dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1

    Domyślnie Projekt indywidualny na Podlasiu

    Witojcie!

    I my, z Bożą pomocą, chcemy postawić domek w tym roku. Stawiamy projekt indywidualny na wschodnich rubieżach Białegostoku. Projekt zaczął rysować się rok temu. Około roku zajęło nam zdobycie papierów do budowy (warunki zabudowy, pracę geodezyjne, pozwolenie na budowę) i nasi projektanci dali nam znać, że dziś pozwolenie się uprawomacnia więc pojedziemy je podbić w Starostwie.

    Pracę ruszą gdy pogoda pozwoli. Ekipa mówi nam, że wystarczy 0 stopni w dzień i jakieś minusowe w nocy ale nie jestem przekonana bo dom będzie z piwnicą i te 0 stopni na materiałach leżących w wykopie, ewentualnie jeszcze opady... jakoś tak średnio mnie przekonuje. Macie w tym doświadczenie? Możecie podpowiedzieć?

    Na tą chwilę musimy wymyśleć czym utwardzić 150m drogi do celów budowlanych i skąd wziąć materiał na tę drogę. Później droga będzie rozkopana i będą położone media więc dobrze byłoby aby materiał nie był zbyt kosztowny.

  2. #2

    Domyślnie

    Powrót na forum po 8 latach? I już nie na Pomorzu tylko pod Białymstokiem?

    Sorry, zajrzałem tutaj bo znam i lubię Podlasie Kliknąłem na linki w Twoim podpisie i są one nieprawidłowe, więc popatrzyłem na Twoje poprzednie posty. No i wychodzi, że tamtej budowy w ogóle nie zaczęliście?

    Tak czy inaczej pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  3. #3

    Domyślnie

    proponuję od razu położyć media i utwardzić drogę gruzem
    po skończonej budowie można zrobić na gotowo w dowolny sposób

    po co kopać i płacić 2 razy?

    ja też utwardzam drogę u siebie i w poboczu drogi będzie szła woda
    robię tak jak napisałem wyżej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Powrót na forum po 8 latach? I już nie na Pomorzu tylko pod Białymstokiem?

    Sorry, zajrzałem tutaj bo znam i lubię Podlasie Kliknąłem na linki w Twoim podpisie i są one nieprawidłowe, więc popatrzyłem na Twoje poprzednie posty. No i wychodzi, że tamtej budowy w ogóle nie zaczęliście?

    Tak czy inaczej pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Dzięki za info, sygnaturka usunięta. Powrót po 8 latach bo wtedy sprawy rodzinne sprawiły, że nie rozpoczęliśmy budowy i przenieśliśmy się w moje strony na Podlasie. Po latach mieszkania z teściami i rodzicami oraz oglądania niezliczonych domów cudzych ludzi nareszcie mamy kasę na nasz. I taka to historia. Dzięki za życzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    proponuję od razu położyć media i utwardzić drogę gruzem
    po skończonej budowie można zrobić na gotowo w dowolny sposób

    po co kopać i płacić 2 razy?

    ja też utwardzam drogę u siebie i w poboczu drogi będzie szła woda
    robię tak jak napisałem wyżej
    Dzięki za komentarz. Mediów nie położę teraz bo załatwianie papierów na wodociąg i gaz trochę trwa więc szybciej postawię stan surowy niż położę media. Dlatego potrzebuję czegoś tymczasowego na drogę.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziś podstęplowaliśmy pozwolenie na budowę i dziennik budowy w Starostwie. Póki jest za zimno na budowanie musimy:

    1. dopiąć papierologię ze znajomym kierownikiem budowy i zawiadomić Inspektorat
    2. umówić się z geodetą na wytyczenie domu na gruncie
    3. wybrać firmę od ogrodzeń
    4. pojechać do dystrybutora przydomowych oczyszczalni ścieków i pogadać na temat tego która będzie dla nas najlepsza
    5. poszukać kogoś kto może położyć tynki gliniane w lipcu lub zgłębić temat jak zrobić to samemu
    6. poszukać projektanta hydrauliki i elektryki
    7. pomyśleć nad podniesieniem i utwardzeniem drogi dojazdowej

    Myślę, że budowę zaczniemy w kwietniu po Wielkanocy więc trochę czasu jest.

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Powodzenia i mam nadzieje,że dom nie będzie zatruwal Polaków wyziewami z komina bo to niezbyt "narodowe poczynania" i nawet "zdrada Narodu" A Podlasie słynie z tego,że "suweren" łyka wszystko co "narodowe"

  8. #8

    Domyślnie

    Witam Podlasiankę, jako i ja nią jestem

    Gdzie się budujecie? Możesz powiedzieć na priv Jestem ciekawa, co oznaczają "wschodnie rubieże Białegostoku" Jeszcze miasto, czy już poza? Wasilków? Czy dalej?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #9

    Domyślnie

    [QUOTE=Iscra;7616194 Jestem ciekawa, co oznaczają "wschodnie rubieże Białegostoku" Jeszcze miasto, czy już poza? Wasilków? Czy dalej?[/QUOTE]
    Oby nie Białoruś

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za sarkastyczne komentarze. Są bezcenne.

    Hejo Iscra! "Wschodnie" czyli gmina Wasilków.
    Ostatnio edytowane przez Husteczka ; 17-02-2018 o 21:07

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husteczka Zobacz post
    Dziękuję za sarkastyczne komentarze. Są bezcenne.
    Oby i zawsze do przodu czego życzę
    Bo Polska cofa się obecnie do PRL-u a tego nie życzę
    Czyli historia to potęga i podstawa

  12. #12

    Domyślnie

    Podliczyłam wstępne koszty, które ponieśliśmy. Koszciki tak naprawdę. Na razie poszło 8500zł na projekt i załatwianie formalności przez architektów, 130zł na mapy do warunków zabudowy, około 1000zł na geodetę, 5700zł na budowę studni (na razie bez pompy), 12zł za dziennik budowy. W sumie trochę ponad 15tys.
    Ostatnio edytowane przez Husteczka ; 19-02-2018 o 19:29

  13. #13

    Domyślnie

    Tematem ostatnich dni jest szukanie zduna do budowy pieca akumulacyjnego z rozprowadzeniem gorącego powietrza oraz decyzja co do typu przydomowej oczyszczalni ścieków. Zdun już chyba znaleziony, teraz czekamy na wycenę pieca ale trudniejszym tematem jest oczyszczalnia. Najpierw musiałam rozeznać się w typach istniejących oczyszczalni, potem w tym co decyduje jaką oczyszczalnię mogę mieć, potem kilka telefonów do lokalnych dystrybutorów, a następnie wertowanie forum aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych konkretnych modelach. Mnóstwo czasu na Internecie ale zaowocowało to decyzją, że chcemy oczyszczalnię, w której nie ma pomp, zaworków i podobnych komedii. Z racji tego, że dom będzie posadowiony w najwyższym punkcie działki jest szansa na grawitacyjny spływ ścieków w takiej oczyszczalni. Rozmawialiśmy z trzema osobami, ktore korzystają z takiej najbardziej podstawowej wersji oczyszczalni roślinno-korzennej, czyli takiej najbardziej zbliżonej do natury i wiemy, że jest to możliwe na Podlasiu. Byliśmy obejrzeć taką oczyszczalnię w Silvarium w Poczopku i kto tam był wie, że wielkich spadków gruntu tam raczej nie ma, a mimo to mają oczyszczalnię bez pompy. Podniosło nam to morale������ Teraz szukamy projektanta takiej oczyszczalni oraz innych ludzi, którzy posiadają takie cuda więc jeżeli słyszeliście, że ktoś używa takiej oczyszczalni na Podlasiu to proszę, dajcie znać. Dzięki.

  14. #14

    Domyślnie

    Hm, a w Silvarium nie powiedzieli kto im projektował?

    W ogóle prześlicznie tam jest... W maju planuję znów się tam wybrać, jak wybuchnie pierwsza zieleń i kwiaty
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Hm, a w Silvarium nie powiedzieli kto im projektował?
    Powiedzieli ale nie polecają bo oczyszczalnia nie została wykonana zgodnie z planem i ma błędy. Mimo to działa i generalnie są zadowoleni. Dziś prześlę mój pomysł na oczyszczalnię do znajomej co projektuje kanalizacje ale ona robi bardziej typowe oczyszczalnie - biologiczne, drenażowe itp, a my takich nie chcemy. Oczyszczalnię wykonamy sami, ale fachowy projektant musi być bo projekt idzie do Starostwa.

    Teraz czekam na szkic projektu takiej roślinnej oczyszczalni od teścia kuzyna. Człowiek obiecał i może za tydzień go dostaniemy. No i czekamy na roztopy aby zrobić badania gruntu, które powiedzą jak wysoko podchodzą wody gruntowe na wiosnę i na jakiej głębokości możemy mieć filtr roślinny czyli tą trzcinę.

  16. #16

    Domyślnie

    Dostałam plany oczyszczalni od teścia kuzyna i widzę, że ludziom pokolenia moich rodziców nie można wierzyć na słowo. Ten człowiek opowiedział memu mężowi jaką to ma super oczyszczalnię bez pompy i jak to super działa od 20 lat bez żadnego opróżniania. I mąż był zachwycony i chciał budować tylko i wyłącznie taką oczyszczalnię. A na planach co? Przepompownia. Tak więc tego.

    Na szczęście znajoma sanitarka zakumała o co nam chodzi z tą oczyszczalnią i po badaniu gruntu zrobi nam projekt bez pompy, jeżeli tylko w naszych warunkach taki się da.

  17. #17

    Domyślnie

    Rysunki na budowę się rysują, a my czekamy na stabilniejsze temperatury aby móc zlecić badania gruntu i poziom wód gruntowych. Po rozmowie ze zdunem projektanci muszą zwiększyć ilość zbrojenia na parterze aby strop utrzymał piec. Czekamy też na wycenę tynków glinianych. W niedzielę spotykamy się z ekipą murarską aby dogadać szczegóły budowy. W niedzielę na targach budowlanych dowiedziałam się od kamieniarza, że mogę zaimpregnować blat granitowy oliwą z oliwek, co mnie bardzo ucieszyło bo nie chciałam stosować silnej chemii w kuchni. To chyba tyle na teraz.

  18. #18

    Domyślnie

    Tynki gliniane? Czemu akurat takie?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Tynki gliniane? Czemu akurat takie?
    Rodzina alergików więc na ile się da celujemy w produkty, które nie emitują świństw do powietrza w domu. Teraz mieszkamy w domu, w którym jest grzyb i usuwanie go to męczarnia, a do tego dzieci chorują. Glina ma właściwości grzybobójcze i sama reguluje wilgotność powietrza. Gdy jest za sucho (np zimą) można taki tynk spryskać wodą i glina odda ją do pomieszczenia więc zastępuje nawilżacze. Naturalny kolor gliny nie męczy oczu, a właściwości akustyczne nie męczą uszu. Dużym atutem jest też tłumienie mikrofal. W domach z glinianymi tynkami gorzej działa wifi i sieci komórkowe. Ja zupełnie nie chcę wifi w domu bo zauważyłam, że dzieci lepiej śpią gdy wifi nie pracuje więc wyłączam je na noc. W nowym domu sypialnie dzieci będą w tynku glinianym więc będzie też ochrona przed falami komórkowymi. Nie jestem eko-wariatką i wiem, że w domu będę miała chemię budowlaną, ale na ile mogę to staram się ją zminimalizować.

  20. #20

    Domyślnie

    Z naturalnych tynków ja tam myślałam o tynkach gipsowych...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony