dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wideofon

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotumi

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    16

    Domyślnie Wideofon

    Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze rozwiązania instalacji wideofonu, oraz w wyborze modelu.
    Nie gra dla mnie roli czy będzie przewodowy czy bezprzewodowy gdyż zarówno kabel, jak i zasięg WiFi przy furtce jest.
    Co gra rolę: opcja otwierania bramy wjazdowej z panelu wideofonu, i ewentualnie też furtki z pilota (centralka od bramy pozwala na wysterowanie sygnału na dodatkowe wyjścia) . Czego nie mam obmyślanego: panel przy furtce, jak rozwiązać wchodzenie z zewnątrz gdy nikogo niema w domu?
    osobiście najchętniej widział bym chyba panel z szyfratorem, lub czytnik rfid (w tym przypadku zastanawiam się czy wideofon z rfid, czy czujnik osobno).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotumi Zobacz post
    Nie gra dla mnie roli czy będzie przewodowy czy bezprzewodowy gdyż zarówno kabel, jak i zasięg WiFi przy furtce jest.
    bezprzewodowy to będzie dobry ale czajnik a nie wideodomofon ;p


    Cytat Napisał piotumi Zobacz post
    Co gra rolę: opcja otwierania bramy wjazdowej z panelu wideofonu,
    każdy z dodatkowym przyciskiem w panelu

    Cytat Napisał piotumi Zobacz post
    i ewentualnie też furtki z pilota (centralka od bramy pozwala na wysterowanie sygnału na dodatkowe wyjścia) . Czego nie mam obmyślanego: panel przy furtce, jak rozwiązać wchodzenie z zewnątrz gdy nikogo niema w domu?
    sam sobie odpowiedziałeś: pilotem....

    Cytat Napisał piotumi Zobacz post
    osobiście najchętniej widział bym chyba panel z szyfratorem, lub czytnik rfid (w tym przypadku zastanawiam się czy wideofon z rfid, czy czujnik osobno).
    klawiatura pomoże jeśli chcesz wpuszczać obcych (kurier, listonosz), karty średnio się sprawdzają w domkach - przynajmniej ja mam takie doswiadczenia (nie wiem jak u innych)
    jezeli i tak masz w zamysle uzywać pilota to temat załatwiony

    wideodomofon z panelem z dodatkowym przyciskiem (do otw. bramy), radiolinia 2 kanałowa np ELMES - do otwierania bramy i rygla, odpowiednio zrobione okablowanie i smiga

    sprzęt commax albo urmet....

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuje V 500 Somfy z 7 '' ekranem dotykowym. Rejestruje osoby przychodzące do nas podczas naszej nieobecności (np. listonosz). Umożliwia otwieranie furtki, bramy przesuwnej, bramy dwuskrzydłowej, podnoszenie rolet. Bardzo dobra widoczność w nocy.

    Zobacz rysunek
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 02-04-2018 o 10:44

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    bezprzewodowy to będzie dobry ale czajnik a nie wideodomofon ;p
    Nie ma czajników bezprzewodowych.
    Są tylko odstawiane od podstawki

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wideofon super sprawa, bo widzisz, kto się czai za furtką Natomiast możesz też wszystko otwierać aplikacją, jak masz zainstalowaną odpowiednią centralę alarmową- podpinasz pod nią bramę, furtkę, czy co tam chcesz i jak np. teściowa przyjedzie, a Ciebie nie ma jeszcze w domu, to jej wszystko otwierasz i np. wpuszczasz do domu bramą garażową.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Spoko, piesek mamusię przypilnuje, kroku dalej nie zrobi.
    https://www.youtube.com/watch?v=fzS-NXv5vmk

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony