dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Perlitobeton wytrzymałośc

    Nie potrafię znalezć konkretnej informacji, czy wylewka perlitobetonowa może być stosowana bezpośrednio pod glazurę,czy też panele. (bez wylewki betonowej na wierzchu)
    Czy 7- 10cm położonego perlitobetonu na stropie albo na szkle spienionym nie będzie pękać?
    Proszę o szybkie info. jestem w trakcie zamawiania perlitu,

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę
    Próbka 25x25x6cm złamała się w rękach, użyłem dużej siły, ale zrobiłem za rzadką zaprawę i sporo cementu spłynęło na spód próbki.
    Co innego jak rozłoży się zaprawę np na stropie po wyschnięciu będzie przylegać do podłoża (nie będzie wisieć w powietrzu) według mnie nie pęknie.
    Proszę aby ktoś kto robił taką wylewkę potwierdził albo zaprzeczył
    Mam możliwość wylać te wylewki grubsze, ale i tak chciałbym mieć pewność. Przykład z doświadczenia uważam za najbardziej wiarygodny.
    Rozumiem. że Ci którzy robili to np rok temu nie zaglądają tu już, ale...może ktoś się trafi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klimek17 Zobacz post
    Ponawiam prośbę
    Próbka 25x25x6cm złamała się w rękach, użyłem dużej siły, ale zrobiłem za rzadką zaprawę i sporo cementu spłynęło na spód próbki.
    Co innego jak rozłoży się zaprawę np na stropie po wyschnięciu będzie przylegać do podłoża (nie będzie wisieć w powietrzu) według mnie nie pęknie.
    Proszę aby ktoś kto robił taką wylewkę potwierdził albo zaprzeczył
    Mam możliwość wylać te wylewki grubsze, ale i tak chciałbym mieć pewność. Przykład z doświadczenia uważam za najbardziej wiarygodny.
    Rozumiem. że Ci którzy robili to np rok temu nie zaglądają tu już, ale...może ktoś się trafi
    spokojnie wytrzyma,złamałeś próbkę co nic nie oznacza , spróbuj ją ściskać , deptać po niej jak leży na podłożu , pamiętając że wytrzymałość betonu sprawdzamy po 28 dniach ,perlit pełni w betonie rolę piasku .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klimek17 Zobacz post
    Ponawiam prośbę
    Hej, robiłem takie wylewki i szczerze mówiąc nie zaryzykowałbym klejenia płytek na nich. Zawsze na wierzch szedł beton - ok. 5-8cm. Nawet przy stosunkowo niedużym stosunku perlitu do cementu/piasku taki beton ma dość mizerną wytrzymałość. Bałbym się o skurcz zaprawy klejowej i odparzenie płytek lub późniejsze odspajanie pod wpływem obciążeń.

    Jeżeli nie chcesz kłaść grubej warstwy betonu na perlitobeton, to możesz użyć jednej z gotowych mieszanek wyrównujących - myślę, że ~2cm + włókno polipropylenowe spokojnie powinno wystraczyć jako podkład pod płytki.

    Panele - bez problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie.
    Oczywiście bez potwierdzenia od kogoś kto tak zrobił i jest dobrze nie będę ryzykował.
    Akurat w tych pomieszczeniach (pralnia, garderoba i korytarzyk na przyziemiu) mam ocieplenie ze szkła spienionego, mogę na to wylać wylewkę betonową, perlitobeton byłby dodatkowa wyrównująca izolacją.
    Najważniejsze dla mnie, że panele mogę kłaść na perlitobetonie, bo tu będzie sporo metrów.
    Dodatkowe pytanie, czy dawałeś zbrojenie i jakie ewentualnie? ja będę wylewał nad piwnicą 12-14cm na piętrze 7cm
    Jeszcze raz dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klimek17 Zobacz post
    Dodatkowe pytanie, czy dawałeś zbrojenie i jakie ewentualnie? ja będę wylewał nad piwnicą 12-14cm na piętrze 7cm
    Tylko przeciwskurczowe, do warstwy betonu wylanej na perlitobetonie. Siatka 10x10 z drutu 3mm. Perlitobetonu oczywiście nie ma co nawet próbować zbroić. Ewentualnie na upartego zbrojenie rozproszone, z polipropylenu.

    I taka mała dygresja - pewnie nie masz już możliwości zmiany zastosowanego rozwiązania - jeżeli chodzi jednak o moją opinię, to niestety uważam, że zupełnie nie warto bawić się w tradycyjny perlitobeton... No chyba, że w specyficznych warunkach - np. w miejsce polepy na stropach Kleina, itp. Moje doświadczenia są niestety takie, że perlit w trakcie wyrabiania mieszanki bardzo się kruszy, przez co traci swoje właściwości, uzyskany beton jest dość porowaty i nasiąkliwy, a własnościami izolacyjnymi nie dorównuje tańszemu i prostszemu w obsłudze styropianowi. Jest to moim zdaniem trochę marnotrawstwo tego cennego surowca. Skąd inąd, i to też z praktyki, muszę powiedzieć, że najlepiej ten materiał można wykorzystać wykonując posadzki zgodnie z opisem adama_mk (jest tu gdzieś jego wątek na tym forum) - z powodzeniem zastosowałem tę metodę do wykonania posadzki na gruncie, tutaj przewaga tej izolacji nad polistyrenem daje wyraźne korzyści. To tak na przyszłość.

    Pozdrawiam i powodzenia!

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AMADIS

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    55-555
    Posty
    1

    Domyślnie

    Możecie podać źródła wiadomości?

  8. #8

    Domyślnie

    Perlit dostarczony w całości 44m3. Pan który przywoził towar, w odpowiedzi na moje pytanie stwierdził, że ma u siebie położone płytki na perlitobetonie trzy lata temu i póki co nic się nie dzieje. Dawał worek perlitu, worek cementu ( ale tego 42 bez dodatków popiołów), włókno i plastyfikator, dodawał również łyżkę ( taką do zupy) płynu do naczyń Ludwik.
    Moje drugie próbki wyszły na 5-tkę, panele na pewno położę bez obaw, co do glazury...gdybym nie miał pod spodem szkła spienionego jako izolacja termiczna dałbym płytki na perlitobeton.
    Na strychu będę dawał; pierwsza warstwa 10cm (chuda) - cementu 1|2 worka na worek perlitu na wierzch 7cm- worek na worek. Po próbce widzę, że nie będzie się kruszyło na wierzchu.Tak jak ktoś wcześniej zauważył ważne żeby nie dać za dużo wody!( jak za rzadkie woda z cementem spłynie na spód.)
    Mieszał będę ręcznie łopata.
    Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Klimek17 ; 15-02-2018 o 19:28

  9. #9

    Domyślnie

    Dopisuję się do listy.
    Klimek daj znać, czy są już jakieś wnioski z zastosowania perlitobetonu bezpośrednio pod płytki.

  10. #10

    Domyślnie

    Bałem się ryzykować, że glazura może się odwarstwić i tam gdzie dawać będę płytki kładli mi wylewki betonowe z mixokreta.
    Panele będą kładzione na posadzkach z perlitobetonu, które jeszcze schną.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Perlitobeton, keramzytobeton, pianobeton to materiały, które nie są warstwami ostatecznymi jak jastrych piaskowo-cementowy czy jastrych anhydrytowy pod klejone okładziny typu płytki, wykładziny, podłogi drewniane. Te materiały stosujemy jako warstwa wyrównawcza, izolacyjna i nic po za tym.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  12. #12

    Domyślnie

    Witam po długim czasie.
    Mieszkam już od przeszło roku i tyle czasu mniej więcej korzystam z małego kibelka 2.5mk , w którym musiałem ze względów wysokości położyć płytki bezpośrednio na perlitobetonie stosunek cementu do perlitu 1do 4. Użyłem elastycznego kleju Puki co wszystko zachowuje się należycie, miło tam od czasu do czasu posiedzieć

    Ps Grzejnik na ścianie nie podłogówka w tym przypadku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony