dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 82
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1635
  1. #1521

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.
    ja tylko w kwestii tego bitcoina...
    http://bitfilar.pl/
    inwestycja trwa już 51m, zakupy były tak na najwiekszej górce i na największym dołku....wyniki każdy sam oceni...
    a aktualnie btc kosztuje trochę więcej niż 5k$
    https://coinmarketcap.com/
    Proponuję tez zerknąć na wykres....
    to tak tylko na marginesie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #1522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    W kwietniu tego roku napisałem:

    "Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja."

    Teraz bitcoin mocno spadł i jest po 10290$. Więc gdyby osoba, do której pisałem post w kwietniu kupiła zamiast PV za 30tyś 1,5 bitcoina to by miała 15435$, czyli 60659,55zł. Przez 4 miesiące.Czyli zgodnie z tym co pisałem, fotowoltaika po 10 latach, zysk: 0zł. Alternatywna inwestycja, w tym wypadku bitcoin, zysk po 4 miesiącach: 30659,55zł.
    ten spadek, tak naprawdę nie był mocny. Spokojnie to tylko korekta...po tak parabolicznym wzroście nie mogło być inaczej
    ale kto wie, jaka cena będzie za rok lub 1,5...ja obstawiam grubo powyżej ostatniego ATH
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #1523
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    JtKirk cieszy mnie że zarabiasz ale obyś nie stracił nagle tych zysków. Jakoś mnie nie przekonują te kryptowaluty.

  4. #1524

    Domyślnie

    marcin225 - luz....wielu ludzi nie przekonują...właśnie dlatego w każdym banku wiszą banery przestrzegające przed kryptowalutami.... To przecież dla nich konkurencja, więc to nic dziwnego....każdy broni swojego interesu jak tylko może
    Zobacz, jaki rwetes się zrobił, jak FB chciał wprowadzić swoją kryptowalutę - Libra....nie wiem czy się z tego całkiem nie wycofają...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #1525

    Domyślnie

    Witam,
    przyłącze się do tematu - zastanawiam się nad 2 technologiami do nowo budowanego domu, powierzchnia do ogrzania 100m2:
    1) Gaz -> Piec Gazowy (podłogówka i CWU),
    2) Prąd -> Powietrzna pompa ciepła (Podłogówka i CWU) - (chłodzenie pomieszczeń w lato?) (bez fotowoltaiki ma to sens?).
    Od początkowego posta trochę czasu upłynęło jak to wygląda na dzień dzisiejszy ?
    Opinie osób które używają 1 i 2 i dlaczego zdecydowali się na taką technologie.
    Koszty instalacji na korzyść Gaz, eksploatacja i awaryjność (cały rok zima/lato) ?
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez alcon ; 20-11-2019 o 21:20

  6. #1526
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcon Zobacz post
    Witam,
    przyłącze się do tematu - zastanawiam się nad 2 technologiami do domu, powierzchnia do ogrzania 100m2:
    1) Gaz -> Piec Gazowy (podłogówka i CWU),
    2) Prąd -> Powietrzna pompa ciepła (Podłogówka i CWU) - (chłodzenie pomieszczeń w lato?) (bez fotowoltaiki ma to sens?).
    Od początkowego posta trochę czasu upłynęło jak to wygląda na dzień dzisiejszy ?
    Opinie osób które używają 1 i 2 i dlaczego zdecydowali się na taką technologie.
    Koszty instalacji na korzyść Gaz, eksploatacja i awaryjność (cały rok zima/lato) ?
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Napisz coś więcej o swoim domu. Przede wszystkim czy jest nowy czy już istniejący. Dlaczego nie rozważasz fotowoltaiki?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Właśnie zakładając że dom jest dobrze ocieplony nie ma sensu ladować się w wodny układ grzewczy i PC. mam Grzejniki od wielu lat i też zastanawiałem sie jakby zainstalowac PC ale nie mając centralnego wodnego to nie miało sensu a koszt załozenia i PC nie zwróciłby sie za mojego życia. natomiast montaż PV daje lepsze możliwosci niż PC bo ona nie działa bezkosztowo a PV w końcu tak . Gdyby zależało na ogzrewaniu podłogowym tez jest to możliwe

  8. #1528

    Domyślnie

    Przepraszam zaktualizowałem: nowo powstający dom.

  9. #1529
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcon Zobacz post
    Przepraszam zaktualizowałem: nowo powstający dom.
    To czy w ogóle jesteś w stanie podłączyć gaz? Wchodzi dzisiaj, albo wczoraj weszła w życie ustawa, która zakłada że w nowych budynkach możesz albo podłaczyć się do sieci ciepłowniczej albo zastosować jakieś rozwiązanie OZE, najlepiej pompę ciepła. Generalnie współczynnik energii pierwotnej nie moze przekroczyc 0,8 a dla gazu wi=1,2, czyli przekracza.

    Dlaczego nie rozważasz fotowoltaiki? Teraz to może duża inwestycja, ale można skorzystać z dotacji, a pompa i pv to masz praktycznie samowystarczalny dom.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #1530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    alcon :
    inwestycja gaz:
    - koszt przyłącza
    - koszt projektu instalacji wew.
    - rozprowadzenie rur gazu wewnątrz
    - koszt komina lub rury koncentryczno-spalinowej
    - koszt testu szczelności instalacji gazowej
    - kocioł
    - dodatkowy abonament niezależny od zużycia

    Inwestycja PC:
    - jednostka PC
    - instalacja

    Nawet jak sama jednostka PC jest droższa od kotła, to instalacja, jak podliczyć wszystkie koszty, wychodzi podobnie.

  11. #1531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    alcon :
    inwestycja gaz:
    - koszt przyłącza
    - koszt projektu instalacji wew.
    - rozprowadzenie rur gazu wewnątrz
    - koszt komina lub rury koncentryczno-spalinowej
    - koszt testu szczelności instalacji gazowej
    - kocioł
    - dodatkowy abonament niezależny od zużycia

    Inwestycja PC:
    - jednostka PC
    - instalacja

    Nawet jak sama jednostka PC jest droższa od kotła, to instalacja, jak podliczyć wszystkie koszty, wychodzi podobnie.
    przy pc , wymagane są przeglądy , z tego co pamietam .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    alcon :
    inwestycja gaz:
    - koszt przyłącza
    - koszt projektu instalacji wew.
    - rozprowadzenie rur gazu wewnątrz
    - koszt komina lub rury koncentryczno-spalinowej
    - koszt testu szczelności instalacji gazowej
    - kocioł
    - dodatkowy abonament niezależny od zużycia

    Inwestycja PC:
    - jednostka PC
    - instalacja

    Nawet jak sama jednostka PC jest droższa od kotła, to instalacja, jak podliczyć wszystkie koszty, wychodzi podobnie.
    W moim przypadku w zeszłym roku to było ok 11,500 zł od projektu przez wykonanie, materiały itd wyceny na pompy od 22 tys to po jakim czasie by się cena zrównała?

  13. #1533
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Gaz nie jest taki ekologiczny jak go malują , zmienia tylko rodzaj emitowanych zanieczyszczeń . PC zużywa średniorocznie około 3x mniej energii (tzw COP) i mimo ,że w PL 80% energii elektrycznej pochodzi z węgla i tak jest chyba zdrowszym zródłem ciepła niż wspomniany gaz . Obecnie mamy 11% OZE w miksie , ale machina ruszyła , wkrótce będzie więcej , a tym samym zdrowiej , czyli docelowo mniej zostawimy w aptekach na leczenie związane z niską emisją .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #1534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Gaz nie jest taki ekologiczny jak go malują , zmienia tylko rodzaj emitowanych zanieczyszczeń . PC zużywa średniorocznie około 3x mniej energii (tzw COP) i mimo ,że w PL 80% energii elektrycznej pochodzi z węgla i tak jest chyba zdrowszym zródłem ciepła niż wspomniany gaz .
    Nie jest, bo raz, że z węgla produkujesz CO2 w reakcji spalania, a przy gazie jest jeszcze spalane H z którego mamy nieszkodliwą wodę, to jeszcze żeby z gniazdka wyciągnąć 1kWh to trzeba zużyć 3kWh węgla - a przy kondensacji sprawność gazu jest 3x większa.

  15. #1535
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    alcon :
    inwestycja gaz:
    - koszt przyłącza
    - koszt projektu instalacji wew.
    - rozprowadzenie rur gazu wewnątrz
    - koszt komina lub rury koncentryczno-spalinowej
    - koszt testu szczelności instalacji gazowej
    - kocioł
    - dodatkowy abonament niezależny od zużycia

    Inwestycja PC:
    - jednostka PC
    - instalacja

    Nawet jak sama jednostka PC jest droższa od kotła, to instalacja, jak podliczyć wszystkie koszty, wychodzi podobnie.
    Zapomniałaś dodać przeglądy PC chyba że sama robisz lub rezygnujesz . Szczelnosc instalacji gazowej( na frajerach się zarabi -a no sorry). Za gaz w dobrze ocieplonym domu 100m 1600zl pompa ciepła 1000zl policz czas zwrotu inwestycji obie " bezobsługowe" nastawiasz i masz.

  16. #1536
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie jest, bo raz, że z węgla produkujesz CO2 w reakcji spalania, a przy gazie jest jeszcze spalane H z którego mamy nieszkodliwą wodę, to jeszcze żeby z gniazdka wyciągnąć 1kWh to trzeba zużyć 3kWh węgla - a przy kondensacji sprawność gazu jest 3x większa.
    czyli Norwegowie i Austriacy się mylą
    https://swiatoze.pl/norwegia-wprowad...ami-kopalnymi/

    https://gramwzielone.pl/dom-energoos...ch-i-olejowych

    i oni również

    https://holistic.news/berkeley-rezyg...zu-ziemnego-2/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #1537
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ciekawej kiedy zakaz aut na benzynę i samolotów na lotniczą.
    Jak tak dalej pójdzie z walką z co2 to Arabowie wrócą za 5 lat do pasterstwa a świat pokryją wiatraki i panele. Pięknie będzie.
    Ja rozumiem że walka z ociepleniem klimatu powinna być na poziomie ogólnoświatowym, a nie że jakaś rada miasta zabrania spalania gazu bo jest emisja co2.

  18. #1538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    czyli Norwegowie i Austriacy się mylą
    W czym się mylą? Że pozwalają dalej spalać węgiel w domach? Bo ja nic takiego nie przeczytałem.
    Oczywiście, że ekologiczne jest unikanie spalania wszelkich paliw kopalnych.

  19. #1539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    czyli Norwegowie i Austriacy się mylą
    Jakby Polska miała 90% en. elektr wyprodukowanej z elektrowni wodnych, to też byłbym za tym, by odstawić gaz.
    No, ale to Polska co węglem stoi...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1540
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym się mylą? Że pozwalają dalej spalać węgiel w domach? Bo ja nic takiego nie przeczytałem.
    Oczywiście, że ekologiczne jest unikanie spalania wszelkich paliw kopalnych.
    czytaj ,aż zrozumiesz o czym jest tekst . Nie ma tam wzmianki o spalaniu węgla .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 77 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony