dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wielkość domu nie ma znaczenia, na to składa się o wiele więcej czynników. Wiadomo, gruntowa ma swoje plusy... Ale też i minusy.

    W Twoim przypadku gruntowy inverter lub inverter PW byłby bezpieczniejszy dla zapewnienia ciągłości pracy.

    Mały zasobnik CWU - jestem zwolennikiem zewnętrznych, do tego grzejniki z małym zładem, to recepta na taktowanie.

    Owszem, mam gruntową, ale kosztowała mnie niewiele więcej niż powietrzna, a zamysł od początku był taki by grzać i chłodzić pasywnie, więc to daje dużą wartośc dodaną. Robiłem ją na etapie budowy, do ogrzewania płaszyczyznowego. Do moich zastosowań gruntowa była lepszym wyborem, ale nie zawsze tak jest - choć to moja osobista opinia. Moja pompa włącza się 2-3 razy na dobę zimą (w tym grzanie CWU).

    Instalator da Ci gwarancję, że to będzie działać jak należy? Nie mówię, że ta pompa jest zła - ale jestem zwolennikiem liczenia wszystkiego jak należy. Liczysz OZC, przeliczasz grzejnik na dane pomieszczenie, a na koniec usuwasz termostaty z grzejników żeby zapewnić pompie odbiór ciepła. W przypadku podłogówki mamy ogromny bufor w postaci betonu i w takim wypadku instalacja wybacza więcej.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #42

    Domyślnie

    Popatrzcie Panowie - czy ta przyłącz dolnego źródła (prawa strona zdjęcia ) do pompy ciepła wygląda na nową? Czy to śrubunek wyszperany ze starej torby hydraulika?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220910_110653.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	460811  
    Ostatnio edytowane przez skystar ; 14-09-2022 o 10:43

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nowe to na pewno nie jest. Inna sprawa, że ja bym unikał stalowych elementów i poszedł w całości w mosiądz.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony