dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebastian.w

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    14

    Domyślnie Rekuperator Domekt r 300v opinie na jego temat

    Tak jak w temacie ktoś może się wypowiedzieć na temat rekuperatora Domekt r 300v? Jest to dość nowy model i brak informacji na jego temat od osób które go używają.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebastian.w

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nikt nie odpowiedział wiem sam sobie odpowiem. Wahałem się czy brać czy nie. I jednak wybrałem czy dobrze nie wiem innego nie testowałem w pełni osobiście. Miałem możliwość oglądania innych u znajomych ale u kogoś nie wypada się "rządzić i grzebać". Głównym atutem był odzysk wilgoci. I to działa każdy kto ma wentylację czy to z przeciwprądem czy krzyżowy wie że musi ją przykręcić na mrozy bo będzie sucho w domu (widać to przy wielu tematach z tym problemem). Długo jej nie użytkuje ale większe mrozy ponad -20 załapałem ale o tym później. Testowałem go cały dzień na trybie turbo przy -15 na dworze czy wysuszy powietrze i wilgotność spadła do 45% przy normalnej pracy wilgotność waha się około 50-55%. Drugi atut według mnie to brak zamarzania wymiennika tak jak pisałem w nocy była temperatura poniżej -20 i żadnego lodu w centrali a nawiew wahał się w przedziale 18-20 stopni (nastawa 20) nagrzewnica elektryczna wyłączona, wyciąg ok 23-24 stopni. Na przeciw prądzie uzyskał bym więcej stopni na nawiewie ale dla mnie to jest wartość wystarczająca. I brak obawy że coś zamarznie a wtedy wiele central dmucha chłodem.

    Jeszcze jedna sprawa odnośnie posta jednej z osób "użytkującej" podobną centralę z rotorem pozwolę sobie zacytować:
    Cytat Napisał longtech Zobacz post
    Załącznik 408059
    Użytkuje już długo ten rekuperator i nie polecam!. Sprawność bardzo mała, temperatura nawiewana +5,4 stopnia przy temperaturze wewnątrz +22,9 stopni a na zewnątrz -11 stopni. Jest bardzo słabo izolowany przez co bardzo wychładza pomieszczenie w którym jest zainstalowany. Kolejna wada to hałas, w nocy ustawienie wentylatorów na poziomie powyżej 30% wydajności w ogóle nie wchodzi w grę bo jest za głośno i nie można spać.
    Co prawda odpisałem na tamtego posta w inny temacie ale jak to możliwe nie wiem do tej pory. Przecież na takim mrozie jak bym otworzył okno przy którym jest grzejnik uzyskał bym podobną temperaturę wlatującego powietrza. A więc albo ktoś ma instalację w ciekawy sposób wykonaną albo...

    Jeszcze co do głośności jak dla mnie jest cicha. Centrala jest dość blisko sypialni w osobnym pomieszczeniu. Do spania lubię ciszę i każdy szmer mi przeszkadza a tu nic nie słyszę. Na noc ustawiony tryb "poza domem" ale podkręcony do 30% mocy oryginalnie 20%. Dopiero przy trybie intensywnym coś tam słychać w nocy a w dzień przy normalny życiu słychać dopiero tryb turbo.
    Ostatnio edytowane przez sebastian.w ; 04-04-2018 o 08:19

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Mi wykonawca zaproponował Berluf Selen II 500 (robią tylko na nich) a inny Komfovent Domekt R 400 F. W projekcie miałem jeszcze inny, ale przekonuje mnie automatyka w Domekt.

    Pytanie: czy używasz sterowania przez wifi. Można w ogóle nie kupować panelu?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebastian.w

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy nie wiem czy da radę bez sterownika teoretycznie tak. Ale nie sprawdzałem. Ja steruje przez wifi z aplikacji ale sterownik wisi na ścianie. Jest to wersja którą można sterować centralą bez neta chyba to była 6.1. Do pełnego działanie w wersji 6.2 potrzebna jest przeglądarka lub aplikacja.

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć,

    Centralę R400F już mam, instalator kończy kłaść wszystkie przewody. Podłączyłem komputer i jest sterowanie (przełączyłem na CAV, żeby ustawić dokładną wartość m3/h)

    Ale mam problem - aplikacja mobilna nie chce działać (centrala wpięta do routera, telefon połączony z nim po wifi).
    Aplikacje są dwie, ale chyba Komfovent Home ma obsługiwać moją centralę. Aplikacja domyślnie miała centralę pod 192.168.0.50 - brak połączenia. Zmieniłem na 192.168.0.60 (tak działa z przeglądarki) i nadal brak połączenia. Mój instalator nie potrafi pomóc

    W instrukcji jest napisane "szczegółowy opis w „Instrukcji instalowania aplikacji mobilnej", ale takiego działu nie ma i nie ma też osobnej książeczki z opisem.

    Możesz opisać jak Tobie udało się uruchomić aplikację?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebastian.w

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja miałem problem z połączeniem ale po przydzieleniu adresu ręcznie w routerze 192.168.0.1 problem zniknął nie wiem czy to to czy problem z rj bo w między czasie ją od nowa zarobiłem ale za działało i więcej nie kombinowałem. Aplikacja to wersja home. Do aplikacji wpisuje się jeszcze numer portu. Przez przeglądarkę jest pod BACnet. Po każdych zmianach wyjdź z aplikacji i próbuj połączyć się od nowa.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie udało mi się jeszcze uruchomić aplikacji. Musiałem zmienić adres na 192.168.1.60, żeby centrala była widoczna na routerze (router ma adresy 192.168.1.xxx). Po tym na komputerze podłączonym do routera przez wifi mogę wejść do panelu sterowania Komfovent.

    Aplikacja na iPhonie podłączonym do tego samego routera nie widzi centrali. Standardowo było ustawione na 192.168.0.50 port 502. Zmieniłem na 192.168.1.60 port 60 (bo BACnet jest wpisany 60) i nic. Zmieniłem port na 502 i BACnet na 502 - bez postępu.

    Napiszę do producenta. Bardzo słabo, że nie ma instrukcji nigdzie, ale jest wzmianka o tej instrukcji. Sprawdzałem ich portal po angielsku i instrukcja jest taka sama.
    Ostatnio edytowane przez lukaszsw ; 24-06-2018 o 10:55

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebastian.w

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    A system telefonu nie blokuje używania wifi dla aplikacji? zobacz czy ma przyznane uprawnienia ale nie w aplikacji tylko w systemie. Ewentualnie spróbuj poszukać jakiejś starszej wersji na ios. nic innego mi nie przychodzi już do głowy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian.w Zobacz post
    nawiew wahał się w przedziale 18-20 stopni
    A jaką masz temperaturę nawiewu w upalne dni ?

    Czy wiesz ile prądu zużywa w rzeczywistości ta centrala ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian.w Zobacz post
    A system telefonu nie blokuje używania wifi dla aplikacji? zobacz czy ma przyznane uprawnienia ale nie w aplikacji tylko w systemie. Ewentualnie spróbuj poszukać jakiejś starszej wersji na ios. nic innego mi nie przychodzi już do głowy.
    Złośliwość rzeczy martwych - centrala zaczęła działać poprawnie następnym razem jak poszedłem na budowę. Bez żadnych zmian w ustawieniach. To było miesiąc temu, ale nie miałem czasu odpisać.
    Tzn. mój router miał adresy 192.168.1.xxx i to miałem zmienione, ale oprócz tego nic specjalnego nie trzeba ustawiać

    Od centrali Komfovent dostałem po angielsku dokument dotyczący instalacji aplikacji mobilnej. Jest w niej powyższa uwaga o adresach routera.

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć,

    Moja centrala jest ustawiona w trybie CAV czyli dostosowuje moc wentylatorów do przepływu ustawionego.
    W obecne upały działa często dziwnie.
    - Przy trybie ECO włącza się na najniższe obroty, bo nie może nawiewać wystarczająco chłodnego powietrza. Niby zgodnie z instrukcją, ale jednak jest to słabe, większy przewiew obniżyłby temperaturę odczuwalną
    - W ciągu dnia wiatrak nawiewu pracuje z niższą wydajnością, a wywiewu z niższą Np. 30% i 60%. Z kolei wieczorem nawiew może być 60%, a wywiew 30%. Nie wiem z czego to wynika, ale wrażenie jest takie, że dużo więcej powietrza jest wtłaczane wieczorem do domu (A nie jest to taka sama wartośc wg CAV). Bez trybu ECO.

    Może chodzi o to, że ciepłe powietrze jest lżejsze i wentylator może mieć mniejszą moc wieczorem wyciągając ciepłe powietrze i w ciągu dnia nawiewając.
    Nie tłumaczy to czemu odczuwalnie przy nawiewie czuć różną prędkość powietrza.
    Problematyczny jest też hałas związany z większymi obrotami nawiewu, bo wentylator czasem huczy wieczorem na programie normalnym i moje dziecko nie może spać.
    Po jakimś czasie moc wentylatorów się stabilizują, ale temperatury zostają takie same (np. nawiew 22,0, wyciąg 28,0, temp zewnętrzna 20)

    U Ciebie też to tak działa?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony