dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 82
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1635
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    a możesz wyjaśnić czemu jesteś wrogiem gazu? zwłaszcza ziemnego? zupełnie nie rozumiem czemu groch stawiasz przed gazem. To było pytanie - nie kąśliwa uwaga.
    Cierpi na chorobliwe skąpstwo. Stad ta milosc do groszku - bo tanio
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tauron Gliwice,nawet poniżej 0,30zl/1kWh.
    Mam G11 z taurona i średnią z wyszystkimi opłatami mam ok 55-60 gr. Więc z chęcią bym chciał zamiast 90 zł płacić 45 miesięcznie. Jak to zrobić? Średnio zużywam 150-180 kWh miesiecznie

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Mam G11 z taurona i średnią z wyszystkimi opłatami mam ok 55-60 gr. Więc z chęcią bym chciał zamiast 90 zł płacić 45 miesięcznie. Jak to zrobić? Średnio zużywam 150-180 kWh miesiecznie
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem a będziesz mądrzejszy
    Tauron Gliwice ma również taryfę G12W,która obecnie posiadam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem a będziesz mądrzejszy
    Tauron Gliwice ma również taryfę G12W,która obecnie posiadam
    To inaczej... Napisz mi ilość zużytych kWh za ostatnią fakurę oraz kwotę. Bo w cenniku to też mam przy g11 coś około 30 gr, ale rzeczywistość jest inna.
    Zobacz jakie inne jeszcze są opłaty na mojej fakturze. Może Wy macie inaczej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	114,0 KB
ID:	408496
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  5. #45
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    To inaczej... Napisz mi ilość zużytych kWh za ostatnią fakurę oraz kwotę. Bo w cenniku to też mam przy g11 coś około 30 gr, ale rzeczywistość jest inna.
    Zobacz jakie inne jeszcze są opłaty na mojej fakturze. Może Wy macie inaczej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	114,0 KB
ID:	408496
    Jaja sobie robisz ?
    W mieszkaniu mam G11 i cena 1kWh wynosi 0,51zł/kWh.Nie potrafisz liczyć i dodawać ???

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    To inaczej... Napisz mi ilość zużytych kWh za ostatnią fakurę oraz kwotę. Bo w cenniku to też mam przy g11 coś około 30 gr, ale rzeczywistość jest inna.
    Zobacz jakie inne jeszcze są opłaty na mojej fakturze. Może Wy macie inaczej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	114,0 KB
ID:	408496
    Ty masz G11, Arturo G12w i wiekszosc energii do ogrzewania zuzywa w II taryfie. Ceny obydwu taryf są ujete w taryfie dystrybucyjnej Tauronu oraz w cenniku sprzedawcy czyli Tauron Sprzedaz. Poczytac dokladnie, pododawac poszczegolne składniki i juz wszystko wiadomo.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie dyskutując o reszcie wyliczeń, dla mnie dziwnych, proszę o namiary, gdzie i kto oferuje takie ceny? Gdybym "wyrwał" PC z kotłownią za 16k, to robię miejsce w garażu w bryle (wywalając z niego motocykle, stawiam im mały garaż wolnostojący) na kotłownię
    Na necie są oferty LG 7kW za 12900 zl brutto i ktoś na tym jeszxze zarabia, wiec netto wychodzi niecałe 10,5tyś, do tego 2,5 tys montaż daje 13 netto czyli 14 tys brutto, do tego cwu 1200 zl i osprzet powiedzmy 2 tyś, choć niektórzy się chwalą że za kotlownie gazową zaplacili 6,5 tyś z piecem gazowym to da się jeszcze taniej.
    Ci co biorą wiecej, dużo wiecej poprostu zarabiają sporo na jednej robocie.
    Uwierz mi marże w tym fachu są ogromne.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #48
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    To inaczej... Napisz mi ilość zużytych kWh za ostatnią fakurę oraz kwotę. Bo w cenniku to też mam przy g11 coś około 30 gr, ale rzeczywistość jest inna.
    Zobacz jakie inne jeszcze są opłaty na mojej fakturze. Może Wy macie inaczej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	114,0 KB
ID:	408496
    Proszę "sieroto życiowa"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180302-231644.jpg
Wyświetleń:	818
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	408498

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    a możesz wyjaśnić czemu jesteś wrogiem gazu? zwłaszcza ziemnego? zupełnie nie rozumiem czemu groch stawiasz przed gazem. To było pytanie - nie kąśliwa uwaga.
    -Droga instalacja zbliżona do ekogrochu
    -droga kwh (22gr)
    -ryzyko wybuchu i zaczadzenia
    - uzależnienie od dwóch rodzajów nośników energii (prąd i gaz) o ile prąd łatwo wyprodukować dla takiego kotła to gaz już nie
    + bezobsługowość
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    -Droga instalacja zbliżona do ekogrochu
    -droga kwh (22gr)
    -ryzyko wybuchu i zaczadzenia
    - uzależnienie od dwóch rodzajów nośników energii (prąd i gaz) o ile prąd łatwo wyprodukować dla takiego kotła to gaz już nie
    + bezobsługowość
    1. Jeżeli instalacja gazowa jest cenowo porównywalna do ekogroszku ta jaki to minus.
    2. Mam rozumieć że w przypadku ekogroszku nie ma w żaden sposób ryzyka zaczadzenia ani wybuchu i jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania ?
    3. Nie mam pieca na ekogroszek ale z tego to rozumiem że do tego pieca możesz wrzucić wszystko tj. koks, drewno i inne jakiekolwiek paliwa stałe i wtedy to nie jesteś uzależniony od jednego rodzaju nośnika energii.
    4. I to jest to co dla mnie było w wyborze sposobu ogrzewania bezcenne bezobsługowość i ten komfort , dodatkowe w tej kotłowni gazowej mam pralnie, zmiękczacz wody i suszarnie.
    Ostatnio edytowane przez kukuku2 ; 03-03-2018 o 05:55
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 15 cm grafit 0,033, podłoga 20 cm, strop monolityczny 30 cm styropian , Piec Buderus GB072 14 kw, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Proszę "sieroto życiowa"



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180302-231644.jpg
Wyświetleń:	818
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	408498
    Dziękuję bardzo. Dzięki porównaniu faktur wszystko już rozumiem i wiem. Nigdy się nie zagłębiałem w prąd stąd moje pytania. W przypadku PC PW wychodzi bardzo ciekawie aczkolwiek nie wiem jak jest z komfortem grzanie tylko w nocy

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kukuku2 Zobacz post
    1. Jeżeli instalacja gazowa jest cenowo porównywalna do ekogroszku ta jaki to minus.
    2. Mam rozumieć że w przypadku ekogroszku nie ma w żaden sposób ryzyka zaczadzenia ani wybuchu i jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania ?
    3. Nie mam pieca na ekogroszek ale z tego to rozumiem że do tego pieca możesz wrzucić wszystko tj. koks, drewno i inne jakiekolwiek paliwa stałe i wtedy to nie jesteś uzależniony od jednego rodzaju nośnika energii.
    4. I to jest to co dla mnie było w wyborze sposobu ogrzewania bezcenne bezobsługowość i ten komfort , dodatkowe w tej kotłowni gazowej mam pralnie, zmiękczacz wody i suszarnie.
    1. ekogroch porównywalna, prąd gorsza, PC lepsza
    2. Jest ryzyko, ale ktotłowni na paliwo stałe nikt nie robi bezpośrednio w domu a z gazem o różnie bywa.
    3. Paliwo możesz zgromadzić na długi okres a prąd w takiej ilości można łatwo wytworzyć samemu.
    4. A ja w tej kotłowni mam kocioł, zmiękczacz filtry wody, zlew, miesięczny zapas paliwa, dwa bojlery, akumulatornie inwerter i kilka pomniejszych sterowników.

    Tylko gaz w żadnej dziedzin niem ma wyraźniej przewagi nad innym. A w przypadku węgla, prądu czy PC już tak jest.
    I co mnie zawsze zastanawiało dlaczego u gaziarzy są zawsze takie niskie temperatury poustawiane i rekreacja kominkowa tam bardziej kwitnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Powiem tak , że jak stanąłem przed wyborem sposobu ogrzewania domu to w grę wchodził każdy tylko nie na paliwo stałe - no z wyjątkiem kominka.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 15 cm grafit 0,033, podłoga 20 cm, strop monolityczny 30 cm styropian , Piec Buderus GB072 14 kw, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna.

  14. #54
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Dziękuję bardzo. Dzięki porównaniu faktur wszystko już rozumiem i wiem. Nigdy się nie zagłębiałem w prąd stąd moje pytania. W przypadku PC PW wychodzi bardzo ciekawie aczkolwiek nie wiem jak jest z komfortem grzanie tylko w nocy
    Nie tylko w nocy bo i w dzień także
    Proponuję zagłębić się jednak w taryfy i zobaczyć co G12W oferuje,to takie bogactwo życiowe

    A ja mam możliwości na przechowywanie

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kukuku2 Zobacz post
    Powiem tak , że jak stanąłem przed wyborem sposobu ogrzewania domu to w grę wchodził każdy tylko nie na paliwo stałe - no z wyjątkiem kominka.
    Bardzo rozsądnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie


    To tak coś na koniec do pieca.
    Ostatnio edytowane przez kukuku2 ; 03-03-2018 o 07:54
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 15 cm grafit 0,033, podłoga 20 cm, strop monolityczny 30 cm styropian , Piec Buderus GB072 14 kw, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    to trochę przykre że stawiacie w jednym szeregu palenie opon z w miarę nowoczesny kocioł na ekogroch.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.931

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Na necie są oferty LG 7kW za 12900 zl brutto i ktoś na tym jeszxze zarabia, wiec netto wychodzi niecałe 10,5tyś, do tego 2,5 tys montaż daje 13 netto czyli 14 tys brutto, do tego cwu 1200 zl i osprzet powiedzmy 2 tyś, choć niektórzy się chwalą że za kotlownie gazową zaplacili 6,5 tyś z piecem gazowym to da się jeszcze taniej.
    Ci co biorą wiecej, dużo wiecej poprostu zarabiają sporo na jednej robocie.
    Uwierz mi marże w tym fachu są ogromne.
    OK, to zróbmy tak - jak już zamontujesz pompę i całą kotłownię, to wyślij mi proszę zdjęcie z kosztami całej usługi z ceną ok 16k. Pójdę wtedy do firm, które mi wyceniały całość za 20k ,na negocjacje

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    -Droga instalacja zbliżona do ekogrochu
    -droga kwh (22gr)
    -ryzyko wybuchu i zaczadzenia
    - uzależnienie od dwóch rodzajów nośników energii (prąd i gaz) o ile prąd łatwo wyprodukować dla takiego kotła to gaz już nie
    + bezobsługowość
    hehehe z tym ryzykiem wybuchu i zaczadzenia to żeś zabłysnął. Jaki nowoczesny piec gazowy ci wybuchnie? Bo mówimy tu o nowych instalacjach i nowych kotłach a nie takich 30 letnich.
    Jakby gaz był o 1% tańszy od ekosyfu to byś tu wiersze pochwalne na jego cześć wypisywał i zachwalał. Niestety w twoim przypadku najbardziej liczy się ten koszt kwh. Za kilka stówek rocznie będziesz taszczył worki z grochem i czyścił ten cały syf z uśmiechem na ustach.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.931

    Domyślnie

    Tak w temacie gazu i prąd - Właśnie spotkałem kolegę leśnika i podczas rozmowy powiedział, że NSA wydał wyrok, przyznający gminom rację w temacie zbyt niskiego podatku płaconego przez LP na ich rzecz. Skutkiem tego LP podniosą opłaty za dzierżawę gruntów pod linie energetyczne i gazowe. Jak wiadomo, wszystkie koszty takich decyzji ponosimy my i ponoć ceny prądu mają skoczyć o 12-15% a gazu 3-5% co jest w miarę logiczne, bo linii przesyłowych prądu jest o wiele więcej jak gazowych ;/
    Słyszeliście coś o tym?

Strona 3 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony