dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz na budowie bardzo często panuje patologia bo:
    1.Nie ma ludzi do pracy
    2.Ten co umie to ma swoją firmę
    3.Ten co nie umie to psuje robotę
    4.Ten co umie ale piję ale nie ma kto.robić więc pracuje
    5.Ten co nie pojechał za granice bo się mu nie chce, tu robi bo kasa potrzebna, ale co tam nie mój dom.

    Murarz sam domu nie wymuruje musi być przynajmniej 2 kumatych i 1 do podawania.

    Czesto przychodzi do mnie wlaciciel firmy i pyta czy kogoś do pracy nie mam, wymagania są 2:żeby mało pił i żeby codziennie do pracy przychodził.Resztę się go nauczy.Teraz jest mocny deficyt fachowców.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 04-02-2018 o 20:08
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Wracając do tematu. Jakieś 4lata temu kleiłem 20cm do sylikatów w dwie osoby. pomagałem sobie stemplami, bo jednak troszkę płyty odchodziły. Po wszystkim wszystkie szpary między płami dodatkowo kleiłem pianką. Nie kołkowałem. Klej insta stik na 180m2 kosztował mnie wtedy chyba okolice 600zł.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0269.jpg
Wyświetleń:	535
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	406554Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0268 (1).jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	406555

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Ja już mam kupione 24 puszki Tytana 60sek. wybrałem go, ponieważ najmocniej w moim teście wyszedł.
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Hmm... kupię w takim razie łatę 2.5m i sprawdzę jak z równością ścian, bo tak na oko to sobie mogę..

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piokam2003

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    11-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ja także sam kleiłem ocieplenie - choć styr. biały - pianą (też głównie wspomniana Insta + trochę Basf, ale Insta lepiej mi "działała"), bez kołkowania. Ściany szczytowe ok 8 m z rusztowania warszawskiego.
    Witaj kolego mam pytanie jak Twoja elewacja trzyma się jeszcze?Ja w tym roku też docieplalem budynek 15 cm szarym styropianem na pianę bez kołków oczywiście pytam bo mam lekkie obawy wszędzie te kołki strachu

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Panowie nic nie potrzeba podpierac kołkami przy klejeniu na pianę. W tym roku praktycznie sam z pomocą taty i teścia okleiłem 200m2 elewacji etixxem. Kleiłem głównie na tytana is13, a pomagałem sobie klejem cementowym Knauf kzw700 ( trzyma pioruńsko)
    . Metoda następującą, nakładam pianę na płytę (dawałem jej więcej jak mniej), następnie 3 nieduże placki kleju, dodatkowo jeszcze dawałem wąskie warkoczyki piany na boczne powierzchnię już przyklejonych płyt aby było szczelniej. Dzięki plackom mogłem ustawić pion i płaszczyznę i nic nie jeździło, aczkolwiek ściany miałem proste z porotermu, ale to zawsze jakieś odchyłki są.
    U mnie 8,6m w kalenicy. Jest to do zrobienia, klej siatka, klej. Styropian bardzo fajny (prosty, trzyma wymiar i kąt).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200320_175156_resize_83.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	450616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200325_162341_resize_30.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	450617Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200401_114835_resize_57.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	450618Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200615_202716_resize_19.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	450619Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200617_195557_resize_80.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	450620

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Panowie nic nie potrzeba podpierac kołkami przy klejeniu na pianę. W tym roku praktycznie sam z pomocą taty i teścia okleiłem 200m2 elewacji etixxem. Kleiłem głównie na tytana is13, a pomagałem sobie klejem cementowym Knauf kzw700 ( trzyma pioruńsko)
    . Metoda następującą, nakładam pianę na płytę (dawałem jej więcej jak mniej), następnie 3 nieduże placki kleju, dodatkowo jeszcze dawałem wąskie warkoczyki piany na boczne powierzchnię już przyklejonych płyt aby było szczelniej. Dzięki plackom mogłem ustawić pion i płaszczyznę i nic nie jeździło, aczkolwiek ściany miałem proste z porotermu, ale to zawsze jakieś odchyłki są.
    U mnie 8,6m w kalenicy. Jest to do zrobienia, klej siatka, klej. Styropian bardzo fajny (prosty, trzyma wymiar i kąt).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200320_175156_resize_83.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	450616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200325_162341_resize_30.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	450617Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200401_114835_resize_57.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	450618Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200615_202716_resize_19.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	450619Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200617_195557_resize_80.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	450620
    wyglada na na prawde bardzo spoko wyklejone
    elki zachowane, przewiazania plyt tez.
    No prosze, jak sie postara to mozna.
    Dac Ci rusztowanie normalne poznanskie i normalnie elewator
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piokam2003

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    11-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rozumiem kolego ale konkretnie chodzi mi o to czy dyblowales styropian po przyklejeniu?Pozdrawiam.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie widzę sensu dyblować kołkami ten styropian. Po płycie przyklejonej na próbę mogłem chodzić. A gdy w końcu musiałem ją oderwać to styropian rwał mi się w palcach, bez podcinania nożem piany bym go nie urwał. A placki kleju z kawałkami styropianu przecinakiem od cegły odkuwałem. Ogólnie rzecz biorąc jeżeli pianokleje po latach nie stracą na jakości połączenia styropian/mur to nie się o co martwić. Kupować kołki i dziurawić 20cm grafitowy styropian które w porotermie i tak mogą g.... trzymać.

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piokam2003

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    11-040
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Nie widzę sensu dyblować kołkami ten styropian. Po płycie przyklejonej na próbę mogłem chodzić. A gdy w końcu musiałem ją oderwać to styropian rwał mi się w palcach, bez podcinania nożem piany bym go nie urwał. A placki kleju z kawałkami styropianu przecinakiem od cegły odkuwałem. Ogólnie rzecz biorąc jeżeli pianokleje po latach nie stracą na jakości połączenia styropian/mur to nie się o co martwić. Kupować kołki i dziurawić 20cm grafitowy styropian które w porotermie i tak mogą g.... trzymać.
    Dzięki za odpowiedź nie dawało mi to spać że nie dawałem dybli wszędzie straszą dyble obowiązkowe przy pianie itp.ale po co dziurawić styropian.Raczej małe szanse żeby odpadła cała ściana. Pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Kleiłem na piankę ocieplenie fundamentu oraz teraz elewacji - 20cm grafitowego styro.
    Trzyma mega mocno
    W sumie zapomniałem z tej zasadzie - aby posmarować 3 płyty i dopiero kleić, tak robiłem przy fundamencie, teraz na szybko bo mrozy idą... i bez problemu łapało do sciany, choć fakt przy nierównościach wtedy ta pianka pewnie lepiej sie zachowuje.

    Pianek używałem z allegro - Styrocośtam - została mi po fundamencie, tam się sprawdziła, Neo-stick - polecana między innymi gdzieś tutaj na forum i nie tylko, też była ok. I teraz różowa z firmy Grafen - ta najbardziej się rozpręża, ale trzyma bardzo szybko - co jest wygodniejsze wyżej bo ciężej podpierać.

    Nie wiem czy jest sens stosowania droższych - przy każdej z nich prędzej styropian puści niż ta pianka.

    Co do kołkowania, sąsiad który robi też elewacje tłumaczył że oni obecnie kleją na piany i dają np po 20-40 kołków na sciane - tak proforma. Wiadomo że sam styropian nie odpadnie, dopiero jak dojdzie masa czyli klej, siatka i tynk to całość jest podatna na wiatr itp..
    Sam jeśli zakołkuje to tylko tak dla świętego spokoju, choć widziałem dużo domów gdzie kołków nie ma, przy 20cm styropianu.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    [QUOTE=bajprzeznet;7998068]Kleiłem na piankę ocieplenie fundamentu oraz teraz elewacji - 20cm grafitowego styro.
    Trzyma mega mocno
    W sumie zapomniałem z tej zasadzie - aby posmarować 3 płyty i dopiero kleić, tak robiłem przy fundamencie, teraz na szybko bo mrozy idą... i bez problemu łapało do sciany, choć fakt przy nierównościach wtedy ta pianka pewnie lepiej sie zachowuje.
    /QUOTE]

    W jakich temperaturach robiłeś teraz? Zauważyłeś mniejszą wydajność w porównaniu do ciepłych dni? Ja będę próbował ocieplić systemem mieszanym klej/piana. Może natura będzie łaskawa.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #33

    Domyślnie klej

    Kleiłem styropian grafitowy na piankę na początku tytan eos później styrfix jakoś tak oczywiście nie kołkowałem ale przecierałem tarką stronę doklejaną. Wygoda jest niesamowita zwłaszcza na 7 metrach od ziemi kleiłem to na pustaki leier. Ważne mieć dobry pistolet.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post

    W jakich temperaturach robiłeś teraz? Zauważyłeś mniejszą wydajność w porównaniu do ciepłych dni? Ja będę próbował ocieplić systemem mieszanym klej/piana. Może natura będzie łaskawa.
    kleiłem w temperaturach od 4 do 10 stopni na plusie.
    Pianki wcześniej trzymałem w domu - aby nie były zmarznięte. Wydajność wydaje mi się zbliżona, ostatnie 2-3 płyty już dosyć wolno musiałem nakładać bo ciśnienie było niskie.

    Na pewno im cieplej to pianka szybciej łapie.
    Teraz mam jeszcze parę wstawek i "elek" do zrobienia - czekam na weekend aż będzie na plusie.
    W klej się nie bawię - szkoda roboty przy urabianiu i dokładania wagi, te piany naprawdę mocno trzymają, moim zdaniem nie gorzej od kleju.

    Pistolet - mam parę sztuk, z allegro po średnio 20zł, dają rade.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony