dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Co za różnica z dotacją czy bez z kieszeniu ulatuje dokładnie tyle samo. A dotacja tylko sztucznie zawyża cenę instalacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co za różnica z dotacją czy bez z kieszeniu ulatuje dokładnie tyle samo. A dotacja tylko sztucznie zawyża cenę instalacji.
    Nie patrzyłbym na to w tej sposób.... dlaczego uważasz, że z kieszeni ulatuje tyle samo? Chyba, jak dofinansowanie jest w formie pożyczki, a nie dotacji...
    Poza tym - dotacje to dla niektórych jedyny sposób, by zmienić coś w swoich domach... przy walce z niską emisją, programy wychodzące do ludzi są najbardziej potrzebne....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #23

    Domyślnie

    Toż sami chyba doskonale wiecie że macie 2 cenniki z dotacją i bez dotacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Toż sami chyba doskonale wiecie że macie 2 cenniki z dotacją i bez dotacji.
    To nie jest konkretna odpowiedź - pytaniem na pytanie...
    Ale skoro już mówisz o naszej ofercie - bardzo zachęcam wszystkich do skorzystania z naszej kompleksowej pomocy przy realizacji programu Czyste Powietrze!

    Warto, bo pomagamy na kążdym etapie realizacji inwestycji
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ale skoro już mówisz o naszej ofercie - bardzo zachęcam wszystkich do skorzystania z naszej kompleksowej pomocy przy realizacji programu Czyste Powietrze!

    Warto, bo pomagamy na kążdym etapie realizacji inwestycji
    Zajebiście widzę że macie napisane: "Dofinansowanie nawet do 90%!" skoro PV kosztuje około 5000PLN/kWp chętnie wezmę u Was 10kWp za 5000 PLN.
    Skoro bardzo pomagacie to ja poproszę o POMOC!!! na każdym etapie.
    Ale naprawdę bardzo proszę... bo będą konsekwencje. Że jedno piszecie inne robicie!
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 03-12-2018 o 19:46
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Zajebiście widzę że macie napisane: "Dofinansowanie nawet do 90%!" skoro PV kosztuje około 5000PLN/kWp chętnie wezmę u Was 10kWp za 5000 PLN.
    Skoro bardzo pomagacie to ja poproszę o POMOC!!! na każdym etapie.
    Ale naprawdę bardzo proszę... bo będą konsekwencje. Że jedno piszecie inne robicie!
    A czy wiesz o czym my rozmawiamy? O programie Czyste Powietrze. To nie MY ustanowiliśmy ramy programu Czyste Powietrze. Jeśli masz niskie dochody w gospodarstwie - 90% kosztów kwalifikowanych dostaniesz jako zwrot, ale niestety nie na PV - wydaje mi się, że skoro sie wypowiadasz w takim tonie powinieneś znać podstawowe zasady programu, no ..... chyba, że bierzesz pod włos
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #27

    Domyślnie

    Informacja o dofinansowaniu jest na stronie Vieśmana czy na mojej stronie internetowej?
    Dofinansowania na PV nie dostanę? A w waszej ulotce co jest na zdjęciu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	422748
    Kolektory słoneczne z grzejników?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Informacja o dofinansowaniu jest na stronie Vieśmana czy na mojej stronie internetowej?
    Dofinansowania na PV nie dostanę? A w waszej ulotce co jest na zdjęciu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	422748
    Kolektory słoneczne z grzejników?
    Dofinansowanie owszem, dostaniesz ale nie w formie dotacji, czyli "10kWp za 5000 PLN" niestety nie dostaniesz.
    W kwestii fotowoltaiki program przewiduje jedynie preferencyjne pożyczki.

    Może zatem skorzystasz z naszych porad?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Może zatem skorzystasz z naszych porad?
    Dziękuję mam swoje 5kW wiem jak je zrobić bez waszej pomocy, wiem też jak je kupić taniej niż u was. Więc tak jakby nie jesteście mi do niczego niezbędni.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30

    Domyślnie

    Jak ktoś nie zna cen to da się zrobić , niestety takich jest sporo .
    Co do samej dotacji na Pv pisałem już kilka razy , że w moim przypadku na razie teoretycznie wyszło ok 8 tyś za 6kw + audyt + ewentualny VAT od dotacji powinno zamknąć się w kwocie 15 tyś i to jest moja granica bo za około 25 tyś można położyć 6kw za gotówkę , to już nie będzie 85% ale przyczyni się ewentualnie skarbówka
    Gdzie sa takie ceny? W Warszawie cena wolnorynkowa 1kWp to ok 4.500zl brutto i to za instalacje duzo lepsza niz moja.
    Ja mam instalacje 2.2kWp dotowana w programie gminnym. Za calosc moj udzial to 4800zl a cena instalacji w przetargu to ok 13000zl. Talko, ze mamy 6 lat gwarancji i serwisu. Ale jak widzisz, gmina i tak mocno przeplacila za 1kWp. I u mnie wypadaloby dodal pare optymalizatorow, ale firma nie che ich wlozyc z uwagi na swoj zysk.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A czy wiesz o czym my rozmawiamy? O programie Czyste Powietrze. To nie MY ustanowiliśmy ramy programu Czyste Powietrze. Jeśli masz niskie dochody w gospodarstwie - 90% kosztów kwalifikowanych dostaniesz jako zwrot, ale niestety nie na PV - wydaje mi się, że skoro sie wypowiadasz w takim tonie powinieneś znać podstawowe zasady programu, no ..... chyba, że bierzesz pod włos
    Panie Konsultant, czy na dzien dzisiejszy istnieja jakies problemy z terminowoscia dostaw lub dostepnoscia paneli fotowoltaicznych? Glownie w waszej firmie.
    U mnie miala zakladac wasze panele pewna firma i opoznia wykonanie instalacji twierdzac, ze wy nie wyrabiacie sie z produkcja/dostawami.
    A ja mysle, ze oni patrza tylko na swoj zysk bo panele mocno tanieja z miesiaca na miesiac.

    A jeszcze na temat zmian w programie czyste powietrze o ktorych piszesz.
    Czy to znaczy, ze zamiast dofinansowania w postaci zwrotu gotowki na konto bedzie tylko odpis od PIT? Czy bedzie to funkcjonowalo rownoczesnie?
    Ostatnio edytowane przez polcad ; 05-12-2018 o 15:53

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dziękuję mam swoje 5kW wiem jak je zrobić bez waszej pomocy, wiem też jak je kupić taniej niż u was. Więc tak jakby nie jesteście mi do niczego niezbędni.
    Bardzo się cieszę, że masz już instalację. Więc po co ta cała dyskusja?
    Polecam się, gdybyś miał pomysł jak w dalszej kolejności rozbudować system w Twoim budynku
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał polcad Zobacz post
    Panie Konsultant, czy na dzien dzisiejszy istnieja jakies problemy z terminowoscia dostaw lub dostepnoscia paneli fotowoltaicznych? Glownie w waszej firmie.
    U mnie miala zakladac wasze panele pewna firma i opoznia wykonanie instalacji twierdzac, ze wy nie wyrabiacie sie z produkcja/dostawami.
    A ja mysle, ze oni patrza tylko na swoj zysk bo panele mocno tanieja z miesiaca na miesiac.

    A jeszcze na temat zmian w programie czyste powietrze o ktorych piszesz.
    Czy to znaczy, ze zamiast dofinansowania w postaci zwrotu gotowki na konto bedzie tylko odpis od PIT? Czy bedzie to funkcjonowalo rownoczesnie?

    Co do opóźnień, nic mi o tym nie wiadomo, dopytam. Mogę wiedzieć (na priv) jaka to firma?
    Co do zmian w programie:
    Odliczeniu od dochodu (przychodu) mają podlegać wszystkie wydatki na termomodernizację, przy czym ogólna kwota odliczeń nie będzie mogła przekroczyć 53 tys. zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach.

    Procedowana przez Senat ustawa przewiduje też zwolnienie podatkowe od otrzymanych dotacji na termomodernizację budynków. Zmiany prawa w tym zakresie wynikają z tego, że obecna ustawa nie przewiduje takich zwolnień,. Oznacza to, że każdy kto otrzyma dotację, musiałby zapłacić od niej podatek.
    Jak zapewnia minister Kowalczyk, przykładowo 60-proc. dotacja będzie zamieniona na dotację trochę mniejszą plus ulga podatkowa. Dla osób, które nie płacą PIT dotacja będzie zachowana zgodnie z tym, co jest obecnie. Ta korekta będzie dotyczyć tylko tych, którzy będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Bardzo się cieszę, że masz już instalację. Więc po co ta cała dyskusja?
    Polecam się, gdybyś miał pomysł jak w dalszej kolejności rozbudować system w Twoim budynku
    Pozdrawiam!
    Dyskusja jest po to że sprzedajecie za drogo, i byle co. Należy ostrzec potencjalnych inwestorów że można mieć więcej i taniej. Bo jak ktoś sprzedaje wszystko to znaczy że na niczym się nie zna. A jak będę rozbudowywał instalacją Waszą firmę ominę najszerszym możliwym łukiem
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dyskusja jest po to że sprzedajecie za drogo, i byle co. Należy ostrzec potencjalnych inwestorów że można mieć więcej i taniej. Bo jak ktoś sprzedaje wszystko to znaczy że na niczym się nie zna. A jak będę rozbudowywał instalacją Waszą firmę ominę najszerszym możliwym łukiem
    Dziękuję za opinię. Ma nadzieję, że przyszli inwestorzy będą brać pod uwagę opinie osób, które polegają na naszych systemach i produktach, a nie tych osób, które nie mają podstaw do oceny, nie mają do czynienia z naszymi produktami ani usługami.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ma nadzieję, że przyszli inwestorzy będą brać pod uwagę opinie osób, które polegają na naszych systemach i produktach, a nie tych osób, które nie mają podstaw do oceny, nie mają do czynienia z naszymi produktami ani usługami.
    czy będziesz tak uprzejmy i podasz nazwy użytkowników którzy mają wasze systemy PV, bo potencjalni klienci nie lubią słuchać bełkotu firm które sprzedają wszystko na forach. A opinie właśnie użytkowników. Nie? A bo każdy obchodzi waszą firmę z daleka

    btw. masz instalację PV czy sprzedajesz coś w ciemno?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    czy będziesz tak uprzejmy i podasz nazwy użytkowników którzy mają wasze systemy PV, bo potencjalni klienci nie lubią słuchać bełkotu firm które sprzedają wszystko na forach. A opinie właśnie użytkowników. Nie? A bo każdy obchodzi waszą firmę z daleka

    btw. masz instalację PV czy sprzedajesz coś w ciemno?
    Witaj, wielokrotnie pisałem o tym, by kontaktowac się z naszymi partnerami w Polsce, którzy chętnie podzielą się referencjami - oczywiście, że lepiej porozmawiać z użytkownikiem. Całkiem możliwe, że kontaktując się właśnie z partnerem będzie on równocześnie posiadaczem takiego systemu
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witaj, wielokrotnie pisałem o tym, by kontaktowac się z naszymi partnerami w Polsce, którzy chętnie podzielą się referencjami - oczywiście, że lepiej porozmawiać z użytkownikiem. Całkiem możliwe, że kontaktując się właśnie z partnerem będzie on równocześnie posiadaczem takiego systemu
    Reasumując nie masz nazwy usera który jest bezstronnym użytkownikiem PV od Vieśmana który może podzielić się opinią, masz tylko referencję czyli papier z pieczątką od firmy u której coś zakładaliście... w sensie polecam firmę Vieśman która zainstalowała nam bla bla bla". Ale żadnego papiera o tym że mam instalację PV od Vieśmana pracuje OK inwerter taki i taki zrobił tyle i tyle kWh, + jakieś zdjęcia. Udzielenie odpowiedzi na zadane przez jakiegokolwiek innego usera. Który na pytanie dlaczego wydał 27k PLN za instalację 5kWp w Vieśmianie zamiast 20k PLN u konkurencji za 5,5kW?

    Tak samo nie powiedziałeś czy masz PV - więc nie masz! Po co nam konsultant który wie że firma robi wszystko i prosi o kontakt z działem handlowym, albo lokalnym oddziałem. Po co istniejesz na tym forum aby każdemu wszem i wobec napisać że Vieśman sprzedaje wszystko? I dlaczego w stopce masz "Twój dostawca" nie mam nic z waszą naklejką i nie zamierzam mieć.

    Wiesz że szukam PC, rozbudowuję instalację PV, było na bąknąć że skołujesz mi 1kWp do testów inwerter + panele. Że masz na fabryce starą używaną PC monoblok podłączysz ale napiszesz na forum opinię lepszą lub gorszą ale BEZSTRONNĄ nawet z wcześniejszym redagowaniem. A później zdecydujesz czy watro wziąć naklejkę Wieśmana pod uwagę podczas zakupów.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #39

    Domyślnie

    Wracam do tematu, ponieważ być może ta informacja będzie będzie pomocna dla osób które mają wątpliwości czy warto starać się o dotacje. WARTO Po długim czasie oczekiwania dostałem informację iż projekt do którego się zgłosiłem będzie realizowany. Tak więc otrzymamy wraz z innymi osobami które przystąpiły do projektu 80% dofinansowania do fotowoltaiki i pompy ciepła !!! Montaże najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, ewentualnie najpóźniej w 2020.

    https://www.portalsamorzadowy.pl/och...ii,126217.html

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Super.

    Tylko poczekaj z otwieraniem szampana do momentu przetargu...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony