolno wiazacej mieszanki (cement cem II32,5 na przyklad) do tego dodatki przeciwskurczowe i bardzo dobre zageszczanie, Dlatego beton do zalewania musi byc maksymalnie swiezy i najlepiej na kruszywie, nie samym piasku.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowalniec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    2

    Domyślnie

    2 lata byłem zadowolony do dziś bo właśnie zauważyłem pęknięcie na jednym pustaku (na słupku) delikatne pęknięcie.. na 5 bloczku licząc od dołu można to reklamować?

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowalniec Zobacz post
    2 lata byłem zadowolony do dziś bo właśnie zauważyłem pęknięcie na jednym pustaku (na słupku) delikatne pęknięcie.. na 5 bloczku licząc od dołu można to reklamować?
    Moim zdaniem nie ma szans. Powiedzą że zły beton użyłeś albo coś w tym stylu...
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowalniec Zobacz post
    2 lata byłem zadowolony do dziś bo właśnie zauważyłem pęknięcie na jednym pustaku (na słupku) delikatne pęknięcie.. na 5 bloczku licząc od dołu można to reklamować?

    Daj sobie spokój, nie ma sensu, zaraz Ci zaczną wymyślać, milion powodów, z powodu których pękło. I wiesz co? Wszystkiemu będziesz winien Ty.

    Znajdź jakiś porządny uszczelniacz w kolorze bloczka, zrób spoinę i zapomnij. Zaimpregnuj dobrze całe ogrodzenie (niestety trzeba to robić cyklicznie).

    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony