dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 82
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1635
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jakoś we Wiedniu jest w centrum miasta, Kopenhaga ma na uboczu, ale obok dużych osiedli.
    A u nas, się nie da.
    Mimo dużego dofinansowania z EU.
    U nas ludzie sami wolą spalać swoje śmieci . Samorządy chyba też wychodzą z tego założenie, bo przynajmniej w kilku gminach w okolicy wywóz śmieci od zeszłego roku wygląda tak:
    - w cieplejszej połowie roku odpady zmieszane co 2 tygodnie
    - w chłodniejszej połowie roku odpady zmieszane co 4 tygodnie, ale dodatkowo wywóz popiołu - czyli zakłada się, że w zimie jest mniej śmieci, ale więcej popiołu - ciekawe co według tego założenia dzieje się z tymi śmieciami?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #1602

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Miała być spalarnia śmieci.
    Niestety mieszkańcy okolicy spalarni, zaprotestowali.
    Jakoś we Wiedniu jest w centrum miasta, Kopenhaga ma na uboczu, ale obok dużych osiedli.
    A u nas, się nie da.
    Mimo dużego dofinansowania z EU.
    Polska to nie UE . To republika bananowa ..

    Tutaj mamy mnóstwo odpowiednich służb ale jakoś co chwilę płoną składowiska śmieci , śmieci których nigdy tam nie powinno być.
    Urzędnicy zawsze ślepi , nic nie mogący , nic nie widzący , policja , prokuratura też nic nie widzi ,nie słyszy , nie może ...

    Cwaniaczki przywożą śmieci , składują , zarabiają na tym olbrzymią kasę a potem podpalają albo później utylizacją musi zająć się podatnik.

    W tym kraju nikt rozumny nie zgodzi się na budowę takiego czegoś , bo wie że i tak później nikt tego nie będzie kontrolował a właściciel bedzie dążył do największego zysku a zdrowie mieszkańców ma głęboko w d...

    Jakoś nie słyszałem i nie czytałem aby w innych krajach UE paliły się nonstop nielegalne składowiska śmieci a właściciele śmiali się w twarz policji , prokuraturze , odpowiednim służbą. W normalnym kraju Ci ludzie gnili by w więzieniach a ich całe majątki zostały by skonfiskowane na poczet odszkodowań , także mieszkańców którzy ucierpieli na skutek składowanych tam nielegalnie śmieci i ich podpaleniu ..

    A u nas to bardzo dochodowy biznes. "Utylizacja" poprzez spalanie.

    Zastanawiam się jedynie czemu ludzie tak sam nie robią. Palić śmieciami w domu , i nie płacić za wywóz śmieci ...

    Przecież w PL to całkowiice legalne i Państwo na to pozwala ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #1603
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    W tym kraju nikt rozumny nie zgodzi się na budowę takiego czegoś , bo wie że i tak później nikt tego nie będzie kontrolował a właściciel bedzie dążył do największego zysku a zdrowie mieszkańców ma głęboko w d...
    W 2019 roku w PL było 8 spalarni odpadów komunalnych. A ludzie protestują przed nowymi, bo się boją, że one trują i smrodzą. Dlatego właśnie na przykładzie miast gdzie już działają trzeba pokazywać, ze to nieprawda. Wiadomo, że lepiej recyklingować, ale ekospalarnia może stanowić uzupełnienie dla recyklingu.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tutaj mamy mnóstwo odpowiednich służb ale jakoś co chwilę płoną składowiska śmieci , śmieci których nigdy tam nie powinno być.
    Urzędnicy zawsze ślepi , nic nie mogący , nic nie widzący , policja , prokuratura też nic nie widzi ,nie słyszy , nie może ...
    A to.. możemy mieć jedynie nadzieję, że prędko się zmieni..
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #1604

    Domyślnie

    Odniosę się do mojej rozmowy z użytkownikiem cuuube w sprawie inwestycji w PV, którą prowadziliśmy w 2019 roku https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7808486

    Cytat Napisał Frofo007
    Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja. Uważam tylko, że jest ciekawą alternatywą.
    Dziś 1,5 bitcoina jest warte 198.301zł. Do usłyszenia za 8 lat.

  5. #1605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Dziś 1,5 bitcoina jest warte 198.301zł. Do usłyszenia za 8 lat.
    Jestem prawie pewny, że wystarczy poczekać poł roku - rok w zalezności od tego cię będzie działo...
    o 8 latach nie myślę teraz nawet...
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 12-01-2021 o 12:28
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #1606

    Domyślnie

    To nie jest portal do naganiania na Bitcoina jak już musicie to od tego jest Bankier itp. Zdecydowanie ostrzegam przed tą bańką spekulacyjną na wirtualnej walucie. Jest to mega niebezpieczny instrument finansowy. Równie dobrze może być tyle wart co sugerujecie za pół roku a nie za 8 lat. W mojej ocenie za 8 lat prędzej będzie wart 0 słownie zero niż osiągnie jakieś niebotyczne wartości. Każdy kto inwestuje w takie wirtualne waluty musi sobie zdać sprawę iż w momencie kiedy dane państwo przykładowa USA zakaże używania tej waluty to kończy się jej przyszłość. Chyba nikt racjonalnie myślący nie wierzy że przy tym dodruku pieniądza co aktualnie jest któreś z mocarstw zrezygnuje z kreowania rynku i swojej waluty.

  7. #1607

    Domyślnie

    Czy ja naganiam na bitcoina?

    Chciałem tylko udowodnić, że miałem rację pisząc 2 lata temu, że jest dużo innych inwestycji lepszych od fotowoltaiki. Gdyby osoba, z którą dyskutowałem zamiast PV kupiła np. BTC to by miała teraz zwrot 170tyś zł. Póki co jest strata 24tyś (3tyś rocznie oszczędności, inwestycja 30tyś). A za 8 lat jak się zepsuje PV to jesteśmy na 0.

    Tak tylko pisze swoje przemyślenia. Inwestowanie w BTC jest bardzo ryzykowne.

  8. #1608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Chciałem tylko udowodnić, że miałem rację pisząc 2 lata temu, że jest dużo innych inwestycji lepszych od fotowoltaiki. Gdyby osoba, z którą dyskutowałem zamiast PV kupiła np. BTC to by miała teraz zwrot 170tyś zł. Póki co jest strata 24tyś (3tyś rocznie oszczędności, inwestycja 30tyś). A za 8 lat jak się zepsuje PV to jesteśmy na 0.

    Tak tylko pisze swoje przemyślenia. Inwestowanie w BTC jest bardzo ryzykowne.
    miałeś rację. Inna sprawa, ze fotowoltaika dobrze się komponuje z kopaniem kryptowalut - coraz więcej osób kombinuje, żeby zamiast oddawać te 20% do sieci, to zużyc to np. uruchamiając koparkę Sprzedawcy sprzętu miningowego też się tym posiłkują....
    Mimo wszystko nie nazwałbym tego instrumentem wysokiego ryzyka. Jak się czegoś nie zna, nie ma o tym pojęcia - to się tego boi. Ten wpis wyżej o zakazaniu tej waluty np. przez USA świadczy tylko o niewiedzy - bo to wszystko już było. Chiny przez jakiś czas zakazały i ....były wahania jak zwykle a w perspektywie długoterminowej nic się stało. A China już nie mają nic przeciwko bitcoinowi. A zdarza się, że zapowiedź delistowania i banowania danej kryptowaluty wręcz powodowały skokowy wzrost jej wartości...ehhh
    Nikt nie zarżnie kury znoszącej złote jajka - wszędzie będzie AML/KYC na maxa....będzie to regulowane jak tylko się da, ale nikt tego nie zabroni. Banki zawsze będą odradzać kryptowaluty...bo to dla nich konkuretncja, to przecież oczywiste
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #1609

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Inna sprawa, ze fotowoltaika dobrze się komponuje z kopaniem kryptowalut
    Mimo wszystko nie nazwałbym tego instrumentem wysokiego ryzyka. Jak się czegoś nie zna, nie ma o tym pojęcia - to się tego boi. Ten wpis wyżej o zakazaniu tej waluty np. przez USA świadczy tylko o niewiedzy - bo to wszystko już było. Chiny przez jakiś czas zakazały i ....były wahania jak zwykle a w perspektywie długoterminowej nic się stało. A China już nie mają nic przeciwko bitcoinowi.
    "Na pewno" fotowoltanika komponuje się z kryptowalutami. Realny prąd a kryptowaluty których w dodatku cały czas przybywa. Szkoda tego nawet komentować. Równie dobrze można zjeść banana lub zjeść wirtualnego banana i uznać że jest to to samo. Mieć panele na dachu lub zapis cyfrowy w komputerze. Oczywiście mocarstwa teraz nie mają nic przeciwko ale kwestia czasu kiedy kryptowaluty będą chciały uszczknąć kawałek tortu walutowego i wtedy zacznie się ich koniec w dodatku bardzo gwałtowny. Kolejnym ostrzeżeniem niech będzie historia Mt. Gox o której to powinien wiedzieć każdy kto będzie miał ochotę inwestować w kryptowaluty. Z naszego podwórka Ideabank zniknął z giełdy a co dopiero jakieś tam kryptowaluty.

  10. #1610

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Kolejnym ostrzeżeniem niech będzie historia Mt. Gox o której to powinien wiedzieć każdy kto będzie miał ochotę inwestować w kryptowaluty. Z naszego podwórka Ideabank zniknął z giełdy a co dopiero jakieś tam kryptowaluty.
    każdy HODLer wie, że środków nie trzyma się na giełdzie, tylko we własnym portfelu.Albo powinien o tym wiedzieć. Nie masz kluczy do konta, to środki tak naprawdę nie są twoje. Z nowszej historii mozna wspomnieć o Bitcurex i Bitmarket....Oczywiście oprócz tego przestrzegać chociaż minimum zasad bezpieczeństwa....
    Ciężko dyskutować z kimś, kto jest tak bardzo negatywnie nastawiony...widzi tylko wady, jednocześnie zapominając o wielu zaletach.....no ale zresztą ten wątek nie do tego służy....z mojej strony EOT.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #1611

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.
    tak tylko chciałem zauważyć, że aktualnie przekroczył 52k$

    kolega Frofo007 miałe rację
    ja w sumie też się nie pomyliłem duzo
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Ja jestem tego prawie pewny...Satoshi pisał kiedyś tam, że docelowo 1BTC będzie wart mln $
    I za 20 lat tak będzie, jeżeli te cykle które są na btc się utrzymają....teraz kurs jest w okolicy 5k$, ale jeszcze całkiem niedawno był dołek 3,2k$ (bodajże grudzień/styczeń) Teraz był atak na kolejne poziomy, korekta, a za 1-2m kolejne wzrostyy. Kolejną bańkę na btc prognozuję na koniec przyszłego roku
    chodzi mi o ten pogrubiony fragment
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #1612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ojej, od 2019 staniał o 16%, a teraz pójdzie do góry o 5,5%

    Oczywiście, że gaz jeszcze zdrożeje. Podobnie jak energia elektryczna.
    Czy pellet.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-04-2021 o 17:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1613

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nieprawda ze gaz zdrożeje a kocioł gazowy jest lepszy od sexu

    https://businessinsider.com.pl/twoje...za-gaz/mh6tczz
    Wg Ciebie gazu zabronią używać, ceny gazu podniosą, kocioł na gaz jest niedobry a tak naprawdę to podaj co ostatnio potaniało, prąd potaniał? etylina czy olej napędowy potaniał? Wszystko idzie do góry i tego nawet taki sprytny i chytry gość jak ty nie powstrzymasz.
    Odnosisz się do gazu z taką ironią jakbyś doznał jakieś ogromnej krzywdy z jego strony.

  14. #1614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wg Ciebie gazu zabronią używać, ceny gazu podniosą, kocioł na gaz jest niedobry a tak naprawdę to podaj co ostatnio potaniało, prąd potaniał? etylina czy olej napędowy potaniał? Wszystko idzie do góry i tego nawet taki sprytny i chytry gość jak ty nie powstrzymasz.
    Odnosisz się do gazu z taką ironią jakbyś doznał jakieś ogromnej krzywdy z jego strony.
    Mi prąd potaniał o ok 70% a zwrot z inwestycji nastąpi za ok 4 lata
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #1615

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mi prąd potaniał o ok 70% a zwrot z inwestycji nastąpi za ok 4 lata
    Cud, masz szwagra w elektrowni?
    Chłopie nie rozumiesz że wyłożyłeś kupę kasy na PV i jeżeli mowa o tanim prądzie to możesz mówić o tym jak wspomniałeś , za cztery lata jak zwróci się inwestycja co i tak wątpię bo zapewne mogą dojść inne wydatki.
    Gdy gość płaci za prąd 150 zł za miesiąc a instalacja PV wyniosłaby go około 15 tys to bez łaski ma kilka lat (10 lat na pewno) opłacony prąd.
    Ale cóż pocieszać można się na różne sposoby.

  16. #1616
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Ja trochę inaczej podszedłem do sprawy zwrotu za instalację PV - uwzględniłem koszty zakupu podzespołów (robocizna moja) i wtedy mi wyszło, że dopiero po wyprodukowaniu około 45 000 kWh przez PV wyjdę "na zero". Było by mnie, ale niestety trzeba oddać 20 % wprowadzonego do sieci.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  17. #1617
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    40 lat mieszkam w bloku z gazem, podłączona jest do niego kuchenka i "junkers" do CWU. W nowym domu który będziemy budowali go nie chcę.
    Powodów jest kilka, im mniej mediów tym lepiej, dodatkowe rachunki, opłaty stałe, sprawdzanie szczelności . No i najgorsze czyli "tłusta kuchnia" i bezpieczeństwo. Nie neguję oczywiście tego w domu w którym gaz juz jest ale......

    Kupiliśmy działkę w szczerym polu, 300m od głównej drogi w której jest gaz. Facet sprzedał 56 działek , powstanie takie małe osiedle na wsi . Działki po 800-1000m . Tak sobie myślę, super, bedzie bez gazu.... Aż tu nagle jeb, info na grupie tych co tam kupili "kto składa papiery na gaz ? " . odpowiedź : 10 osób na dzień dobry . Oby nikt obok nas

  18. #1618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Aż tu nagle jeb, info na grupie tych co tam kupili "kto składa papiery na gaz ? " . odpowiedź : 10 osób na dzień dobry . Oby nikt obok nas
    Ciesz się. Poważnie.
    Myślisz, ze ci ludzie wezmą coś na prąd.
    Jak nie wezmą tego gazu to wezmą ekogroch, pelet.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #1619
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    882

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ciesz się. Poważnie.
    Myślisz, ze ci ludzie wezmą coś na prąd.
    Jak nie wezmą tego gazu to wezmą ekogroch, pelet.
    Na groszek juz chyba nie wydają pozwoleń... ?
    Ostatnio edytowane przez sito ; 16-04-2021 o 19:17

  20. #1620
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Cud, masz szwagra w elektrowni?
    Chłopie nie rozumiesz że wyłożyłeś kupę kasy na PV i jeżeli mowa o tanim prądzie to możesz mówić o tym jak wspomniałeś , za cztery lata jak zwróci się inwestycja co i tak wątpię bo zapewne mogą dojść inne wydatki.
    Gdy gość płaci za prąd 150 zł za miesiąc a instalacja PV wyniosłaby go około 15 tys to bez łaski ma kilka lat (10 lat na pewno) opłacony prąd.
    Ale cóż pocieszać można się na różne sposoby.
    Miszcz henryś liczy


    4,55kWp kosztowało 12k. Dzięki temu rozwiązaniu nie płace za drogi prąd i cześć taniego

    Ale licz henryś dalej
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 16-04-2021 o 19:30
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 81 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony