dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Pytanie o tynk

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie Pytanie o tynk

    Podobno nie ma głupich pytań, no ale...

    Będe robił tynki gipsowe i zastanawiam sie jak nisko z nimi nad chudziaka zjechać, tzn będe miał 30 cm styro+ wylewkę i nie wiem czy zakończyć tynk 30 cm nad chudziakiem, czy może aż do samego dołu z nim dojechać, co będzie generowało koszty. Boję się że jak nie dam do samego dołu to będzie się np dylatacje niefajnie dawało.
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Dojechać na tyle nisko, żeby ostatnia warstwa styropianu dotykała już tynku. Poza tym zwróć uwagę na równość tynku u dołu - wykonawcy to zaniedbują, bo się niewygodnie u dołu równa, ale potem są problemy z listwami przypodłogowymi.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Do końca. Przecież nie będziesz docinał styropianu do wżerów w tynku. A ma być tam jak najszczelniej, bo przy każdej ścianie masz mostek do gruntu, bo szczelina do samego dołu (nie da się tu zrobić "na mijankę"). A i uszczelnić mur od świata zewnętrznego warto.

  4. #4

    Domyślnie

    30 cm tynku wygeneruje koszty . ja bym skończył 30 cm ponad chudziakiem nie ze względu na koszty tylko ewentualna wilgoć

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    ... ja bym skończył 30 cm ponad chudziakiem nie ze względu na koszty tylko ewentualna wilgoć
    Jaką wilgoć?

    Pamiętajcie że tynki gipsowe są stosunkowo miękkie do klasycznych cementowo-wapiennych.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6

    Domyślnie

    jaką wilgoć... a różną , jakąkolwiek która przypadkiem czy przez błędy pojawi się na chudziaku (pod folią ) i po tynku sobie na ściany w chacie wyjdzie , a tynk podciąga wodę lepiej niż ściany

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A od czego hydroizolacja między ścianą fundamentową a ścianą? Tam nie ma opcji żeby wilgoć z gruntu przechodziła na ścianę.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #8

    Domyślnie

    jest opcja i to nie jedna nie tylko wilgoć ale i woda

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Jeśli wszystko jest zrobione jak trzeba, to ja opcji nie widzę.
    A jeśli hydroizolacja od gruntu będzie źle zrobiona, to wilgoć przejdzie i po tynku i po ścianie.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #10

    Domyślnie

    tynk ma mniejszy przekrój i chłonność większą więc woda wyżej zostanie pidciągnięta niż przez ścianę.
    I wszystko się rozbija o to poprawne zrobienie

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    bardzo istotne jest wykonanie prawidłowej izolacji podłogi. Przy aplikacji tynków, najlepiej „przeprowadzić” je do samego końca – aby ostatnia warstwa styropianu dotykała tynku. Wtedy uniknie Pan również kłopotów z montażem listew przypodłogowych. Proszę pamiętać o zastosowaniu, przed nałożeniem tynków, odpowiedniego gruntu, który zwiąże podłoże i sprawi, że będzie ono mniej chłonne.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony