dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Projekt podłogówki, zaraz po OZC, robił mi forumowy Asolt. Moim zdaniem warto, ale zdania są bardzo podzielone...

  2. #42

    Domyślnie

    Zakupy pełną parą Wiosna idzie to ostro do pracy. Też zastanawiam się nad projektem podłogówki...
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #43

    Domyślnie

    Kamil_ no fajna zabawka ale obrałem pewien budżet i nie chce przekraczać na poziomice
    Co do kabla zamówiłem coś podobnego co o kastera wstawiłeś juz mam u siebie http://www.dipol.com.pl/przewod_konc...m__E1015_1.htm ale 100m i coś mi mówi sumienie że za mało (dobrze wiedzieć przy domawianiu się odezwe w razie czego )

    ggdh co do Asolta właśnie ostanio czytałem tu na forum przepychanki i to coś w stylu co lepsze diesel czy benzyna ale temat jeszcze pare dni na przemyślenie do końca marca musze już zamówić projekt

    Jutro jade do stolicy na targi Automaticon może coś fajnego do zastosowania w domu znajdę

    Byłem dziś na budowie na same porządki 6 wielkich worów z odpadami z tworzywa sztucznego panowie od dachu i okien zrobili z kuchni i spiżarki śmietnik.... trzeba jakoś uprzątnąć troche ogarnąłem poddasze tam już można praktycznie kłaść kable, zostały mi po budowlańcach 4 podpory metalowe pod strop dzwonili mi w połowie stycznia że już jadą po to i tak leży do dziś
    Sprzątając znalazłem 8 bułek o dziwo miękkie i nie zepsute :O i paczkę żółtego sera który zamieniał się w Cemembert'a jeszcze pewnie z 10 takich worków i dół też będzie gotów na elektryke i podkucia wod-kan.
    Rozmawiałem z moim dobrym kumplem wyraził gotowość w razie niewyrobienia się z elektryką przed tynkami całe szczęście plan B jest

  4. #44

    Domyślnie

    Opłacało się jechać na targi wygrałem coś co chciałem kupić fart niesamowity

    Piwko za free też na targach było

    Pytanko co sądzicie o czymś takim zamiast standardowej drabiny ?
    http://allegro.pl/aluminiowa-drabina...801695716.html

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad taka drabina, ale ostatecznie zdecydowałem się na podest. Powierzchnia robocza sprawia wrażenie fikcji, nawet stopy się dobrze postawić na tym nie da.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Opłacało się jechać na targi wygrałem coś co chciałem kupić fart niesamowity

    Pytanko co sądzicie o czymś takim zamiast standardowej drabiny ?
    http://allegro.pl/aluminiowa-drabina...801695716.html
    Używałem czegoś takiego i jest to całkiem niezłe rozwiązanie. Szczególnie jak nie chce ci się rusztowania rozstawiać albo go nie masz. Problemem jest brak regulacji wysokości i sama szerokość podestu (powinny być dołączone blachy) ale generalnie lepiej się z tego robi niż z typowej drabiny (mniej przestawiania).

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Opłacało się jechać na targi wygrałem coś co chciałem kupić fart niesamowity
    super taki gratis przyda się

  8. #48

    Domyślnie

    Ja mam taki drabino-podest. Nieźle się spisał. Mam partrowke to z zewnątrz oblecialem na tym podeście większość elewacji. Tylko do górnych partii szczytów rozstawałem rusztowanie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Też mam taką drabinę, ale akurat podestów jakoś nie korzystałem. Wytrzymuje moje 3 cyfry

  10. #50

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim najcenniejsza opinia ggdh z 3 cyframi w miedzyczasie dowiedziałem się ze znajomy posiada w weekend jade obejrzeć

  11. #51

    Domyślnie

    Fajna sprawa, przekonała mnie ten drabko-podest

    Udało się w końcu zrobić drzwi porządne


    Pytanko co jeszcze warto przed tynkami wykonać, prócz elektryki i odpływów i podejść z CWU ?

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Pytanko co jeszcze warto przed tynkami wykonać, prócz elektryki i odpływów i podejść z CWU ?
    pionowe rury odkurzacza centralnego wraz z mocowaniami gniazd.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    pionowe rury odkurzacza centralnego wraz z mocowaniami gniazd.
    Absolutny brak czasu nawet żeby poczytać wasze dzienniki samorobów

    Odkurzacza centralnego nie robimy więc coś odejdzie
    Musze przesunąć tynki na początek maja niestety bo sie nie wyrobie, wylewki na początek czerwca umówiłem mam nadzieje że jak już się rozrusza to pójdzie ładnie wszystko.

    W sobote spotykam sie z panem z wodociągów, po godzinach załatwi mi temat wody w domu Kolejne 5 woróków z plastikiem wywiozłem z budowy i pełno kartonowych i papierowych śmieci uprzątnałem w specjalnym piecu do palenia

  14. #54

    Domyślnie

    Jutro egzamin przez który wiele czasu straciłem mam nadzieje że temat jutro zamknę
    Na sobotę jazda z elektryką, dziś przedzwonił ojciec mówił że ma wolną sobote i chętnie wspomoże ale dogadałem się z nim że zajmie się hydrauliką trochę robotę się popchnie
    Tu się rodzą pytanka
    1. jakieś konkretne typy rur dawaliście chodzi mi o grubość ścianki wyciszenie itp ?
    2. Jeśli do piony jest podpięta ubikacja to nic więcej nie można ?
    3. Jakieś wskazówki ?

    a dziś laserek dotarł:


    a od kolegów z pracy na urodziny taki prezencik:

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    nie ma co pomysłowi koledzy z pracy podrasowana kielnia
    najlepszego

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Jutro egzamin przez który wiele czasu straciłem mam nadzieje że temat jutro zamknę
    Na sobotę jazda z elektryką, dziś przedzwonił ojciec mówił że ma wolną sobote i chętnie wspomoże ale dogadałem się z nim że zajmie się hydrauliką trochę robotę się popchnie
    Tu się rodzą pytanka
    1. jakieś konkretne typy rur dawaliście chodzi mi o grubość ścianki wyciszenie itp ?
    2. Jeśli do piony jest podpięta ubikacja to nic więcej nie można ?
    3. Jakieś wskazówki ?

    a dziś laserek dotarł:


    a od kolegów z pracy na urodziny taki prezencik:
    [IMG]
    kielnia wypas tylko trzeba dobrze przetestować czy aby wyważona należycie

    co do testowania daj znać jak ten laserek ci się spisze - bo muszę coś kupić i się zastanawiam na nim (myślałem coś niskobudżetowego za 200 zwykłego stanleya no ale czy jest sens)

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mam tego boscha i do wnętrz jest wypas, tylko muszą być trochę zacienione. Statyw z korbką to mega sprawa, oczywiście trzeba mieć duży i mały bo czasami trzeba coś niżej zrobić. Bardzo dobra jest też tyczka, to już do robienia sufitów mega opcja. Ja mam tyczke i mały statyw, wszystko jest się w stanie tym ogarnąc.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ooooo, dobrze, że chwalisz, bo też kupiłem i naszły mnie wątpliwości

  19. #59

    Domyślnie

    Co do laserka działa super, ale jak słońce wpadało do domu kiepsko widać ale okulary wtedy pomogły
    Podziałałem troche w sobote z ojcem. Udało się:
    Zrobić przepust na przewody między górą a dołem
    Przepusty do pionów kanalizacyjnych
    Podkucia pod odpływy urządzeń sanitarnych
    Wykucie części otworów wentylacyjnych

    Jeszcze jeden taki dzień i instalacja kanalizacyjna była by gotowa
    Zdjęcia robiłem jak mi się o nich przypomniało a tak cały czas młot w łapach postaram się jutro wrzucić.

    Jutro trochę elektryki ruszę, mieliście już meble urządzenie pokoi łazienek przed elektryką z swoimi lubami opcykane ?

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ja zrobiłem swoje żonie rzuty budynku w programie do meblowania i nanosiła. Zawsze jest ryzyko że coś się zmieni ale miałem punkt wyjścia dzięki temu.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony