dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 357
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie przesadzaj,dla większości komfortowa temperatura to 21,5-23st.C a nie sądzę,żeby ktoś biegal po domu w kufajkach czy w samych stringach...
    Nie musisz sądzić. Twoje sądzenie w tym wypadku nie ma większego znaczenia. Dla mnie 10% różnica to sporo w kosztach ogrzewania, a osobiście znam ludzi, którzy mają 25 stopni, podczas gdy ja utrzymuję w okolicach 20-20,5 stopnia (oczywiście z powodu oszczędności a nie zdrowia czy widzimisię).
    Ja osobiście latam w krótkich gaciach cały rok, jak trzeba wyrzucić coś na kompost czy śmieci, też nie będę się specjalni ubierał ...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #42
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nie musisz sądzić. Twoje sądzenie w tym wypadku nie ma większego znaczenia. Dla mnie 10% różnica to sporo w kosztach ogrzewania, a osobiście znam ludzi, którzy mają 25 stopni, podczas gdy ja utrzymuję w okolicach 20-20,5 stopnia (oczywiście z powodu oszczędności a nie zdrowia czy widzimisię).
    Ja osobiście latam w krótkich gaciach cały rok, jak trzeba wyrzucić coś na kompost czy śmieci, też nie będę się specjalni ubierał ...
    No cóż....
    Dla mnie 10% kwoty ogrzewania za sezon grzewczy to 60zl ale co poniektórzy dla takiej kwoty zdolni są biegać w kufajkach po domu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-02-2018 o 17:59

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jak mogłem się nie domyśleć,że "biegajacy w kufajce po domu dla oszczędności" to użytkownik drogiego węgla i to w dodatku z instalacją mieszaną ?
    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Kocioł na ekogroszek, temp wyjściowa z kotła ustawiona przez 95% sezonu grzewczego na 40 stopni Celsjusza.
    Parter wszystko podłogówka (po prawdzie jest jeden grzejnik koło drzwi wejściowych ale włączany tylko na początku sezonu przy uruchamianiu, odpowietrzaniu, etc..., do tego w dwóch pomieszczeniach wyprowadzone podłączenia z posadzki na wypadek "W" i oczywiście drabinka w łazience).
    Piętro same grzejniki.

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlos68 Zobacz post
    Jakie wnioski?
    Jadę jednym razem samochodem A a innym razem samochodem B z miasta C do miasta D. Samochód A spalił średnio 6l na 100km a samochód B spalił średnio 10l na 100km. Który samochód oszczędniejszy? Wnioski nasuwają się same! Jednak są to mylne wnioski, ponieważ za każdym razem jechałem tym samym samochodem, tylko pierwszym razem ze średnia prędkością 70km/h a następnym razem ze średnią prędkością 140km/h.
    Nie pisz o wnioskach, które nasuwają się same, ponieważ możesz kogoś nieświadomie wprowadzić w błąd.
    Dlatego magdaseb napisała,że "oba samochody jeżdżą z podobną prędkością" tzn przekładając na nasze mają podobne ocieplenie czyli podobne zapotrzebowanie na energię z tym,że jej "auto" ma silnik,który podnosi sprawność o 300-400% COP3-4 czym obniża spalanie tzn zużycie energii a sąsiada "auto" ma silnik,który zmniejsza sprawność i podwyzsza spalenie.

    Myślący zrozumieli i zrozumieją...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-02-2018 o 18:27

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak mogłem się nie domyśleć,że "biegajacy w kufajce po domu dla oszczędności" to użytkownik drogiego węgla i to w dodatku z instalacją mieszaną ?

    Drogi Sherlocku. Poniżej fragment mojego post sprzed bodaj 9 dni w jednym z sąsiednich wątków:

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nie mam pojęcia czy Panasonic (świadomie bądź nie) na siłę skraca czas używalności produktu albo czy przenosi koszty inwestycyjne w remontowe (z punktu widzenia klienta)... Łudzę się, że nie bo sam od paru lat chciałbym zastąpić ekogroszek czymś "normalniejszym"... i od paru lat czaję się na powietrzną pompę ciepła...

    A wracając bliżej meritum.
    Ja 60zł również nie wyrzucam.
    Trzeba się tylko zdecydować, bo raz 60zł w postaci opłat abonamentowych za gaz koniecznie trzeba doliczyć do rocznego bilansu za ogrzewanie a za chwilę 60zł nie ma znaczenia.
    Brak zrozumienia? Rozdwojenie jaźni?
    Potrafisz też wskazać, gdzie jest w dowolnym moim poście napisane, że biegam w kufajce czy jednak pod stolik i standardowo szczekanko?

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego magdaseb napisała,że "oba samochody jeżdżą z podobną prędkością" tzn przekładając na nasze mają podobne ocieplenie czyli podobne zapotrzebowanie na energię z tym,że jej "auto" ma silnik,który podnosi sprawność o 300-400% COP3-4 czym obniża spalanie tzn zużycie energii a sąsiada "auto" ma silnik,który zmniejsza sprawność i podwyzsza spalenie.

    Myślący zrozumieli i zrozumieją...
    Najpierw czytający powinni rozumieć, to co inni napisali...
    Wówczas pewnie nie mylili by płci...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 22-02-2018 o 20:02
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Drogi Sherlocku. Poniżej fragment mojego post sprzed bodaj 9 dni w jednym z sąsiednich wątków:




    A wracając bliżej meritum.
    Ja 60zł również nie wyrzucam.
    Trzeba się tylko zdecydować, bo raz 60zł w postaci opłat abonamentowych za gaz koniecznie trzeba doliczyć do rocznego bilansu za ogrzewanie a za chwilę 60zł nie ma znaczenia.
    Brak zrozumienia? Rozdwojenie jaźni?
    Potrafisz też wskazać, gdzie jest w dowolnym moim poście napisane, że biegam w kufajce czy jednak pod stolik i standardowo szczekanko?



    Najpierw czytający powinni rozumieć, to co inni napisali...
    Wówczas pewnie nie mylili by płci...
    Odpowiem zbiorczo,od 5 lat mam Panasa i hula dalej i nic mi się jeszcze nie skrocilo
    Opłaty abonamentowe gazu ziemnego to jedynie jeden z kilku składników,które decydują o tym,że gaz ziemny jest nie opłacalna inwestycją do grzania domu.
    O 10% "oszczędnościach" ze względu na obniżenie temperatury pisałeś Ty to odpisałem,że u mnie te 10% to 60zl za cały sezon grzewczy czyli ok.10zl miesięcznie "oszczędności",dlatego prosiłem,żebyś nie przesadzal z "różnymi" temperaturami.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Odpowiem zbiorczo,od 5 lat mam Panasa i hula dalej i nic mi się jeszcze nie skrocilo .
    Rozumiem, że twoja wiara jest tak silna, że pozwoli podziałać twojej pompie jeszcze na tyle długo, żeby przeżyć gruntówki on/off - bo przecież to chyba na niej (na tej wierze ) opierają się twoje wszystkie wyliczenia opłacalności pompy PW.
    BTW nie myślałeś kiedyś o założeniu własnego forum gdzie mógłbyś sam sobie zadawać pytania i sam na nie odpowiadać?- przy okazji obrażając samego siebie?
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  8. #48
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rozumiem, że twoja wiara jest tak silna, że pozwoli podziałać twojej pompie jeszcze na tyle długo, żeby przeżyć gruntówki on/off - bo przecież to chyba na niej (na tej wierze ) opierają się twoje wszystkie wyliczenia opłacalności pompy PW.
    BTW nie myślałeś kiedyś o założeniu własnego forum gdzie mógłbyś sam sobie zadawać pytania i sam na nie odpowiadać?- przy okazji obrażając samego siebie?
    Moja wiara oparta jest głównie na zdrowym rozsądku i po części na matematyce.
    Zdrowy rozum po kilku latach zdał egzamin bo jak widać po kilku latach DZ gruntowych kończy się...
    Matematyka tym bardziej zdała egzamin bo po 5 latach użytkowania powietrznej byłbym w dalszym ciągu ok.10tys.zl w plecy gdybym poszedł w gruntową...
    I dopiero za 30 lat gruntowa by była na 0 ale tylko teoretycznie bo musiałbym w trakcie tego czasu kilka razy wymienić grunt..
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-02-2018 o 21:52

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zdrowy rozum po kilku latach zdał egzamin bo jak widać po kilku latach DZ gruntowych kończy się...
    Możesz rozwinąć ten temat? bo to bardzo ciekawe jest - przestaje padać na DZ deszcz i słońce słabiej świeci? Jeśli myślisz że glikol się zużyje to Cię zmartwię bo w wypadku szczelnej instalacji to powinien podziałać 20-25 lat.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  10. #50
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Możesz rozwinąć ten temat? bo to bardzo ciekawe jest - przestaje padać na DZ deszcz i słońce słabiej świeci? Jeśli myślisz że glikol się zużyje to Cię zmartwię bo w wypadku szczelnej instalacji to powinien podziałać 20-25 lat.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nego-źródła
    Ostatnie strony...

  11. #51
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rozumiem, że twoja wiara jest tak silna, że pozwoli podziałać twojej pompie jeszcze na tyle długo, żeby przeżyć gruntówki on/off - bo przecież to chyba na niej (na tej wierze ) opierają się twoje wszystkie wyliczenia opłacalności pompy PW.
    BTW nie myślałeś kiedyś o założeniu własnego forum gdzie mógłbyś sam sobie zadawać pytania i sam na nie odpowiadać?- przy okazji obrażając samego siebie?
    Przeliczyłeś kiedyś "moce" z DZ na koszt instalacji prostej PC PW +panele PV?Chciało ci się?
    Za cenę Twojej gruntówki i marnego DZ -miałbyś układ na miarę tego wieku.A tak ...kupa

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Rozumiem, że temat kończenia się DZ dotyczy tylko Polski - w Szwecji i innych cieplejszych krajach nie mają tego problemu?
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  13. #53
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rozumiem, że temat kończenia się DZ dotyczy tylko Polski - w Szwecji i innych cieplejszych krajach nie mają tego problemu?
    Napisz proszę ile wydałeś na swój układ CO z gruntówką.Proszę.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Napisz proszę ile wydałeś na swój układ CO z gruntówką.Proszę.
    a proszę cirka 27K
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  15. #55
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    a proszę cirka 27K
    Rozbijesz to na czynniki pierwsze czyli koszt pompy,,marka pompy,koszt DZ,koszt instalacji,koszt cwu,koszt uruchomienia ?

  16. #56
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    a proszę cirka 27K
    Dziękuje.
    To tanio,ale...
    Ja w tych pieniądzach mam elegancki układ jednostek klimatyzatorów Slim 2x2,6kW,grzanie,chłodzenie,oczywiście grzanie podłogówką i to tylko z jednej jednostki zewn.PC 8kW..Montaż,cena brutto.

  17. #57
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    Rozumiem, że temat kończenia się DZ dotyczy tylko Polski - w Szwecji i innych cieplejszych krajach nie mają tego problemu?
    Śledziłem długo wątek o temp.DZ zw gruntówkach.Śmiem twierdzić,że żaden z użytkowników nie ma poprawnie wykonanego DZ.Chyba ,że podają zanizone temp

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dziękuje.
    To tanio,ale...
    Ja w tych pieniądzach mam elegancki układ jednostek klimatyzatorów Slim 2x2,6kW,grzanie,chłodzenie,oczywiście grzanie podłogówką i to tylko z jednej jednostki zewn.PC 8kW..Montaż,cena brutto.
    To dobrze, każdy ma to czego chciał - ja chciałem jak najprostszy układ - bez fajerwerków - łatwy w budowie (i ew naprawie) i tani w użyciu. Chłodzenie realizuję za pomocą lodówki i złotego napoju
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  19. #59
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    To dobrze, każdy ma to czego chciał - ja chciałem jak najprostszy układ - bez fajerwerków - łatwy w budowie (i ew naprawie) i tani w użyciu. Chłodzenie realizuję za pomocą lodówki i złotego napoju
    Tani w użyciu w żaden sposób,odrzuc ten mit co do gruntowych bo będę musiał się pastwic nad Tobą po 5 latach użytkowania powietrznej i porównania do gruntowej.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rozbijesz to na czynniki pierwsze czyli koszt pompy,,marka pompy,koszt DZ,koszt instalacji,koszt cwu,koszt uruchomienia ?
    Wszystko od jednego instalatora więc i jedna faktura - do tego realnie ok 20% dotacji, ale to nie ma wpływu co nie? Toć czysta matematyka - kosztowało mnie to tyle co powiedziałem - więc da się zejść do poziomu 'markowej ' PW - jakbym miał zapłacić 40k za gruntówkę to był się zastanowił dwa razy. Raczej poszedł bym w gaz.
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony