dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    Domyślnie Abakon proszę o pomoc przed wizytą w biurze

    Witam wszystko. Jest to mój pierwszy wątek na forum. Chcemy wraz z mężem sprzedać mieszkanie w bloku i zamieszkać w domku. Zupełnie nie znamy się budowie więc musimy powierzyć to firmie. I tu proszę o radę. Chcemy domek parterowy z użytkowym poddaszem około 100m. Planujemy wizyty w kilku firmach, które zajmują się budową domów prefabrykowanych z keramzytu i proszę o radę co tak naprawdę powinnam wiedzieć lub o co się zapytać przed wizytą? Może znajdzie się ktoś kto już współpracował np z firmą Abakon? Każda informacja lub rada bedzie dla mnie bardzo cenna.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Ajajaj no i klapa, naprawdę trzeba było się bardziej postarać i zrobić lepszą reklamę. Jak już się nie chce płacić za reklamę na forum to warto się przyłożyć i zrobić jakieś bardziej wiarygodne konto do peanowania swojej firmy. Firma ze śląska, nick sugerując że piszesz z Gdańska gdzie owej firmy nie ma, słabe.

  3. #3

    Domyślnie

    Dez. Głównie zastanawiam się nad firmą Abakon ale rozważamy też inne choć jest ich mało. Tak mieszkam w Gdańsku i faktycznie może szału nie ma ale jakoś nie wymyśliłam lepszego loginu.
    Ja nie potrzebuję pomocy przy wyborze firmy, która zbuduje nasz domek. Ja proszę o radę o co można zapytać, co jest ważne i na co zwrócić uwagę. Niestety budową domu to ogromne pieniądze jak dla nas i nie chcę dac się naciągnąć bo ktoś z firmy zorientuje się że jestem zieloni w temacie budowy.

    Sami śledzimy dzienniki budowy innych użytkowników i już zaczynam się trochę orientować w niektórych kwestiach. Chociaż temat ogrzewania domu będzie chyba najtrudniejszy.

  4. #4
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_Gdańsk Zobacz post
    Niestety budową domu to ogromne pieniądze jak dla nas i nie chcę dac się naciągnąć bo ktoś z firmy zorientuje się że jestem zieloni w temacie budowy.
    Zatem firma Abakon myślała podobnie,że jestem "zielony" w temacie budowy i rzuciła mi kosztorys na 340tys.zł do stanu deweloperskiego a fizycznie wyszło mnie jak zamieszkałem 320tys.zł i to z zieleniną wokół domu...
    I chyba już rozumiesz ? Że +100tys.zł czeka Cię dopłaty z Abakonem ?

    Oczywiście będę droższy niż 20gr za post za nie upublicznianie tej oferty jaką otrzymałem od Abakon w odpowiedzi na zapytanie...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aba.jpg
Wyświetleń:	4309
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	408092
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-02-2018 o 01:03

  5. #5

    Domyślnie

    Arturo72. Na targach w Gdańsku pan z firmy Abakon zapewniał, że ja kupuje działkę uzbrojona, daje im 300 tyś zł netto dot domu parterowego o pow 100 m2 A oni zajmują się cała resztą i bez żadnych dopłat oddają mi dom gorowy do zamieszkania. Poprosiłam o ofertę na maila ale jeszcze czekam na odpowiedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Już gdzieś na forum doczytałam, że jak działka nie jest całkowicie równa to dochodzą dodatkowe koszty

  7. #7
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_Gdańsk Zobacz post
    Arturo72. Na targach w Gdańsku pan z firmy Abakon zapewniał, że ja kupuje działkę uzbrojona, daje im 300 tyś zł netto dot domu parterowego o pow 100 m2 A oni zajmują się cała resztą i bez żadnych dopłat oddają mi dom gorowy do zamieszkania. Poprosiłam o ofertę na maila ale jeszcze czekam na odpowiedź.
    Mój 118m2 pow.uzytkowej technologią murowana,bardzo dobrze izolowany jak na tamte czasy wyniósł 320tys.zl brutto,wyposażony i umeblowany czyli do wprowadzenia się.
    300tys.zl netto za 100m2 to bardzo dużo i jeszcze do tego podatek i wyposażenie czyli +100tys.zl.
    I to by się zgadzało bo dostałem od nich ofertę na 340tys.zl za mój za deweloperski.

  8. #8

    Domyślnie

    Olu jesteśmy również na etapie rozmów z Abakonem, (projekt indywidualny) oddział Kraków.
    Mam nadzieję, że te rozmowy zakończą się budową naszego domku.
    Jak chcesz to napisz do mnie a przekażę Ci kilka naszych spostrzeżeń.
    Co do działki to masz rację, musi być w miarę równa.

  9. #9
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Olu jesteśmy również na etapie rozmów z Abakonem, (projekt indywidualny) oddział Kraków.
    Mam nadzieję, że te rozmowy zakończą się budową naszego domku.
    Jak chcesz to napisz do mnie a przekażę Ci kilka naszych spostrzeżeń.
    Co do działki to masz rację, musi być w miarę równa.
    Jak kasa nie ma znaczenia to warto

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak kasa nie ma znaczenia to warto
    Kasa jest podobna a czas, stress, zdrowie zaoszczędzone i to jest ważniejsze niż wszystkie pieniądze świata.

    Co to jest 50 000zł , choćby nawet 100 000...to co to jest w skali naszego życia .//

    Domy powinni budować ludzie co mają pieniądze, mogą być większe lub mniejsze ale mają kasę, wtedy budują domy na jakie ich stać.
    A nie postaw się, zastaw się na pokaz, aby innym kłuło w oczy a potem płakać, że za drogie te budowy, że zdzierstwo, bo on np. wybuduje taki dom o 100 000 taniej samemu przez 1,5 -5 lat.
    Tylko nikt nie liczy tego, że strata czasu, to też strata kasy.

    Nikt nikomu nic każe, dlatego firmy które budują kompleksowo domy są potrzebne na rynku, ale nie każdemu muszą pasować.

    W naszym przypadku to jest dobre rozwiązanie, bo jesteśmy zieloni ...no może jasnozieloni , jeżeli chodzi o budowę i nie mamy czasu pilnować i ganiać każdego wykonawcy.
    Kasy jest tyle ile potrzeba na mały domek a jak będzie potrzeba to możemy się wesprzeć małym kredytem lub sprzedażą działek.

    Jeszcze jedno, nie chciałam nikogo urazić..szczególnie tych co sami wybudowali domy w krótkim czasie. Bo różni są ludzie i sytuacje z jakim muszą się mierzyć.
    Podziwiamy ich bardzo za wiedzę i pracę i może jakbyśmy byli też tak obeznani z tematem budowalibyśmy sami ...kto to wie...
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-02-2018 o 10:03 Powód: dopisek

  11. #11

    Domyślnie

    Ciężkiprzypadek. U nas dosłownie to samo. Jakieś marzenia o własnym domku są a wiedza o budowie zerowa. Niestety realia w naszym kraju są takie a nie inne i niestety przy budowie domu czy to zleconej pracownikom czy samodzielnej jest dużo do roboty i pilnowania. Jako, że się nie znam to chce to powierzyć firmie ale tu też trzeba mieć jakieś obeznanie bo nikt nie chce być oszukany lub naciągnięte na dodatkowe koszty. Jak możesz to daj maila do siebie to wymienimy się spostrzeżeniami.

    Również wielki szacunek dla tych co zbudowali sami dom.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_Gdańsk Zobacz post
    Ciężkiprzypadek. U nas dosłownie to samo. Jakieś marzenia o własnym domku są a wiedza o budowie zerowa. Niestety realia w naszym kraju są takie a nie inne i niestety przy budowie domu czy to zleconej pracownikom czy samodzielnej jest dużo do roboty i pilnowania. Jako, że się nie znam to chce to powierzyć firmie ale tu też trzeba mieć jakieś obeznanie bo nikt nie chce być oszukany lub naciągnięte na dodatkowe koszty. Jak możesz to daj maila do siebie to wymienimy się spostrzeżeniami.

    Również wielki szacunek dla tych co zbudowali sami dom.
    Wysłałam Ci namiar na mnie na pw

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Firmie zlecasz, jest kierbud lecz we własnym interesie dobrze byście mieli swojego inspektora nadzoru (IN). Nie papierowego, lecz bywającego na budowie z doskoku i koniecznie podczas newralgicznych etapów. Na spokojny sen nie ma ceny. W razie wątpliwości macie kogo spytać lub IN dba aby wątpliwości nie zdażyły wam wykiełkować gdyż był, widział i gwarantuje że jest dobrze. Widziałem obiekty zdalnie zbudowane, w jednym np. podczas adaptacji piwnicy na domowe fitnes wyszła wilgoć na ścianach. Trzy ekipy z tym walczyły, z kopaniem odwodnienia wokół budynku włącznie i nie wiem czy dobrze sie skończyło.
    A wystarczyło dopilnowac podczas budowy...

  14. #14

    Domyślnie

    Hertha dziękuję za radę. Bardzo cenna

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Wnioski do wyciągnięcia samemu. Projekt indywidualny w ceramice został wysłany no wyceny, która otrzymaliśmy dość szybko, ale okazało się że zmienili bez słowa wyjaśnienia technologie na prefabrykowany keramzyt. Wzbudziło to nasze podejrzenia, ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się na spotkanie, do którego Pan nas bardzo mocno zachęcał. Niestety nie potrafili zrozumiec ze interesuje nas technologia tradycyjna lecz oczekiwanej wyceny nie otrzymaliśmy. Próbowali jeszcze kilkakrotnie namówić nas na keramzytu. Nasze drogi się rozeszły.

    Nauczka. Nie warto zlecać kompleksowej budowy jedne firmie bez dogłębnie przestudiowanego projektu. Jakakolwiek zmiana np. lepsze okna, dachówka, kocioł nie będą już oferowane w tak dobrych cenach a wyborów mnóstwo.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie rozumiem Briksdal ...o jakiej firmie napisałeś?

  18. #18

    Domyślnie

    Wątek dotyczy Abakonu.

  19. #19
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Briksdal Zobacz post
    Wątek dotyczy Abakonu.
    Ale Abakon to nie firma budowlana ale firma oferująca konkretna technologię czyli prefabrykaty z keramzytu

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cześć, koniecznie musisz mieć inspektora nadzoru, jeżeli chcesz się wybudować bez poznawania szczegółów. W innym wypadku do dokonania prawidłowego wyboru będziesz musiała znać różnice czyli czytać i robić doktoraty w tych tematach. Druga sprawa dopilnowanie. Choćby firma zarabiała na twoim domie 200 tyś nie ma pewności że przyjadą najlepsi fachowcy.
    Jak zobaczą, że nikt się nie interesuje to zrobią jak wszędzie i jak zawsze.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony