dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie Odkurzacz centralny - jak wykryć nieszczelność?

    Odkurzacz centralny VacuMaid S1570 Split, sprawdzałem na jednostce i ma tyle ile powinien mieć, czyli podciśnienie w kPa - 28,7. Sprawdzane miernikiem kPa gumowym i ma nawet 29 kpa. A na gniazdkach dochodziło ledwo do 0,8 kPa. Jedna nieszczelność zlokalizowałem na szufelce, rura giętka była rozerwana, wymieniłem na porządną i teraz mam 1,5 czyli i tak jeszcze dużo brakuje. Przejrzałem gniazdka ale sam nie wiem jak tą nieszczelność wykryć, najlepiej byłoby wtłoczyć jakiś dym i pooglądać gdzie wycieka, czy macie jakiś inny pomysł?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pierwszy pomysł dobry, wtłoczyć dym do instalacji innym odkurzaczem na tzw wydmuchu( jakiś stary odkurzacz który ma z tyłu na wyrzucie kawałek rurki( ssawka zasysasz dym a tyłem wtedy wtłoczysz go do instalacji ) druga osoba w tym czasie sprawdza wszystkie gniazda.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 08-02-2018 o 18:12

  3. #3

    Domyślnie

    Czy taki odkurzacz centralny trzeba często konserwować lub naprawiać? W jaki sposób powinno się go czyścić?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luxvac

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Mstów
    Kod pocztowy
    42-244
    Posty
    1

    Domyślnie nieszczelność

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Odkurzacz centralny VacuMaid S1570 Split, sprawdzałem na jednostce i ma tyle ile powinien mieć, czyli podciśnienie w kPa - 28,7. Sprawdzane miernikiem kPa gumowym i ma nawet 29 kpa. A na gniazdkach dochodziło ledwo do 0,8 kPa. Jedna nieszczelność zlokalizowałem na szufelce, rura giętka była rozerwana, wymieniłem na porządną i teraz mam 1,5 czyli i tak jeszcze dużo brakuje. Przejrzałem gniazdka ale sam nie wiem jak tą nieszczelność wykryć, najlepiej byłoby wtłoczyć jakiś dym i pooglądać gdzie wycieka, czy macie jakiś inny pomysł?

    Jeśli występują tak duże różnice w podciśnieniu to instalacja w jakim miejscu musi być zupełnie rozszczelniona, powinno to być dosyć mocno słychać na włączonym odkurzaczu, jeśli nie słychać to zawsze można posłużyć się małą kamerą którą można zakupić w internecie, kamera inspekcyjna na usb, nasi klienci robili takie rzeczy i wiemy że się sprawdza w lokalizacji uszkodzeń

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony