dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Sytuacja poprawiła się tylko w tym pokoju. Pokój z rekuperatorem ściennym jest północny. Przed instalacją rekuperatora nad szafą pojawiały się grzyby. Teraz nie ma absolutnie nic, mimo że okna plastikowe całą zimę zamknięte. Drugi pokój ma często zamykane drzwi od korytarza, ma balkon od południa często wietrzony i co pół roku pojawia się w narożniku grzyb. Trudno mi przekonać domowników do montażu drugiego naściennego, bo "szpeci ścianę". Wolą co pół roku zamykać pokój na tydzień w celu "odgrzybiania" paskudną chemią (Savvo).
    Mam jeszcze pytanie o wielkość / kubaturę pomieszczenia w którym masz zainstalowane to urządzenie.
    Na razie ze względu na koszty, szybkość instalacji i zasadę działania bardziej przemawia do mnie Mitsubishi VL-100U5-E Lossnay niż 2 szt. Malrey MEnV 180 Plus.
    Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Domyślnie

Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie o wielkość / kubaturę pomieszczenia w którym masz zainstalowane to urządzenie.
    Powierzchnia pokoju 12,74 m², wysokość pokoju 2,55 m, co daje 32,487 m³ kubatury. Rekuperator cały czas chodzi na 1. biegu. Jak drukuję na drukarce laserowej, to włączam 2. bieg, bo toner jest rakotwórczy.
    Patrzcie o giaury! jam siny, blady...
    Zgadnijcie czyim ja posłem?...
    Jam was oszukał: wracam z Grenady,

Ja wam zarazę przyniosłem!...

Domyślnie

Witam, a co z filtrowaniem powietrza?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Kod pocztowy
    05-530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Powierzchnia pokoju 12,74 m², wysokość pokoju 2,55 m, co daje 32,487 m³ kubatury. Rekuperator cały czas chodzi na 1. biegu. Jak drukuję na drukarce laserowej, to włączam 2. bieg, bo toner jest rakotwórczy.
    Dziękuję za informacje, po zastanowieniu się skorzystam jednak z rady kolegi i wykorzystam urządzenia MARLEY. Mniej rzucają się w oczy.
    Mój dziennik budowy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Domyślnie

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dla garażu, zamiast wentylacji grawitacyjnej, szczególnie ze garaż będzie ocieplony i lekko ogrzewany. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu urządzeniami w garażu?

Domyślnie

Cześć! Planuje montaż wentylacji w niedużej łazience i pomyślamem o ściennym rekuperatorze. Czy dobrze rozumiem, że te urządzenia reklamowane jako "z odzyskiem wilgoci, bez kanału dla skroplin" nie wyrzucają wilgoci na zewnątrz, tylko wraca ona wraz z powietrzem? Mieszkam w wilgotnym klimacie i cecha "duzych" rekuperatorów w postaci skraplania się wody na wymienniku, była dla mnie do tej pory ich istotną zaletą.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia