dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nazewnictwo to podstawa. Jest jeszcze ciepły montaż łączący zastosowanie taśm rozpreznych piany i folii paroszczelnej
    Nazewnictwo, to podstawa! Jeśli tak twierdzisz, to coś takiego jak "ciepły montaż" nie istnieje. Zacznijmy wreszcie o montażu mówić jak na to zasługuje. Montaż może być tylko prawidłowy i nieprawidłowy. Samo w sobie zastosowanie taśm rozprężnych, piany i folii nie gwarantuje jeszcze prawidłowości wykonania montażu, to tylko jedna z możliwych kombinacji materiałów i tyle.
    PRO QUALITY

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    No dobrze nie istnieje ale już zakodowal się w świadomości ludzi i tego nie zmienisz choćbys chciał
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    No dobrze nie istnieje ale już zakodowal się w świadomości ludzi i tego nie zmienisz choćbys chciał
    No to kodujcie takie głupoty w głowach nabywców gdzie się da i ile się da, wtedy na pewno przestaną do was wracać, (głupoty) w postaci "mądrych" zapytań i postów na FM. Mnie tam wszystko jedno za co Was sądy skażą, jak obywatele zmądrzeją i z Waszego kodowania głupot uczynią broń,skuteczną nawet po okresie rękojmi i gwarancji, a może nawet szczególnie wtedy.
    PRO QUALITY

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Co rozumiesz przez pianowanie wykonane prawidłowo? Uważasz, że po kilkunastu latach dalej tak zostaje? Otóż nie, miałem okazję żyć w domu w tak wykonanym montażem, pierwsze kilka lat fajnie, ale teraz już zaczyna ciągnąć od takich okien. Więc nie pisz, że to nie ma znaczenia.
    Tydzień temu byłem na budowie z oknami zamontowanymi 7 lat temu "na pianę". Ta jest nie przykryta z zewnątrz - czeka na tynk. A raczej na poprawę uszczelnienia, bo raz - pewnie do połowy wchodzi palec jak w pajęczynę. Degradacja obnażyła też "niedopianowania". Jeśli będę miał okazję, to zrobię materiał zdjęciowy. Przez pęknięcia tynku przy oknie już widać było świat..

    To przypadek skrajny. Ale prawdziwy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No dobrze Panowie, ale przyznacie że wszystko musi mieć cel i sens. Można przyjąć ponad wszelką wątpliwość że montaz na taśmę ma na celu zwiększenie szczelnosci a co za tym idzie oszczędności w użytkowaniu domu. Pozostaje jedynie kwestia czy doplacanie kilku tys za montaz na taśmach ma sens ekonomiczny. Dostałem kilka ofert i różnice na pianie i taśmie wynosiły średnio 3tys zł, czy naprawdę montaz na taśmę zakładając nawet 20-30lat użytkowania ma szanse się zwrócić?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Raaaany co za ...... argumentacja.
    Czy życie ma sens skoro wcześniej czy później się kończy?

    Dalej nie rozumiesz że chodzi nie tylko o potegujaca się nieszczelność?
    3 tyś ile to jest w koszcie budowy w zestawieniu z późniejszym chłodem wiejacym od okna ? Jak to się ma do calosc I kosztów budowy ktora z założenia nie ma ekonomicznego sensu ?
    3 tyś to rok palenia papierosów
    3 tyś to średni wydatek na pająka i dźwig do szklenia coraz cięższych i większych okien
    I można tak w kółko
    Ale skoro taka argumentacja nie dociera to może inaczej.
    Przy 3 tyś dodatkowych kosztów orientacyjnie kupujesz okna za minimum 30 tyś. To aż taka oszczędność wydatków by mieć zle zamontowane okna?
    Jak te 3 tyś mają się do 300 tyś jakie wydadzą na budowę? A i to może być za mało gdy zaczniesz szaleć z wykończeniowka
    Albo buduje się dobrze i zgodnie za sztuka i....prawem albo nie buduje się wcale
    I nie ma żadnej argumentacji "czy to się zwroci"
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 20-02-2018 o 21:57
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jochimm

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bdgoszcz
    Posty
    150

    Domyślnie

    W moim przypadku koszt montażu zwykłego wynosi 20 zł/mb, jeżeli z wykorzystaniem (napiszę poprawnie - folii, nie taśmy) jest to dodatkowe 23zł/mb.

    Zastanawiam się gdzie u przedmówcy różnica w montaży w wysokości 3 tys ?!

  8. #48

    Domyślnie

    3 tyś. dodatkowo w kwestii okien.
    Zaraz będzie inne pytanie dotyczące innego elementu budowy i też ktoś napisze podobnie "co to jest 3 tyś w skali budowy" itp itd. Łatwo znaleźć kilkanaście takich punktów w których można te 3 albo i więcej tyś dopłacić (bo przecież raz się żyje itp) i mamy już kilkadziesiat tyś wydane nadprogramowo.
    To tak jak punkt widzenia nauczyciela który zadaje zadania domowe i robi sprawdziany zapominając ze jeszcze ci biedni uczniowie mają na głowie takich palantów dziesięciu i zero wyobraźni jak te biedne dzieci mają to jego widzimisię ogarnac.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Czysty marketing Pan teraz uskutecznił, mnie nie przekonało. Konkrety proszę a nie "jaki to koszt przy całej budowie". Bo to duży koszt. Ile zaoszczędzę? Teraz mam stare okna 2 szybie, montowane 10lat temu - nic nie wieje, ale oczywiście to że nie czuję wcale nie musi oznaczać że nie wieje, prawda?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jochimm Zobacz post
    W moim przypadku koszt montażu zwykłego wynosi 20 zł/mb, jeżeli z wykorzystaniem (napiszę poprawnie - folii, nie taśmy) jest to dodatkowe 23zł/mb.

    Zastanawiam się gdzie u przedmówcy różnica w montaży w wysokości 3 tys ?!
    Np Drutex wycenił mi zwykły montaz na pianę na 1500zl, a montaz na taśmę 4500zl, nie liczę nawet HSa, tam wyszło dodatkowe 500zl różnicy. Nie neguje tego że montaz na taśmę rozorezna jest lepszy od piany, pytam tylko o oplacalnosc tej inwestycji. Z tego co widzę to sprzedawcy jak jeden mąż (z małymi wyjątkami) wychwalają taśmę, ale ja się pytam czy to się kalkuluje? (sprzedawcy na pewno, ale czy kupujacemu?)

    Nie obrażajcie się na mnie proszę, buduje samodzielnie i oglądam każda złotówkę, nie idę na skróty i nie robię chorych oszczędności, ale staram się wszystko kilka razy przemyśleć.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Z tego co widzę to sprzedawcy jak jeden mąż (z małymi wyjątkami) wychwalają taśmę, ale ja się pytam czy to się kalkuluje? (sprzedawcy na pewno, ale czy kupujacemu?).
    Tym samym postawił Pan pytanie czy bardziej kalkuluje się budować i montować prawidłowo, czy nieprawidłowo? Najważniejsze by wybór drogi był dokonany z pełną świadomością możliwych skutków i ewentualnych kosztów, które trzeba będzie ponieść w przyszłości.. Jeżeli wybór jest w pełni świadomy, to tylko Pan decyduje o standardach budowania i nikomu nic do tego. W takim przypadku rolą sprzedawcy jest jedynie zabezpieczyć sobie plecy, gdyby ktoś kiedyś "zapomniał", że wybierał świadomie. Nikt mi tego nie powiedział, to jedno z haseł, które często słyszę od nabywców w słuchawce telefonu.
    PRO QUALITY

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Czyli ustalmy, montaz na pianę jest nieprawidłowy, tak? Właśnie z tym mam problem, bo wychodzi na to że mam nieprawidłowo zamontowane okna w starym domu, tylko kłopot polega na tym że nie dostrzegam tej wady. Dalej uskuteczniacie marketing. Wiem że tasma jest lepsza, ale ile dzieki niej zaoszczędzę? Już nie proszę, a błagam o rzetelne wyliczenie (mam 65mb - nie liczę HSa). Skoro coś ma spełniać swoją rolę (ograniczać straty ciepła i nic poza tym) to rolę tu gra jedynie sens ekonomiczny, chce go dostrzec.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Np Drutex wycenił mi zwykły montaz na pianę na 1500zl, a montaz na taśmę 4500zl, nie liczę nawet HSa, tam wyszło dodatkowe 500zl różnicy. ...
    Dziwnie duża ta różnica. Zwykle dopłata za montaż "prawidłowy" wynosi tyle ile ten niepełny. W Twoim przypadku to albo 1500 to bardzo tanio, albo dopłata wysoka (może trzeba przygotować otwory? a może jest w tym ciepły parapet?) Trudno zgadnąć. Jakbyś podał ile masz mb stolarki, to można byłoby strzelać troszkę celniej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Np Drutex wycenił mi zwykły montaz na pianę na 1500zl, a montaz na taśmę 4500zl, nie liczę nawet HSa, tam wyszło dodatkowe 500zl różnicy. Nie neguje tego że montaz na taśmę rozorezna jest lepszy od piany, pytam tylko o oplacalnosc tej inwestycji. Z tego co widzę to sprzedawcy jak jeden mąż (z małymi wyjątkami) wychwalają taśmę, ale ja się pytam czy to się kalkuluje? (sprzedawcy na pewno, ale czy kupujacemu?)

    Nie obrażajcie się na mnie proszę, buduje samodzielnie i oglądam każda złotówkę, nie idę na skróty i nie robię chorych oszczędności, ale staram się wszystko kilka razy przemyśleć.
    Miałem bardzo podobną sytuację z wyceną montażu. Wybrałem zwykły montaż na dobrą pianę. Kupiłem do tego kilka "kiełbas" 600ml silikonu i zrobiłem warstwę paroszczelną od środka na obciętą pianę. Od zewnątrz za warstwę wiatroszczelną robią listwy przyokienne. Koszt to jakieś 100zł (nie licząc listew zewnętrznych) + weekend roboty.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To nie jest czysty marketing.
    Czy ktokolwiek z Was zadał sobie trud by dokładnie zaznajomić się z tematem dostępnym na stronie kolegi T12345T oknotest.pl ?
    Chyba nie albo nie do końca
    Poczytajcie. Zastanówcie się
    Ostateczny wybór oczywiście należy do Was a montażysta w umowie zadba o własny tyłek odpowiednim zapisem chyba że głupi i później usłyszy "Ja o tym nie wiedzialem" " Pan nic o tym nie mowil" a musicie mieć świadomość że montażysta zobligowany jest obowiązującym prawem czyli ma wykonać montaz gwarantujacy szczelność połączenia okna z murem.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dziwnie duża ta różnica. Zwykle dopłata za montaż "prawidłowy" wynosi tyle ile ten niepełny. W Twoim przypadku to albo 1500 to bardzo tanio, albo dopłata wysoka (może trzeba przygotować otwory? a może jest w tym ciepły parapet?) Trudno zgadnąć. Jakbyś podał ile masz mb stolarki, to można byłoby strzelać troszkę celniej.
    Z oferty wychodzi 65mb, ale nie ma sensu tego analizować, chce wiedzieć jaka jest konkretna oplacalnosc tej inwestycji.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    To nie jest czysty marketing.
    Czy ktokolwiek z Was zadał sobie trud by dokładnie zaznajomić się z tematem dostępnym na stronie kolegi T12345T oknotest.pl ?
    Chyba nie albo nie do końca
    Poczytajcie. Zastanówcie się
    Ostateczny wybór oczywiście należy do Was a montażysta w umowie zadba o własny tyłek odpowiednim zapisem chyba że głupi i później usłyszy "Ja o tym nie wiedzialem" " Pan nic o tym nie mowil" a musicie mieć świadomość że montażysta zobligowany jest obowiązującym prawem czyli ma wykonać montaz gwarantujacy szczelność połączenia okna z murem.
    Czytałem oknotest, bardzo cenie tamtejsze artykuły. Dalej jednak będę się upierał przy konkretach, ile dzieki temu zaoszczędzę? Na razie rozmawiamy jak dziennikarz z politykiem, niby na temat, a jednak owijamy w bawełnę.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A co do tych 3 tyś.
    Oczywiście że tu i ówdzie ciagle może być więcej niż założone w kosztorysie bo kosztorysy jacyś debil zamieszczają w projektach - zawsze nie doszacowane min 50%.
    Odpowiem Ci trochę przewrotnie
    Przez te ponad 20 lat w branży widziałem nie raz oszczędzanie na każdym etapie budowy od wyboru materiału na ściany zaczynając na oknach kończąc.
    Ale NIGDY przenigdy nie widziałem oszczędzania na armaturze i wykończeniowce ktora sąsiedzi i znajomi zobaczą i będą zazdrościć
    O przepraszam widziałem raz u przyjaciół
    Przez trzy lata od zamieszkania mieli na podłodze linoleum zanim wymienili to na wymarzone kafelki
    Argumentowali prosto
    Na stanie SSZ nie będziemy oszczędzać bo odbije się to czkawką i kosztami za szybko. I dobrze zrobili w porównaniu z kilkoma klientami których znam a którzy poszli kilka lat temu po taniosci i teraz płacą drugie tyle na poprawki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dez
    I właśnie ta wypowiedzią udowodniles że nie czytałeś
    Jest artykuł z wyliczeniami kosztów
    Poszukaj akto może T12345T zapoda tu link bezpośrednio do niego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A co do tych 3 tyś.
    Oczywiście że tu i ówdzie ciagle może być więcej niż założone w kosztorysie bo kosztorysy jacyś debil zamieszczają w projektach - zawsze nie doszacowane min 50%.
    Odpowiem Ci trochę przewrotnie
    Przez te ponad 20 lat w branży widziałem nie raz oszczędzanie na każdym etapie budowy od wyboru materiału na ściany zaczynając na oknach kończąc.
    Ale NIGDY przenigdy nie widziałem oszczędzania na armaturze i wykończeniowce ktora sąsiedzi i znajomi zobaczą i będą zazdrościć
    O przepraszam widziałem raz u przyjaciół
    Przez trzy lata od zamieszkania mieli na podłodze linoleum zanim wymienili to na wymarzone kafelki
    Argumentowali prosto
    Na stanie SSZ nie będziemy oszczędzać bo odbije się to czkawką i kosztami za szybko. I dobrze zrobili w porównaniu z kilkoma klientami których znam a którzy poszli kilka lat temu po taniosci i teraz płacą drugie tyle na poprawki
    Pełna zgoda, dlatego buduję z ytonga beton brałem z renomowanej komputerowo sterowanej betoniarni (na fakturę), naprawdę nie jestem nastawiony na oszczędzanie tam gdzie tego nie można robić, ale jeśli nie widzę sensu to po co przepłacać.

    Co do artykułu, przyznaje tego akurat nie czytałem, dalej jednak zakładając że porownanie jest rzetelne to zwrot inwestycji wychodzi u mnie po 15latach przy tej różnicy cenowej. Zakładając jednak że poprawie samodzielnie szczelnosci pianki to okres zwrotu może się jeszcze bardziej wydłużyć i zbliżyć do żywotności okna. Dalej nie jestem przekonany. Są jeszcze jakieś inne wiarygodne źródła tego typu badań?

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony