dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Powłoka epoksydowa w garażu

    Witam,
    przymierzam się do wykonania powłoki epoksydowej Hydropox lub ProFloor Plus firmy Noxan w garażu. Zastanawia mnie trwałość takiej powłoki, bo nie chciałbym za 5 lat znów ją nakładać - wówczas wolałbym położyć gres lub wykonać posadzkę przemysłową. Ma może ktoś jakieś doświadczenia z tymi powłokami epoksydowymi - chodzi mi głównie o trwałość takiej powłoki - czy będzie ona porównywalna z gresem.
    Będę wdzięczny za konstruktywne wypowiedzi,
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli posadzka nie wykazuje żadnych oznak wilgoci,to będziesz się cieszył piękna posadzką epoksydową przez długie lata (najlepiej zrobić prosty test na przyklejonej folii )oby później nie było rozczarowania,że żywica się rozwarstwia.....a jeżeli masz posadzkę wilgotną to należy rozważyć nałożenie uszczelniacza blokującego wilgoć lub podkładu epoksydowego blokującego wilgoć.Posadzki epoksydowe są bardzo trwałe -utwardzone kolorowym kwarcem lub akrylowymi płatkami są bardzo ładne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    Jeżeli posadzka nie wykazuje żadnych oznak wilgoci,to będziesz się cieszył piękna posadzką epoksydową przez długie lata (najlepiej zrobić prosty test na przyklejonej folii )oby później nie było rozczarowania,że żywica się rozwarstwia.....a jeżeli masz posadzkę wilgotną to należy rozważyć nałożenie uszczelniacza blokującego wilgoć lub podkładu epoksydowego blokującego wilgoć.Posadzki epoksydowe są bardzo trwałe -utwardzone kolorowym kwarcem lub akrylowymi płatkami są bardzo ładne.
    Dziękuję za odpowiedź. Wylewka była kładziona 3 lata temu, jest ona ogrzewana ogrzewaniem podłogowym, dobrze odizolowana od gruntu, także na wilgoć nie ma szans.
    Zmartwiła mnie odpowiedź producenta tej powłoki, że trwałość oceniałby na 5-6 lat... Zapytany co może dziać się po tym czasie z żywicą odpowiedział, że może się wycierać w miejscach najintensywniej użytkowanych (piasek,opony...) W takim razie jeszcze muszę się poważnie zastanowić nad gresem. A czy orientuje się ktoś, czy nie ma przeciwwskazań, żeby po kilku latach na powłokę epoksydową nanieść kolejną warstwę tej powłoki? Gdzieś czytałem, że następną warstwę powłoki można nanosić jedynie kilka godzin po nałożeniu poprzedniej.
    A może doda ktoś jeszcze coś na temat trwałości takiego rozwiązania? Może ktoś miał styczność, a może jest jakiś użytkownik tak zabezpieczonej wylewki?

  4. #4

    Domyślnie

    Może po kilku latach po prostu wystarczy zeszlifować starą żywicę i nanieść nową? Pascalt, pochwal się na co się zdecydowałeś. Hydropox wydaje się nie za drogi i łatwy w aplikacji.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Wylewka była kładziona 3 lata temu, jest ona ogrzewana ogrzewaniem podłogowym, dobrze odizolowana od gruntu, także na wilgoć nie ma szans.
    Jaką wylewkę robiłeś?
    Sam nakladałeś żywicę czy firma od posadzek?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Może po kilku latach po prostu wystarczy zeszlifować starą żywicę i nanieść nową? Pascalt, pochwal się na co się zdecydowałeś. Hydropox wydaje się nie za drogi i łatwy w aplikacji.
    Na razie jeszcze u mnie nie ma powłoki, ale coraz bardziej przekonuję się do gresu technicznego. Pisałem do producenta, który oszacował trwałość tej ich żywicy Hydropox na 5-6 lat, co mnie dość mocno zniechęciło, bo ma się to nijak do trwałości gresu, a ten wychodzi znacząco taniej, szczególnie przy położeniu we własnym zakresie. Mają w ofercie też ProFloor PLUS, czy coś takiego. Tam niby trwałość ma być większa, ale nadal nie osiągnie się kilkunastu lat, a osobiście uwielbiam robić coś raz, a dobrze mi mieć to z głowy na długie lata, a nie za 5 lat patrzeć na pościeraną podłogę z przebijającym betonem. Dla mnie temat pozostaje cały czas otwarty, jednak dość mocno zniechęciłem się do żywicy... Wchodzą również walory zdrowotne - ponoć żywice wydzielają coś z siebie jeszcze długi czas po aplikacji, co jest rakotwórcze...
    Fajnie byłoby, jakby dyskusja się merytorycznie rozwinęła... byśmy powymieniali się trochę argumentami, doświadczeniami...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Jaką wylewkę robiłeś?
    Sam nakladałeś żywicę czy firma od posadzek?
    Wylewka z miksokreta. Jak wspomniałem - nie zakończyłem jeszcze tego etapu, jest on dla mnie ciągle otwarty.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Czytałem, że pod żywice mixokret jest za słaby i powinien być beton min c10 czy c15.
    Generalnie też sie waham czy mixokret plus gres czy beton i żywica...

  9. #9

    Domyślnie

    Aktualnie jedynie ta jednolita powierzchnia bez fug stanowi jedyny argument w kierunku tej powłoki, ale wydaje mi się, że mimo to bliżej mi jest do gresu. Fugi stanowią jak dla mnie problem w garażu, ale czy jest on aż tak duży, żeby decydować się na coś na 5 lat.. jak Hydropox?
    Wspominałem sprzedawcy Hydropox, że posiadam wylewkę z miksokreta, nie wspomniał, że są jakieś przeciwwskazania.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Aktualnie jedynie ta jednolita powierzchnia bez fug stanowi jedyny argument w kierunku tej powłoki, ale wydaje mi się, że mimo to bliżej mi jest do gresu. Fugi stanowią jak dla mnie problem w garażu, ale czy jest on aż tak duży, żeby decydować się na coś na 5 lat.. jak Hydropox?
    Wspominałem sprzedawcy Hydropox, że posiadam wylewkę z miksokreta, nie wspomniał, że są jakieś przeciwwskazania.
    A dlaczego fugi stanowią problem i co to za nagonka z posadzkami z miksa? Jaka to różnica co położymy na idealnie równą i mocną powierzchnię.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A dlaczego fugi stanowią problem i co to za nagonka z posadzkami z miksa? Jaka to różnica co położymy na idealnie równą i mocną powierzchnię.
    Fuga stanowi, że podłoże nie jest jednolite, co jest znacznym utrudnieniem przy zamiataniu (trudniej ziarnka piasku wymieść z rowków, niż z płaskiej powierzchni; podobnie sprawa ma się ze ściąganiem gumą wody/błota pośniegowego).

  12. #12

    Domyślnie

    Tak, dokładnie z tego samego powodu szukam alternatyw do gresu w garażu. Gdyby nie fugi, byłby gres i po problemie.

  13. #13

    Domyślnie

    Wylewki z miksokreta nie stanowią problemu pod żywice garażowe - wystarczy grunt z żywicy głęboko penetrującej ,który wystarczająco wzmacnia posadzkę.

  14. #14

    Domyślnie

    Im więcej czytam, im więcej zastanawiam się nad okładziną w garażu, tym bardziej przekonuje mnie gres.
    Przy samodzielnym wykonaniu, wszystko - trwałość, estetyka, kwestie zdrowotne (żywica daje trujące wyziewy po położeniu jeszcze jakiś czas) jak również cena przemawia za gresem. Jedynym minusem jest nieco więcej pracy przy czyszczeniu, bo występują fugi, no i krótszy czas położenia żywicy, ale patrząc całościowo, jeśli nic rewolucyjnego się nie wydarzy, raczej położę gres.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Im więcej czytam, im więcej zastanawiam się nad okładziną w garażu, tym bardziej przekonuje mnie gres.
    Przy samodzielnym wykonaniu, wszystko - trwałość, estetyka, kwestie zdrowotne (żywica daje trujące wyziewy po położeniu jeszcze jakiś czas) jak również cena przemawia za gresem. Jedynym minusem jest nieco więcej pracy przy czyszczeniu, bo występują fugi, no i krótszy czas położenia żywicy, ale patrząc całościowo, jeśli nic rewolucyjnego się nie wydarzy, raczej położę gres.
    Witam, jak zdecydowałeś , jaka wybrałeś podłogę w garażu?
    BEWA

  16. #16

    Domyślnie

    Witam. Gres I jestem zadowolony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony