dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie P-pw Panasonic Aquarea Split vs LG Therma V 1-FAZOWE

    Witam,
    Mam dylemat której firmie zaufać. Co myslicie o tych pompach którą wybrać ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobrk Zobacz post
    Witam,
    Mam dylemat której firmie zaufać. Co myslicie o tych pompach którą wybrać ?
    Kiedyś montowałem dużo LG Therma V 2 ale teraz dałem sobie spokój od kiedy weszła Therma V 3, strasznie irytujący sterownik, słaba instrukcja i logika pracy do bani.
    Panasonic bez obaw zawsze działa i problemów nie było.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Kiedyś montowałem dużo LG Therma V 2 ale teraz dałem sobie spokój od kiedy weszła Therma V 3, strasznie irytujący sterownik, słaba instrukcja i logika pracy do bani.
    .
    Aż tak schrzanili ?

    A może masz coś źle ustawione ?
    Bo trochę nie chce mi się wierzyć że taką plamę dali ...

    Ale czasami nowe wcale nie znaczy lepsze ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Oj kaszpir po prostu mniejsza prowizja jest niz na innych dlatego juz jest bee :d
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Mam Panasonica serii F - nie uważam by był to szczyt jeśli chodzi o sterownik - owszem - jeśli się przy nim trochę posiedzi to się przyzwyczaisz - ale intuicyjny to on nie jest. Na szczęście jest już seria H i tu chyba jest lepiej...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Aż tak schrzanili ?

    A może masz coś źle ustawione ?
    Bo trochę nie chce mi się wierzyć że taką plamę dali ...
    Byłem już parę razy na interwencjach "gwarancyjnych".
    Kłuje w oczy tłumaczenie zrobione przez skośnookich Google-translatorem. O tym wspominał już forowicz Jankowski...

    A zabawa zaczyna się jak pojawia się jakiś nietypowy problem. Bywają takie kody błędów o jakich nawet dystrybutor LG nie słyszał, po prostu błędów nie ma, a są...

    Znikąd pomocy. Jak nie masz doświadczenia w chłodnictwie etc. to po tobie, radź sobie sam.
    Tak to obecnie wygląda z LG.
    A szkoda.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180218_145627.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	408608  
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Byłem już parę razy na interwencjach "gwarancyjnych".
    Kłuje w oczy tłumaczenie zrobione przez skośnookich Google-translatorem. O tym wspominał już forowicz Jankowski...

    A zabawa zaczyna się jak pojawia się jakiś nietypowy problem. Bywają takie kody błędów o jakich nawet dystrybutor LG nie słyszał, po prostu błędów nie ma, a są...

    Znikąd pomocy. Jak nie masz doświadczenia w chłodnictwie etc. to po tobie, radź sobie sam.
    Tak to obecnie wygląda z LG.
    A szkoda.
    Cóż to za piękny dzień w którym się zgadamy
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Byłem już parę razy na interwencjach "gwarancyjnych".
    Kłuje w oczy tłumaczenie zrobione przez skośnookich Google-translatorem. O tym wspominał już forowicz Jankowski...

    A zabawa zaczyna się jak pojawia się jakiś nietypowy problem. Bywają takie kody błędów o jakich nawet dystrybutor LG nie słyszał, po prostu błędów nie ma, a są....
    Etam

    Ja tam widzę że to pierwsza pompa na rynku która umawia nawet na randkę
    Konkurencja tego nie ma

    A tak serio.

    W ubiegłym roku kupiłem pompę LG Therma V 9KW II generacji.
    Dlaczego ?

    COP było trochę lepsze niż w Panasonicu H 9KW (zwykły nie T-CAP) , silniki bezszczotkowe , trochę większa moc przy -20 stopniach niż w Panasonicu i ... niższa cena o 2000zł. Dodatkowo wnętrze LG bardziej do mnie przemawiało niż plastikowe wnętrze Panasonic.
    Montowal mi to wszystko lokalny instalator z autoryzacją LG który instaluje tez od wielu lat klimy LG i prowadzi serwis .
    Rozmawialem z nim i powiedział że LG słynie z bardzo małej awaryjności (mowa o klimach) i długiej długowieczności oraz świetnego "magazynu" cześci gdzie jest bardzo duża dostępność części nawet po wielu latach ..
    Pompy głównie montował Panasonica , u mnie bylem 2 osobą której montował LG i sam był pod wrażeniem tej pompy ..

    Co do menu to powiedział że w Panasonic poprzednie generacji sterownik był tragiczny i dopiero w wersji H sterownik jest duuuużo lepszy ...

    Nie wiem jak wygląda cena nowej pompy LG , ale jeśli ciągle jest korzystniejsza cenowo od Panasonic to czemu nie ?

    Pompę normalnie ustawia instalator i w większości użytkownik "zapomina" o pompie ...
    Więc bajery w większosci nie są potrzebne ...

    Ale jak cena LG zrównała się z Panasonic a i sam LG też zrobił się bardziej "plastikowy" to raczej bym wybrał Panasonica ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale Twoje porównanie dotyczy modelu, którego już nie ma w sprzedaży. Jak to ma pomóc komuś kto obecnie zastanawia się nad PC tych dwóch producentów?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale Twoje porównanie dotyczy modelu, którego już nie ma w sprzedaży. Jak to ma pomóc komuś kto obecnie zastanawia się nad PC tych dwóch producentów?
    Tak ma pomóc że podałem że jeśli cena LG jest ciągle niższa od Panasonica to pewne "niedoskonałości" sterownika można wybaczyć , tym bardziej że jest duża grupa ludzi (jak nie większość) która "nie bawi i się i nie grzebie sterownikiem" i pompa działa na ustawieniach ustawionych przez instalatora.

    Bo z tego co czytam to główne zastrzeżenia są do sterownika i jego tłumaczenia ...
    A przecież różne "bajery" i itd nie są najważniejsze ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mik37
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    kielce
    Posty
    122

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z instalatorem który montuje miedzy innymi pompy lg. Wg niego wiadomości o problemach z nową serią są niepotwierdzone przez firmę LG choć rzeczywiście plotki o problemach do niego dotarły za sprawą klientów którzy pytają o to. Niemniej jednak nie zamontował jeszcze żadnej jednostki ale jak twierdzi nawet gdyby problem z grzałką rzeczywiście istniał to z poziomu menu instalatora może ją po prostu wyłączyć. Ciekawy jestem jego opinii po instalacji i czy będzie taka sama jak CNC bo przymierzam się do montażu lg 12.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik37 Zobacz post
    Rozmawiałem przed chwilą z instalatorem który montuje miedzy innymi pompy lg. Wg niego wiadomości o problemach z nową serią są niepotwierdzone przez firmę LG choć rzeczywiście plotki o problemach do niego dotarły za sprawą klientów którzy pytają o to. Niemniej jednak nie zamontował jeszcze żadnej jednostki ale jak twierdzi nawet gdyby problem z grzałką rzeczywiście istniał to z poziomu menu instalatora może ją po prostu wyłączyć. Ciekawy jestem jego opinii po instalacji i czy będzie taka sama jak CNC bo przymierzam się do montażu lg 12.
    tak działa grzałka tacy w LG 9kW generacja III.
    w ogóle nie działa a to już nie problem sterownika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180305_171315(1).jpg
Wyświetleń:	1719
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	408690
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  13. #13

    Domyślnie

    A co to za taca ?

    Jakaś dodatkowo zamontowana/zakupiona ?

    Pytam bo w LG II generacji żadnej tacy nie mam. Można sobie dokupic jak komuś potrzebna za 400zł.
    Skropliny normalnie spływają pod pompę ..

    A jesli jest to jakaś taca fabryczna i fabrycznie zamontowana to czemu nie wezwiesz serwisu ? To wygląda na jakąś wadę fabryczną i nadaje się do wymiany przecież ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 06-03-2018 o 13:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    a jesli jest to jakaś taca fabryczna i fabrycznie zamontowana to czemu nie wezwiesz serwisu ? To wygląda na jakąś wadę fabryczną i nadaje się do wymiany przecież ..
    dobre!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    tak działa grzałka tacy w LG 9kW generacja III.
    w ogóle nie działa a to już nie problem sterownika.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180305_171315(1).jpg
Wyświetleń:	1719
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	408690
    Można podpowiedzieć LG plan awaryjny dla tej tacki :
    -kabelek grzewczy 30-40W plus termostat z nastawą ok 1 st
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #16

    Domyślnie Odkurzam temat

    Drodzy Państwo,

    Powielam pytanie Panasonic 9kW Split SDC generacja J czy LG Therma V 9kW R32? Oczywiście 1 faza.
    Cenowo lżejsza LG , parametry też ma lepsze bardziej zbliżone do T-Cap.
    W ramce umieszczam porównanie , T-Cap jako punkt odniesienia.
    Za wszelkie uwagi i odniesienia serdecznie dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	84356612_1487632498050826_495445368314527744_n.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	440506  
    NA POCZĄTKU BYŁ CHAOS..........

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ramzes74 Zobacz post
    Drodzy Państwo,

    Powielam pytanie Panasonic 9kW Split SDC generacja J czy LG Therma V 9kW R32? Oczywiście 1 faza.
    Cenowo lżejsza LG , parametry też ma lepsze bardziej zbliżone do T-Cap.
    W ramce umieszczam porównanie , T-Cap jako punkt odniesienia.
    Za wszelkie uwagi i odniesienia serdecznie dziękuję.
    Jak niższa cena , lepsze parametry to nad czym się zastanawiać ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Nie wiem jak w przypadku R32, ale dla mnie argumentem za LG III gen. była ilość gazu nie podlegająca pod ustawę o F-gazach, w przeciwieństwie do Panasonica który już się wtedy łapał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony