dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 82
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 1635
  1. #1501

    Domyślnie

    Wypłaty zarządu to promil w kosztach takiej firmy.
    Cene prądu windować beda (co rok bardziej) koszty zakupu limitów na emisje CO2. U nas prawie cały prąd bierze sie ze spalania wegla który emisje ma potworne. Zapłacimy za to juz w przyszłym roku zaraz po wyborach. nie spodziewam sie od razu podwyzki o 50%, raczej kilka razy po 10% co np pol roku. Spolecznstwo takie podwyżki lepiej przyswaja.

  2. #1502
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Dawno już pisałem , że będzie co roku maks 10-15 % podwyżki ale cyklicznie. Oczywiście zaraz przyjdą kablarze zaklinać rzeczywistość , że od 100 lat ceny prądu oscylują wokół 50 gr Zobaczymy

  3. #1503
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ale troche tak jest ...w 2011 było bez opłat 0,2828 za kWh , a w 2017 0,2424 (mam nadzieję ,że nie pomyliłem bo dawno tego nie podawałem ,Enea , g11, nie mam kabli) . Teraz nie wiem bo od roku nie dostaję faktur

    Tylko przybywa opłat i przybywać będzie... i obstawiam ,że teraz po wyborach bańka w końcu pęknie i ceny poszybują .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqs76 Zobacz post
    Kurcze, przeczytałem ostatnie 15 stron tego watka i dalej nie wiem co wychodzi taniej w eksploatacji (CO I CWU) - kocioł kondensacyjny czy powietrzna pompa ciepła. Może właściciele jednego i drugiego powrzucali by swoje wyniki z krótkim opisem domu (temperatury,ocieplenie stolarka, rekuperacja, jaki kocioł/pompa). Dało by to jakąś możliwość weryfikacji tych wszystkich artykułów/reklam w których nowe pompy wychodzą w eksploatacji taniej niż kondensat. (oczywiście przy podłogówce)
    Witam,

    Porównując koszty ogrzewania budynku powietrzną pompą ciepła i kotłem kondensacyjnym niższe koszty ogrzewania uzyskiwane są z pracy pompy ciepła. Pompa ciepła dzięki rewersyjnej pracy może być wykorzystywana także do chłodzenia budynku w sezonie letnim poprzez wykorzystanie instalacji ogrzewania podłogowego. Pod kątem kosztów inwestycyjnych, kocioł kondensacyjny jest znacznie tańszym rozwiązaniem.
    W celu uzyskania dodatkowych informacji o kotłach lub pompach ciepła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych oraz pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  5. #1505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał booot Zobacz post
    Wypłaty zarządu to promil w kosztach takiej firmy.
    Cene prądu windować beda (co rok bardziej) koszty zakupu limitów na emisje CO2.
    Certyfikaty CO2 to pdatek - państwowa firma przekłada do budżetu państwa. Wszystko zostaje w rodzinie. Państwo ma tylko bat nad sobą jedynie w pistaci UE żeby te pieniądze oddać konsumentom - ale jak pokazuje g12as i blokada podwyżek dla konsumentów znajduje na to sposoby.
    Firmy energetyczne płaczą i chwalą się rosnącym zyskiem.


    źródło

    A ceny certyfikatów wcale nie są takie rekordowe.

  6. #1506
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wjakim kierunku pójdzie UE czyżby w tym

    http://gramwzielone.pl/dom-energoosz...ch-i-olejowych
    Fajnie, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę, że w Austrii w zeszłym roku z powodu wpuszczenia zielonych certyfikatów na giełdę = spekulacja, cena prądu podskoczyła najwięcej w Europie.

    Przed wpuszczeniem na giełdę certyfikaty kosztowały 5-6ero/szt po wejściu na giełdę skoczyły do 35...no i pan płaci, pani płaci.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 17-04-2019 o 20:00

  7. #1507
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=JTKirk;7809797]dla mnie to w ogóle jest niejasno napisane...
    http://www.nfosigw.gov.pl/gfx/nfosig...01-15__003.pdf


    No właśnie, ja to rozumiem tak, że tabela nr 1 dotyczy nowo budowanych domów i kwot dofinansowanie poszczególnych instalacji i nie ma tu dyskwalifikacji z uwagi na zbyt wysoki dochód. Tabela nr 2 dotyczy starych domów poddanych termomodernizacji i wtedy najlepiej zarabiający nie dostają nic.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  8. #1508

    Domyślnie

    @Julka Bobek - wszystko wyjdzie w praniu...dobrze by było, gdyby ktoś napisał, jeśli dostanie dofinansowanie na nowo budowany dom tak jak piszesz...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #1509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Certyfikaty CO2 to pdatek - państwowa firma przekłada do budżetu państwa. Wszystko zostaje w rodzinie. Państwo ma tylko bat nad sobą jedynie w pistaci UE żeby te pieniądze oddać konsumentom - ale jak pokazuje g12as i blokada podwyżek dla konsumentów znajduje na to sposoby.
    Firmy energetyczne płaczą i chwalą się rosnącym zyskiem.


    źródło

    A ceny certyfikatów wcale nie są takie rekordowe.
    Mało wiesz ...
    Dowiedz się ile płacą firmy za prąd i właśnie tyle powinny płacić tez osoby prywatne a nawet więcej , bo nie biorą prądu hurtem ...

    Certyfikaty to "towar" i jest nimi obrót na giełdzie i firmy kupują w takiej cenie jak jest na giełdzie a to jest towar 'spekulacyjny" więc ceny mooocno się zmieniają i cały czas rosną.
    Ale na to zgodziło się PO przyjmując pakiet klimatyczny ...

    UE sobie poradzi , bo mają elektrownie atomowe , wiatrowe i itd a my przecież jesteśmy krajem gdzie naszym "skarbem" jest węgiel i górnicy więc za to będziemy płacić naszymi pieniędzmi , zdrowiem i ... życiem ...

    Tak naprawdę to firmy płacą za tańszy prąd dla osób prywatnych ...

    Obecnie prąd to towar "polityczny" i cena jest "regulowana" przez polityków (wybory).

    jakby się go "uwolniło" to by się ludzie mooooocno zdziwili , bo koszty "produkcji" prądu są bardzo wysokie ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 18-04-2019 o 06:56
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #1510

    Domyślnie

    Przeciez ta kasa z certyfikatow na limity CO2 w zaden sposob nie trafia do budzetu panstwa wiec jak można to podatkiem nazwać. Teraz to można traktować jak surowiec bez ktorego produkcja energii jest niemozliwa. Surowca tego będzie coraz mniej a potrzeb na energie coraz więcej wiec wiadomo jak to wpłynie na ceny.

  11. #1511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał booot Zobacz post
    Przeciez ta kasa z certyfikatow na limity CO2 w zaden sposob nie trafia do budzetu panstwa wiec jak można to podatkiem nazwać.
    Doprawdy? To kto dostaje kaskę za ten wirtualny surowiec?
    Hint

  12. #1512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    jakby się go "uwolniło" to by się ludzie mooooocno zdziwili , bo koszty "produkcji" prądu są bardzo wysokie ...
    To skąd te zyski firm energetycznych?
    Za bardzo wierzysz w lobbystom i marketingowcom.
    Uzasadniałem, czemu nigdy ceny dla wyborców nie zostaną uwolnione. Produkcja i dystrybucja to głównie spółki państwowe, więc rząd ma bezpośredni wpływ na decyzje. URE to nie jedyna linia "obrony" konsumenta.

  13. #1513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ale ich właściciele już tak
    Jakich firm? Jednoosobowe DG jadą zazwyczaj na taryfach cywilnych. Współwłaściciele, udziałowcy i akcjonariusze spółek dzielą się na ten promil, co wie po jakich cenach ich spółki kupują prąd i przytłaczającą większość, co nie wie.
    Więc to nie jest elektorat, o który warto zabiegać.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-04-2019 o 09:38

  14. #1514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .

    Jak mieszkanie bądź nie wpływa na stawkę za kWh?
    Na stawki nie, na strukturę zużycia już tak.
    Ale dlatego pytałem, czy te stawki są możliwe do osiągnięcia jeszcze.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na stawki nie, na strukturę zużycia już tak.
    Struktura? 100% ogrzewania w taniej. Czy mieszkam, czy nie mieszkam - dokładnie tak samo. A rozmawiamy o opłacalności ogrzewania, nie gotowania.

  16. #1516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli sie z CO i CWU mieścisz w taniej to ok.
    Pytanie, jaka cenę kWh za "grzanie" i "gotowanie" zobaczysz za rok

  17. #1517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pytanie, jaka cenę kWh za "grzanie" i "gotowanie" zobaczysz za rok
    Mam spory wybór. Mogę płacić standardowe 35gr/kWh, 21 w g12as albo zmienić dostawcę i/lub załapać się na jakąś promocję. Pod ooniec roku będę się zastanawiał. A nawet, gdyby ziścił się czrny scenariusz, w który nie wierzę, mogę w każdej chwili zainstalować PV jak dojdę do wniosku, że względem najlepszej opcji bez PV zwróci mi się w max 8 lat.

  18. #1518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    A jeszcze odnośnie ofert na energię elektryczną-przypomniałem sobie dlaczego u mnie odpadła G12as. Wtedy było tak ( chyba jest tak nadal) , że stawka ta dotyczyła kiedy wystąpi wzrost zużycia prądu- a ja już grzałem PC i nie mogłem z tego skorzystać (no jeszcze u mnie na grzejnikach mam tylko 60% w T2)
    Druga sprawa - nie było ofert na G12W z T2=0,00 pln przez całą umowę.
    Teraz przeglądałem oferty ( choć mam jeszcze 20 miesięcy umowę) i jakiś super warunków nie widzę ( szczególnie za 0,00 pln) raczej jest po prostu wyraźnie drożej...
    Tymczasem
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 18-04-2019 o 17:47 Powód: Uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #1519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Po wyborach sprawa się wyjaśni

    Wysoką cenę prądu powodują wysokie ceny węgla + ciągle rosnące ceny za "zielone certyfikaty" ...
    Dodatkowo przerost zatrudnienia , mnóstwo dyrektorów , prezesów i "wybitych specjalistów z PO/PIS" którzy oczywiście musza mieć pensje idące w dziesiątki , setki tysięcy złotych też powoduje duuuuże "koszty" firmy ..

    Nie ma tak naprawdę żadnych podstaw aby gospodarstwa płaciły mniej niż firmy a nawet powinny płacić więcej , bo firmy biorą prąd hurtowo więc powinny mieć lepsze ceny niż "detaliści" ...

    Tak naprawdę za niskie ceny prądu dla osób prywatnych płacą firmy ...
    . Wiceminister Skobel prowadzi już rozmowy z samorządami, tak aby przygotować je na „odmrożenie cen”. Ceny prądu dla gospodarstw domowych w tym roku pozostaną zamrożone.
    https://wysokienapiecie.pl/18854-res...-cenach-pradu/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #1520

    Domyślnie

    W kwietniu tego roku napisałem:

    "Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja."

    Teraz bitcoin mocno spadł i jest po 10290$. Więc gdyby osoba, do której pisałem post w kwietniu kupiła zamiast PV za 30tyś 1,5 bitcoina to by miała 15435$, czyli 60659,55zł. Przez 4 miesiące.Czyli zgodnie z tym co pisałem, fotowoltaika po 10 latach, zysk: 0zł. Alternatywna inwestycja, w tym wypadku bitcoin, zysk po 4 miesiącach: 30659,55zł.

Strona 76 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony