dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #21

    Domyślnie

    W rozumieniu prawnym jedyny poprawny jest montaż całkowicie szczelny. Nawet pomijając aspekt prawny nie neguję zasadności takiego montowania. Zastanawiająca jest natomiast niekonsekwencja twórców przepisów nie mających nic przeciwko temu żeby okna były nieszczelne zaś montaż taki być nie może , oczywiście na ile jest to możliwe. Chyba się zagłębię w porównanie kubików na metr przez godzinę, ciekaw jestem porównania.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jochimm

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bdgoszcz
    Posty
    150

    Domyślnie

    Chyba już wystarczająco jestem przekonany do tego, jaki montaż mam wybrać
    A korzystając z okazji ktoś coś na temat okien GEALAN 9000 ?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Zastanawiająca jest natomiast niekonsekwencja twórców przepisów nie mających nic przeciwko temu żeby okna były nieszczelne zaś montaż taki być nie może , oczywiście na ile jest to możliwe. Chyba się zagłębię w porównanie kubików na metr przez godzinę, ciekaw jestem porównania.
    IVO dać nura w kubiki zawsze warto, bo to zwyczajnie ciekawe. A co do niekonsekwencji, to mamy raczej do czynienia nie tyle z niekonsekwencją, co z brakiem precyzji. Wystarczyłoby dodać co rozumiemy przez pełną szczelność i w jakich warunkach, ale tego nikt nie zrobi, bo wyszłoby, że polska energooszczędność jest żadna.
    PRO QUALITY

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Szczerze
    Już lepiej nie doradzaj
    Przeczytaj dwa posty wyżej i jeśli dalej nie rozumiesz...trudno ale innym naprawdę lepiej nie doradzaj
    Ja mam inne zadnie Przy WG taśmy niewiele dadzą chociaż to kwestia kosztów czy kogoś stać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja mam inne zadnie Przy WG taśmy niewiele dadzą chociaż to kwestia kosztów czy kogoś stać.
    Wolno Panu mieć zdanie własne. Chciałbym tylko dowiedzieć dlaczego myli Pan taśmy z foliami i co Pańskim zdaniem te "taśmy dają przy WM czego nie dają przy WG?
    PRO QUALITY

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Myślałem że wszystko to taśmy "paro...." Przy WG lewe powietrze jest porządne(oczywiście w granicach rozsądku) przy WM już nie. Przy WG to zbędny wydatek.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Przy WG lewe powietrze jest porządne(oczywiście w granicach rozsądku) .
    A ile tego powietrza ma przelatywać przez połączenie by zachowane zostały Pańskie "granice rozsądku"?
    PRO QUALITY

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Twój pogląd do którego masz prawo ale choc przez chwilę pomysł.
    Przeczytaj mój post jak wcześniejszy T12345T
    I uswiadom sobie że okno to okno a wentylacja to wentylacja.
    Na początku wszystko jest OK. Powietrze nawet przy WG jest kontrolowane. Chcesz by działało otwierasz. Rozszczelniasz. Dajesz nawiewniki. I masz jakiś tam przepływ powietrza w określonym czasie. Kontrolujesz go.
    Wraz z degradacja piany w wyniku jej erozji pod wpływem ruchu okna, wilgoci, temperatury powoli powietrze zaczyna dostawać się do domu na styku okna z murem. Wartość nad którą nie masz żadnej ale to żadnej kontroli. Z biegiem czasu ta nieszczelność się powiększa.
    Oczywiście nie bierzesz pod uwagę nieoszacowanych strat ciepła z powodu zawilgoconej piany. Nie bierzesz takze pogarszajacego się komfortu w obrębie okien. Kto by się tym przejmował
    Swoją drogą jaka jest według Ciebie różnica montażu przy WM a WG ? WM by sprawnie działała wystarczy że będzie miała montaz na sama piane-przeciez będzie szczelnie na samym początku od zamontowania
    Wiesz.. .dawniej nie było problemu. Okna z założenia były nieszczęsne. Ogrzewanie było prawie bezpłatne. Kto by się przejmował bo mieszkało się w bloku mając wszystko gdzieś i chyba takie podejście przy WG u niektórych ciagle pokutuje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A ile tego powietrza ma przelatywać przez połączenie by zachowane zostały Pańskie "granice rozsądku"?
    Czego się mnie czepiasz?? Przy WG kto montuje nawiewniki większość nie. Na mikro wentylacji pizga już za mocno. A wietrzenie raz dziennie to za mało. Więc im bardziej nieszczelny dom tym lepiej. Granica rozsądku ?? a jak chcesz kontrolować m3/h przy WG.
    Ile teraz kosztuje metr taśm paroizolacyjnych i paro przepuszczalnych z montażem i wtedy można mówić czy warto.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 20-02-2018 o 08:59
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Coś Ty się usrał?? Przy WG kto montuje nawiewniki większość nie. Na mikro wentylacji pizga już za mocno. A wietrzenie raz dziennie to za mało. Więc im bardziej nieszczelny dom tym lepiej. Granica rozsądku ?? a jak chcesz kontrolować m3/h przy WG..
    Szanowny Panie, jestem pod wrażeniem Pańskiej kultury słowa i wiedzy technicznej, jednakże to nie ja chcę cokolwiek kontrolować, to jaśnie oświecony Pan łaskaw był wcześniej napisać:

    Cytat Napisał kulibob
    Przy WG lewe powietrze jest porządne(oczywiście w granicach rozsądku) przy WM już nie.
    Ja tylko zapytałem o te granice, jak teraz widzę niepotrzebnie.
    PRO QUALITY

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Szanowny Panie, jestem pod wrażeniem Pańskiej kultury słowa i wiedzy technicznej, jednakże to nie ja chcę cokolwiek kontrolować, to jaśnie oświecony Pan łaskaw był wcześniej napisać:



    Ja tylko zapytałem o te granice, jak teraz widzę niepotrzebnie.
    Odpowiedziałem jeśli "pianowanie" jest wykonane prawidłowo to po co taśmy przy WG?? To wszystko zależy od standardu domu jaki chcemy osiągnąć jeśli ktoś planuje WG to raczej nie idzie w jakość.
    Co do granic rozsądku są normy których nikt nie przestrzega.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    ocenialiśmy tydzień temu u jednego z forowiczów pobudowlane obrazy z kamerki termowizyjnej. Wnioski wyciągnięte zostały takie.
    Rama.
    Przy standardowym osadzeniu okien (standardem jest poprawna i schludna jakość wykonania wszystkich wykonanych prac) problemem największym była jakość wykonania ram.
    Ciepłe szyby o wyższej lub minimalnie niższej przenikalności są istotne.
    Ale w przypadku jego zdjęć, okazało się że najważniejsze okazały się ramy. Zrobione do bani.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Wyprostujmy pewne dyrdymały jakie tu zostały podane przez ludzi bez wiedzy w oparciu o własne widzi mi się

    Termowizja - nigdy nie odpowie na pytanie czy dom jest szczelny czy nie. Pozwoli wychwycić tylko podstawowe błędy montażu. Miejsca gdzie widać radykalne odstępstwa temperatury. W przypadku okien niedokładną aplikację piany, jej braki bądź niewielką ilość. Jedynie test szczelności domu może odpowiedzi na pytanie czy montaż został przeprowadzony prawidłowo czy nie

    Wentylacja - nauczcie się w końcu oddzielać wentylację od całości budynku. Budynek a wraz z nim zamontowane okna to jedno. wentylacja to drugie. Czy budując budynek a zwłaszcza jego zadaszenie poddajecie pod wątpliwość konieczność szczelnego wymurowania ścian czy zabezpieczenia ocieplenia dachu folią paroszczelną ? Nawet przy obliczaniu zapotrzebowania domu na energię liczy się oddzielnie wartość strat generowanych przez konstrukcję budynku i oddzielnie strat generowanych przez wentylację. I co ciekawe zarówno przy WG jak i WM można narzucić i uzyskać odpowiednią ilość wymiany powietrza z tym tylko że przy WM jest to bardzo łatwe a przy WG wymaga nakładów na dodatkowe elementy instalacji. Ale Wy ciągle wrzucacie to do jednego wora. Wentylacja to wentylacja. Budynek wraz z oknami to budynek z oknami.

    Montaż - albo jest wykonany prawidłowo albo nie. Jedyną metodą spełniająca wymogi prawa budowlanego jest wykonanie połączenia okna z murem jako połączenie szczelne. Bez żądnego rozgraniczania jaka ma być wentylacja. I to właściwie powinno zamykać temat ale jak widać niektórym wydaje się że skoro nikt nie respektuje przepisów prawa to tak jest dobrze

    Piana - jest to materiał nietrwały gdy nie jest dobrze zabezpieczony. Często słyszy się że przy demontażu starych okien piana była nienaruszona. niestety nie mam już dostępu do swoich zdjęć a miałem wiele ukazujących po demontażu jak wyglądała piana - zabrązowiona co jest objawem jej totalnej degradacji i braku jakichkolwiek właściwości izolacyjności termicznej o szczelności nie wspomnę. Nie przylegająca do muru gdzie były szczeliny powodujące nieszczelność. Problem w tym że wielu wymieniało okna nie dla swego widzi mi się czy mody tylko dlatego że im wiało od ścian. Zapewne nie jeden z Was zauważył że po kilku latach od okien "ciągnie" mimo że okna dalej są sprawne i szczelne. Dzisiejsza piana radykalnie różni się od dawniej używanej - o czym już wspominałem dlatego wymaga zabezpieczenia przed działaniem UV ale także wilgoci która też powoduje jej erozję. O zmianie izolacyjności piany suchej i zawilgoconej już wspominałem.

    Koszty - nie przesadzajmy z aż tak horrendalnym wzrostem kosztu montażu. To nawet nie jest ułamek promila w koszcie całości budowy. Dążycie do prawidłowego wykonania fundamentów, wymurowania ścian, wykonania dachu którego ocieplenie zabezpieczacie folią paroszczelną, dążycie by całość była wykonana dobrze i trwało - dlaczego okna i ich montaż macie w głębokim poważaniu ? Polecam popatrzeć na Fb na fuszerki jakie są odstawiane przy montażach. Włos się jeży a wszystko bierze się z niewiedzy czy słuchania takich domorosłych specjalistów którym się wydaje i to co im się wydaje przedstawiają jako prawdę objawioną

    Pomijam już wysiłek kolegi T12345T który empirycznie to wszystko posprawdzał i udostępnił ogółowi gdzie czarno na białym udowodnił że sama piana nie daje możliwości zagwarantowania szczelności połączenia okna z murem. Poparł to także obliczeniami jakie to generuje straty i w perspektywie casu czy te nakłady na szczelny montaż się zwrócą. Cholera, nie chce być inaczej, zwracają się i to dość szybko.
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 20-02-2018 o 13:06

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Przy standardowym osadzeniu okien (standardem jest poprawna i schludna jakość wykonania wszystkich wykonanych prac) problemem największym była jakość wykonania ram. Zrobione do bani.
    Widziałem całe mnóstwo raportów z badań termowizyjnych, ale tak śmiałych wniosków w nich jeszcze nie spotkałem. Bardzo proszę, niech Pan powie coś więcej, jak przy użyciu kamery termowizyjnej doszedł Pan/doszliście Panowie/doszliście Państwo do wniosku, że "ramy są zrobione do bani". Fascynujące!
    PRO QUALITY

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Widziałem całe mnóstwo raportów z badań termowizyjnych, ale tak śmiałych wniosków w nich jeszcze nie spotkałem. Bardzo proszę, niech Pan powie coś więcej, jak przy użyciu kamery termowizyjnej doszedł Pan/doszliście Panowie/doszliście Państwo do wniosku, że "ramy są zrobione do bani". Fascynujące!
    Pamiętasz Krzysztofa K24 i inne jego wcielenia ?
    On nawet potrafił wyliczyć straty na podstawie termowizji ha ha
    I co chwila jakieś podobne śmiałe wnioski ktoś będzie wyciągał i wprowadzał w błąd innych

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jochimm

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bdgoszcz
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ale spokojnie, to forum powstało aby dzielić się informacjami, a nie robić sobie wrogów !

    Jednak kilka ostatnich wpisów rozwiało moje zapytanie i już wiem jaki montaż wybiorę.
    Tak jak napisał OknoHouse, podczas budowy dbamy o inne rzeczy a o oknach nie.

    Dlatego dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie - wybieram montaż z użyciem taśm !

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jochimm
    Oczywiście powstało po to dlatego prostujemy wypowiedzi tych co im się wydaje w oderwaniu od badań przepisów i po prostu zdrowego rozsądku.
    Wywalić kilkadziesiąt tysięcy na okna i spaprać montaz dla ułamka tej kwoty to nieporozumienie.
    Dobrze wybrałeś
    Rozsądnie i z głową.
    Nie będziesz powracam do okien za kilka lat lub zrzuca na okna błędów ich montazu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jochimm Zobacz post
    Dlatego dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie - wybieram montaż z użyciem taśm !
    Folii! Proszę wybrać montaż z użyciem folii. Taśmy, a folie to nie jest to samo i radzę nie używać tych pojęć zamiennie, bo można się zdziwić podczas montażu. Dla mnie i pewnie jeszcze kliku innych osób i firm, hasło "wybieram montaż z użyciem taśm" znaczy wybieram montaż z użyciem taśm rozprężnych.
    PRO QUALITY

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nazewnictwo to podstawa
    Taśmy - mamy na myśli taśmy rozprezna wielofunkcyjne.
    Folie - folie paroszczelne, paroprzepuszczalne badz duo
    Jest jeszcze ciepły montaż łączący zastosowanie taśm rozpreznych piany i folii paroszczelnej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Odpowiedziałem jeśli "pianowanie" jest wykonane prawidłowo to po co taśmy przy WG?? To wszystko zależy od standardu domu jaki chcemy osiągnąć jeśli ktoś planuje WG to raczej nie idzie w jakość.
    Co do granic rozsądku są normy których nikt nie przestrzega.
    Co rozumiesz przez pianowanie wykonane prawidłowo? Uważasz, że po kilkunastu latach dalej tak zostaje? Otóż nie, miałem okazję żyć w domu w tak wykonanym montażem, pierwsze kilka lat fajnie, ale teraz już zaczyna ciągnąć od takich okien. Więc nie pisz, że to nie ma znaczenia.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony