dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 18
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 357
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    I minal nastepny rok a pompa ,,chodzi^¨EKONTECH polecam po 16 latach eksploatacji za relkame nie placi(dobry produkt) warto bylo wydac kase drogo i dobrze!!!!! no i Polska firma!!!
    Ostatnio edytowane przez Włodek W. ; 26-07-2019 o 22:31
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  2. #262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    ooooooooooo temat zakonczony?
    wszycy juz wszystko wiedza o pompach
    ops (cos polskie znaki sie zawiesily)
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cieszę się, że pompa tak długo bezproblemowo działa. Wiesz może jaką pompa ma sprężarkę? Kiedyś zanim kupiłem pompę innej polskiej marki interesowałem się Ekontechem i wówczas pompa oparta była na sprężarce Sanyo.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #264
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Nawet niepanietam co tam w srodku jest wazne ze dziala! i o to chodzi,
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  5. #265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W. Zobacz post
    I minal nastepny rok a pompa ,,chodzi^¨EKONTECH polecam po 16 latach eksploatacji za relkame nie placi(dobry produkt) warto bylo wydac kase drogo i dobrze!!!!! no i Polska firma!!!
    a rok temu w innym wątku Włodek napisał:

    Cytat Napisał Włodek W. Zobacz post
    pompa EKONTECH po 14 latach chodzi jak nalęzy i tyle w temacie to był dobry zakup!
    pompka obiegowa ded po roku grudfosa mam druga teraz chodzi zalezy jaki sie trafi egzemplarz z tymi pompkami
    No i POLSKA Firma !!!!!!!!

    coś szybko te lata lecą

  6. #266

    Domyślnie

    Czyli tak na prawde ma 8 lat ?

  7. #267

    Domyślnie

    Szukam solidnego serwisu pomp - może kojarzy ktoś spam:]? Mają bardzo dobre opinie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-10-2020 o 15:58

  8. #268

    Domyślnie

    Witam
    Jaką moc pompy ciepła wybrać na obciążenie cieplne budynku wynoszące 7500W?

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Witam
    Jaką moc pompy ciepła wybrać na obciążenie cieplne budynku wynoszące 7500 W?
    Poczytaj aktualny temat;
    https://forum.muratordom.pl/showthre...5-30st-C/page5
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #270
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukasz Poznan 2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    61-610
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ,

    Mam pytanie do ekspertów . Mianowicie dostałem po ,,znajomości,, wycenę pompy ciepła -powietrze na miejscu po oględzinach domu. po znajomości czyli 40% taniej niż na rynku ( niby ) . i wydaje mi sie ze cena raczej jest wyzsza niz na rynku dlatego chciałem zapytac sie was o poradę.
    Moja sytuacja jest trudna teraz przez pandemie nie mam roboty ( firma padła ) wiec szukam oszczędności gdzie się da.

    Dom: według programu :energooszczędny 350m2 ( sufity 3m wszędzie , salon 7m pomieszczenie otwarte ) kubatura według papierów to tylko 680m3 wiec nie wiem czy kubatura jest poprawna według projektu ) ( projekt indywidualny )
    Mur-48cm Ytong Energo Plus -współczynnik U = 0,17 W/(m2K).
    Sufit -40cm wełny na mijankę 0,033 W/mK (0.33) ( 2 warstwy )
    Podłoga - 25cm Styropian EPS na mijankę ( 2 warstwy )
    Ogrzewanie podłogowe pod cały dom (2350m rurek )
    Okna :32x okien - 3 szybowe , 8 komorowe -Uw = 0,59 W/m2K
    stropy ocieplone 15cm Styropian ( plus w środku wełna mineralna 5cm )
    Wentylacja - grawitacyjna
    myślę ze izolacja jest dobra nie oszczędzałem na materiałach, tym bardziej ze latem jak było po 7-9 dni po 32 stopnie u mnie 18 stopni w domu.a zima zawsze 5 stopni nawet jak była teraz fala -24 . rekuperacje nie chce wiec mam tylko grawitacyjna.

    ,,Fachowcy w branży zaproponowali mi 16kw Panasonic Monoblok za 38tys zl plus 5tys za zbiornik 300l. plus 5tys montaz ( 400l jeśli lubię długo lać wodę w wannie , tak powiedzieli ) ale myślę o 400l bo mam dość duża wannę w łazience. W tym roku ( W Maju chce zainstalować 10kw PV z chin Bluesun i wtedy podłączyć licznik dwubiegowy ) w marcu zamontuje kolektory słoneczne. mam własne ujecie wody i oczyszczalnie biologiczna. zależy mi aby dom byl w miarę samowystarczalny. Kolega majac podobny metraż i 16kw pompę wraz 10kw PV ponac płaci rocznie 100zl za prad i ogrzewanie i cwu ( ponoć duza nadwyżkę robi latem ) nie wiem ale fajnie by bylo gdyby tak bylo tez i u mnie

    Wiec brakuje mi Pompy Ciepła. 16kw wychodzi mi tez programem . wiec wydaje mi się ze 16kw tyle bym potrzebował i 400l zbiornik.
    Teraz pytanie zasadnicze czy ktos sie orientuje czy ta wycene co dostalem jest dobra? bo według mnie na szybko jak sprawdziłem na allegro i znalazlem 16kw Panasonic za 24tys zl .i LG za 23tys a zbiornik 400l za . linki na dole. czy ktos moze doradzic czy te pompy beda ok u mnie ?
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...zow-9884409880
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...cje-9828532571
    https://allegro.pl/oferta/zbiornik-z...cwu-7507776785

    Proszę o rade bardzo bym był wdzięczny.

    Pozdrawiam




    Dane domu:

    Powierzchnia ogrzewana budynku 350 m2 (ogrzewanie podlogowe )
    Kubatura ogrzewana budynku 680 m3 ??? nie wiem czy kubatura jest poprawna ( według programu wychodzi 1089m3 )
    Izolacja termiczna fundamentów styropian 20cm
    Ściany 48cm zewnętrzne z Ytong Energo Plus współczynnik U = 0,17 W/(m2K).
    podłoga 25 cm styropianu EPS ( 10cm , 15cm )
    dach wełna 20cm + 20 cm 0,033 W/mK (0.33)
    32x Okna 3 szybowe z ciepłym montażem i ciepłymi parapetami 8 komorowe -Uw = 0,59 W/m2K
    Ostatnio edytowane przez Lukasz Poznan 2021 ; 22-01-2021 o 15:18

  11. #271

    Domyślnie

    Chcesz przyoszczedzic to najpierw wydaj pare stówek i zrób u kogos sprawdzonego ozc z prawdziwego zdarzenia.
    Dziwie sie ze ktos budujac taki duzy dom na bogato zzczedzi na takim czyms i potem ryzykuje albo wydaniem 10tys za duzo za za wielka pompe albo marznieciem jak ktos dobierze za mała.
    I zdaje sie na jakies forumowe doradztwa tak to se mozna przy domku 100m jak dobierzesz za duza to zaplacisz 1tys wiecej jak za mala to dokupisz farelke za 200zl .

    50tys to raczej lekki kosmos mozna za taka kase zalozyc dwa panasoniki po 9kw bedzie 18kw + dwa baniaki po 400l
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #272
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukasz Poznan 2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    61-610
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki za odp. Tez tak myślę ze przesadzili z cena i ,,chcą,, mnie porostu nabić. Co do oszczędności to jak pisałem firma mi padła przez pandemie i teraz muszę szukać oszczędności by zrobić te ogrzewanie bym mógł sie wprowadzić. Dlatego sie pytam tutaj czy ktos moze cos podpowiedzieć. ale myślę ze pewnie warto zabrać ozc .macie kogoś do polecenia? ( nie pomyślałem o OZC )

    Pozdrawiam
    Lukasz

  13. #273

    Domyślnie

    Tu na forum robi uzytkownik asolt nie zebym go reklamowal bo nawt go nie znam ale kilka osob robilo u niego i nie widzualem zeby narzekali.
    Mozesz zapytac na firum co sadza o jego ozc i czy sie potwierdzilo w realu.
    Z tego co gadali to kilka stówek ale jak bedziesz mial konkrety to wtedy latwiej dobrac pompe i moze Ci starczy jakis tcap 12kw a hak wiesz jaka potrzebujesz to rizmowa z instalatorami robi sie bardziej konkretna bo nie beda Ci wcisjac jeden to drugi tamto tylko gadasz im ile za konkretny model i porównujesz ceny.
    Mozesz zaoszczedzic wtedy pare tysiaków.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tu na forum robi uzytkownik asolt nie zebym go reklamowal bo nawt go nie znam ale kilka osob robilo u niego i nie widzualem zeby narzekali.
    Mozesz zapytac na firum co sadza o jego ozc i czy sie potwierdzilo w realu.
    Z tego co gadali to kilka stówek ale jak bedziesz mial konkrety to wtedy latwiej dobrac pompe i moze Ci starczy jakis tcap 12kw a hak wiesz jaka potrzebujesz to rizmowa z instalatorami robi sie bardziej konkretna bo nie beda Ci wcisjac jeden to drugi tamto tylko gadasz im ile za konkretny model i porównujesz ceny.
    Mozesz zaoszczedzic wtedy pare tysiaków.
    Ja akurat spotkałem się z niektórymi opiniami niezadowolonych klientów ale prywatnie nie na fm

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukasz Poznan 2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    61-610
    Posty
    8

    Domyślnie

    szukałem w Google ale nic nie znalazłem.
    ma ktoś namiar na jakiegoś audytora OZC z Poznania lub okolic ?
    z chęcią skorzystam z usług ,,uzytkownika asolt ,, jeśli moze to niech sie odezwie do mnie na priv.
    Generalnie nie pomyślałem o OZC wczesniej, myślę ze to jest dobry kierunek by sie dowiedzieć w szczegółach jakie zapotrzebowanie będę miał na ogrzewanie bo tak jak piszecie jeśli wyjdzie na przykład 12kw to przy 16kw jest duza różnica .

  16. #276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Zrob OZC i najlepiej projekt podlogowki u audytora. Pompa lubi niska temperature a jak to zrobisz poprawnie bedziesz zadowolony. Ja mam wszedzie podlogowke, w lazience suszarki elektryczne, ustawione na max 2h.
    Ja do swojej pompy bylem przekonany juz wczesniej ale OZC zrobilem. Ponizej masz zrzut jak pompa ciepla grzala w ostatnie mrozy, do grzania nie zalaczala sie grzalka a i tak przegrzala dom, musialem jeszcze bardziej obnizyc krzywa teraz mam 0,2 w Vailancie, grzalke uzyla tylko na chwile do defrostu i na moment po dluzszym grzaniu wody czyli u mnie 3 razy, w pozostalym czasie dawala sobie rade bez grzalek.
    I najwazniejsze Pompa powietrzna 10kw bez zadnych buforow, wszystko na jednym obiegu, rotametry ustawione recznie, garaz ma termostaty normlnie zamkniete, jak sie wychlodzi ponizej 12 stopni to zawory sie otworza i w okolicach poludnia przez 4 godziny moze sie dogrzewac, reszta jest zblokowana i w pozostalych godzinach nie grzeje garazu.
    Co do twojej kubatury to powierzchnia wskazuje ze raczej powinienes dogrzewac 1000m3, powierzchnie pomnoz przez wysokosc pomieszcze np x 2,7




  17. #277
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukasz Poznan 2021

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    61-610
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzieki ! wlasnie znalazlem kogos by wykonal OZC wiec czekam za odp. u mnie 3 sasiadom ma pompy ciepla powietrze wiec jestem przekonany co do tego.
    maja tez taki sam metraz jak ja. jedynie ja mam lepsza izolacje niz oni. maja 16kw panasonica. i ,,niby,, 100zl rocznie koszty ogrzewania i cwu . ( maja 10kw paneli FV )
    Ekspert ktory byl u mnie wyliczyl 15kw ale powiedzial ze nie ma 15kw wiec 14kw to za malo a 16kw by bylo ok.

  18. #278

    Domyślnie

    Ale co Ci ten ekspert wyliczyl obciazenie cieplne budynku na 15kw w Twojej drugiej strefie klimatycznej?
    Pamietaj o tym ze 80%sezonu to temp w okolicach zera a wtedy budynek potrzebuje tylko polowe tego.
    No i jak Ci dobierze np.takiego panasonika 16kw to on przy minus 20bez grzalek da tylko 9,5kw
    A jak zalozysz np takiego panasonika tcap 12kw to on da bez grzalek 11,5kw
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #279

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Zastanawiam się nad doborem mocy pompy ciepła do mojego nowobudowanego domu. Mam OZC wykonane przez firmę znanego tu forumowicza. Jak dobrać moc pompy? Czy sugerować się samym OZC (obciążalnością cieplną budynku + szacunki CWU)?

  20. #280
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeLkeR Zobacz post
    Witam wszystkich

    Zastanawiam się nad doborem mocy pompy ciepła do mojego nowobudowanego domu. Mam OZC wykonane przez firmę znanego tu forumowicza. Jak dobrać moc pompy? Czy sugerować się samym OZC (obciążalnością cieplną budynku + szacunki CWU)?
    Sugerować się samym obciążeniem cieplnym bez cwu

Strona 14 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony