dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 82
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1635
  1. #1261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Widać jesteś master skoro wszystko wiesz i nie musisz nic szukać. Widać jesteś z BE.
    Nie muszę szukać, bo temat znam. Od dawna się tym interesuję i jestem na bieżąco. Tymczasem czekam aż napiszesz kiedy był ostatnio blackout w ZIMIE, kiedy to pompy ciepła do grzania domów doprowadzają elektrownie do zadyszki. No a jeśli nie było, to może sięgnij do logiki. Skoro w zimie jest WIĘKSZE zapotrzebowanie (i nie ma blackoutu) niż w lato kiedy zapotrzebowanie jest MNIEJSZE (i wtedy to były blackouty), to jakie wnioski się nasuwają, poza tym że logicznie myśleć nie potrafisz i o braku wiedzy w temacie nie wspominając?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #1262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jestem świadom ,że prawo zmienia się obecnie w jedną noc , ale mam nadzieję ,że w tym względzie nic się nie zmieni , wierzę też w to ,że instalacja popracuje dłużej niż ma gwarancję ( to https://globenergia.pl/fotowoltaika-...ch-jak-dziala/ napawa optymizmem) . W coś trzeba wierzyć
    Nie zmieni się drastycznie, bo jak już pisałem, prosument jest wyliczony tak aby elektrownie stratne nie były. Elektrownie użytkowników ratują system energetyczny a nie go rujnują. Do takiego chorego stanu jak w Australii nie dociągniemy, bo mamy skrajnie inne warunki.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1263

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    tylko gdyby nie oni to w styczniu byłaby sraka[/url
    Wymiana transgraniczna jest OK, wtedy kiedy jest wymagana - trzeba sobie pomagać, po za tym zarabiają na tym. Ale nie w przypadku kiedy sąsiad wtłacza ci do sieci niechcianą energię, która powoduje przeciążenie sieci przesyłowej, skasowanie rezerw bezpieczeństwa i widmo backoutu.

  4. #1264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie muszę szukać, bo temat znam. Od dawna się tym interesuję i jestem na bieżąco. Tymczasem czekam aż napiszesz kiedy był ostatnio blackout w ZIMIE, kiedy to pompy ciepła do grzania domów doprowadzają elektrownie do zadyszki. No a jeśli nie było, to może sięgnij do logiki. Skoro w zimie jest WIĘKSZE zapotrzebowanie (i nie ma blackoutu) niż w lato kiedy zapotrzebowanie jest MNIEJSZE (i wtedy to były blackouty), to jakie wnioski się nasuwają, poza tym że logicznie myśleć nie potrafisz i o braku wiedzy w temacie nie wspominając?
    Spoko. Widać niezły macher jesteś, bo wielu ludzi związanych z energetyka ma inne zdanie. Nic nie ma sensu dalej. Niech będzie nie umiem myślec i nie mam wiedzy.

  5. #1265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tymczasem czekam aż napiszesz kiedy był ostatnio blackout w ZIMIE,
    Całkiem niedawno były komunikaty, ile to przez wiatry tysięcy gospodarstw jest pozbawionych prądu.
    Czy masz na myśli nie z powodu awarii, a przeciążenia sieci? Jak to drugie, to podaj przykład takiego letniego blackoutu.

  6. #1266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie zmieni się drastycznie, bo jak już pisałem, prosument jest wyliczony tak aby elektrownie stratne nie były. Elektrownie użytkowników ratują system energetyczny a nie go rujnują. Do takiego chorego stanu jak w Australii nie dociągniemy, bo mamy skrajnie inne warunki.
    Obstawiam również ,że podejście BE mocno sie nie zmieni do prosumentów , bo w przypadku wiatraków (dużo większa gałąź energetyki) i 10H zablokowali tylko rozwój branży na lądzie , ale tym istniejącym pozwolą dociągnąć do 2035r . To ,ze stratni być nie moga to wiadomo , ale oni sa zdania ,że prosumenci psuja sieć i dlatego wprowadzaja IRiESD . Jeszcze jakieś 40 dni i potem zobaczymy , czy będą z niego korzystać i w jakim stopniu.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #1267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Podłogówka bo akumulacja
    Grzanie wody jest elastyczne zawsze można w przyszłości zmienić, przy kablach gorzej a konwektory jakoś do mnie nie przemawiają.
    Uważam też że klima jet dobrym uzupełnieniem COP1
    Marny argument podłogówka może być elektryczna kable maty , bez problemu nawet w istniejących podłogach folie grzewcze.

  8. #1268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    To czy marny to kwestia indywidualna. Chociaż na pewno droższa
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #1269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To czy marny to kwestia indywidualna. Chociaż na pewno droższa
    Obecnie raczej tak domy czasem stoją puste nie każdy ma tylko jeden użytkowany non stop. W przypadku ukladów hydraulicznych osuszenie w 100 % jest upierdliwe nawet jeżeli zostanie włączone mała awaria zasilania i może dojść do zamarznięcia i pozamiatane. Nie przemawia do mnie ogrzewanie wody grzałką żeby grzać powietrze. To tak jakbyś akumulatorem ogrzewał wodę w maszynie parowej żeby napędzać samochód taki stworek potworek lub jak kto woli skrzyżowanie h....a z butem

  10. #1270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    z robieniem kotła sie nie zgodzę. mam pytanie jaki jest sens ogrzewania wody aby ogrzewac powietrze pradem?
    Nie kazdy chce sie ogrzewać nadmuchowo.

  11. #1271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie kazdy chce sie ogrzewać nadmuchowo.
    A podłogówka elektryczna to czym dmucha?

  12. #1272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A podlogowkę elektryczną (mino, iż tańsza) większość odrzuca z uwagi na mniejsza uniwersalność, jeśli chodzi o żródło ciepła.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A podłogówka elektryczna to czym dmucha?
    A ogrzewanie podłogowe czymś "dmucha"...??
    Mam takie dobrodziejstwo od kilkunastu lat i nie zauważyłem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #1274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A podlogowkę elektryczną (mino, iż tańsza) większość odrzuca z uwagi na mniejsza uniwersalność, jeśli chodzi o żródło ciepła.
    Niektórzy twierdzą że droższa , według mnie zalezy gdzie i jak starannie wybiera się wykonawcę. Zgadzam się że jeżeli grzałka jest tymczasowym/finalnie awaryjnym źródłem ciepła to podłogówka wodna jest ok. Ja budowałem sie 16 lat temu i jej nie mam , nawet swojego czasu żałowałem ale mi przeszło, paliwa stałe to średniowiecze które niedługo ekonomicznie nie będzie się opłacało to samo dotyczy gazu ziemnego (funkcjonalnie jest OK ale kosztowo się nie oplaca) podobnie jak LPG do kuchenki to średniowiecze kiedy sa kucnie witro i indukcje zasilane z 2x230 volt lub 400 lat ktos ma. Nie ma tu żadnych usprawidliwień bo gaz brudzi i wszytko jest oblepione tłuszczem nie jest ani taniej, ani lepiej ani bezpieczniej ale grupa inteligentnych pudli uważa inaczej. Podobnie jest z układami hydraulicznymi do ogrzewania.

    Gdybym budował obecnie to poszedłbym w dom prawie pasywny zastosował podłogówkę elektryczna nieakumulacyjną (kable lub folie) jeden klimatyzator w openspace na parterze drabinki z nadmuchem do kąpieli atlantica i to wszystko.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 17-03-2019 o 09:07

  15. #1275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    U mnie w gminie są dotacje na kotłownie i przyłącze gazowe.
    Koszt pieca, wymiennika, przyłącza, komina ok. 9500 zł
    Dotacja z gminy, zwrot różnicy Vatu ok. 6200 zł
    Roczny koszt gazu na Co i Cwu ok 1200zł przy 2 osobach. Przegląd pieca 200zł.
    Czy za 3300 zł miał bym jakieś lepsze źródło ogrzewania? Bezobsługowe, ciche, nisko-emisyjne ?
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  16. #1276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    U mnie w gminie są dotacje na kotłownie i przyłącze gazowe.
    Koszt pieca, wymiennika, przyłącza, komina ok. 9500 zł
    Dotacja z gminy, zwrot różnicy Vatu ok. 6200 zł
    Roczny koszt gazu na Co i Cwu ok 1200zł przy 2 osobach. Przegląd pieca 200zł.
    Czy za 3300 zł miał bym jakieś lepsze źródło ogrzewania? Bezobsługowe, ciche, nisko-emisyjne ?
    Co obejmuje te 3300? Czy również koszt przyłącza i podłogówki?

  17. #1277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co obejmuje te 3300? Czy również koszt przyłącza i podłogówki?
    Przyłącze wliczone. Podłogówki nie liczyłem ale to nie są wielkie koszta- 600 metrów pexa, 2 rozdzielacze , 2 skrzynki pewnie więcej niż 3000 nie wyszło.
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  18. #1278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    wania.

    Gdybym budował obecnie to poszedłbym w dom prawie pasywny zastosował podłogówkę elektryczna nieakumulacyjną (kable lub folie) jeden klimatyzator w openspace na parterze drabinki z nadmuchem do kąpieli atlantica i to wszystko.
    Dlaczego nieakumulacyjną?

    Im lepiej akumualcyjny budynek (podłoga ściany) tym lepiej.

    Teraz wybudwałm jeszcze cięższą konstrukcje teraz jest raczej średnia.
    Porotherm 25, podłoga o standardowej grubości i ściany działowe z gazobetonu. Tynki cementowe.
    Dlatego przy zmianie ogrzewania prawdopodobnie nie wyrobię tylko w taniej. Przy PC kij z tym ale już COP1 trochę kicha i trzeba będzie wspomagacza
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #1279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego nieakumulacyjną?

    Im lepiej akumualcyjny budynek (podłoga ściany) tym lepiej.

    Teraz wybudwałm jeszcze cięższą konstrukcje teraz jest raczej średnia.
    Porotherm 25, podłoga o standardowej grubości i ściany działowe z gazobetonu. Tynki cementowe.
    Dlatego przy zmianie ogrzewania prawdopodobnie nie wyrobię tylko w taniej. Przy PC kij z tym ale już COP1 trochę kicha i trzeba będzie wspomagacza
    Gdyby za oknem była stała temperatura i trwała noc polarna to bezładnośc byłaby ok ale tak nie jest.

    Dlatego że w pasywnych budynkach przy dużej bezładności cieplnej nie da się sterować ogrzewaniem. W krajach zimniejszych od Polski nikt nie stawia bunkrów bo ciężko je ogrzać. Ideą ogrzewania prądem jest zużywanie go w niezbędnej ilości w czasie dla zapewnienia komfortu a nie magazynowanie i pierdzielenie się z akumulacjami to było dobre w VIII i XIX wieku bo nie było wyboru i były tylko piece i kominki, ale obecnie większość opuściła te czasy i stosuje technologie adekwatne do czasów w których żyjemy. A może i nie Wszyscy ? BTW Każdy ma prawo wyboru chce średniowiecze to ma można nawet załatwiać się do komina jak w Luwrze, nie radzę tylko lecieć do USA bo można spaść z Ziemi w odchłanie piekieł.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 17-03-2019 o 11:47

  20. #1280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Przyłącze wliczone. Podłogówki nie liczyłem ale to nie są wielkie koszta- 600 metrów pexa, 2 rozdzielacze , 2 skrzynki pewnie więcej niż 3000 nie wyszło.
    Podana cena podłogówki nie jest realna nie ma o czym dyskutować. W samodzielnym montażu 80 zł/m2 do 180 zł średnio 120 zł/m2 z robocizną przy 100 metrowym domu to jest 12 000 zł bądźmy poważni.

    https://kb.pl/porady/ogrzewanie-podl...ego-i-z-firma/

Strona 64 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony