dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 82
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.635 z 1635
  1. #1621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Miszcz henryś liczy


    4,55kWp kosztowało 12k. Dzięki temu rozwiązaniu nie płace za drogi prąd i cześć taniego

    Ale licz henryś dalej
    Miszczu finansjery a te 12 klocków to za darmo dostałeś i dzięki temu zapłaciłeś już 12 tysiaków i teraz policz kiedy inwestycja się zwróci bo ja za 12 tys z osiem lat miałbym opłacone rachunki za prąd. Więc nie kłam że masz obniżkę o 70%, za kilka lat gdy inwestycja się zwróci może tak będziesz miał ale na chwil obecną to jesteś jeszcze na minusie.

  2. #1622

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    . Aż tu nagle jeb, info na grupie tych co tam kupili "kto składa papiery na gaz ? " . odpowiedź : 10 osób na dzień dobry . Oby nikt obok nas
    Bo to są ludzie którzy myślą po "staremu" że prąd jest drogi i tak utwierdzają siebie w tym zakłamaniu a co gorsza jeszcze innych a wystarczy poczytać, popytać, policzyć i wyjdzie że prąd nie jest drogi. przykład? Jak opowiadałem że będę miał zamiast kuchenki gazowej płytę indukcyjną to większość śmiała się że na prąd nie zarobię ( a było to już kilka ładnych lat do tyłu) a dzisiaj? indukcje wypierają w szybkim tempie gazówki, widzę to po swoich znajomych którzy pozamieniali gazówki na indukcję.

  3. #1623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Miszczu finansjery a te 12 klocków to za darmo dostałeś i dzięki temu zapłaciłeś już 12 tysiaków i teraz policz kiedy inwestycja się zwróci bo ja za 12 tys z osiem lat miałbym opłacone rachunki za prąd. Więc nie kłam że masz obniżkę o 70%, za kilka lat gdy inwestycja się zwróci może tak będziesz miał ale na chwil obecną to jesteś jeszcze na minusie.
    I co kto nie ryzykuje ten łazi do roboty


    Bez podwyżek zwrot po 5,2 roku pozostały 4 lata. Za 4 lata kapitał się zwróci. A sprzet na dachu (o jakiejś nieokreślonej wartości) będzie zarabiał dalej.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #1624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Jestem prawie pewny, że wystarczy poczekać poł roku - rok w zalezności od tego cię będzie działo...
    o 8 latach nie myślę teraz nawet...
    Dzisiaj 1,0 BTC = 237.000 PLN.
    Za pół roku 1,0 BTC będzie = 400.000 PLN?
    A za 8 lat 1,0 BTC = 400.000.000.000 PLN?
    Czy ktoś coś kupuje za BTC czy szkoda mu kupować za BTC bo co 5 minut rośnie wartość BTC?

    Teraz 1,0 BTC = 236.287 PLN.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #1625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    I co kto nie ryzykuje ten łazi do roboty

    Bez podwyżek zwrot po 5,2 roku pozostały 4 lata. Za 4 lata kapitał się zwróci. A sprzet na dachu (o jakiejś nieokreślonej wartości) będzie zarabiał dalej.
    Kumpel założył niedawno 10kW , dom z lat 80 .
    Zapytałem kiedy mu się to zwróci ?
    Odpowiedział. A tobie kiedy zwrócą się rachunki które będziesz płacił w wybudowanym domu Tauronowi ?

    W sumie jakby nie patrzeć to nigdy.... No i tak jak kulibob pisze, graciarnia zostanie na dachu dłużej, a jak prąd podrożeje to już tylko odcinać kupony

  6. #1626
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Miszczu finansjery a te 12 klocków to za darmo dostałeś i dzięki temu zapłaciłeś już 12 tysiaków i teraz policz
    Luzik, kulibob to swego rodzaju Sasin obecnie
    kulibob wdupil kiedyś tam dużą kasę w kocioł na węgiel w komin i w kotłownie i tak jak Sasin mówi,że nic się nie stało
    Starzy pamiętają i traktują gościa jak Sasina

  7. #1627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Luzik, kulibob to swego rodzaju Sasin obecnie
    kulibob wdupil kiedyś tam dużą kasę w kocioł na węgiel w komin i w kotłownie i tak jak Sasin mówi,że nic się nie stało
    Starzy pamiętają i traktują gościa jak Sasina
    Co rozumiesz przez dużo pieniędzy?

    Jedynie gdzie można uznać stratę to komin jednak nie wiwadomo czy kiedyś się nie pprzyda.

    Kocioł kosztował ok 6-7k pracował 5 lat i został sprzedany za 2800+ cześć starego osprzętu. m2 to nie koszt ponieważ pełniąteraz inna funkcję. Pożyteczniejszą niż prysznic tam gdzie nie powinien być.

    Modernizacja kosztowała 32k (minus 5, minus ulga4,6kminus sprzedane graty ok 4k) nie wiem czy czegoś nie pominąłem
    czyli 18,4k za grzanie,chłodzenie, podgrzewanie basenu ,uzyskane miejsce magazynowe, niższe koszty i mniej roboty.

    Wystaw giry na taras i udawaj szejka z węglowego zadupia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #1628

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dzisiaj 1,0 BTC = 237.000 PLN.
    no trochę PV by za to było, gdyby trochę poczekać, prawda?

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Za pół roku 1,0 BTC będzie = 400.000 PLN?
    A za 8 lat 1,0 BTC = 400.000.000.000 PLN?
    Czy ktoś coś kupuje za BTC czy szkoda mu kupować za BTC bo co 5 minut rośnie wartość BTC?

    Teraz 1,0 BTC = 236.287 PLN.
    nie wiem co będzie za pół roku, nie jestem wróżem maciejem, a magiczna kula gdzieś mi się zapodziała....
    I nie zapominaj, że to nie tylko rośnie, wystarczy spojrzeć na wykres w trochę dłuższej perspetywie...
    ale....dobra rada
    https://www.lookintobitcoin.com/charts/mvrv-zscore/
    dobre miejsce na zakupy jest jak osiągamy te niebieskie pole
    Oczywiście, dopóki nie sprzedasz, to zysk jest czysto papierowy..nie można też zapominać o 19% podatku...detal, ale jakże istotny

    Widzisz, z mojego punktu widzenia, to najlepsza inwestcja długoterminowa. pisałem o bitfilar.pl i emeryturze za litecoiny? Sam podchodzę do tego podobnie...nie tylko ja...synowie mają komputery z kartami graficznymi
    Sprzęt starszego wyciąga 90Mh/s, co miesięcznie daje około 0.12 ETH
    sprzęt młodszego wyciąga 75Mh/s, co miesięcznie daje około 0.1 ETH
    Jak oprzą się pokusie zbyt szybkiego wydania tych pieniędzy, to jestem przekonany, że za jakiś czas za te pieniądze będą sobie mogli sfinansować studia, kupić mieszkanie, czy co tam jeszcze będą chcieli

    A odpowiadając na twoje pytanie - tak, teraz mi szkoda kupować za BTC, czekam na odpowiedni moment, żeby zrealizować zyski,,,wyjść do stable coinów (to nie powoduje obowiązku podatkowego!) - a jak cena wróci w obszar "niebieski" to będę gotowy na zakupy....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #1629

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    I co kto nie ryzykuje ten łazi do roboty


    Bez podwyżek zwrot po 5,2 roku pozostały 4 lata. Za 4 lata kapitał się zwróci. A sprzet na dachu (o jakiejś nieokreślonej wartości) będzie zarabiał dalej.
    Czyli dopiero za cztery lata będziesz mógł powiedzieć że masz taką czy siaką obniżkę za prąd. Sprzęt na dachu i pod dachem nie będzie wiecznie sprawny w 100%.
    Natomiast co do pracy to nie jest wstyd pracować, wstyd jest kraść i z d... spaść i wiesz co Ci jeszcze powiem, doczytałem kąta oka że miałeś problemy z alkoholem (gratuluję że z tego wyszedłeś) i już niejednego bizmesmena widziałem to przez alkohol przepuścił cały majątek a Ty chwalisz się że masz tyle i tyle kasy, sorrki ale jak już pisałem oczy możesz mydlić samemu sobie bo ja życie znam. Tak gdzie wchodzi alkohol jako nałóg tam nie ma mowy o zdrowym i porządnym biznesie.

  10. #1630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czyli dopiero za cztery lata będziesz mógł powiedzieć że masz taką czy siaką obniżkę za prąd. Sprzęt na dachu i pod dachem nie będzie wiecznie sprawny w 100%.
    Natomiast co do pracy to nie jest wstyd pracować, wstyd jest kraść i z d... spaść i wiesz co Ci jeszcze powiem, doczytałem kąta oka że miałeś problemy z alkoholem (gratuluję że z tego wyszedłeś) i już niejednego bizmesmena widziałem to przez alkohol przepuścił cały majątek a Ty chwalisz się że masz tyle i tyle kasy, sorrki ale jak już pisałem oczy możesz mydlić samemu sobie bo ja życie znam. Tak gdzie wchodzi alkohol jako nałóg tam nie ma mowy o zdrowym i porządnym biznesie.
    Coś to forum ostatnio nie chodzi.

    JA to widze inaczej nie mam podstaw aby uważać że instalacja się nie zwróci. Pozatym trzeba wziaść pod uwagę wartość zainstalowanych gratów ale to pominąłem nie chce mi się tego szacować.

    Picie powodowało obniżenie odkładanych środków i czestsze błedy. Jest różnica między piciem dwóch czteropaków czasami wódki codziennym a zalewaniem sie w trupa. Pozatym to odległa sprawa gdzieś sprzed 7 lat

    Nikomu nie mydle oczu siedzę teraz na dupie i już nie pracuje przynajmniej nie w normalny sposób. Ale najważniejsze w tym jest utrzymywanie kosztów życia na niskim poziomie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #1631

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Coś to forum ostatnio nie chodzi.

    JA to widze inaczej nie mam podstaw aby uważać że instalacja się nie zwróci. Pozatym trzeba wziaść pod uwagę wartość zainstalowanych gratów ale to pominąłem nie chce mi się tego szacować.
    .
    Coś tam informatycy grzebią i dlatego forum szwankuje.
    Nie twierdze że inwestycja się nie zwróci, ale dopóki poniesione koszty nie wyjdą na zero nie ma mowy abyś zarabiał. Nie każdemu też opłaca się instalować PV bo do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie. A jak słyszę reklamy że prąd mamy za darmo z fotowoltaiki i jest się niezależnym to śmiech mnie ogrania a z drugiej strony złość że jeszcze tak potrafią ludzi ogłupiać. Bo ludzie jak słyszą że coś jest za darmo to lecą w podskokach aby to mieć i nie patrzą na "uboczne" skutki.

  12. #1632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Coś tam informatycy grzebią i dlatego forum szwankuje.
    Szwankuje od kilku dni. A informatycy to może dopiero zaczną naprawiać.
    Wpis redakcji brzmi jakby szukali - kto to ma zrobić, albo czekają na tych co w weekendy nie pracują.

    Redakcja: Mamy informację, że programiści naprawiają błędy. Zadania są delegowane, czkamy.

    Pierwsze zdanie, ze niby prace trwają, drugie zdanie, ze szukają ehhh
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #1633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Coś tam informatycy grzebią i dlatego forum szwankuje.
    Nie twierdze że inwestycja się nie zwróci, ale dopóki poniesione koszty nie wyjdą na zero nie ma mowy abyś zarabiał. Nie każdemu też opłaca się instalować PV bo do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie. A jak słyszę reklamy że prąd mamy za darmo z fotowoltaiki i jest się niezależnym to śmiech mnie ogrania a z drugiej strony złość że jeszcze tak potrafią ludzi ogłupiać. Bo ludzie jak słyszą że coś jest za darmo to lecą w podskokach aby to mieć i nie patrzą na "uboczne" skutki.
    Co rozumiesz przez uboczne skutki?

    Ja swoją optymizowałem pod czas zwrotu a nie pod pełne pokrycie. Bo przy zwrocie 10 lat ryzyko polityczne uważam za zbyt duże
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #1634
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co rozumiesz przez dużo pieniędzy?

    Jedynie gdzie można uznać stratę to komin jednak nie wiwadomo czy kiedyś się nie pprzyda.

    Kocioł kosztował ok 6-7k pracował 5 lat i został sprzedany za 2800+ cześć starego osprzętu. m2 to nie koszt ponieważ pełniąteraz inna funkcję. Pożyteczniejszą niż prysznic tam gdzie nie powinien być.

    Modernizacja kosztowała 32k (minus 5, minus ulga4,6kminus sprzedane graty ok 4k) nie wiem czy czegoś nie pominąłem
    czyli 18,4k za grzanie,chłodzenie, podgrzewanie basenu ,uzyskane miejsce magazynowe, niższe koszty i mniej roboty.

    Wystaw giry na taras i udawaj szejka z węglowego zadupia
    Godo sie gyry abo szłapy .

  15. #1635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Temat watku to Gaz ziemny vs powietrzna pompa ciepła.

    Czy jest już wynik ? Bo przeczytałem ostatnie 5 stron i mam wrażenie że jest o podwyżkach, Sasinie ale nie ma odpowiedzi na zadane pytanie.

    Zamierzam zbudować domy na sprzedaż ( szeregówki lub bliźniaki ) i zastanawiam się czy walczyć o podłączenie gazu - 80 - 100 metrów ?
    Pompę ciepła znam bo ją mam we własnym domu, ale wydaje mi się że łatwiej będzie sprzedać dom ogrzewany gazem.
    Największy minus gazu to czas potrzebny na doprowadzenia instalacji i koszty papierologii. Ale jeśli mówimy o 12 odbiorcach to może zadziała efekt skali ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 82 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony