dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie poddasza

    Witam
    jestem na etapie ocieplania poddasza .Jest to stary dom .Dach pokryty blachodachówka . Prosze o informacje jakiej grubości wełna ociepli ,dach , zaznaczę że krokwie są grubości 13cm .Kupiłem już Urse 37 15cm w dobrej cenie i zastanawiam sie czy dokupić 5cm czy 10cm .Jak kłaść wełnę ew. 10cm w krokwie 15 cm na krokwie ? Czy jeżeli ścianki szczytowe są drewniane należy położyć wełne -mate czy może byc z rolki ? Jeszcze jedno czy wełna ursa zawsze ma taki niemiły zapach ? czy ten zapach się ulotni czy zmienić należy wełnę
    Dziękuje za informacje
    Ostatnio edytowane przez agiler3 ; 07-02-2018 o 13:05

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    hej, wypowiem się tylko w kwestii zapachu,
    Potwierdzam Ursa strasznie śmierdzi, rybami czy czymś, nie wiem.
    Ja ocieplałem poddasze rockwool'em . zostało mi trochę więc zużyłem na ocieplenie strychu którego w zamiarze nie chciałem ocieplać. Nie starczyło na całość strychu więc kupiłem najtańszą jaka była i padło na Ursę z Liroja . Śmierdziało przez dwa jeśli nie trzy miesiące. Skosów na strychu nie zamykałem płytami GK może się wywietrzyło, ale na poddasze bym takiej śmierdzącej Ursy nie dawał .
    ps. to nie jest reklama, nie jestem fanbojem rockwoola , potwierdzam tylko że ursa śmierdzi

  3. #3

    Domyślnie

    Czy nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć?

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak masz krokwie 13 cm to nie pwinieneś dawać 15cm wełny bo musi być minimalny luz od membrany , daj tam 10 cm między krokwie ale zanim to włożysz poprzykręcaj sobie wieszaki grzybkowe do krokwi potem wełna sznurki i dopiero na to w poprzek ze 15cm wełny i zatrzaskujesz ją profilami a na profilach folia paroprzepuszczalna.
    co do wełny to przy tych grubościach między 0,31 a 0,45 to tak jak by różnica 3 cm w tę lub w tę stronę ale cenowo potrafi być 500% różnicy

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedź a co z tym zapachem przejmować sie czy wymienić na inną

  6. #6

    Domyślnie

    a co położyć na ścianki szczytowe rolke czy mate

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiler3 Zobacz post
    dzięki za podpowiedź a co z tym zapachem przejmować sie czy wymienić na inną
    zapach,(czyt. smród) przejdzie po kilku dniach, zostaw otwarte okna i będzie git

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiler3 Zobacz post
    Witam
    jestem na etapie ocieplania poddasza .Jest to stary dom .Dach pokryty blachodachówka . Prosze o informacje jakiej grubości wełna ociepli ,dach , zaznaczę że krokwie są grubości 13cm .Kupiłem już Urse 37 15cm w dobrej cenie i zastanawiam sie czy dokupić 5cm czy 10cm .Jak kłaść wełnę ew. 10cm w krokwie 15 cm na krokwie ? Czy jeżeli ścianki szczytowe są drewniane należy położyć wełne -mate czy może byc z rolki ? Jeszcze jedno czy wełna ursa zawsze ma taki niemiły zapach ? czy ten zapach się ulotni czy zmienić należy wełnę
    Dziękuje za informacje
    Ogólnie rzecz biorąc to wata szklana jest gorszą izolacją połaci dachowej od waty mineralnej jeżeli weźmie się pod uwagę rzeczywistość (zwłaszcza wpływ IR). Jednak ani w jednym ani w drugim przypadku nie brałbym pod uwagę grubości mniejszej niż 35cm łącznie. Dla równego rachunku 40cm. Dodatkowo, co najmniej jedna dodatkowa warstwa membrany pośrodku warstwy. Wszelkie izolacje z waty marketowej (niska cena wynikająca z niskiej gęstości) są wyrzucaniem pieniędzy. W dodatku z kilka lat trzeba będzie i tak przejść na inną izolację
    Sakramentalne pytanie: dlaczego nie pianka OK?
    Pozdrav,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 10-02-2018 o 22:32

  9. #9

    Domyślnie

    Welna szklana to to samo co mineralna może być jeszcze skalna .Co do zakupu w dobrej cenie nie znaczy że za darmo. Jeszcze jedno pytanie jeżeli w krokwie 10 a na 15 to jaka długość wieszaków przy takich krokwiach

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1982 Zobacz post
    hej, wypowiem się tylko w kwestii zapachu,
    Potwierdzam Ursa strasznie śmierdzi, rybami czy czymś, nie wiem.
    Czyżbyś śledziami ocieplał?
    Jesienią wyrobiłem całą paletę wełny Ursa Platinum 0,032, grub. 15cm do ocieplenia poddasza i nic nie śmierdziało. Wełna kupiona w hurtowni budowlanej a NIE w markecie. Różnicę widać bez dotykania.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 11-02-2018 o 10:09

  11. #11

    Domyślnie

    Akurat wełna zakupiona w hurtowni czy w markecie nie różni sie wcale zapachem

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Ale jakoscia bardzo. Tej firmy i 0,032 w marketach nie ma. Po 21 rolkach wtarganych na strych i dopieszczonych na strychu, widzę to na przekroju bez macania. Kupiłem w hurtowni, bo grubość 15 i 0,032 było priorytetem, kładłem w dwóch warstwach, było troche docinanek. Całą rolkę przycinałem nożem na szerokość (0,80), układałem na kierunku i rozcinałem folię - rozwijała się jak spręzyna i na pełną grubość 15cm. Z tzw. innych źródeł wełnę rozkłada się jak mokrą niewyżęta szmatę, o pyleniu szkoda gada, pyli jak na omłotach.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Na dach tylko wata skalna o gęstości ponad 30kg/m3. Lepiej w okolicach 50. Takiej nie da się skompresować a i zrolowanie jest trudne. Zatem tylko płyty.
    Nie wiem jaka jest geometria dachu ale jakiekolwiek odstępstwo od prostego układu jedno- czy dwu-spadowego jest gwarancją kłopotów.

  14. #14

    Domyślnie wełna

    Cześć, podłącze się pod stary wątek. Chce ocieplić poddasze, które póki co jest nieużytkowe. Mam belki 13 cm. Chcę dać chociaż jedną warstwę ocieplenia, myślałem że 15 cm załatwi sprawę jednak czytam tutaj że wełna musi mieć luz. Chciałbym potem przykręcić na to płyty OSB zamierzam kiedyś mieć tu pomieszczenie użytkowe.

    Co polecacie? Wełna a może piana? dom jest po lekkim pożarze do belek (osmolonych) zostały dokręcone nowe a najbardziej spalone wymienione. Mam sytuacje że w lato jest mega gorąco, a do wychłodzenia wystarczy duży wiatr i trochę mrozu. Piec na ekogroszek, przy obecnej temperaturze +1 mam w domu 22,4 stopnia a na "stryszku" jak wszedłem jest wyczuwalnie zimno. Planuje tam gdzie wełna nie dojdzie to wstrzelić piankę PUR.

    Sam szukałem wełny skalnej jak najlepszej parametrami 15 cm, ale skoro przestrzeń muszę mieć to powinienem użyć 10cm. Chce ją po prostu wrzucić na ścisk. Odległości mam 100 cm oraz 70 cm (między belkami). Potrzebuje jakieś 60-65 m2.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konto usunięte_1* Zobacz post
    Jak masz krokwie 13 cm to nie pwinieneś dawać 15cm wełny bo musi być minimalny luz od membrany , daj tam 10 cm między krokwie ale zanim to włożysz poprzykręcaj sobie wieszaki grzybkowe do krokwi potem wełna sznurki i dopiero na to w poprzek ze 15cm wełny i zatrzaskujesz ją profilami a na profilach folia paroprzepuszczalna.
    co do wełny to przy tych grubościach między 0,31 a 0,45 to tak jak by różnica 3 cm w tę lub w tę stronę ale cenowo potrafi być 500% różnicy
    No właśnie nie ma być luzu , ma być wełna dociśnięta do membrany . luz ma być między membraną jak są deski tylko .

  16. #16

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj.

    Kończę właśnie ocieplenie poddasza 15cm między krokwie i 20cm jako druga warstwa. I problem pojawia się na samym szczycie przy kalenicy. Między krokwiami jest do samej góry po 15cm wełny, które się na szczycie stykają z dwóch stron dachu. Zrobiłem ze stelażu taki sufit i położyłem na to 20cm wełny. Jednak teraz między ta welna 15cm a druga warstwa 20cm powstała wolna przestrzeń kilku centymetrowa. Czy tak może pozostać czy jednak pierwsza z drugą warstwa powinna się stykac?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony