dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mój 118m2 pow.uzytkowej technologią murowana,bardzo dobrze izolowany jak na tamte czasy wyniósł 320tys.zl brutto,wyposażony i umeblowany czyli do wprowadzenia się.
    300tys.zl netto za 100m2 to bardzo dużo i jeszcze do tego podatek i wyposażenie czyli +100tys.zl.
    I to by się zgadzało bo dostałem od nich ofertę na 340tys.zl za mój za deweloperski.
    Potwierdzam. Wydaje mi się, że firma za duża i muszą być drodzy. Nie wiem jaki jest koszt kubika mieszanki keramzytu, ale nie wydaje mi się to jakoś szczególnie zaawansowaną technologią. Beton to coś 220-250zł/m3 w moich stronach. Dom to maksymalnie z 10--15m3. Co mnie uderzyło: nachalne proponowanie stropu drewnianego. Konkurencja od tego systemu nie miała problemu z tradycyjnym czy też jakimś filigranem. Garaż to w każdej wersji była dobudowana buda z płyt OSB. Konkurencja również nie miała problemu z jednolitą technologią. Ogólnie w okolicy deweloperzy sprzedawali domy w cenie np. 3500zł/m2 z działką, a oni dostawali ode mnie działkę i żądali i tak cenę za m2 razy powierzchnia jak deweloper. Szkoda, ale w murowanej technologi po 2-3 miesiącach miałem to samo co przy keramzycie. Przejście od SSO to już leci tak samo, żadnych przewag. Szkoda. Technologia ciekawa, ale za dużo marketingu w tym. I na koniec: konkurencja ostatecznie dała mi lepszą ofertę dając stan deweloperski razem z instalacjami. U nich w sumie po oknach koniec.

  2. #42

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafSie

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Wilkszyn
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja z perspektywy wybudowania domu z Abakonem 2 lata temu mogę tylko odradzić jakiekolwiek interesy z tą firmą.
    To cud, że udało się doprowadzić tą budowę do końca, gdzie się tylko da próbują iść na łatwiznę, zawsze mają specjalistę inżyniera który wie lepiej, na szczęście miałem swojego inspektora, który uratował mnie przed kilkoma grubymi wpadkami.
    Kontakt z nimi jest dobry tylko jeśli chodzi o pieniądze które trzeba im przelać. Potem kontakt się urywa. Są niesłowni, nieterminowi. Biorą tyle umów ile się da, nie wyrabiają się swoimi ekipami, przysyłają ludzi z łapanki bez pojęcia o budowlance.
    Po zakończeniu budowy nie wywiązują się z umowy. Przykład: mam problemy z dachem które zgłosiłem równo rok temu, do tej pory tego nie załatwili, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile, wypaczają fakty.
    Bez wyjątku czy to ich prezes czy kierownik do spraw reklamacji, wszyscy są siebie warci...

  4. #44
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafSie Zobacz post
    Ja z perspektywy wybudowania domu z Abakonem 2 lata temu mogę tylko odradzić jakiekolwiek interesy z tą firmą.
    To cud, że udało się doprowadzić tą budowę do końca, gdzie się tylko da próbują iść na łatwiznę, zawsze mają specjalistę inżyniera który wie lepiej, na szczęście miałem swojego inspektora, który uratował mnie przed kilkoma grubymi wpadkami.
    Kontakt z nimi jest dobry tylko jeśli chodzi o pieniądze które trzeba im przelać. Potem kontakt się urywa. Są niesłowni, nieterminowi. Biorą tyle umów ile się da, nie wyrabiają się swoimi ekipami, przysyłają ludzi z łapanki bez pojęcia o budowlance.
    Po zakończeniu budowy nie wywiązują się z umowy. Przykład: mam problemy z dachem które zgłosiłem równo rok temu, do tej pory tego nie załatwili, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile, wypaczają fakty.
    Bez wyjątku czy to ich prezes czy kierownik do spraw reklamacji, wszyscy są siebie warci...
    Za dużo słów żeby uwierzyć.
    Mądry inwestor już przy wycenie się zorientuje a głupiego nie szkoda.

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar abakon_budowa_domow
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Co mnie uderzyło: nachalne proponowanie stropu drewnianego. Konkurencja od tego systemu nie miała problemu z tradycyjnym czy też jakimś filigranem. Garaż to w każdej wersji była dobudowana buda z płyt OSB. Konkurencja również nie miała problemu z jednolitą technologią.
    Wykonujemy zarówno stropy drewniane, jak i inne - tradycyjne żelbetowe, filigran i z prefabrykatów strunobetonowych. Decyzja o wyborze technologii zależy zawsze do klienta, a my staramy się dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do potrzeb inwestora, a przede wszystkim do możliwości finansowych.

    Podobnie sprawa wygląda z Garażem, który możemy wykonać z prefabrykatów keramzytowych. Wersja garażu wykonanego z OSB jest najtańszą opcją. Jednocześnie nie powoduje powstawania mostków cieplnych i dodatkowego izolowani bryły garażu, a to dla nas istotna kwesta, gdyż stawiamy na ekologiczne, niskoenergetyczne domy.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kulf45

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie polecam budowanie z tą firmą. Jest dużo lepszych firm, które budują w tej same technologi co Abakon.
    Wystarczy wejść na recenzje na ich stronie na facebooku. Te wszystkie negatywne opinie nie biorą się znikąd, za dużo w nich szczegółów jak na "działania konkurencji".

  7. #47

    Domyślnie

    Ja mogę wtrącić tu kilka rzeczy, niestety na nas stosuje się praktyki typu "jeśli się nie zgodzicie wstrzymamy Wam budowę lub ją doprowadzimy do jej wypowiedzenia", okazuje się, że nie tylko my mamy z nimi takie problemy, a wiele tych praktyk było wielokrotnie stosowanych. Stworzyliśmy blog i opisujemy wszystko tu: https://forum.muratordom.pl/showthre...08#post7844308
    Ostatnio edytowane przez Krak245 ; 23-08-2019 o 10:29

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mnowakrgw

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-739
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Potwierdzam. Wydaje mi się, że firma za duża i muszą być drodzy. Nie wiem jaki jest koszt kubika mieszanki keramzytu, ale nie wydaje mi się to jakoś szczególnie zaawansowaną technologią. Beton to coś 220-250zł/m3 w moich stronach. Dom to maksymalnie z 10--15m3. Co mnie uderzyło: nachalne proponowanie stropu drewnianego. Konkurencja od tego systemu nie miała problemu z tradycyjnym czy też jakimś filigranem. Garaż to w każdej wersji była dobudowana buda z płyt OSB. Konkurencja również nie miała problemu z jednolitą technologią. Ogólnie w okolicy deweloperzy sprzedawali domy w cenie np. 3500zł/m2 z działką, a oni dostawali ode mnie działkę i żądali i tak cenę za m2 razy powierzchnia jak deweloper. Szkoda, ale w murowanej technologi po 2-3 miesiącach miałem to samo co przy keramzycie. Przejście od SSO to już leci tak samo, żadnych przewag. Szkoda. Technologia ciekawa, ale za dużo marketingu w tym. I na koniec: konkurencja ostatecznie dała mi lepszą ofertę dając stan deweloperski razem z instalacjami. U nich w sumie po oknach koniec.
    A można wiedzieć z jaką firmą Pan ostatecznie budował?

  9. #49

    Domyślnie

    Witam,
    budowałem z tą firmą dom 140m2 na Śląsku niecałe dwa lata temu. Już przy projektowaniu i podpisywaniu umowy bardzo naciskają na terminy, żeby umowę podpisać taka im najbardziej odpowiada. Ja oczywiście się nie dałem. Potem budowa, generalnie bez większych kłopotów oprócz tego, że kierownik budowy np. sam podejmował decyzje odnośnie wyboru materiału, oczywiście materiał wracał z powrotem do nich.
    Największy koszmar po oddaniu domu. Okazuje się, że co chwile coś nie tak jak miało być. Zamówiłem u nich duże drzwi tarasowe bezprogowe. Na etapie umowy powiedziano mi, że szczegółów się nie umieszcza w umowie, bo ustala się to w trakcie budowy (progu nie da się ująć, bo to też kwestia podłogi). Więc podkreślałem na każdym etapie oczywiście pisemnie, że mają to być drzwi bezprogowe. Dom został oddany, zrobiona wylewka. Inna ekipa przychodzi kłaść panele etc. i okazuje się, że w drzwiach jest próg, bo tak zostały zainstalowane drzwi i nie da się tego nijak zniwelować. Firma najpierw oszukuje, że oni za to nie odpowiadają, bo to kwestia jak się kładzie panele. Po kilku pismach jednak stwierdzają, że tak nie jest. Pisma, telefony, nie odpowiadają. Totalne ignorowanie klienta. Po roku przesyłają pismo, które można podsumować "wal się nie naprawimy Ci tego" powołując się na przepisy KC . Pod drzwiami do garażu 4 cm dziura. Do tej pory żadnego zainteresowania, też dziesiątki emaili i telefonów.
    Jestem właśnie w trakcie kierowania sprawy do sądu. Generalnie nie polecam tej firmy, na początku wszystko wydaje się ok, ale po zrobieniu mają klienta w dupie. W trakcie budowy oszukują, a po oddaniu domu zapomnijcie o reklamacji. Jedyne co Wam zostaje to spór sądowy. Ja akurat mam czas i środki, żeby się w to bawić, ale dla wielu osób jest to spory problem.
    Nie dajcie się nabrać na miłe Panie z pierwszego etapu. Unikajcie tej firmy jak ognia.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrzegorzKaca

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulf45 Zobacz post
    Nie polecam budowanie z tą firmą. Jest dużo lepszych firm, które budują w tej same technologi co Abakon.
    Wystarczy wejść na recenzje na ich stronie na facebooku. Te wszystkie negatywne opinie nie biorą się znikąd, za dużo w nich szczegółów jak na "działania konkurencji".
    To prawda jeśli jest jakaś reklamacja to graniczy z cudem umówienie się na wizytę.

  11. #51

    Domyślnie Zapytanie o budowę

    Cytat Napisał Ola_Gdańsk Zobacz post
    Witam wszystko. Jest to mój pierwszy wątek na forum. Chcemy wraz z mężem sprzedać mieszkanie w bloku i zamieszkać w domku. Zupełnie nie znamy się budowie więc musimy powierzyć to firmie. I tu proszę o radę. Chcemy domek parterowy z użytkowym poddaszem około 100m. Planujemy wizyty w kilku firmach, które zajmują się budową domów prefabrykowanych z keramzytu i proszę o radę co tak naprawdę powinnam wiedzieć lub o co się zapytać przed wizytą? Może znajdzie się ktoś kto już współpracował np z firmą Abakon? Każda informacja lub rada bedzie dla mnie bardzo cenna.
    Dzień dobry,
    zastanawiamy się z mężem nad budową domu z prefabrykatów stąd moje zainteresowanie Pani wpisem. Czy zdecydowaliście się Państwo na prefabrykaty? Czy mogę prosić o info.

    Pozdrawiam,
    Weronika Śpiewak-Klepacka

  12. #52

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Dom przy Przyjemnej ; 05-12-2021 o 19:01

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom przy Przyjemnej Zobacz post
    Czesc,

    W takim razie z kim budowac z keramzytu jesli nie Abakon? Kazda firma ma negatywne komentarze i idealnej nie ma za rozsadne pieniadze. Ktos cos poleci? A moze jesli nie keramzyt to co innego rownie szybkiego w budowie? ( szkielet i bale odpadaja)
    Ale dokładniej - co to znaczy "szybko w budowie" ? Ile ona ma trwać i do jakiego stanu? Budowałem w Niemczech domy szeregowe. Jak zalewaliśmy strop, to po zalaniu dwóch segmentów jedni lali na trzeci a ja podawałem dźwigiem na pierwszy palety z silką a na drugi dzień murowano - to taki przykład co można, kiedy musi być szybko.
    Wszystko zależy od projektu , portfela i odpowiedniej ekipy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dom przy Przyjemnej Zobacz post
    Czesc,

    W takim razie z kim budowac z keramzytu jesli nie Abakon? Kazda firma ma negatywne komentarze i idealnej nie ma za rozsadne pieniadze. Ktos cos poleci? A moze jesli nie keramzyt to co innego rownie szybkiego w budowie? ( szkielet i bale odpadaja)
    Z każdą firmą można budować.
    Ale trzeba być świadomym, że w przypadku niedopowiedzeń, braku wcześniejszych ustaleń, sytuacji losowych czy wynikających z procesu budowy mogą dojść koszty.
    Im bardziej się pochyli człowiek w fazie przygotowywania oferty to wszelkie koszty czy możliwe problemy da się przewidzieć.
    Przykładowo warto posiadając działkę zrobić badania geologiczne aby znać teren. Na tej podstawie można już przewidzieć koszty stanu zero wynikające z przygotowania terenu, podbudowy itp.
    Często jednak z braku czasu czy niewiedzy inwestor podpisuje umowę a potem są problemy. Ciężka jest dola inwestora

  15. #55

    Domyślnie

    Coś w tym jest, że opiniami swoimi chętnie dzielą się niezadowoleni klienci, a reszta się nie udziela... Więc może by złamać te zasadę podtrzymam ten wątek. Mieszkam pół roku w niewielkim domu zbudowanym z Abakonem i akurat moje doświadczenia są pozytywne. A wątpliwości mieliśmy wielkie, jednak zdecydowaliśmy się ze względu iż firma spora, dbająca o opinie więc może lepszy wybór niż pan Zdzisiek z Jeleśni Po pierwsze termin- zaczęli w trzy tygodnie od uprawomocnienia pozwolenia, dom oddali w 6 miesięcy stan deweloperski. Fakt, koronaszaleństwo wyszło na plus bo ściągnęli ekipy z Czech i elewacja szła równocześnie ze środkiem, ale to by zrobiło 2 tygodnie różnicy. Kosztów ukrytych o których by wcześniej nie mówiono- nie było. Mieliśmy wpływ na wybór materiałów, np lepsze dachówki, drzwi itp więc nie trzeba lecieć po standardzie który jest szczerze mówiąc średni.
    Koszty na pewno są wyższe niż przy systemie gospodarczym, nie ma się co oszukiwac, ale... Trzeba mieć mocno pochytane żeby w takim czasie się wybudować gospodarczo bez znajomości tematu i w temacie, trzeba się nieźle orientować żeby dobrać dobre ekipy i skoordynować to we czasie żeby zachować płynność. Dla ludzi spoza branży umowa kompleksowa to nie jest złe rozwiązanie, zwłaszcza jak ktoś mieszka na wynajmowanym i buli czynsze co miesiąc to się może opłacać.
    Rzecz kolejna- reklamacje, te osławione reklamacje Abakonu których nie da się wyegzekwowac. Tu też mam odmienne doświadczenia, były już trzy, dwie drobne i jedna grubsza ale wszystko załatwione terminowo, rzetelnie i do końca. Naprawdę doceniam Fakt że nie budowaliśmy z firmą kogucik i szukaj wiatru w polu, tylko na pełnej odpowiedzialności wykonawcy.
    Oczywiście, jak nie będziecie pilnować budowy to nie będziecie traktowani poważnie. Trzeba tam być i się z każdą ekipą próbować dogadać, bo można sobie bardzo pomóc- dodatkowe docieplenie poddasza, płyty gk tam gdzie ich nie ma w projekcie to dzięki doradztwu na miejscu i dobrym układom z ekipami, takich rzeczy się w biurze nie dowiecie.
    Plusem jest też fakt, że po podpisaniu umowy nas nie interesuje rynek. Teraz podwyżki cen potrafią być zaskakujące jak choćby z ostatnich dni styropian, 50% w górę w dwa tygodnie... Stal też w górę bez limitu, i pozostałe materiały stale sobie drożeją.
    Podpisaliśmy umowę pod koniec roku, a zaczęliśmy prawie za rok, w tym czasie wszystko poszło do góry średnio 20%, cena się nam nie zmieniła bo biorą na siebie ryzyko. Teraz nie jest lepiej, i budowa systemem gospodarczym te podwyżki odczuje, więc myślę że ta wyższa cena w niektórych okolicznościach może się okazać ceną tą samą...
    Reasumując, nie doradzam ale i nie odradzam, jak wszędzie trzeba się zaangażować i pilnować, natomiast akurat u mnie rzeczywistość obaliła większość mitów klepanych na forach że drożyzna, że oszuści, że nie naprawio, że nie warto... Jeśli z głową, to może warto. Jakieś konkrety czy zdjęcia z budowy- zapraszam na priv

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anika1204 Zobacz post
    Coś w tym jest, że opiniami swoimi chętnie dzielą się niezadowoleni klienci, a reszta się nie udziela... Więc może by złamać te zasadę podtrzymam ten wątek. Mieszkam pół roku w niewielkim domu zbudowanym z Abakonem i akurat moje doświadczenia są pozytywne. A wątpliwości mieliśmy wielkie, jednak zdecydowaliśmy się ze względu iż firma spora, dbająca o opinie więc może lepszy wybór niż pan Zdzisiek z Jeleśni Po pierwsze termin- zaczęli w trzy tygodnie od uprawomocnienia pozwolenia, dom oddali w 6 miesięcy stan deweloperski. Fakt, koronaszaleństwo wyszło na plus bo ściągnęli ekipy z Czech i elewacja szła równocześnie ze środkiem, ale to by zrobiło 2 tygodnie różnicy. Kosztów ukrytych o których by wcześniej nie mówiono- nie było. Mieliśmy wpływ na wybór materiałów, np lepsze dachówki, drzwi itp więc nie trzeba lecieć po standardzie który jest szczerze mówiąc średni.
    Koszty na pewno są wyższe niż przy systemie gospodarczym, nie ma się co oszukiwac, ale... Trzeba mieć mocno pochytane żeby w takim czasie się wybudować gospodarczo bez znajomości tematu i w temacie, trzeba się nieźle orientować żeby dobrać dobre ekipy i skoordynować to we czasie żeby zachować płynność. Dla ludzi spoza branży umowa kompleksowa to nie jest złe rozwiązanie, zwłaszcza jak ktoś mieszka na wynajmowanym i buli czynsze co miesiąc to się może opłacać.
    Rzecz kolejna- reklamacje, te osławione reklamacje Abakonu których nie da się wyegzekwowac. Tu też mam odmienne doświadczenia, były już trzy, dwie drobne i jedna grubsza ale wszystko załatwione terminowo, rzetelnie i do końca. Naprawdę doceniam Fakt że nie budowaliśmy z firmą kogucik i szukaj wiatru w polu, tylko na pełnej odpowiedzialności wykonawcy.
    Oczywiście, jak nie będziecie pilnować budowy to nie będziecie traktowani poważnie. Trzeba tam być i się z każdą ekipą próbować dogadać, bo można sobie bardzo pomóc- dodatkowe docieplenie poddasza, płyty gk tam gdzie ich nie ma w projekcie to dzięki doradztwu na miejscu i dobrym układom z ekipami, takich rzeczy się w biurze nie dowiecie.
    Plusem jest też fakt, że po podpisaniu umowy nas nie interesuje rynek. Teraz podwyżki cen potrafią być zaskakujące jak choćby z ostatnich dni styropian, 50% w górę w dwa tygodnie... Stal też w górę bez limitu, i pozostałe materiały stale sobie drożeją.
    Podpisaliśmy umowę pod koniec roku, a zaczęliśmy prawie za rok, w tym czasie wszystko poszło do góry średnio 20%, cena się nam nie zmieniła bo biorą na siebie ryzyko. Teraz nie jest lepiej, i budowa systemem gospodarczym te podwyżki odczuje, więc myślę że ta wyższa cena w niektórych okolicznościach może się okazać ceną tą samą...
    Reasumując, nie doradzam ale i nie odradzam, jak wszędzie trzeba się zaangażować i pilnować, natomiast akurat u mnie rzeczywistość obaliła większość mitów klepanych na forach że drożyzna, że oszuści, że nie naprawio, że nie warto... Jeśli z głową, to może warto. Jakieś konkrety czy zdjęcia z budowy- zapraszam na priv
    Uwielbiam te komentarze wychwalające abakon pod niebiosa przez osoby, wysyłające 1 post. Ach ten brak kosztów dodatkowych, reklamacje na czas itp. Coś pięknego, u nas to wyglądało dużo inaczej:
    1. Wygrana sprawa o koszty przeładunku - odwołanie również, okazało się, że przeładunek był zrobiony w miejscu z gorszym dojazdem niż dojazd na działkę.
    2. Zaproponowano nam okna ze wskaźnikiem Uw = 1,28, gdy prawnie nie mógł być on większy niż 1,1, abstrahuję od faktu, że okno zgodnie z mailami miało się inaczej otwierać niż chciano nam zamontować (badziew, gdzie z 3 części otworzy się tylko środkowa).
    3. Nie akceptowaliśmy okien to wypowiedziano nam umowę nie dokańczając etapu 3 i poprawek z etapu 1 i 2.
    4. Brak zbrojenia w fundamencie według wpisu kierownika budowy i naszego inspektora, a abakon twierdzi, że wszystko jest ok i nie chce nawet sprostowania wysłać, dobrze, że projektant poczuł się do odpowiedzialności i je dosłał na moją prośbę.
    5. Belki stropu garażu inny przekrój niż w projekcie i trzeba się kłócić z nimi, aby coś sprostowali.
    6. Poprawki i dokończenie 3 etapu wyniosły 42 tys zł, a abakon stwierdził, że skoro nie wykonują do końca 3 etapu to nie muszą oddawać pieniędzy i robić poprawek, które w nim miały być zrobione. Więc kolejna sprawa sądowa idzie.
    7. Od ostatniego etapu odtrącono zaliczkę wiec utrata zaliczki, która również musi być sądownie odzyskiwana.
    8. Te wspaniałe proste i gładkie ściany, to jakoś do nas nie dotarły chyba bo norma z naklejek na nich nie była nigdy respektowana przez abakon, do tego nikt nie chciał zmierzyć i wpisać do protokołu odchylenia kątów, gdzie np. na ramieniu 60 cm mamy odchylenie powyżej 1 cm.

    dodatkowe koszty to podsypka, która miała wynieść do 12 tys. zł, 2 dni przed podano nam cenę 18, a wystawiono fakturę na ponad 24. Budowa miała trwać 5 miesięcy, a od grudnia do lipca to nawet 3 etapów nie skończono. No i to połączenie kaloryferów z podłogówką, gdzie zebraliśmy kilka osób z niedogrzanymi pokojami i ciągłymi odrzucanymi reklamacjami u nich, choć nam abakon zaproponował dopłatę za grupę mieszającą, jak to ładnie określił nasz opiekun "aby ogrzewanie działało prawidłowo trzeba dopłacić tylko 2 tys. zł".

    To budowa i zawsze się coś znajdzie, ale zależy jakie jest podejście firmy, znajomi budowali z nowym domem i jak kierownik budowy coś wykrył niepokojącego to nawet prezes przyjechał przeprosił i zobowiązał się do usunięcia usterki, a my prezesa mimo wielu zaproszeń do mediacji nawet przed Rzecznikiem Konsumenta widzieliśmy dopiero w sądzie.

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    superdom

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    WItam, nasza budowa zakonczyła sie poczatkiem tego roku i u nas wszystko ok. Pani handlowiec wszystko dobrze doradziła, mielismy stały kontakt z nią. Kierownik budowy pojawiał sie praktycznie cały czas. Dla nas jak najbardziej ok.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał superdom Zobacz post
    WItam, nasza budowa zakonczyła sie poczatkiem tego roku i u nas wszystko ok. Pani handlowiec wszystko dobrze doradziła, mielismy stały kontakt z nią. Kierownik budowy pojawiał sie praktycznie cały czas. Dla nas jak najbardziej ok.
    Czyli kładli w tych mrozach jakie były ocieplenia i tynki?

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Traskawka

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_Gdańsk Zobacz post
    Witam wszystko. Jest to mój pierwszy wątek na forum. Chcemy wraz z mężem sprzedać mieszkanie w bloku i zamieszkać w domku. Zupełnie nie znamy się budowie więc musimy powierzyć to firmie. I tu proszę o radę. Chcemy domek parterowy z użytkowym poddaszem około 100m. Planujemy wizyty w kilku firmach, które zajmują się budową domów prefabrykowanych z keramzytu i proszę o radę co tak naprawdę powinnam wiedzieć lub o co się zapytać przed wizytą? Może znajdzie się ktoś kto już współpracował np z firmą Abakon? Każda informacja lub rada bedzie dla mnie bardzo cenna.
    Odpowiem na świeżo - omijać ta firmę szerokim łukiem .

    1. Chciałem aby to oni mi budowali dom ( moja naiwność i braki czasu) ale po 4 miesiącach niby ustaleń i braku z ich strony respektowania ich dałem sobie spokój.
    2. Dom początkowo miał mieć strop piętra lany - betonowy , ale dałem się namówić na zamianę na strop drewniany co miało znacznie obniżyć koszty budowy. Jednakże po jakimś czasie okazało się ze ściany kolankowe na stropie drewnianym będą o prawie 60 cm niższe niż na projekcie. Zaproponowano wiec nam "rozwiązanie " w postaci obrócenia ścian pietra jednak podnosiło by to cenę za usługę.
    3. Dodatkowo przez ten okres nie docierało do nich ze nie chcemy dachówki która nam uporczywie proponowali lecz inna z lokalnej hurtowni
    Poskutkowało to znalezieniem innej firmy która będzie budowała nasz dom a wszelakie nasze wymogi nie stanowią dla niej żadnego problemu a cena zaproponowana przez nowa firmę za stan surowy zamknięty ( ze stropem betonowym a nie drewnianym) w porównaniu do firmy Abakon jest o około 150 000 niższa.

  20. #60

    Domyślnie

    No trzeba przyznac ze wyceny maja konkretne . Nam wycenili 56m2 uzytkowej , na pol miliona w stanie deweloperskim , gdzie i tak jeszcze sporo kosztow po mojej stronie jak piasek do wykopu , wynajem dzwiga itp .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony