dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Harmonogram spłat a opóźnienia w realizacji budowy

    Witam,

    W listopadzie ubiegłego roku zakupiłem mieszkanie w Łodzi, którego ukończenie planowane jest na sierpień bieżącego roku.
    Zgodnie z harmonogramem spłat, etap piąty budowy: "Stan surowy otwarty bez dachu, bez ścianek działowych - wszystkie kondygnacje" powinien zostać ukończony do 6.03, czyli za dwa dni. Wczoraj byłem na budowie i na chwilę obecną postawiono jedynie jedną kondygnacje (z 6).

    Czy ze względu na opóźnienie , mam prawo wstrzymać wpłaty na otwarty rachunek powierniczy, czy muszę zaufać bankowi, że sumiennie rozliczy dewelopera z każdego etapu budowy? W umowie deweloperskiej nie ma informacji na temat opóźnień w trakcie budowy, jedynie jest wzmianka dotycząca opóźnień w odbiorze budowy, a do tego czasu muszę wpłacić 100% ceny mieszkania.

  2. #2

    Domyślnie

    Przed każdą transzą powinieneś podpisać wniosek o jej uruchomienie. Jeśli deweloper ma opóźnienia, to wskazane jest, aby kolejnej transzy nie uruchamiać. Harmonogram płatności dla dewelopera jak mniemam uwzględnia nie tylko daty, ale i postępy w budowie.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Przed każdą transzą powinieneś podpisać wniosek o jej uruchomienie. Jeśli deweloper ma opóźnienia, to wskazane jest, aby kolejnej transzy nie uruchamiać. Harmonogram płatności dla dewelopera jak mniemam uwzględnia nie tylko daty, ale i postępy w budowie.
    Witam Panie Łukaszu,

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Do tej pory, według harmonogramu powinienem był podpisać cztery wnioski, a nie zostałem poproszony o podpisanie żadnego z nich. Czy istnieje jakiś zapis, który być może podpisałem wcześniej zwalniający mnie z tego obowiązku?

  4. #4

    Domyślnie

    W jakim banku masz kredyt?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    W jakim banku masz kredyt?
    Witam, kupuję mieszkanie za gotówkę. Otwarty rachunek powierniczy zostal zalozony przez ING Bank Slaski.
    Ostatnio edytowane przez maxik999 ; 05-03-2018 o 08:58

  6. #6

    Domyślnie

    W takim razie nie wpłacaj środków dopóki deweloper nie wykona założonych w danej transzy prac. Doczytaj dla pewności w harmonogramie płatności czy jest on powiązany z harmonogramem prac budowlanych.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    W takim razie nie wpłacaj środków dopóki deweloper nie wykona założonych w danej transzy prac. Doczytaj dla pewności w harmonogramie płatności czy jest on powiązany z harmonogramem prac budowlanych.

    Tak, harmonogram platnosci jest powiazany z harmonogramem pracy budowlanych. Czy istnieje konkretne prawo, ktore mnie chroni, jezeli deweloper zaczalby wymuszac platnosc, mimo braku postepu prac budowlanych?

    Update: Dzisiaj deweloper oznajmil ze budynek zostanie oddany na koniec roku 2018, mimo , ze w akcie notarialnym i harmonogramie, data przekazania budynku jest wyznaczona na 24 sierpnia. W takim wypadku deweloper powininen podac nowe terminy wplat za mieszkanie, prawda?
    Ostatnio edytowane przez maxik999 ; 06-03-2018 o 09:58

  8. #8

    Domyślnie

    Tym prawem jest zawarta z deweloperem umowa. Zawiera ona nie tylko Twoje obowiązki, ale i prawa. Wśród nich powinno znajdować się również prawo do odszkodowania ze strony dewelopera w związku z opóźnieniami.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony