dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    A co to gorszy pellet ?
    Tak montujemy 200 km to pestka.
    Gorszy w sensie nie Lava czy Olimp a jakiś pellet od lokalnego producenta.
    Jaka jest różnica między Termiką a Laguną oczywiście oprócz ceny?

  2. #42

    Domyślnie

    A taki to spoko takim pali większość byle nie był zapiaszczony za bardzo. Termika to prosty kocioł z ręcznym czyszczeniem wymiennika (trzeba pociągnąc za uchwyt) a Laguna to taka wersja na full wypas z kompresją popiołu, automatycznym czyszczeniem wymiennika, mechanicznym czyszczeniem paleniska, no i taki system optymalizacji procesu spalania Leonardo.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #43

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie odnośnie komina.
    Niestety komin murowany (cegła) i przekrój dość spory.Czy kocioł będzie pracować poprawnie?Wkład będzie ale myślę że nie wcześniej jak za
    2 lata (kasa)
    @eliks zamontowałeś już Lagunę ?

  4. #44

    Domyślnie

    wkład obowiazkowo przed montażem kotła - inaczej problemy, za dwa lata to może być juz po kominie
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Mógłbyś napisać co powinna zawierać taka instalacja. jakiego okablowania wymaga termostat do takiego zastosowania?

  6. #46

    Domyślnie

    Jakiś konkretny przekrój komina dedykowany do kotła? Komin około 8m wysokości.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    @eliks zamontowałeś już Lagunę ?
    Czekam jeszcze na kocioł a montaż i tak dopiero po sezonie. Mam również ceglany komin, ocieplony będzie dodatkowo w miejscu gdzie przechodzi na razie przez nieuzytkowy strych. Znam przypadek że taki patent działa, znowu u innego znajomego czarne na ścianie wylazlo już po 2 miesiącach. Za 9m wkładu z robocizna zapłacił dobre 2 tyś złotych więc chyba tragedii nie ma.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Mógłbyś napisać co powinna zawierać taka instalacja. jakiego okablowania wymaga termostat do takiego zastosowania?
    No sporo różnych elementów taka instalacja zawiera i zależy też od tego z jakim kotłem dużo pisania a mało informacji o instalacji i budynku. wystarczy 2x0,5 może tż być skrętka.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #49

    Domyślnie

    Zgodnie z obowiązującymi normami dla paliw stałych. A jaki Ci się zmieści ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Zgodnie z obowiązującymi normami dla paliw stałych. A jaki Ci się zmieści ?
    Myślę, że 110x190 na pewno, może nawet 120x200. Wystarczy 110x190 komin około 8m wysokości? Do czego służy
    "wbudowany zestaw pompowy (pompa elektroniczna wilo) z zaworem bezpieczeństwa, zaworem napełniającym i naczyniem przeponowym" czy to zabezpieczenie powrótu kotła czy pompa obiegowa na instalację CO ?

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Pompa obiegowa energooszczedna w zestawie. Do zabezpieczenia kotła kupujesz zawór termiczny 3 drozny 55 stopni za ok. 260zl.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bialymiro

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Horyniec-Zdrój
    Kod pocztowy
    37-620
    Posty
    9

    Domyślnie

    fajny ten. laguna ale strasznie mały zbiornik zasypowy raz na tydzien chcialbym zasypać i mieć spokój..

  13. #53

    Domyślnie

    Płyta OSB wkrętarka wkręty i robisz tak wielki jaki chcesz do tego kupujesz podajnik ślimakowy i sterownik ( koszt sterownika około 250 zl) i możesz zasypać raz na miesiąc albo jak masz miejsce to raz do roku. A możesz też zainwestować w system pneumatyczny do uzupełniania paliwa w zasobniku. Duży zbiornik zabiera miejsce w kotłowni a jeśli pójdziemy w górę to znowu utrudnia zasypywanie nie każdy moze i chce podnosić worek z pelletem nad głowę. A kocioł ma być zgrabny kompaktowy i wygodny w obsłudze. A wsypanie worka pelletu nawet raz dziennie nie stanowi wielkiego problemu i wiele czasu nie zajmuje
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 11-03-2018 o 12:02
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #54

    Domyślnie

    Puławiak mam kilka pytań do Ciebie, jeśli nie było by problemu to poproszę Twój nr na priv

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tatamarek
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    potok
    Kod pocztowy
    68-132
    Posty
    34

    Domyślnie

    MPM DS 12-14kw+palnik KIPI.
    Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna (lub dwie córki), posadzić drzewo (lub założyć trawnik), zbudować dom (lub wyremontować stary) I WYBUDOWAĆ PIEC.

  16. #56

    Domyślnie

    W temacie chyba jest określone że to ma być kocioł na pellet ? A ten który proponujesz to eko - groszek.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    On ma chyba 5 postów i wszystkie to linki z reklamą.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  18. #58

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Przeglądam różne fora i mam poczucie braku wystarczających informacji. Postanowiłem, że zapytam tutaj z nadzieją na uporządkowanie mojej wiedzy.
    Poszukuję pieca na pellet, który będzie automatycznie wykonywał czyszczenie rusztu i ewentualnie czyszczenie wymiennika ciepła.
    Zastanawiam się nad rodzajem palnika. Chciałbym, żeby był z automatycznym zapłonem, bez problemu z nagarem, samoczyszczący i dobrze współpracował ze sterownikiem.
    Elementy, na które zwracam uwagę (na podstawie doświadczeń znajomych i komentarzy na forach) to:

    1. Palnik
    Czytam o co najmniej dwóch opcjach:
    - palnik obrotowy
    - palnik z rusztem ruchomym
    Cześć firm pisze wprost o używaniu palnika KIPI a inne np. Rakoczy ma palnik zrzutowy, Pellux pisze o "palniku opatentowanym w Szwecji z wysuwaną szufladą", Kostrzewa, Defro nie informują o rodzaju palnika.
    Rozumiem, że każdy z nich ma plusy i minusy.

    2. Sterownik
    Wiem, że tutaj ważne jest dobre zgranie sterownika z palnikiem.
    Plum razem z Kipi a Tech np. z palnikiem instalowanym w piecach Rakoczy.

    3. Wymiennik
    Czytam o pionowych, poziomych, płomienicach.
    Wnioski są takie, że pionowy mniej zarasta pyłem i dłużej zachowuje sprawność.

    4. Zabezpieczenie przed zapłonem
    Czytam o takich zabezpieczeniach jak:
    - czujnik temperatury palnika
    - rura spiro
    - śluza
    - strażak
    - własny system czujników jak np. w Kostrzewie
    Domyślam się, że wiele zależy od budowy pieca. Zauważyłem, że piece z palnikiem KIPI mają najczęściej rurę jako zabezpieczenie. Czy warto się tym przejmować?

    5. Zapalarka
    Czy ma znaczenie czy jest stalowa lub ceramiczna?

    5. Sterownik pokojowy
    Zależy mi, żebym miał możliwość sterowania z pomieszczeń z opcją Wifi.

    I ostatnia rzecz to uzależnienie od prądu. Co zrobić w sytuacji gdy w sezonie grzewczym zabraknie na dłuższy czas prądu?

    Nie za bardzo wiem czym miałbym się kierować, ale na pewno nie chcę płacić za piec z całym osprzętem więcej niż 14tys złotych.

    Będę wdzięczny za odpowiedź.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mati99

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Dobrzyca
    Kod pocztowy
    63-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad kupnem piec c.o na pellet jakiego producenta polecacie

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam, korzystając z tego tematu chciałbym się dowiedzieć co myślicie o heitztechnik one 11kw. Jest to dobra konstrukcja? Mam zamiar go zamontować niedługo u siebie. Na domek 150pow.uzytkowej. wszystko w podłogowe. A drabinki w łazienkach na prąd .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony