dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Ulga termomodernizacyjna także na instalację PV na przydomowym gruncie
    Czy inwestorowi, który chce zainstalować system fotowoltaiczny mający produkować energię na potrzeby budynku mieszkalnego, przysługuje możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji, gdy instalacja fotowoltaiczna zostanie wykonana nie na dachu tego budynku, ale na przydomowym gruncie? Interpretacja takiego przypadku, wydana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, pojawiła się na stronach Ministerstwa Finansów.
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...omowym-gruncie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42

    Domyślnie

    Pytałem ogólnie jedną firmę tutaj na miejscu o wycenę instalacji (jestem na etapie budowy domu) i jak się dowiedziałem - nie ma aktualnie możliwości dotacji poza odliczeniem od podatku. Czy to są lokalne budżety i u nas (okolice Szczecina) się wyczerpało?

    9,92 kWp kosztowałoby mnie blisko 50 tysięcy złotych, więc chyba mało opłacalny interes. Interesuje mnie tylko prąd.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    Pytałem ogólnie jedną firmę tutaj na miejscu o wycenę instalacji (jestem na etapie budowy domu) i jak się dowiedziałem - nie ma aktualnie możliwości dotacji poza odliczeniem od podatku. Czy to są lokalne budżety i u nas (okolice Szczecina) się wyczerpało?

    9,92 kWp kosztowałoby mnie blisko 50 tysięcy złotych, więc chyba mało opłacalny interes. Interesuje mnie tylko prąd.
    Hmm.... może nie dopytałeś konkretnie o Czyste Powietrze? Może zrozumieli że pytasz o jakiś program gminnych dotacji z UE?
    Na ten program budżety się nie wyczerpały a program ma trwać przez następne prawie 10 lat! Jeśli szukasz pomocy z tym programem zobacz TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #44

    Domyślnie

    A ten program też dotyczy prądu?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    Pytałem ogólnie jedną firmę tutaj na miejscu o wycenę instalacji (jestem na etapie budowy domu) i jak się dowiedziałem - nie ma aktualnie możliwości dotacji poza odliczeniem od podatku. Czy to są lokalne budżety i u nas (okolice Szczecina) się wyczerpało?

    9,92 kWp kosztowałoby mnie blisko 50 tysięcy złotych, więc chyba mało opłacalny interes. Interesuje mnie tylko prąd.
    Odliczenie od podatku tylko dla instalacji na oddanym do użytkowanie domu.
    50.000 PLN za 9,92 kWp to dosyć drogo.
    Raczej powinna być na poziomie 40-45 tysięcy złotych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #46

    Domyślnie

    Dokładnie to tyle:

    CENA NETTO 36 249,14
    CENA BRUTTO 8% VAT 39 149,07 ← Dach
    CENA BRUTTO 23% VAT 44 586,44 ← Grunt

    Czyli obecnie średnio mi się opłaca w to inwestować.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    ~40.000 PLN za ok. 10 kWp to musisz sobie przekalkulować w zależności od bieżącego lub planowanego zużycia.W zależności od położenia i innych ... możesz początkowo produkować ok. 9-10 MWh. Odlicz 20% an oddawanie do sieci (może 50 a może nawet 80% produkcji) i roczną degradację.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    A ten program też dotyczy prądu?
    Tak, można wziąć na kredyt preferencyjny instalację fotowoltaiczną. Ale wcześniej trzeba spełniać wymagania programu to znaczy twój budynek musi spełniać. Warto poczytać, może akurat
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    terrazo

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Dzielnica
    Paniowy
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mieszkam w Mikołowie i pierwsze spotkanie było chyba 2015 roku o ile dobrze pamiętam... W sumie może było z 400 osób. Teksty jakie tam padały to była jakaś masakra... co to za program że trzeba płacić, jak z Unii to powinno być za darmo, ubezpieczać mamy sami to są ukryte koszty to się nie opłaca etc...
    Warunki były takie 85% daje Unia, 1% gmina 14% uczestnik projektu + VAT + projekt. Jedynym ryzykiem że ktoś by się nie załapał to był koszt projektu 150zł.
    Akurat mam płaski dach więc nie było problemu u mnie jak ktoś nie mógł to mógł robić na gruncie.
    Instalacje były 3kW bądź 5kW. Trzeba było przynieść fakturę z Tauronu do wglądu za ostatni okres.
    Chyba w sumie zakwalifikowanych było 250 wniosków wszyscy którzy się zgłosili dostali. Reszta nawet nie podeszła. Z tej grupy zrezygnowała dość duża grupa osób ponieśli tylko koszt projektu.
    Oczywiście przetarg się odbył z opóźnieniem rocznym prawie w stosunku do tego co mówili. Przed przetargiem wpłaciłem za 5kW moje 14% + VAT ok. 3700zł.
    Wygrała firma z drugą ofertą (nie najtańsza).
    Instalacje odbywały się od sierpnia 2018 do listopada 2019. Moje szczęście oczywiście trafiłem na sam koniec z uwagi że mam płaski dach typowy pod zielony ogród i chyba tylko z 5 osób miało taki jak ja i tam były inne mocowania i wszystkich zostawili na koniec. Montaż odbył się w 1 dzień. Wszystko fajnie profesjonalnie mieli wysięgnik także sobie nim wszystko transportowali na dach. Tu były ostatnie dni listopada. Zgłoszenie paierów do energetyki oni załatwiali i 15 grudnia przyjechali z Taurona wymienić licznik i oficjalnie uruchomić
    W lutym musiałam ubezpieczyć całą instalację już sam ale to wszystko mam zawarte w ubezpieczeniu domu więc ciężko powiedzieć ile więcej zapłaciłem. Nie wliczam tego bo bym dom tak samo ubezpieczył jakbym nie maił instalacji.
    Po oddanych pierwszych instalacjach i pierwszym miesiącu realnym ludzie którzy porezygnowali o mało pozabijać się nie chcieli o drzwi Urzędu żeby ich z powrotem przywrócić
    Co do mojej instalacji oddana w grudniu i tak sobie mijały miesiące do czerwca mam instalacje 5,1kW i tak sobie patrzyłem online jak ładnie mi się wszystko produkuje Aż sąsiad mający 3kW powiedział jakie ma osiągi. Okazało się że nie miałem podłączonych 4 paneli (źle spięte wtyczki) 1,2kW nie chodziło !!! Także dopiero od lipca idę na full. Więc w peaku mam czasami i 4.8kW dach mam idealnie na południe bez żadnych przeszkód.
    Muszę teraz monitorować z uwagi na to (mimo iż grzeję cały czas bojler za pomocą grzałki cały rok) to mogę mieć nadprodukcję nawet uwzględniając 80% oddawane od ZE. A warunek jest taki, że nie można mieć nadprodukcji na rozliczeniu czyli żeby zakład nie był winien $$$ bo wtedy trzeba zwrócić dotację.

    Głupi byłem że nie skorzystałem od razu z dotacji na PC było 65% zwrotu. Ale po pierwsze wtedy o PC miałem taką opinie jak Ci co przyszli na spotkanie z PV I stwierdziłem, że założę panele a potem się zobaczy.... Także do dzisiaj ładuje co zimę ekogroszek i wkurzam się jaki głupi byłem

    A teraz no cóż pozostaje program "czyste powietrze" i ochłapy zamiast 65%

    Także dowiadujcie się w gminach bo z tego co wiem to np. gmina obok mojej Czerwionka-Leszczyny w tym roku robiła ten program i tam gmina dawała 15% czyli dotacja była 100% i płaciło się tylko sam VAT. Aha z tego co pamiętam to gmina decyduje czy dotować firmy lub przekazać to 100% na osoby fizyczne tak jak u mnie było. Urzędnikowi jest lepiej przygotować i rozliczyć 2-3 duże projekty niż 250 małych. I nie powiem głosowałem na niego za to, po prostu kupił mnie

    A i nie mylcie tego programu z programem "Czyste powietrze" bo to są ochłapy jak napisałem co oni dają w tym rządowym programie...
    Ostatnio edytowane przez terrazo ; 26-07-2019 o 12:02

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekw80

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Też miałem taką sytuację: spotkanie w UM w grudniu 2016, przeprowadzili wywiad, byli fachowcy oglądać dom, podpisaliśmy umowę a później czekanie na przetarg ....aż do maja 2019r.
    Okazało się że poza naszym projektem (gmina Gliwice) brało udział jeszcze ponad 100 innych a wybrali AŻ 4.
    Kasy mieli gdzieś koło 75 milionów, dofinansowanie miało być w wysokości 85%.
    2 lata czekania i tyle
    link do przetargu: https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/255

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekw80 Zobacz post
    Też miałem taką sytuację: spotkanie w UM w grudniu 2016, przeprowadzili wywiad, byli fachowcy oglądać dom, podpisaliśmy umowę a później czekanie na przetarg ....aż do maja 2019r.
    Okazało się że poza naszym projektem (gmina Gliwice) brało udział jeszcze ponad 100 innych a wybrali AŻ 4.
    ]
    No to może program "Mój Prąd"? Słyszeliście o nim? Nowy program, można otrzymać dotacje do 5 tysięcy PLN.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony