dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problematyczna aranżacja salonu dziennego z aneksem

    Dzień dobry forumowicze!


    Kieruję się do Was z małym problemem(choć w sumie nie takim małym).

    Otóż od jakiegoś czasu planuję z dziewczyną aranżację wnętrza w naszym nowym mieszkaniu, które odbierzemy za parę miesięcy. Z początku plan pomieszczenia z aneksem wyglądał absolutnie świetnie, ale po czasie zorientowaliśmy się o obecności komina wentylacyjnego, który skutecznie pomniejsza wymiary kuchni. Niestety to co zaplanował deweloper totalnie nam nie odpowiada dlatego zaczęliśmy kombinować.

    Strasznie uparliśmy się na wysoką szafkę z piekarnikiem na wysokości głowy i wokół tego budujemy nasze pomieszczenie. Początkowo planem było pociągnięcie blatów po długości, pod oknem w kształcie L. Zlewozmywak trafia w narożnik, płyta ląduje o jeden blat roboczy dalej, a pozostała część blatów pod oknem mogłaby służyć do pichcenia.

    Wczoraj wpadliśmy jednak na pomysł z wyspą i nie ukrywam, że spodobał on się nam najbardziej i przesłonił wszelkie inne koncepcje. Udało się to nawet ładnie zaprojektować, ale niestety problem pojawia się z salonem, który automatycznie staje się mniejszy.
    Stół przesuwamy, kanapę przesuwamy i nagle wszystko znajduje się obok wyspy co daje mało przestrzeni na poruszanie się.

    Dodatkowo na montaż instalacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, więc chcę odpowiednio szybko zareagować i powiedzieć deweloperowi, że chcielibyśmy mieć poprowadzone zasilanie do płyty grzewczej na wyspie, tak samo jak inne umiejscowienie gniazdek. Czy w takich sytuacjach firmy są elastyczne i z łatwością można zmienić ich zamysły?


    Spędziłem wczoraj trochę czasu z dziewczyną na pracy z planerem ikei i chętnie pokażę Wam to co udało już się stworzyć. Będę wdzięczny za sugestie z Waszej strony

    P.S Podsyłam dodatkowo dokładny plan techniczny pomieszczenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	407317Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	407318Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja1.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	407319Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja2.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	407320Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja3.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	407321
    Ostatnio edytowane przez lukasg ; 15-02-2018 o 07:37

  2. #2

    Domyślnie

    WOW wyspa na 25m2...
    Już odległość między kanapą a wyspą mówi sama za siebie.
    Żeby wyjść na balkon będziesz musiał zrobić slalom obijając się o meble.


    Tutaj nawet wstawiając kuchnię w U jest ciasno. Wyspa powinna być szarsza niż 60cm, bo wygodniej się na niej pracuje.
    A już na pewno musi mieć min. 90cm jak chcesz tam umieścić płytę. Co będzie jak ktoś się oparzy od garnka omijając kanapę???
    Zasadnicze pytanie, czy patrzyłeś na okapy wyspowe? Jesteś w stanie tyle wydać na okap? Jest to drogi interes i często sama cena
    okapu skutecznie odstrasza taki pomysł z płytą na wyspie.
    Między dwoma ciągami musi być min. 90cm żeby było to funkcjonalne, stąd rząd od salonu możesz postawić dopiero za linią
    deweloperskiej lodówki. Więc u Ciebie na planie nie będzie już całkiem przejścia między wyspą a kanapą.
    Lepiej zostać przy propozycji dewelopera na tak małym metrażu.
    Ewentualnie tak jak pokazałam, zrobić półwysep z dostawianym małym stolikiem, ale raczej obracanie kanapy tyłem
    do stołu tutaj nic nie da.
    Może jeszcze w tą stronę.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę, że miejsca robi się mało, dlatego najważniejszym jest by uzyskać jak najwięcej przy zachowaniu możliwe wysokiego komfortu, a do tego potrzeba wielu pomysłów, zwłaszcza wtedy, gdy chce się mieć wymarzoną kuchnię w nowym mieszkaniu. Uwierz, te 1400zł za okap w takiej sytuacji absolutnie mi nie wadzi.

    Ale wracając do tematu, nie przemyślałem kwestii technicznej wentylacji, więc pomysł z płytą można odrzucić.

    Kształt U też był brany pod uwagę tylko pojawia się problem w postaci grzejnika, który znajduje się zaraz przy oknie. W dodatku zależy nam na stole, gdzie będą 4 krzesła.

    Upierając się nadal przy wyspie..może by tak po prostu zrobić ją na szerokość 120cm(czyt. 2 robocze szafki z blatem), ale o głębokości np. 40cm?

    Deweloper przewidział przejrzysty salon, ale niestety kuchnia przez to została potraktowana drugoplanowo i ciężko zgodzić się z jego założeniem.
    Ostatnio edytowane przez lukasg ; 15-02-2018 o 14:30

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem usiłujecie na siłe wprowadzać rozwiązania które tylko utrudnią korzystanie z przestrzeni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2018 o 16:40

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawa musi być dobrze przemyślana dlatego pomyślałem, że warto będzie rzucić taki temat na forum aby się poradzić, nic na siłę

    Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem pozostaje kształt L, który kończy się na równi z oknem. Zlewozmywak ląduje na wysokości środka okna, płyta grzewcza tak jak na powyższym zdjęciu i pozostaje nam około 130-140cm roboczego blatu (licząc narożnik).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasg Zobacz post
    Zlewozmywak ląduje na wysokości środka okna
    Według informacji na rzucie okno w aneksie zaczyna się 15cm od podłogi

  7. #7

    Domyślnie

    Ale numer..

    Szybko skonsultowałem to z deweloperem i okazuje się, że wszystkie okna w mieszkaniu są typu studyjnego i mają ponad 2m wysokości. Niezły twist.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja okna nie zauważyłam... chociaż wymazywałam te 15cm...

    Ale nawet jak będziesz chciał postawić drugi ciąg, to trzeba liczyć 90-120cm przestrzeni między.
    I salon wcale nie jest taki super, bo niestety, ale plan kwadratu jest bardziej kłopotliwy niż prostokąta.

  9. #9

    Domyślnie

    Opcja z wielkimi oknami w sumie to nawet przypadła mi do gustu, światło w domu zawsze mile widziane.

    Wobec tego spróbowałem pójść jeszcze w innym kierunku czego efektem będzie pozbycie się ściany odgradzającej lodówkę od salonu. Pomysł widoczny na planie. Nie jestem tylko pewien, czy dobrym rozwiązaniem jest posadzenie lodówki obok piekarnika. Jednak technologia na dziś jest już chyba na tyle rozwinięta, że te piekarniki nie oddają ciepła na zewnątrz?

    Ostatnio edytowane przez lukasg ; 16-02-2018 o 12:04

  10. #10

    Domyślnie

    W takim wypadku między piekarnik a lodówkę można wstawić odpowiednią izolację.
    Ale przy niespełna 180cm blacie roboczym, lepiej zrezygnować całkowicie ze słupka z piekarnikiem i umieścić piekarnik pod płytą.
    A druga rzecz, masz niefunkcjonalny ciąg kuchenny. Należy zamienić miejscami płytę ze zlewem.
    Co więcej, lodówka i piekarnik się nie zmieszczą na tej ścianie od komina, bo masz tam 104cm, a na wysoką zabudowę potrzeba minimum 120cm.


    Dodatkowo przy takich zygzakach musisz się liczyć że kuchnia będzie raczej na zamówienie. Ciężko dopasować gotowe moduły.
    Pytanie banalne: zmywarka postawiona koło zlewu. Gdzie masz szuflady na garnki, talerze, sprzęt?
    Chyba że nie planujesz zmywarki. Tylko pomyśl, gdzie pomieścisz "ciężkie" rzeczy, które się nie nadają do chowania w górnych szafkach...
    Nie ma wtedy na to wygodnej szafki...

  11. #11

    Domyślnie

    Ewentualnie:
    - przesunięcie drzwi w salonie,
    - nadbudowanie "pleców" lodówki wąską szafką,
    - umieszczenie piekarnika "na blacie"





  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Pomysł na wyspę w tak małym wnętrzu jest raczej nie trafiony. 40cm wyspa to bardziej barek. Rozwiązanie dewelopera wydaje się być optymalne i warto do niego wrócić lub wziąć pod uwagę jako punkt wyjścia.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony