dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A jak kupuje u Was instalację PV to kto mi ją zakłada, i serwisuje. Jasiek spod sklepu, czy producent Viessman?
    Witaj,
    Pozwól, że odpowiem cytując jedną z naszych ofert promocyjnych, może będzie to dla Ciebie interesujące. Mowa o promocji Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz” To Systemowe rozwiązania z gwarancją najwyższej jakości – promocyjna oferta kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem!

    Korzyści:
    - Brak ukrytych kosztów – gwarancja ceny zestawu wraz z montażem
    - 10 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne

    Promocyjne ceny brutto pakietów fotowoltaicznych wraz z montażem zawierają:
    - Profesjonalne doradztwo
    - Montaż instalacji fotowoltaicznej
    - Opieka serwisowa
    - Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym

    Szczegóły: TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #22

    Domyślnie

    I tak producent stał się wykonawcą...
    A jeśli dla was korzyścią jest gwarancja na panele PV 10 lat to jesteście śmieszni i musicie naprawdę straszny badziew produkować i montować.
    Profesjonalne doradztwo i 3 rodzaje zestawów a nie ile klient chce tylko ile wy dajecie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    I tak producent stał się wykonawcą...
    A jeśli dla was korzyścią jest gwarancja na panele PV 10 lat to jesteście śmieszni i musicie naprawdę straszny badziew produkować i montować.
    Profesjonalne doradztwo i 3 rodzaje zestawów a nie ile klient chce tylko ile wy dajecie.
    Przypomiam, co jest zresztą wyraźnie napisane, że jest to oferta promocyjna. To nie jedyna oferta instalacji fotowoltaicznych które posiadamy. Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą. Odsyłam do aktualnych cenników: TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witaj,
    Pozwól, że odpowiem cytując jedną z naszych ofert promocyjnych, może będzie to dla Ciebie interesujące. Mowa o promocji Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz” To Systemowe rozwiązania z gwarancją najwyższej jakości – promocyjna oferta kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem!

    Korzyści:
    - Brak ukrytych kosztów – gwarancja ceny zestawu wraz z montażem
    - 10 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne

    Promocyjne ceny brutto pakietów fotowoltaicznych wraz z montażem zawierają:
    - Profesjonalne doradztwo
    - Montaż instalacji fotowoltaicznej
    - Opieka serwisowa
    - Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym

    Szczegóły: TUTAJ
    Czy instalacja >5kW jest na trójfazowym inwerterze i czy instalacja zbudowana jest z optymizerami mocy (jak np.: SOLAREDGE)?
    Jaki system montażu jest zawarty w cenie?
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Witam serdecznie forumowiczów!

    W mojej gminie jest przyznawana dotacja na instalacje fotowoltaiczne jak i pompy ciepła, z której chciałbym skorzystać, lecz nie wiem jaka jest jej opłacalność i jakie są mniej więcej roczne koszty utrzymania takiej instalacji.
    Dom jest jednorodzinny w trakcie wykończenia ( podczas montażu instalacji musi być oddany do użytku ) na chwilę obecną w domu będą mieszkać 2 dorosłe osoby i dziecko, nie możemy powiedzieć jakie są rachunki za prąd, bo z tego co się zorientowałem to według tego dowiem się jaka instalacja dla mnie będzie odpowiednia. Do instalacji PV chcemy jeszcze pompę ciepła powietrzną do ogrzewania wody lub do ogrzewania domu ( jeszcze się zastanawiamy, którą opcje wybrać )

    O samych instalacja wiemy bardzo niewiele stąd też moje pytanie czy jest to opłacalna inwestycja ?

    W skrócie zacytuję jak wygląda program dotacji:



    Szczegóły projektu tutaj: http://www.niskaemisja.pl/file_store...2018%20(1).pdf

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc w dokonaniu słusznego wyboru.
    Witaj ciekawi mnie czy już się zdecydowałeś jesli nie to POLECAM skorzystać z każdej oferty, która ma mozliwość dofinansowania do OZE. Wszystko jest uzależnione także od twoich możliwości finansowych i tego na ile możesz zwiększać koszt tych instalacji, jeśli dla gminy jest to zasada dotowania określonej kwoty i nie jest ona zależna od wysokosci kwoty instalacji jaką sobie chcesz zamówić to ja bym się nie zastanawiał tylko brał bo 20tys piechotą nie chodzi.
    Sam mam pompę ciepła od 8 lat i śmieję się z tych co to mówią kiedy to się zwróci ? czy to się opłaca? (mieszkam na wsi gdzie brak jest gazu z sieci)
    Otóż opłaca się i to Bardzo, używam jej na maxa i nawet nie staram się specjalnie jej regulować w domu 2 małe córy i żona aktualnie mam 24st C zbiornik na 500L (przeszacowałem jak cholera starczy spokojnie na 200L no ale jest) i roczny koszt za prąd CAŁEGO DOMU niecałe 5500zł z czego C.O. wychodzi ok 3-3,5 tys.
    Więc jak ktoś docenia komfort i bezobsługowość to warto zastanowić się nad tym wyborem. Koszty sąsiadów którzy opalają węglem lub drzewem są 2x wyższe więc dla mnie temat się zamyka i nikt mi nie wmówi że się nie opłaca bo to się nie zwróci.
    Co do Paneli właśnie podpisałem umowę koszt (po dobrych rabatach-negocjacjach) to łączny koszt 44500 za moc 8,1kW, panele MONOKRYSTALICZNE 0,29 kWp, i się okaże ile to będzie produkowało tego prądu i ile będę musiał dopłacić (jeśli będę musiał)
    jedyne co powiem nie ważny jest tzw"zwrot instalacji" bo to najgłupsze założenie, masz tego używać i cieszyć się z obniżenia comiesięcznych kosztów budżetu domowego.
    Więc jeśli Ciebie stać wydać ok 60-80tys. zł. na te dwa źródła myślę że warto skorzystać z oferty warunkiem jest wybór solidnego instalatora, ja niestety nie mam dofinansowań i wszystko robię za własne pieniądze a Tobie zawsze zostanie te 20tys.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Przypomiam, co jest zresztą wyraźnie napisane, że jest to oferta promocyjna. To nie jedyna oferta instalacji fotowoltaicznych które posiadamy. Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą. Odsyłam do aktualnych cenników: TUTAJ
    Panie konsultancie wstyd jest proponować zestawy, których nie będzie można rozbudować bo zakładam, że wasz Inwerter Kostal PIKO 7.0 to ma możliwość obciążenia go max do 8kW(w najlepszym razie). A co będzie jak klient zechce dołożyć sobie kolejne 1-2 kW do instalacji???? koszt wzrasta o kolejne 10-15%z inny inwerter. Poza tym wasze warunki gwarancyjne i serwisowe to śmiech na rynku, przeglądałem wiele ofert (m.in. waszą) i to co podajecie w cenniku to bajka bo wiele elementów jest dodatkowo płatnych i instalacja drożeje nagle o min 30% o warunkach gwarancyjnych i serwisowych nie wspomnę
    Ostatnio edytowane przez fructis77 ; 24-03-2018 o 07:46

  7. #27

    Domyślnie

    Opłaca się wciąż i to bardzo. Dostalismy dotację na początku tego roku, polecam kontakt z Elektron Fotowoltaika, doradzą i powiedzą jak wszystko załatwić i jakie panele wybrać odpowiednie do naszego gospodarstwa domowego.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fructis77 Zobacz post
    Panie konsultancie wstyd jest proponować zestawy, których nie będzie można rozbudować bo zakładam, że wasz Inwerter Kostal PIKO 7.0 to ma możliwość obciążenia go max do 8kW(w najlepszym razie). A co będzie jak klient zechce dołożyć sobie kolejne 1-2 kW do instalacji????

    Rozbudowa instalacji to całkiem indywidualna kwestia. Nie zawsze to co chce inwestor jest sprawą oczywistą i łatwą do załatwienia, ale też niemożliwą. Po ustaleniu kwestii mocy zamówionej i kilku innych kwestii chociażby technicznych, można dojść do porozumienia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #29

    Domyślnie

    No dobra, to wracając do dotacji.... . Czy ktoś o coś wnioskował w tym roku? Na 2021 znalazłam takie: https://sigmapolska.pl/dotacja-na-fotowoltaike-2021/ . Pytanie jednak, jak z przyznawalnością. Czy warto? Czy lepiej na własną rękę kupować?

  10. #30

    Domyślnie

    TAK wnioskowałem lecz w 2020r.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony