dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 82
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1635
  1. #1101
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ja również optuje za pompami dobieranymi pod obciążenie cieplne.

  2. #1102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W naiwności swej pomyślałem, że mała pompa ,to mniejsze koszty i zapytałem o wycenę splitów.
    28-31 tysięcy za pompki 5-7kW z montażem i osprzętem kotłowni
    O Panieeee !!! Jak drogo! 7 lat temu za 20 tyś Tcap... przepłacasz , szukaj po całej Polsce na bank za 20 znajdziesz...
    A na poważnie to jak ja napisałem że za monobloka 9kw z uzbrojeniem całej kotłowni mi zaśpiewali ponad 35 tyś to cała litania pierdolenia była.

  3. #1103
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    O Panieeee !!! Jak drogo! 7 lat temu za 20 tyś Tcap... przepłacasz , szukaj po całej Polsce na bank za 20 znajdziesz...
    A na poważnie to jak ja napisałem że za monobloka 9kw z uzbrojeniem całej kotłowni mi zaśpiewali ponad 35 tyś to cała litania pierdolenia była.
    Konkretnie napisz co wchodzi w te 35tys.zl czyli rozbij to na czynniki pierwsze tak jak powinieneś dostać to na ofercie co ile i za ile.

  4. #1104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    O Panieeee !!! Jak drogo! 7 lat temu za 20 tyś Tcap... przepłacasz , szukaj po całej Polsce na bank za 20 znajdziesz...
    A na poważnie to jak ja napisałem że za monobloka 9kw z uzbrojeniem całej kotłowni mi zaśpiewali ponad 35 tyś to cała litania pierdolenia była.
    Widocznie jedni potrafia szukac lepiej, inni gorzej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1105
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jak tam marcinie225 ?
    Aż tak ciężko przychodzi przedstawienie szczegółów oferty w szczegółach co ile i za ile ?

    Sądzę,że rozumny inwestor posiada kilka ofert do porównania to rzucaj je tutaj wszystkie.
    Pomożemy jak nie czujesz się być na siłach budowy domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-09-2018 o 23:08

  6. #1106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak tam marcinie225 ?
    Aż tak ciężko przychodzi przedstawienie szczegółów oferty w szczegółach co ile i za ile ?

    Sądzę,że rozumny inwestor posiada kilka ofert do porównania to rzucaj je tutaj wszystkie.
    Pomożemy jak nie czujesz się być na siłach budowy domu
    Czuję się doskonale. Jakąś tam ofertę już przyjąłem. Jestem zadowolony w sumie tobie jej zamiaru przedstawiać nie mam.

  7. #1107
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. To zależy od tego jakie masz wyceny na urządzenia szyte na miarę i te przewymiarowane, a także czy zamierzasz wykorzystywać tanią taryfę czy tylko i wyłącznie G11 (takich jest większość)
    Z własnego doświadczenia - 7,6kw kosztowała mnie swego czasu 500zł więcej niż 5,9kw...(sprawdziłem na stronie producenta, ceny są wyższe, ale ta różnica jest bardzo podobna)
    Kiedyś bardzo popularna była szkoła niedowymiarowania mocy PC - zalecało się dobierać na 90% zapotrzebowania - ale to były inne czasy i każdy dodatkowy 1kw mocy urządzenia kosztował olbrzymie pieniądze...Potem pojawiły się tanie polskie gruntówki i zaczęło się przewymiarowanie i grzanie w taniej taryfie...potem pojawiły się PC p-w i znowu się trochę pozmieniało
    Nie bez znaczenia jest też, kto i jak liczy. Jeden oferent mi mówi, że 5kW wystarczy na mój domek i grzałki włączą się przy -20st a drugi, że punkt biwalentny to -10 (przy takiej samej pompie) a trzeci nawet 5kW pod uwagę nie bierze, tylko 7kW, by grzałkami nie grzać do -20.

  8. #1108
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widocznie jedni potrafia szukac lepiej, inni gorzej...
    Tak, tylko co mi po tanim oferencie, który jest dosłownie na drugim końcu Polski? Pomijam cenę dojazdu (średnio 2k pln) ale co w przypadku problemów z PC ?

  9. #1109

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widocznie jedni potrafia szukac lepiej, inni gorzej...
    Czekam na linka kotłowni na T-CAPie 9kW za 20k. Nie jakiegoś LG co 9kW ma jak jest na plusie. Pokaż jak się szuka.

  10. #1110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 08-09-2018 o 12:24

  11. #1111
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ciekawa stronka.

  12. #1112
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak, tylko co mi po tanim oferencie, który jest dosłownie na drugim końcu Polski? Pomijam cenę dojazdu (średnio 2k pln) ale co w przypadku problemów z PC ?
    A negocjacje cenowe ? Wiadomo co to jest i z czym się wiąże ?
    Jak nie to wyjaśnię,że mając kilka lub nawet kilkanascie ofert bo firm są dziesiątki,idziemy do wybranego przez siebie oferenta,zakładając,że drogiego,rzucamy mu na stół tańsze oferty za to samo i ofen mówimy,że jak chce na nas zarobić 10tys.zl to musi zejść z ceny bo jak nie to tyle na nas zarobi konkurencyjna firma.
    Ale trzeba mieć argument a nie "chce toto kupić"...

    Naprawdę nie myślicie ? To klient wybiera a nie sprzedawca...

    Dlatego napisałem,że każdy by chciał zobaczyć,zapewne JEDNĄ i JEDYNĄ ofertę na monobloka 9kW za 35tys.zl jako wydojenie łosia,który chce "toto" kupić

    Kupując sprzęt AGD poszedłem do RTV EURO AGD i powiedziałem,że kupuje wszystko u nich ale muszę wiedzieć,że będzie warto u nich a nie w Media Markt czy na necie.
    Dostałem ceny niższe niż na allegro...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-09-2018 o 22:22

  13. #1113
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Tak, tylko co mi po tanim oferencie, który jest dosłownie na drugim końcu Polski? Pomijam cenę dojazdu (średnio 2k pln) ale co w przypadku problemów z PC ?
    Z innego wątku :
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie sądzę,że ceny mamy podobne pomimo ,że mieszkamy blisko siebie bo całość izolacji czyli pod płytę i na elewację zamawialem w ....Gdańsku,materiał na ściany konstrukcyjne kupowałem w...Kielcach. Ekipa do SSO była z...Radomia.
    Rozumiesz ?
    Nie dlatego,że jestem jakiś pro polski ale tam było taniej niż u nas w regionie.
    Czaisz ?
    Nie sądzę bo jesteś pokoleniem pincet plus..i z tego wam też zabraknie z podobnym myśleniem.

    Może dlatego,że należę do "gorszego sortu" ważne było dla mnie na co wydam inwestycje życia i nie szkoda mi było czasu żeby jakoś oszczędzać "nawet" kilkaset tys.zl poświęcając swój czas.

  14. #1114
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Punkty serwisowe Zelmer:
    http://www.zelmer.pl/centrum-pomocy/punkty-serwisowe

    Dla prostych chłopów.Każda duża firma ma takowe,nawet Tescowy Panasonic...

  15. #1115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    S0PEL

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    GWE
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Od dawna śledzę forum, czytam dzienniki. Nadszedł czas na pierwszy mój post. W tym roku kupiliśmy działkę i zleciliśmy projekt domu. Będzie to taka nowoczesna stodoła. Dość dobrze izolowana na ławach. Projekt jest na końcówce i muszę podjąć decyzję Gaz vs PC powietrzna. Będzie WM i jeśli postawię na PC usunę komin w przyszłej kotłowni. Wyrzutnia przez ścianę mi się nie podoba. Działka za mała na inną PC. Rozrysowałem pętle i mam niecałe 400 m rury...Odwierty za drogie. Dom użytkowa 180+38 garaż nie ogrzewany. Wszędzie planuję podłogówkę. Będzie w salonie kominek- na tzw święta. Mam od działki 2m gaz. W miejscowości w której się będę budował u nikogo nie widziałem PC wielu ma za to żółte skrzynki. Miejscowość cicha, tylko ćwierkot ptaków słychać. Działki po 1000m Ścianę na której była by jednostka zew. mam 4 metry od sąsiedniej nie zabudowanej jeszcze działki. W dalszej miejscowości znalazłem posiadacza T-capa 9kW Użytkuje zaledwie od miesiąca. Byłem, pogadałem, posłuchałem jednostki i gdyby to był hałas takiej wielkości to ok. Przeglądając YT można jednak posłuchać tych pomp w niższych temp. https://www.youtube.com/watch?v=0sGosUlqIVM Hałas przy defroscie jest znacznie wyższy. Nie chcę na dzień dobry robić sobie wrogów wśród sąsiadów czy rozbierać urządzenia za 30k. Jak to jest w Waszym przypadku ? Kto ma taką pompę mimo, że jest pod nosem gaz a sam nie jest instalatorem, sprzedawcą. W jakiej odległości od sąsiada postawił pudło i czy jeszcze ze sobą rozmawiacie?

  16. #1116

    Domyślnie

    To jesteś w bardzo podobnej sytuacji jak ja. Tylko pewnie wyjdzie Ci mniejsze zapotrzebowanie i obciążenie cieplne. Mimo iż mam gaz na działce napaliłem się pierwotnie na PC PW. Z pewnością nie jest to urządzenie ciche. Mówię o jedn. zewn. od Panasonica 9kW. A od płotu mam 3m i okolica cicha. Do tego przy większej jednostce, np T-CAP 9kW i możliwości taniego podłączenia do gazu wcale nie jest to interes życia.

    Ja się coraz bardziej skłaniam ku gazowi. Za x-naście lat, jak koszty inwestycji + nośnika energii się zrównają, a oba urządzenia zapewne wymagałyby wymiany, będę mógł podjąć decyzję czy przejść na PC i być "w plecy" za instalację wewn. gazu i komin, czy kupić kolejny kocioł, być może nadal za ułamek ceny PC.

    Choć wiesz, tu wielu od jakichś 7-8 lat mówi, że za 10 lat PC będą w cenie lodówek

  17. #1117

    Domyślnie

    Sytuacja z pompami ciepła powoli się klaruje. Jeżeli w planach jest fotowoltanika która pokryje zapotrzebowanie to wszytko się zgadza. Jeżeli będą podwyżki prądu którymi wszyscy straszą może nie być różowo. Jeżeli pójdziemy w model niemiecki to będziemy w rachunku znaczniej niż teraz dokładać się do wiatraków, pc i biogazowi.

  18. #1118

    Domyślnie

    Mi PV bez dotacji na pokrycie taniej taryfy średnio się zgadza...

  19. #1119

    Domyślnie

    To jeżeli nie jesteś w enerdze bo oni rozliczają co 2miesc. Zakładaj tylko na pokrycie drogiej taryfy i będzie pan zadowolony.

  20. #1120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Być może mój przykład będzie miał jakiś wkład w dyskusję i rozwieje kilka wątpliwości. Również zastanawiałem się co będzie lepsze do CO oraz CWU w nowym moim domu.
    Zdecydowałem się na gaz, ponieważ wymagał niższej inwestycji początkowej przy umiarkowanych późniejszych wydatkach. Doprowadzenie gazu (który był w drodze), wykonanie przyłącza, zakup i podłączenie kotła gazowego i zasobnika zamknęło się kwotą poniżej 10 tys. zł.
    Pompa ciepła kosztowałaby ok. dwukrotnie więcej. Mój roczny koszt za gaz (724m3 ~8000kwh) to 1560 zł + 210 zł za przegląd kotła. Prądu zużytego przez kocioł nie liczę (ok-50-60W podczas pracy). Pompa zużyłaby ok 2670kwh (COP 3) za ok. 800zł. Czas zwrotu to ok. 13 lat. Nie wiem czy pompa tyle przeżyje. Kocioł pewnie też nie ale jego wymiana za 3,5 tys. pln mniej boli niż pompa za 17 tys.Styl życia mojej rodziny bardzo nie pasuje do taryfy G12 więc przy pompie, która pracowałaby w taniej taryfie, płaciłbym więcej za prąd bytowy. Po za tym przy gazie nie muszę czekać na tańsze godziny i mogę grzać o dowolnej porze.
    Czy ponownie wybrałbym gaz? Prawdopodobnie nie. Nie wybrałbym też gazu. Grzałbym wodną podłogówkę zwykła grzałką, lub buforem i do tego klimatyzacja (która i tak niedługo będzie) z funkcją grzania.

Strona 56 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony