dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale Abakon to nie firma budowlana ale firma oferująca konkretna technologię czyli prefabrykaty z keramzytu
    Nie budowlana czyli jaka? Na targach zapewniali, że w tradycji tez budują.

  2. #22

    Domyślnie

    w tradycji keramzytu....
    Wejdź na ich stronę i sobie poczytaj.
    Oczywiście mogą dodać jakieś ścianki działowe lub garaż z innego materiału, ale podstawą jest keramzyt.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale Abakon to nie firma budowlana ale firma oferująca konkretna technologię czyli prefabrykaty z keramzytu
    Jedna firma robi z keramzytu inna z drewna. Obie to firmy budowlane. Abakon poza technologią prefabrykacji z keramzytu wykonuje również dachy czy instalacje.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Briksdal Zobacz post
    Jedna firma robi z keramzytu inna z drewna. Obie to firmy budowlane. Abakon poza technologią prefabrykacji z keramzytu wykonuje również dachy czy instalacje.
    Abakon buduje cały dom od płyty z betonu po dach ale sciany robią z prefabrykowanego keramzytu.
    Być może źle zrozumiałeś bo mają własne projekty domów ale każdy projekt nawet indywidualny wezmą....czyli przerobia na prefabrykowany keramzyt...

  5. #25

    Domyślnie

    Keramzyt miał swój czas, pojawiły się inne materiały i keramzyt przestał być już tak rewelacyjny. Z mojego skromnego doświadczenia, czterech lat na prefabrykacji poza krajem w jednej firmie, keramzyt pojawiał się u nas maksymalnie w 30% ścian, raczej nie więcej, a możliwości były, wszystkie ściany mogły być robione w tej technologii. Widocznie, po przeliczeniu, wybrano inną tańszą technologię, która dawała co najmniej takie same parametry. Proponuję przeliczyć również w tym przypadku.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jaapus

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Keramzyt miał swój czas, pojawiły się inne materiały i keramzyt przestał być już tak rewelacyjny. Z mojego skromnego doświadczenia, czterech lat na prefabrykacji poza krajem w jednej firmie, keramzyt pojawiał się u nas maksymalnie w 30% ścian, raczej nie więcej, a możliwości były, wszystkie ściany mogły być robione w tej technologii. Widocznie, po przeliczeniu, wybrano inną tańszą technologię, która dawała co najmniej takie same parametry. Proponuję przeliczyć również w tym przypadku.
    Przede wszystkim witam,
    a o jakiej technologii mówisz? Myślimy nad keramzytem, ale cena mnie też rozbraja. Mam wycenę z Abakonu, byliśmy na spotkaniu. Projekt domu muszę jednak zmienić biorąc pod uwagę ich koszty. NIe mam czasu na stawianie domu z pustaka ze względów finansowych (muszę jednocześnie z budową sprzedać obecny dom). Więc jeżeli nie Abakon, to kogo polecacie? Jeżeli nie keramzyt, to co? Też mi się wydaje, że kilkadziesiąt tysięcy za dużo wychodzi u nich.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Quendi
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja właśnie wycofałem się z keramzytu na rzecz silki ..... ale wpadłem na jeden dziennik gdzie buduje http://www.domyheban.pl/pl/aktualnos...pasywnego.html
    ...i mnie zainteresował. Kończę projekt i wysyłam im do wyceny. juwicz fajnie to przedstawia
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...arapety-gotowe
    Pozdrawiam Quendi

  8. #28

    Domyślnie

    Baardzo nie polecam tej firmy. Budowa domu to walka. Firmy współpracujące, które wykonują roboty popełniają masę błędów, wydawać by sie mogło ze kierownik powinien to wyłapać, ale nic bardziej mylnego, potrafi kłócić sie ze wszystko jest dobrze wykonane, lekceważy to co sie do niego mowi. Cały czas trzeba kontrolować co sie dzieje bo non stop cos partacza. W zyciu drugi raz bym z nimi nie budowała. Nam doszło jeszcze 50 tys kosztów oprócz tych zawartych w umówię, a bo działka podmokła, pogoda brzydka, zła droga. Z czasem budowy tez nie jest różowo dom nadal w budowie a mija juz prawie 1,5 roku od podpisania umowy.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    duke_ut

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lalali Zobacz post
    Baardzo nie polecam tej firmy. Budowa domu to walka. Firmy współpracujące, które wykonują roboty popełniają masę błędów, wydawać by sie mogło ze kierownik powinien to wyłapać, ale nic bardziej mylnego, potrafi kłócić sie ze wszystko jest dobrze wykonane, lekceważy to co sie do niego mowi. Cały czas trzeba kontrolować co sie dzieje bo non stop cos partacza. W zyciu drugi raz bym z nimi nie budowała. Nam doszło jeszcze 50 tys kosztów oprócz tych zawartych w umówię, a bo działka podmokła, pogoda brzydka, zła droga. Z czasem budowy tez nie jest różowo dom nadal w budowie a mija juz prawie 1,5 roku od podpisania umowy.

    Niestety ale mam podobne wrażenia, teraz bym wziął budowlańca prawnika i przed podpisaniem umowy ją skonsultował, bo to co mówią, przed nie wiele ma wspólnego po... Niestety człowiek uczy się na błędach, a dla tych co się jeszcze zastanawiają czy z nimi budować: wszystko na piśmie jest potrzebne ... żadne słowne obietnice. Często jak piszecie do nich z kilkoma rzeczami odpisują na jedną, najmniej problematyczną ... Im się nie spieszy.
    Ciężko ich zmusić do respektowania umowy (np terminy), ...
    Częste szkolenia pracowników, ale to chyba z socjotechniki, bo nie z wiedzy technicznej....
    Ostatnio edytowane przez duke_ut ; 29-08-2018 o 17:00 Powód: korekta

  10. #30

    Domyślnie

    Też z żoną powoli rozglądamy się za jakąś firmą, która zajęłaby się budową od początku do końca. Poleciłby ktoś jakąś pewną firmę? ( technologia na razie bez znaczenia ).

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaapus Zobacz post
    Przede wszystkim witam,
    a o jakiej technologii mówisz? Myślimy nad keramzytem, ale cena mnie też rozbraja. Mam wycenę z Abakonu, byliśmy na spotkaniu. Projekt domu muszę jednak zmienić biorąc pod uwagę ich koszty. NIe mam czasu na stawianie domu z pustaka ze względów finansowych (muszę jednocześnie z budową sprzedać obecny dom). Więc jeżeli nie Abakon, to kogo polecacie? Jeżeli nie keramzyt, to co? Też mi się wydaje, że kilkadziesiąt tysięcy za dużo wychodzi u nich.
    Zobacz system3e - jakaś nowa sprawa - jak chcesz sam budować minimalizując koszty.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Cześć, koniecznie musisz mieć inspektora nadzoru, jeżeli chcesz się wybudować bez poznawania szczegółów. W innym wypadku do dokonania prawidłowego wyboru będziesz musiała znać różnice czyli czytać i robić doktoraty w tych tematach. Druga sprawa dopilnowanie. Choćby firma zarabiała na twoim domie 200 tyś nie ma pewności że przyjadą najlepsi fachowcy.
    Jak zobaczą, że nikt się nie interesuje to zrobią jak wszędzie i jak zawsze.
    Nie zgadzam się z takim generalizowaniem,
    Znam firmy które nie należą do najtańszych stąd też klient nie koniecznie z forum ale to działa i detale są wygłaskane - patrz remonty zabytków itp.
    Czy to budowlaniec czy prawnik, są ludzie którzy od siebie dużo wymagają i tym samym od innych. Wówczas budowa prowadzona przez takiego człowieka ma większe prawdopodobieństwo powodzenia i wykluczenia kardynalnych błędów.
    Kasa to kolejna płaszczyzna - przecież wszyscy pracujemy po części dla fun-u a po części dla kasy tak więc im lepszy tym droższy.
    Żeby odróżnić lepszego wykonawcę od potencjalnego gamonia który sobie wymyślił że firmą będzie zarządzał to też kilka albo nawet kilkanaście inwestycji trzeba zrealizować.
    Drogo jest pojęciem względnym - wielu budowlańców sprzedaje nam razem z domem swoje know how.
    Biję się z myślą że każdy Polak to budowlaniec bo każdy z rodaków malował choć by mieszkanie to i doświadczenie na budowie zdobył.

    Propozycja moja jest taka:
    Poszukaj w gronie rodziny, znajomych kogoś kto zęby zjadł na realizacji inwestycji i uznaj go za guru daj mu parę groszy zanadzór i do przodu.
    To tylko dom.... samochód łatwiej kupić choć nie jest się mechanikiem?

  13. #33

    Domyślnie

    Lepszy kermazyt czy drewno?
    Pozdrawiam.

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglatech Zobacz post
    Lepszy kermazyt czy drewno?
    Silikat

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doraja

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bielsko biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Stanowczo odradzam budowę domu z abakonem. Przed podpisaniem umowy obiecywali nam złote góry, miało być szybko, łatwo i przyjemnie. Niestety, okazało się, że to raczej droga przez mękę. Brak odpowiedzi na maile, telefony. W końcu straciliśmy cierpliwość i rozwiązaliśmy umowę.
    Nie polecam. Grają na czas, nie mają ludzi do pracy i sztucznie przeciągają wszystko. A w umowie nie ma żadnych dat, bo przecież nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na zezwolenie (zamienne, bo już mieliśmy zezwolenie na inną technologię), więc teoretycznie nie ma się do czego przyczepić.
    Uważajcie na Abakon.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doraja Zobacz post
    ....
    Nie ma to jak rejestracja tylko i wyłącznie w celu dodania "wiarygodnej" opinii.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doraja

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bielsko biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz, że moja opinia nie jest wiarygodna? Sparzyliśmy się na firmie Abakon i dlatego przestrzegamy innych. Tyle na temat. Jeśli chcesz z nimi współpracować, to Twój wybór, ale przynajmniej wiesz na czym stoisz.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doraja Zobacz post
    Dlaczego uważasz, że moja opinia nie jest wiarygodna? Sparzyliśmy się na firmie Abakon i dlatego przestrzegamy innych. Tyle na temat. Jeśli chcesz z nimi współpracować, to Twój wybór, ale przynajmniej wiesz na czym stoisz.
    Kiedy zdecydowaliście postawić na prefabrykaty kermazytowe, kiedy zaczęliście rozmowy z abakonem? kiedy podpisaliście umowę i kiedy ją rozwiązaliście?
    Też się zastanawiam nad tą firmą w celu przyszłej budowy
    pozdrawiam

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Doraja

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Bielsko biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Kiedy zdecydowaliście postawić na prefabrykaty kermazytowe, kiedy zaczęliście rozmowy z abakonem? kiedy podpisaliście umowę i kiedy ją rozwiązaliście?
    Też się zastanawiam nad tą firmą w celu przyszłej budowy
    pozdrawiam
    Umowę podpisaliśmy w kwietniu. Obiecali, że budowa zacznie się najpóźniej pod koniec sierpnia. W umowie nie ma jednak żadnych dat rozpoczęcia budowy. Jedyny zapis jakiego można się trzymać to 3 tygodnie od uzyskania prawomocnego zezwolenia na budowę. Mieliśmy własny projekt, który mieli zaadoptować pod prefabrykaty, to miała być formalność. Mieliśmy również zezwolenie na budowę, ale po zmianie projektu musieliśmy się starać o zezwolenie zamienne, to również miała być formalność. Niestety, projekt był kilka razy poprawiany, bo ciągle były w nim jakieś pomyłki. W końcu trafił do urzędu. Po złożeniu projektu, otrzymaliśmy z urzędu wykaz błędów znajdujących się we wniosku złożonym przez Abakon (po jakichś 2 tygodniach, więc szybko). Po poprawkach kolejne poprawki. Nie mieliśmy już cierpliwości, więc sami odebraliśmy zezwolenie, które przesłaliśmy do abakonu. Do 2 tygodni mieliśmy się spotkać z koordynatorem naszej budowy. I znowu schody, bo zezwolenie nie było prawomocne. Załatwiliśmy to, ale też rzuciliśmy rozwiązanie umowy na stół. To był początek września. Wtedy miały przynajmniej stać ściany, jeśli nie całość.
    Dodam, że kontakt po podpisaniu umowy praktycznie żaden. Jak już złapią klienta, to przestają się starać i grają na czas.
    Na nasz projekt zostały naniesione poprawki długopisem, brak wizualizacji, a o wersję elektroniczną musieliśmy się wykłócić. Przypominam, że jest XXI wiek.
    I jeszcze jedno, stwierdzili, że te wszystkie błędy w projekcie i dokumentach składnych do urzędu to norma. Przy pierwszym projekcie i zezwoleniu nie mieliśmy żadnych pism z urzędu, a projektant przyniósł nam prawomocne zezwolenie na budowę.

    Stanowczo odradzam budowę z abakonem.

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sonka75

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    rydułtowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    1

    Domyślnie Wahom sie ;)

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mój 118m2 pow.uzytkowej technologią murowana,bardzo dobrze izolowany jak na tamte czasy wyniósł 320tys.zl brutto,wyposażony i umeblowany czyli do wprowadzenia się.
    300tys.zl netto za 100m2 to bardzo dużo i jeszcze do tego podatek i wyposażenie czyli +100tys.zl.
    I to by się zgadzało bo dostałem od nich ofertę na 340tys.zl za mój za deweloperski.
    Witam, ptanie mam. Skoro nie z abakonem budowałeś, to z jaką firmą? Czy może sam? Bpo różnica rzeczywiście spora

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony