dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kogo eko obchodzi byle tanio było
    Dokładnie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a nie jakieś tam celowanie w godzinki i walczenie o 0,5* bo inaczej to koszty o 50% w górę...
    Przecież czy PC, czy kable, czy kocioł elektryczny - to samo. Wyjedziesz w drogą strefę G12 - masz 50% drożej.
    I co z tego, że prąd do PC PW wyjdzie ze 3,5x taniej, niż do kabli, jak nawet przy 30% zużyciu w drogiej strefie G12 będzie się zwracała kilkanaście lat a przy G12as jeszcze ładnych kilka lat dłużej. Przy założeniu, że nie będzie w tym czasie awarii kosztownych w usunięciu.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jakie to piekne jak nagle to wychodzi ze wysmiewajacy sie kablarze, weglarze... tak naprawde chcieli by ta PC
    Czy gdzieś napisałem że teraz w swoim domu założyłbym PC...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przecież czy PC, czy kable, czy kocioł elektryczny - to samo. Wyjedziesz w drogą strefę G12 - masz 50% drożej.
    I co z tego, że prąd do PC PW wyjdzie ze 3,5x taniej, niż do kabli, jak nawet przy 30% zużyciu w drogiej strefie G12 będzie się zwracała kilkanaście lat a przy G12as jeszcze ładnych kilka lat dłużej. Przy założeniu, że nie będzie w tym czasie awarii kosztownych w usunięciu.
    Mając bufor to mam w doopie jakieś tam strefy grzewcze...
    Dzisiaj to wręcz dokręciłbym zwykłego śmieciucha do tego bufora...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    "Do kabli nic nie mam, po prostu wkorwia mnie takie celowanie na styk ze wszystkim zamiast nagrzać sobie tak jak bozia przykazała a nie jakieś tam celowanie w godzinki i walczenie o 0,5* bo inaczej to koszty o 50% w górę.."

    Tego w sumie tez nie pisales gdy z hipolitem nabijales sie z PoCo ci to... i w watku o klamocie... no ale tam najwiecej "." zostalo...
    Zreszta do kabli PC nie podepniesz... teraz w swoim domu.

    Nigdy wtedy jakos nie wyszlo ze inni grzeja jak chca a ty celowac musisz i walczyc o 0,5*. Bylo Pyk Pyk i suuuper... reszta to idioci.

    Ot.... taka refleksja tylko , no chyba ze cos zle zrozumialem to przepraszam .

    Ale nic sie nie martw... wszyscy przeciez jada na tym samym wozku i placa tyle samo...
    Tyle ze nie wszyscy jada wkorw...
    A wszelkie wynalazki to chyba tylko dla zabicia czasu.

    "Kable w podłodze nie przeszkadzają mi w montażu pomp ciepła..."

    Rozumiem ze klientom ktorym montujesz KLAMOT tlumaczysz wszystko tak skrupulatnie jak to robiles posiadaczom PC, tu na fm .
    Ulżyłeś sobie...?
    Czy ja zmuszam kogoś do montażu takiego czy innego rozwiązania....?
    Klient chce pompę to ma...
    Jak chce ekogrocha czy innego pelleta to dostaje...
    Nie ja będę mieszkał w tym domu i nie ja będę płacił rachunki , obsługiwał, nadzorował...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Dzisiaj to wręcz dokręciłbym zwykłego śmieciucha do tego bufora...
    Takiej opcji dla pracujących w pracy i w domu nie wziąłem pod uwagę.
    Dla pracujących za darmo taka opcja może wydawać się tania.

    Mi ktoś musiałby dużą rentę płacić, żeby mógł opłacić etat czy dwa palacza. Fajnie jest czasami popracować w domu, ale niefajnie musieć to robić non stop i martwić się, kto zasypie śmieciucha, jak wyjadę na ferie czy delegację albo zalegnę ze złamaną nogą czy złożony grypą..

    Ale i tak mając nadmiar pieniędzy wolałbym je wpakować w PV i nie przejmować się, ile to prądu pociągną pompy obiegowe, ile miejsca zajmie bufor i paliwo.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Klient chce pompę to ma...
    Jak chce ekogrocha czy innego pelleta to dostaje...
    Nie ja będę mieszkał w tym domu i nie ja będę płacił rachunki , obsługiwał, nadzorował...
    A jak klient chce kable - to zapraszasz do stoiska obok? Tfu. Przecież wybijasz z głowy... Zupełnie obiektywnie
    A sobie to jednak kabelki...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takiej opcji dla pracujących w pracy i w domu nie wziąłem pod uwagę.
    Dla pracujących za darmo taka opcja może wydawać się tania.

    Mi ktoś musiałby dużą rentę płacić, żeby mógł opłacić etat czy dwa palacza. Fajnie jest czasami popracować w domu, ale niefajnie musieć to robić non stop i martwić się, kto zasypie śmieciucha, jak wyjadę na ferie czy delegację albo zalegnę ze złamaną nogą czy złożony grypą..

    Ale i tak mając nadmiar pieniędzy wolałbym je wpakować w PV i nie przejmować się, ile to prądu pociągną pompy obiegowe, ile miejsca zajmie bufor i paliwo.
    No fakt strasznie się można przemęczyć ...
    Lepiej leżeć cały wieczór przed telewizorem z pilotem w ręku...

    Czy może raczej siedzieć na forum i pierdololo o pierdołach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak klient chce kable - to zapraszasz do stoiska obok? Tfu. Przecież wybijasz z głowy... Zupełnie obiektywnie
    A sobie to jednak kabelki...
    Jak chce kable to dostanie kable...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    No nie... ty jestes wkor... i zajety pilnowaniem swojego pyk pyk
    Trudno zebys jeszcze innym klamota z COP 2 pilnowal

    A wiec jako " biznesmen" nie tlumaczysz klientom tak jak forumowiczom tlumaczyles...
    Nie pozwalasz podjac "objektywnej" decyzji?

    I nie mam co sobie "ulzyc" . Mnie nic nie wkorwia...
    Ale zabawnie twoje "madrosci" w swietle tego co nie tak dawno z hipolitem odstawiales ... to tylko tyle.
    Tak dla ścisłości...
    Ja u siebie w domu niczego nie pilnuję i nie jestem wkorwiony...

    Od strony biznesu to dla mnie jest bez znaczenia czy PC, ekogroszek, pellet czy inne badziewie...

    A po kilkunastu latach mieszkania we własnym domu jakoś nie widzę wyższości ogrzewania pompą ciepła nad kablami...

    Nie wiem...?
    Masz jakiś problem że montuję pompy ciepła....?
    Bez najmniejszego problemu możemy zacząć kolejną"jatkę" nad wyższością tego czy tamtego rozwiązania...
    PC nie ma żadnej widocznej przewagi , wszystkie zalety kręcą się dookoła kreatywnej matematyki...
    Kaizen dobrze to punktuje...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1."Do kabli nic nie mam, po prostu wkorwia mnie takie celowanie na styk ze wszystkim zamiast nagrzać sobie tak jak bozia przykazała a nie jakieś tam celowanie w godzinki i walczenie o 0,5* bo inaczej to koszty o 50% w górę.."

    2. Nie... nie mam problemu, kazdy cos musi robic aby placic rachunki, ale chyba zapomniales jaki ty miales i jak wysmiewales posiadaczy klamota.
    I rozumiem ze ta kreatywna matematyke przedstawiasz swoim klientom, aby mogli podjac swiadoma decyzje


    I powtorze

    I nie mam co sobie "ulzyc" . Mnie nic nie wkorwia...
    Ale zabawne twoje "madrosci" w swietle tego co nie tak dawno z hipolitem odstawiales ... to tylko tyle.
    Typowe czepianie się słówek i wyrywanie zadań z innego kontekstu...
    Chyba zauważyłeś że było pisane o buforze...
    Sterowanie kablami niczym nie różni się od sterowania pompą ciepła ...( Czytaj celowaniem w godziny i temperaturę...)

    Klient podejmuje Swoją decyzję a nie Moją...
    Ja podaję koszt instalacji i ile mniej więcej wyniosą rachunki i od czego one zależą...
    Reszta to już nie moja sprawa...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przytocz moze jeszcze ile inne "zachcianki" beda sie zwracaly przy budowie domu za 500 000:- , to bylo juz przerabiane multum razy na fm.
    Bo nie moze byc tak ze ktos jest swiadomy wydatku... ale che potem miec nizsze rachunki?
    Przyklady " z samochodem" tez daja do myslenia... jak to ludzie pilnuja zwrotow i rozsadnie "inwestuja"

    I ma sie zwrocic w stosunku do czego? To moze jednak wegiel... no ponoc najtaniej
    Ale to jest PLUS inne zachcianki....
    I zamiast początkowych 500tys mamy np 550tys bo doszła PC...( I odpowiednio jeszcze odsetki kredytu...), Zamiast np 460tys bo zrobiono znacznie tańszy system grzewczy...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I ma sie zwrocic w stosunku do czego? To moze jednak wegiel... no ponoc najtaniej
    PC vs kable i bojler z grzałką.
    Jezeli PC ma być dla szpanu - OK. Funkcjonalnie i ekonomicznie nie ma zalet względem kabli. Ale jak ktoś uważa, że ładnie się prezentuje i jest prestiżowe - OK. U mnie na tej zasadzie bedzie koza.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    "wszystkie zalety kręcą się dookoła kreatywnej matematyki..."



    "Twoje" PC kosztuja 50000:- A mialy kosztowac tyle co lodowki...
    Czyl po Twojemu wystarczy postawić samą pompę ciepła w kotłowni nowego np 200m2 domu i już mamy ciepełko i ciepłą wodę...???
    Według mnie potrzeba jeszcze całego systemu grzewczego, dolnego źródła, zasobnika CWU, całej armatury kotłowni itp....

    To tak trochę jak byś twierdził że wystarczy kupić sam silnik i już mamy samochód...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #55

    Domyślnie

    Dobra Pany, nie róbta mi tu wysypiska w temacie który odbiega merytorycznie od waszych dysput o śmieciuchach i ciepłych pompach.

  16. #56
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Czyl po Twojemu wystarczy postawić samą pompę ciepła w kotłowni nowego np 200m2 domu i już mamy ciepełko i ciepłą wodę...???
    Według mnie potrzeba jeszcze całego systemu grzewczego, dolnego źródła, zasobnika CWU, całej armatury kotłowni itp....

    To tak trochę jak byś twierdził że wystarczy kupić sam silnik i już mamy samochód...
    Dlatego gruntowki są be gdyż faktycznie bez DZ,bez dodatkowej armatury nie będą działać.
    Co innego powietrzna,wpinasz dwoma rurkami pod rozdzielacz i masz od razu ciepło

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego gruntowki są be gdyż faktycznie bez DZ,bez dodatkowej armatury nie będą działać.
    Co innego powietrzna,wpinasz dwoma rurkami pod rozdzielacz i masz od razu ciepło
    Ile Ty tych pomp zamontowałeś że taką wiedzę tajemną posiadłeś?
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Dobra Pany, nie róbta mi tu wysypiska w temacie który odbiega merytorycznie od waszych dysput o śmieciuchach i ciepłych pompach.
    Ale sam temat jest jak :jaki kupić samochód dla 4-osobowej rodziny? A może gdzie pojechać na wakacje z 2 dzieci? Każdy odpowie co chce i wszystko może być trafne.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    1. Nikt nie musi zatrudnic ciebie do montazu klamota gruntowego z COP 2 za 50 tys.
    2. Rozumiemn ze przy kablach, i sterownikach, ktore sa za darmo nie potrzeba zasobnika CWU i przynaleznej armatury
    3. Oczywiscie ze trzeba rozlozyc rurki... ale i kable trzeba rozlozyc aby potem pilnowac 0,5* i celowac ... nie prawda?

    Ile W /m2 kabli? 100?
    Nie ma to jak pisać takie farmazony dla samego pisania...

    Jak się czyta takie pierdololo to odnosi się wrażenie że osoba siedząca z drugiej strony nigdy nie widziała na oczy ani jednej ani drugiej instancji...
    A o jakiejkolwiek pracochłonności jednego czy drugiego rozwiązania to nawet nie wspomnę...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Musisz sam sie zastanowic co chcesz, i jak bedzisz chcial to uzytkowac. Ostatecznej decyzji nikt za ciebie nie podejmie.
    W nowoczesnym, cieplym domku jest kilka rozwiazan. A najlepsze pewnie bedzie to ktore wybierzesz.
    Budzet, priorytety, pieniadze wydane teraz czy pozniej. Mozliwosci techniczne i osobiste preferencje.
    Poczytaj, popytaj jak zrobili to inni, jakie maja rachunki... i czy ktos nie zrobil by dzis inaczej

    I pamietaj
    Czyli radź sobie sam...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony